Materiały multimedialne

Czy masz pytania? Potrzebujesz materiałów?
Bieżące informacje prasowe i materiał fotograficzny gotowy do publikacji są dostępne tutaj.
Będziemy wdzięczni również za Twój numer telefonu, adres e-mail czy numer faksu!
 
Kontakt do prasy Czy dodać Cię do naszej listy mailingowej dotyczącej materiałów multimedialnych?

Komunikaty prasowe-tematyka

Spółki Niskie koszty automatyzacji
Prowadniki kablowe / Przewody manus® / vector®
Łożyska zwykłe / Łożyska przegubowe / Prowadnice liniowe Wszystkie
igus® logo do pobrania2020-01-01

Czego możesz dowiedzieć się od kandydatów - Badanie Candidate Experience w igus2017-05-10

W dzisiejszych czasach każdy z nas – HR-owców zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są opinie osób biorących udział w procesach rekrutacyjnych do naszej firmy. Subiektywne doświadczenia Kandydatów bez wątpienia wpływają na ich postrzeganie naszych produktów i usług. Rekrutacje prowadzone w sposób nieodpowiadający ich oczekiwaniom mogą doprowadzić do spadku rynkowej wartości całej organizacji. Niezatrudnione osoby są dla nas zarówno kapitałem do przyszłych procesów, jak i potencjalnymi Klientami podejmującymi współpracę z naszą firmą. Niestety w dalszym ciągu bardzo mało organizacji decyduje się wprowadzić badanie Candidate Experience. Jest to spowodowane różnorodnymi czynnikami, począwszy od braku czasu przez zbyt niski budżet po niedostępność narzędzi.

Kompaktowy moduł obrotowy od firmy igus – umożliwia ruch obrotowy w bardzo ograniczonej przestrzeni2017-05-04

Bezpieczne i ciągłe przesyłanie energii, danych i mediów – przy obrotach nawet do 360 stopni

Firma igus specjalizująca się w tworzywach sztucznych do zastosowań ruchomych opracowała nowy moduł obrotowy o wyjątkowo kompaktowej konstrukcji, który umożliwia wykonywanie obrotów wokół własnej osi nawet w bardzo ograniczonej przestrzeni. Tak jak wszystkie oferowane przez firmę igus systemy zasilania do ruchów kołowych, nowy moduł CRM (Compact Rotation Module) umożliwia równoległe i ciągłe przesyłanie energii, danych oraz mediów.

Szybko montowany, o zwartej budowie: system e-prowadników igus do suwnic, bezpiecznie prowadzi urządzenia sterujące2017-04-24

Sterowanie guidefast pozwala na niezawodne prowadzenie przewodów sterowniczych do ręcznego sterowania w suwnicach halowych

Coraz więcej firm z tej branży polega na nowoczesnych systemach prowadzenia przewodów w postaci e-prowadników. Dzięki nowemu systemowi e-prowadnika guidefast, firma igus specjalizująca się w tworzywach motion plastics opracowała teraz system zasilania, który może również zapewniać zasilanie ręcznych systemów sterowania w suwnicach halowych. Szybko i łatwo montowany system sterowania guidefast wymaga jedynie niewielkiej przestrzeni do zabudowy i może być dostosowany do najbardziej zróżnicowanych warunków, dzięki największej gamie przewodów do zastosowań ruchomych.

Unikalny system separatorów firmy igus rewolucjonizuje proces przygotowania wiązek przewodów w-prowadnikach2017-04-20

Oszczędź nawet 80 procent czasu dzięki e-prowadnikom, które można przygotować szybciej, niż jakikolwiek inny prowadnik kablowy na świecie.

Szybkie przygotowanie wiązki kabli oszczędza czas i pieniądze. Te korzyść, możesz uzyskac jedynie wtedy, gdy prowadnik jest zoptymalizowany po tym właśnie kątem. Prowadnik E4.1L firmy igus, specjalizującej się w tworzywach motion plastics przeznaczonych do ruchu, jest najlżejszym e-prowadnikiem na rynku. Na nadchodzących targach Hannover Messe 2017, firma igus zaprezentuje nowy typ systemu separatorów, indywidualny rozdział wewnętrznej przestrzeni e-prowadnika, który jest jeszcze łatwiejszy dla klienta.

Nowe łożyska stojakowe zapewniające bezsmarowe podparcie profili o przekroju kwadratowym2017-04-05

Imponująca ciągła praca specjalnego rozwiązania igubal do elektrowni słonecznych została potwierdzona w 70-letniej symulacji żywotności.

