Piąta edycja nagród vector® ...
...dla pomysłowych i innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie dostarczania energii - systemy zasilania z przewodami

Zwycięzcy 2016

Nagroda złoty vector® za 2016: robot dla platformy wiertniczej

Roboty  

Wysokie koszty, liczne operacje wykonywane manualnie oraz wysokie zagrożenie dla zdrowi pracowników. Nowe rozwiązanie z wykorzystaniem robotyki pozwala kompensować wszystkie te negatywne aspekty związane z pracą na platformie wiertniczej. Opracowany został niezależnie działający system platformy wiertniczej do stosowania na lądzie lub na morzu.
 

Srebrny vector® 2016: obrabiarka

Obrabiarka  

Wcześniej, samonośne przewody były wykorzystywane dla 7 osi obrabiarki. Multi-obrotowy moduł (MRM) firmy igus®, który umożliwia ruch obrotowy nawet do 720 stopni jest teraz wykorzystywany. Dziękitemu, szybka rotacja z prędkością 180 °/s i przyspieszeniem 30 °/s² możliwe są niezwykle szybkie zmiany kierunku.

Brązowy vector® 2016: urządzenia do produkcji

Zakład produkcyjny  

Sprzęt do produkcji różnych elementów betonowych: W tym projekcie w Tajlandii układarka betonu może dojechać jedynie do miejsca, gdzie jest czyszczona z wykorzystaniem linii rozgałęzionej - kubeł musi się przemieścić na dystansie 13,5 m obszaru roboczego, a następnie o dalsze 55 m dziennie do punktu czyszczenia.

Specjalne wyróżnienie jury

Jacht  

System jachtowe

Pierwszy morski katamaran o zmiennej szerokości został zbudowany z wykorzystaniem części firmy igus®. Te dwukadłubowe łodzie w portach zawsze potrzebują dwóch miejsc obok siebie. Jest to kosztowne, a w sezonie niemal niemożliwe do zarezerwowania.

 

Pozostałe zgłoszenia uczestników do edycji 2016 (PDF)

Szczęśliwi zwycięzcy konkursu vector® 2016

Zwycięzcy nagród vector® w edycji 2016 r. zostali nagrodzeni na targach w Hanowerze. Złoty vector® został przyznany firmie Robotic Drilling Systems z Norwegii. Od prawej strony: Rune Bjørnbekk, Jimmy Bostrøm (obaj Robotic Drilling Systems), Prezenter i mecenas konkursu Ken Fouhy, wiadomości VDI, Harald Nehring, igus GmbH.

HMI 2016  
Dalsze informacje
This website uses cookies. By continuing to browse this website you agree to our use of cookies.