Materiały multimedialne

Czy masz pytania? Potrzebujesz materiałów?
Bieżące informacje prasowe i materiał fotograficzny gotowy do publikacji są dostępne tutaj.
Będziemy wdzięczni również za Twój numer telefonu, adres e-mail czy numer faksu!
 
Kontakt z informacja prasowąCzy dodać Cię do naszej listy mailingowej dotyczącej materiałów multimedialnych?

Komunikaty prasowe regionami

Spółki Niskie koszty automatyzacji
Prowadniki kablowe / Przewody manus® / vector®
Łożyska zwykłe / Łożyska przegubowe / Prowadnice liniowe Wszystkie
igus® logo do pobrania2020-01-01

Plastik pokonuje metal: łożysko iglidur L350 obraca się z dużą prędkością, ale zużywa się powoli.2017-03-23

Badania wykazały, że nowy materiał do zastosowań z szybkim ciągłym ruchem ma lepsze właściwości niż łożyska spiekane. Ponadto, nowe tworzywo ma korzystniejszą cenę.

Firma igus zaprezentowała wynik nieustannych prac badawczo-rozwojowych: nowe bezsmarowe i bezobsługowe tworzywo przeznaczone do zastosowań z bardzo szybkim, ciągłym ruchem. Materiał iglidur L350 doskonale nadaje się do stosowania w wentylatorach lub silnikach elektrycznych – i ma jeszcze korzystniejszą cenę. Testy z ruchem obrotowym przeprowadzone w laboratorium badawczym igus wykazały, że materiał ten ma lepsze właściwości użytkowe od łożysk metalowych.

Kompletne rozwiązania do robotów spawalniczych: gotowe do użycia zestawy dress-pack firmy igus, przystosowane do szybkiej wymiany2017-03-17

Konfekcjonowane zestawy dress-pack zapewniają maksymalną ochronę przewodów podczas 3-osiowych ruchów.

Aby umożliwić szybkie wymienianie e-prowadników w robotach spawalniczych, firma igus specjalizująca się w tworzywach sztucznych do zastosowań ruchomych oferuje w pełni zmontowane zestawy dress-pack. Są to kompletne rozwiązania, które można łatwo dostosować do standardów stosowanych przez klienta, tak aby umożliwić łatwe i szybkie podłączenie do robota, a tym samym zminimalizować przerwy w produkcji. Klienci mogą polegać na niezawodnych zintegrowanych rozwiązaniach od firmy igus.

Mały napęd liniowy do wielkich zadań2017-02-28

Na targach Automaticon firma igus prezentuje nowy bezsmarowny stół liniowy drylin z szybkim napędem śrubowym dryspin.

Mały, lekki i płaski – właśnie takie cechy ma miniaturowy stół liniowy drylin SLN-27 prezentowany na targach Automaticon 2017 przez firmę igus, specjalizującą się w tworzywach motion plastics do zastosowań ruchomych. W połączeniu ze śrubami napędowymi dryspin, stoły liniowe pozwalają na niedrogie realizowanie zarówno prostych zadań transportowych, jak i bardzo szybkiego przestawiania czujników przy użyciu silnika krokowego lub DC.

W pełni zamykany i odporny na wysokie temperatury: e-prowadniki igus typu tuba wytrzymują kontakt z wiórami o temperaturze do 850°C.2017-02-20

Lekkie e-prowadniki R4.1L z tworzywa odpornego na wysokie temperatury do zastosowań w obszarach występowania wiórów.

Firma igus, specjalizująca się w tworzywach motion plastics do zastosowań ruchomych, zaprezentowała nowy wariant zamkniętego e-prowadnika R4.1L, który jest przystosowany do kontaktu z wiórami o temperaturze do 850°C. Pokrywy oraz dolne części ogniw łańcucha zostały wykonane ze specjalnego tworzywa igumid HT, dzięki czemu wióry nie przywierają do prowadnika i nie wtapiają się w materiał. Ze względu na zamykaną konstrukcję, rury chroniące przewody nadają się bardzo dobrze do zastosowań w branży obrabiarek, także w bezpośrednim obszarze roboczym maszyn.

