Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Materiały multimedialne

Czy masz pytania? Potrzebujesz materiałów?
Bieżące informacje prasowe i materiał fotograficzny gotowy do publikacji są dostępne tutaj.
Będziemy wdzięczni również za Twój numer telefonu, adres e-mail czy numer faksu!
 
Kontakt do prasy Czy dodać Cię do naszej listy mailingowej dotyczącej materiałów multimedialnych?

Komunikaty prasowe-tematyka

Spółki Niskie koszty automatyzacji
Prowadniki kablowe / Przewody manus® / vector®
Łożyska zwykłe / Łożyska przegubowe / Prowadnice liniowe Wszystkie
igus® logo do pobrania2020-01-01

  Ostateczne wyniki z laboratorium testowego: łożyska kulkowe z tworzywa sztucznego wygrywają z metalowymi łożyskami w teście słonej wody2019-01-17

Zwycięzcą testu jest xiros, który jest do 60% lżejszy i o 40% bardziej ekonomiczny niż wersja metalowa. W Kolonii, firma igus prowadzi największe na świecie laboratorium testowe badające tworzywa sztuczne w ruchomych aplikacjach. Co roku przeprowadzanych jest ponad 12.000 testów trybologicznych przez tych specjalistów od motion plastics. Obejmują one testy, które badają zastosowanie szerokiej gamy materiałów w najróżniejszych środowiskach w rzeczywistym teście. Tym razem testowane były, łożyska kulkowe z kołnierzem xiros i łożyska metalowe w słonej wodzie. Zastosowanie bezsmarowych i bezobsługowych trybopolimerów, spowodowało, że łożysko xiros było całkowicie bezkonkurencyjne podczas eksperymentu.

Przełom w tradycji: polimerowe łożyska poprawiają żywotność oraz higienę produkcji wina2018-11-14

Bezsmarowe łożyska ślizgowe iglidur J zastępują metalowe rozwiązania w maszynach do usuwania łodyg winogron

W tym roku zbiory winogron w Baden w Niemczech rozpoczynają się na początku sierpnia. Eksperci spodziewają się, że będzie to jeden z najbardziej obfitych w plony rok w południowym regionie kraju. Po zebraniu, delikatne przetwarzanie winogron odgrywa kluczową rolę w jakości wina. Maszyny do usuwania łodyg ostrożnie odrywają owoce od łodyg. Stosowane są tutaj bezobsługowe i bezsmarowe łożyska ślizgowe iglidur J , za pomocą których łożyskowany jest bęben wewnętrzny i które przyczyniły się do zwiększenia żywotności.

Minuty zamiast dni: Kompletne rozwiązanie firmy igus skraca czas montażu centrów obróbkowych2018-11-07

Dzięki gotowemu do montażu systemowi readychain firmy igus koszty przetwarzania mogą zostać obniżone, a błędy zredukowane

W zautomatyzowanych centrach obróbczych tajwański producent narzędzi Hartford używa w pełni konfekcjonowanych systemów e-prowadników igus. Wyklucza to wiele etapów przetwarzania dla producenta, skracając czas montażu z kilku tygodni do zaledwie połowy dnia.

Zabawa na trzech kołach z bezobsługowymi łożyskami ślizgowymi igus2018-10-31

Łożyska ślizgowe iglidur G w poziomym rowerze Azub Ti-Fly zapewniają bezpieczne, trwałe i lekkie przednie zawieszenie

Trzy kołowe rowery, znane również jako trajki, zapewniają użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo, nawet przy niskich prędkościach. W przypadku przedniego zawieszenia nowego modelu trajka, twórcy firmy Azub z Czech poszukiwali odpornych na zużycie łożysk ślizgowych, które wytrzymują duże zabrudzenia, kurz i wodę. Ich rozwiązanie: łożyska iglidur G firmy igus. Są małe, lekkie i bezsmarowe a przez to bezobsługowe.