Firma igus, specjalizująca się w tworzywach motion plastics do zastosowań ruchomych, zaprojektowała niezwykle wytrzymałe i odporne na zużycie łożyska stojakowe igubal przeznaczone do dużych profili kwadratowych o boku 110 mm. Rozwiązanie to pozwala np. na bezsmarowe i bezobsługowe łożyskowanie ruchomych paneli fotowoltaicznych w elektrowniach słonecznych. Firma igus pomyślnie przeprowadziła wewnętrzny test trwałości łożyska, który potwierdził jego 70-letnią żywotność.

Zaprojektowane i przetestowane z myślą o ruchu – przewody chainflex od firmy igus2017-03-29

Przewody w prowadnikach kablowych – to nie zawsze była harmonijna współpraca. Pod koniec lat 80-tych XX wieku, coraz częściej zaczynały występować uszkodzenia tzw. "elastycznych kabli" lub „przewodów przystosowanych do łańcuchów kablowych”, gdy faktycznie stosowano je w prowadnikach kablowych. W zautomatyzowanych systemach magazynowych i przenośnikowych, które pracują z coraz większymi prędkościami, dochodzi do przestojów spowodowanych „efektem korkociągu” występującym w standardowych przewodach. Różni producenci przewodów podejmowali wiele działań mających na celu wyeliminowanie tego efektu, ich wysiłki jednak nie przyniosły długotrwałego sukcesu. Ponad 25 lat temu sytuacja ta zachęciła firmę igus do poszerzenia zakresu działalności i wejścia, jako niezależny dostawca, na rynek przewodów. Od tego czasu firma igus zajęła znaczącą pozycję i ustanawia standardy w tej dziedzinie.

Plastik pokonuje metal: łożysko iglidur L350 obraca się z dużą prędkością, ale zużywa się powoli.2017-03-23

Badania wykazały, że nowy materiał do zastosowań z szybkim ciągłym ruchem ma lepsze właściwości niż łożyska spiekane. Ponadto, nowe tworzywo ma korzystniejszą cenę.

Firma igus zaprezentowała wynik nieustannych prac badawczo-rozwojowych: nowe bezsmarowe i bezobsługowe tworzywo przeznaczone do zastosowań z bardzo szybkim, ciągłym ruchem. Materiał iglidur L350 doskonale nadaje się do stosowania w wentylatorach lub silnikach elektrycznych – i ma jeszcze korzystniejszą cenę. Testy z ruchem obrotowym przeprowadzone w laboratorium badawczym igus wykazały, że materiał ten ma lepsze właściwości użytkowe od łożysk metalowych.

Kompletne rozwiązania do robotów spawalniczych: gotowe do użycia zestawy dress-pack firmy igus, przystosowane do szybkiej wymiany2017-03-17

Konfekcjonowane zestawy dress-pack zapewniają maksymalną ochronę przewodów podczas 3-osiowych ruchów.

Aby umożliwić szybkie wymienianie e-prowadników w robotach spawalniczych, firma igus specjalizująca się w tworzywach sztucznych do zastosowań ruchomych oferuje w pełni zmontowane zestawy dress-pack. Są to kompletne rozwiązania, które można łatwo dostosować do standardów stosowanych przez klienta, tak aby umożliwić łatwe i szybkie podłączenie do robota, a tym samym zminimalizować przerwy w produkcji. Klienci mogą polegać na niezawodnych zintegrowanych rozwiązaniach od firmy igus.

Mały napęd liniowy do wielkich zadań2017-02-28

Na targach Automaticon firma igus prezentuje nowy bezsmarowny stół liniowy drylin z szybkim napędem śrubowym dryspin.

Mały, lekki i płaski – właśnie takie cechy ma miniaturowy stół liniowy drylin SLN-27 prezentowany na targach Automaticon 2017 przez firmę igus, specjalizującą się w tworzywach motion plastics do zastosowań ruchomych. W połączeniu ze śrubami napędowymi dryspin, stoły liniowe pozwalają na niedrogie realizowanie zarówno prostych zadań transportowych, jak i bardzo szybkiego przestawiania czujników przy użyciu silnika krokowego lub DC.