Nowe serwoprzewody igus o najmniejszym na świecie promieniu gięcia2017-02-20

Bezpieczny ruch w e-prowadnikach przy współczynniku gięcia 6,8, nawet w temperaturze -35°C

Podczas targów Automaticon 2017 firma igus zaprezentuje nową serię serwoprzewodów CF29 – jedną z kilku rodzin przewodów najwyższej klasy, przeznaczonych do ciągłego ruchu w e-prowadnikach oraz wyposażonych w płaszcz zewnętrzny z bezhalogenowego tworzywa TPE. Wraz z poszerzeniem asortymentu serwoprzwodów, użytkownicy o wysokich wymaganiach, wynikających np. z temperatur otoczenia lub małej przestrzeni montażowej, zyskują zupełnie nowe możliwości zasilania napędów.

Jak można o 75% obniżyć koszy procesów produkcji urządzeń, równocześnie zwiększając ich jakość?2017-02-09

Firma METAL-TECHNIKA – producent maszyn do przemysłu metalowego i drzewnego - w 2016 roku wprowadziła innowacyjne zmiany w swoich procesach produkcji maszyn. Dzięki współpracy z firmą igus® – światowym liderem w produkcji konfekcjonowanych systemów zasilania do maszyn i urządzeń – firma METAL-TECHNIKA obniżyła koszty swoich procesów produkcyjnych do 75%. Było to możliwe dzięki zastosowaniu systemów readychain® od igus, które znacznie przyspieszyły proces montażu maszyny oraz zwiększyły jakość komponentów elektrycznych.

Łatwiejsze wykonywanie przeglądów samolotów: wyższe bezpieczeństwo lotów dzięki robotowi „Morfi” oraz łożyskom igus2017-02-09

Innowacyjny robot inspekcyjny pozwala na skrócenie czasu serwisowania samolotu – łożyska z tworzyw sztucznych igus umożliwiają zmniejszenie masy.

Do bezpieczeństwa w lotnictwie przywiązuje się ogromną wagę, zarówno na ziemi, jak i w powietrzu. Z tego powodu samoloty są poddawane rygorystycznym przeglądom. Chcąc skrócić czas trwania przeglądów, a także podwyższyć poziom bezpieczeństwa poprzez lepsze serwisowanie, spółka Lufthansa Technik AG oraz Instytut Techniki Lotniczej i Produkcyjnej Uniwersytetu Technicznego w Hamburgu, wraz z dwoma partnerami przemysłowymi, zaprojektowały mobilnego robota „Morfi” do automatycznego sprawdzania poszycia samolotu. Podczas prac nad robotem konstruktorzy sięgnęli po łożyska igus, które pozwoliły na zmniejszenie masy oraz zapewniły większą swobodę projektowania.

Niedroga automatyzacja dzięki 5-osiowym ramionom przegubowym firmy igus2017-02-09

Na targach Motek firma igus, specjalizująca się w tworzywach motion plastics do zastosowań ruchomych, prezentuje wstępnie skonfigurowany, zmontowany system robolink D w dwóch nowych wariantach.

Kolonia, 4 października 2016 – nieskomplikowane konfigurowanie, szybka dostawa, bezpośrednie podłączanie: stosowanie niedrogich rozwiązań robotycznych firmy igus jest wyjątkowo łatwe. Wszystko to jest możliwe dzięki nowym 5-osiowym ramionom z serii robolink D. Są one dostępne jako zestaw montażowy zawierający ramię, silnik i przekładnię, a od niedawna także jako gotowe do podłączenia ramię przegubowe. Tym samym użytkownicy mają możliwość niedrogiego wdrażania własnych pomysłów w dziedzinie automatyzacji.

Wiosłowanie do przodu, zamiast do tyłu2017-02-09

e-prowadniki igus pozwalają czerpać pełną przyjemność z jazdy „trójkołowcem z napędem wiosłowym".

Kolonia, 15 września 2016 – RowTrike to nowatorski pojazd, którym można poruszać się wiosłując – jednak nie po wodzie, lecz po lądzie. Trójkołowy wehikuł jest wyposażony w napęd hybrydowy, hydrauliczną linkę hamulcową, koła łańcuchowe, a także elektryczne elementy sterujące. Firma igus dostarczyła natomiast pasujące e-prowadniki, które pozwalają na doprowadzenie energii w bardzo ograniczonej przestrzeni.

