Piąta edycja nagród vector® ...
...dla pomysłowych i innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie dostarczania energii - systemy zasilania z przewodami

Zwycięzcy 2016

Nagroda złoty vector® za 2016: robot dla platformy wiertniczej

Roboty  

Wysokie koszty, liczne operacje wykonywane manualnie oraz wysokie zagrożenie dla zdrowi pracowników. Nowe rozwiązanie z wykorzystaniem robotyki pozwala kompensować wszystkie te negatywne aspekty związane z pracą na platformie wiertniczej. Opracowany został niezależnie działający system platformy wiertniczej do stosowania na lądzie lub na morzu.
 

Srebrny vector® 2016: obrabiarka

Obrabiarka  

Wcześniej, samonośne przewody były wykorzystywane dla 7 osi obrabiarki. Multi-obrotowy moduł (MRM) firmy igus®, który umożliwia ruch obrotowy nawet do 720 stopni jest teraz wykorzystywany. Dziękitemu, szybka rotacja z prędkością 180 °/s i przyspieszeniem 30 °/s² możliwe są niezwykle szybkie zmiany kierunku.

Brązowy vector® 2016: urządzenia do produkcji

Zakład produkcyjny  

Sprzęt do produkcji różnych elementów betonowych: W tym projekcie w Tajlandii układarka betonu może dojechać jedynie do miejsca, gdzie jest czyszczona z wykorzystaniem linii rozgałęzionej - kubeł musi się przemieścić na dystansie 13,5 m obszaru roboczego, a następnie o dalsze 55 m dziennie do punktu czyszczenia.

Specjalne wyróżnienie jury

Jacht  

System jachtowe

Pierwszy morski katamaran o zmiennej szerokości został zbudowany z wykorzystaniem części firmy igus®. Te dwukadłubowe łodzie w portach zawsze potrzebują dwóch miejsc obok siebie. Jest to kosztowne, a w sezonie niemal niemożliwe do zarezerwowania.

 

Pozostałe zgłoszenia uczestników do edycji 2016 (PDF)

Szczęśliwi zwycięzcy konkursu vector® 2016

Zwycięzcy nagród vector® w edycji 2016 r. zostali nagrodzeni na targach w Hanowerze. Złoty vector® został przyznany firmie Robotic Drilling Systems z Norwegii. Od prawej strony: Rune Bjørnbekk, Jimmy Bostrøm (obaj Robotic Drilling Systems), Prezenter i mecenas konkursu Ken Fouhy, wiadomości VDI, Harald Nehring, igus GmbH.

HMI 2016  
Dalsze informacje

Ze względu na dużą ilość zamówień w chwili obecnej czas realizacji dostaw wynosi 6-12 dni roboczych dla systemów prowadników przewodów oraz przewodów chainflex®. Intensywnie pracujemy nad skróceniem czasów realizacji dostaw.

Obsługuje Państwa

Simon Pichler +49 2203 9649 7276 Wyślij wiadomość e-mail

vector® 2016vector® 2014vector® 2012vector® 2010vector® 2008Aplikacje uczestnikówPatronat i JuryAplikacje Prowadników przewodów

Bez minimalnej ilości zamówienia
800 - 2000 Dostawy+Konsultacje Dostawa od 24h* Bezpłatne próbki
Newsletter Registration
Ogólne Warunki Handlowe impressum Uwagi ogólne Oświadczenie o ochronie prywatności danych
This website uses cookies. By continuing to browse this website you agree to our use of cookies.