W pełni zamykany i odporny na wysokie temperatury: e-prowadniki igus typu tuba wytrzymują kontakt z wiórami o temperaturze do 850°C.2017-02-20

Lekkie e-prowadniki R4.1L z tworzywa odpornego na wysokie temperatury do zastosowań w obszarach występowania wiórów.

Firma igus, specjalizująca się w tworzywach motion plastics do zastosowań ruchomych, zaprezentowała nowy wariant zamkniętego e-prowadnika R4.1L, który jest przystosowany do kontaktu z wiórami o temperaturze do 850°C. Pokrywy oraz dolne części ogniw łańcucha zostały wykonane ze specjalnego tworzywa igumid HT, dzięki czemu wióry nie przywierają do prowadnika i nie wtapiają się w materiał. Ze względu na zamykaną konstrukcję, rury chroniące przewody nadają się bardzo dobrze do zastosowań w branży obrabiarek, także w bezpośrednim obszarze roboczym maszyn.

Nowe serwoprzewody igus o najmniejszym na świecie promieniu gięcia2017-02-20

Bezpieczny ruch w e-prowadnikach przy współczynniku gięcia 6,8, nawet w temperaturze -35°C

Podczas targów Automaticon 2017 firma igus zaprezentuje nową serię serwoprzewodów CF29 – jedną z kilku rodzin przewodów najwyższej klasy, przeznaczonych do ciągłego ruchu w e-prowadnikach oraz wyposażonych w płaszcz zewnętrzny z bezhalogenowego tworzywa TPE. Wraz z poszerzeniem asortymentu serwoprzwodów, użytkownicy o wysokich wymaganiach, wynikających np. z temperatur otoczenia lub małej przestrzeni montażowej, zyskują zupełnie nowe możliwości zasilania napędów.

Jak można o 75% obniżyć koszy procesów produkcji urządzeń, równocześnie zwiększając ich jakość?2017-02-09

Firma METAL-TECHNIKA – producent maszyn do przemysłu metalowego i drzewnego - w 2016 roku wprowadziła innowacyjne zmiany w swoich procesach produkcji maszyn. Dzięki współpracy z firmą igus® – światowym liderem w produkcji konfekcjonowanych systemów zasilania do maszyn i urządzeń – firma METAL-TECHNIKA obniżyła koszty swoich procesów produkcyjnych do 75%. Było to możliwe dzięki zastosowaniu systemów readychain® od igus, które znacznie przyspieszyły proces montażu maszyny oraz zwiększyły jakość komponentów elektrycznych.

Łatwiejsze wykonywanie przeglądów samolotów: wyższe bezpieczeństwo lotów dzięki robotowi „Morfi” oraz łożyskom igus2017-02-09

Innowacyjny robot inspekcyjny pozwala na skrócenie czasu serwisowania samolotu – łożyska z tworzyw sztucznych igus umożliwiają zmniejszenie masy.

Do bezpieczeństwa w lotnictwie przywiązuje się ogromną wagę, zarówno na ziemi, jak i w powietrzu. Z tego powodu samoloty są poddawane rygorystycznym przeglądom. Chcąc skrócić czas trwania przeglądów, a także podwyższyć poziom bezpieczeństwa poprzez lepsze serwisowanie, spółka Lufthansa Technik AG oraz Instytut Techniki Lotniczej i Produkcyjnej Uniwersytetu Technicznego w Hamburgu, wraz z dwoma partnerami przemysłowymi, zaprojektowały mobilnego robota „Morfi” do automatycznego sprawdzania poszycia samolotu. Podczas prac nad robotem konstruktorzy sięgnęli po łożyska igus, które pozwoliły na zmniejszenie masy oraz zapewniły większą swobodę projektowania.

Ze względu na dużą ilość dostaw tymczasowo zwiększyliśmy czas realizacji zamówień do 6-12 dni roboczych dla e-prowadników. Pracujemy intensywnie nad szybką poprawą terminów dostaw.

igus® Kontakt +48 (0) 22-8635770 E-mail do igus®

myigus myCatalog

Komunikaty prasoweKontakt do prasy Dołącz mnie do listy dystrybucyjnej komunikatów prasowych

Bez minimalnej ilości zamówienia
800 - 2000 Dostawy+Konsultacje Dostawa od 24h* Bezpłatne próbki

Ponad 100 tysięcy produktów na magazynie! Dostawy i konsultacje: od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 20, a w soboty od 8 do 12!

Newsletter Registration
Ogólne Warunki Handlowe impressum Uwagi ogólne Oświadczenie o ochronie prywatności danych