Bezobsługowe oraz wyjątkowo lekkie łożyska kulkowe od firmy igus, zaprojektowane specjalnie do zastosowań w ograniczonej przestrzeni2017-02-09

Łożyska obrotowe xiros o małej grubości zapewniają płynny ruch w systemach sterowania.

Firma igus, specjalizująca się w tworzywach sztucznych motion plastics do zastosowań ruchomych, opracowała łożyska obrotowe o małej grubości zgodne z normą DIN 625, przeznaczone do zastosowań w ograniczonej przestrzeni a niski ciężar jest sprawą kluczową. Łożyska kulkowe xiros z tworzywa sztucznego mogą być stosowane np. w systemach sterowania w pojazdach, ponieważ nie wymagają smarowania ani konserwacji, a także cechują się bardzo małym tarciem.

manus 2017: 8. edycja międzynarodowego konkursu na zastosowania łożysk ślizgowych2016-12-09

Na targach Motek w Stuttgarcie rozpoczyna się przyjmowanie zgłoszeń do konkursu na fascynujące zastosowania polimerowych łożysk ślizgowych.

Znów nadszedł czas: od teraz firmy oraz indywidualni konstruktorzy mogą składać zgłoszenia do międzynarodowego konkursu manus. W konkursie mogą brać udział zarówno zastosowania seryjne opracowane na potrzeby przemysłu, jak i indywidualne zrealizowane w jednym egzemplarzu. Zwycięzcy zostaną uhonorowani podczas Targów Hanowerskich 2017 a zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5000 euro.

Odporne na ścieranie nawet w wysokich temperaturach: półfabrykaty igus z nowych materiałów2016-11-28

Półfabrykaty z tworzyw iglidur A500 i C500 uzupełniają najbogatszy asortyment półproduktów z odpornych na ścieranie, wysokogatunkowych polimerów.

Z myślą o prototypach, próbkach do testów oraz małych seriach, firma igus oferuje swoim klientom 25 półfabrykatów z odpornych na ścieranie i niewymagających konserwacji, wysokogatunkowych tworzyw sztucznych. Firma igus specjalizująca się w tworzywach sztucznych w ruchu - motion plastics - poszerzyła swój bogaty asortyment o dwa nowe tworzywa iglidur. Półfabrykaty z tworzyw iglidur A500 i C500 cechują się dużą odpornością na temperatury i media, a także zapewniają swobodę konstruowania rozwiązań na potrzeby branży spożywczej, chemicznej, techniki medycznej, czy budowy instalacji przemysłowych.

Prawidłowa praca przewodów igus gwarantowana także w skrajnych temperaturach od -40 do +60°C.2016-11-28

Firma igus dwukrotnie zwiększa powierzchnię stanowisk do badań w skrajnych temperaturach.

Kolonia, 29 września 2016, firma igus, produkująca przewody oraz specjalizująca się w tworzywach motion plastics do zastosowań ruchomych, w ramach rozbudowy swojego laboratorium badawczego zainstalowała kolejny 40-stopowy kontener, przeznaczony do testowania ruchomych przewodów w rzeczywistych warunkach i w skrajnych temperaturach. Dzięki temu firma igus, jako jedyny producent przewodów, jest w stanie zagwarantować zachowanie deklarowanego zakresu temperatur użytkowania dla przewodów mocowanych na stałe, przewodów ruchomych, a zwłaszcza dla przewodów w e-prowadnikach.

igus® Kontakt +48 (0) 22-8635770 E-mail do igus®

myigus myCatalog

Komunikaty prasoweKontakt z informacja prasowąDołącz mnie do listy dystrybucyjnej komunikatów prasowych

Bez minimalnej ilości zamówienia
800 - 2000 Dostawy+Konsultacje Dostawa od 24h* Bezpłatne próbki

Ponad 100 tysięcy produktów na magazynie! Dostawy i konsultacje: od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 20, a w soboty od 8 do 12!

Newsletter Registration
Ogólne Warunki Handlowe impressum Uwagi ogólne Oświadczenie o ochronie prywatności danych
Zakupy w igus®
  • 100000 produktów on-line
  • Wysyłka nawet w ciągu 24 godzin
  • Bez minimalnej ilości zamówienia
  • Bezpośrednie pobieranie plików CAD
  • Bezpłatne próbki
  • 8 - 20 Dostawy + Konsultacje