Czyste i szybkie prowadzenie: Nowe, lekkie rolki prowadzące xiros firmy igus2018-10-24

Rolki prowadzące z łożyskami kulkowymi z tworzywa sztucznego i całkowicie zamkniętą konstrukcją zapewniają higienę oraz łatwy montaż bez użycia narzędzi

W przemyśle spożywczym i opakowaniowym konstruktorzy maszyn coraz częściej sięgają po czyste i higieniczne rozwiązania z tworzyw sztucznych. Firma igus opracowała kompletne systemy rolkowe do prowadzenia folii oraz etykiet. Składają się one z rur dostępnych z kilku różnych materiałów oraz polimerowych łożysk kulkowych z kołnierzem. Te lekkie systemy są teraz dostępne w wersji całkowicie zasłonięta jedną stroną rolki. Ponadto montaż nowych rolek jest znacznie łatwiejszy niż wcześniej.

Szybka i niezawodna wymiana danych z nowym przewodem BUS'owym CAN firmy igus2018-10-16

Nowy przewód chainflex do systemów CAN z płaszczem zewnętrznym z PVC lub PUR, zatwierdzony na rynek rosyjski

Systemy BUS'owe są coraz częściej wykorzystywane w automatyce, ponieważ zapewniają szybką i niezawodną wymianę danych, oszczędzając miejsce, a tym samym pieniądze. Aby sprostać tym potrzebom, firma igus opracowała nowy przewód BUS'owy CAN do zastosowań w bardzo dynamicznych e-prowadnikach, na przykład w obrabiarkach. Jest dostępny z płaszczem zewnętrznym, bardzo odpornym na ścieranie z PVC lub olejoodpornym z PUR. Obie opcje przewodów posiadają certyfikaty EAC i CTP, co upraszcza handel z rynkiem rosyjskim.

Łatwe przesuwanie dzięki odpornym na ścieranie trybotaśmom firmy igus2018-09-19

Firma igus zaprezentowała na targach Hannover Messe 2018 swoją zaawansowaną gamę trybotaśm.

Jako powierzchnia ślizgowa, trybotaśma zmniejsza ścieranie podczas ruchów liniowych, umożliwia łatwe przesuwanie i zmniejsza zużycie. Folia jest wykorzystywana jako zabezpieczenie krawędzi i ochrona produktów i części metalowych w systemach pakujących lub systemach przenośników. Trybotaśmy iglidur są zoptymalizowane trybologicznie, co czyni je wyjątkowo odpornymi na zużycie w porównaniu ze standardowymi materiałami. Na targach Hannover Messe w 2018 r. Firma igus zaprezentowała swoją gamę trybotaśm o nowych rozmiarach i zaawansowanym podkładzie samoprzylepnym.

Automatyzacja chwytania: opłacalny robot delta firmy igus jako zestaw konstrukcyjny2018-08-29

Na automatica 2018 igus zaprezentował szybkie, niskokosztowe roboty za mniej niż 5000 euro

Chwyta z łatwością, ekonomicznie i szybko, oto co robi nowy robot delta firmy igus! Obejmując bezobsługowe osie z paskiem zębatym, ogniwa bezsmarowe, enkodery i silniki krokowe, firma igus opracowała nowe i łatwe w obsłudze rozwiązanie do automatyzacji zadań montażowych. Pozyskiwany bezpośrednio z magazynu jako wstępnie zmontowany system konstrukcyjny lub dostarczany jako jednostka gotowa do montażu, którą można od razu użyć. Koszty akwizycji są spłacane po upływie pół roku.

Zarządzanie towarem 4.0: Elektroniczny katalog przewodów igus za pomocą BMEcat2018-08-22

Cyfrowe dane katalogowe są teraz dostępne dla przewodów chainflex

Wybór, dostarczanie, zamawianie, fakturowanie - kompleksowe zarządzanie produktami w obszarze B2B wymaga przede wszystkim: jednolitych, prostych i ustandaryzowanych procesów od producenta do odbiorcy na całym świecie. Pod nazwą BMEcat, Federalne Stowarzyszenie Zarządzania Łańcuchem Dostaw, Dostarczania I Logistyki (Bundesverband Materialwirtschaft und Einkauf (BME)) opracowało standardowy system elektronicznej wymiany danych katalogowych, który można łatwo zintegrować z istniejącymi systemami zarządzania towarami. Firma igus, specjalizująca się w motion plastics, używa obecnie formatu wymiany danych katalogowych dla swoich przewodów chainflex używanych w aplikacjach ruchomych.

Szybko jak w przypadku służb ratowniczych: usługa drukowania 3D igus dla części odpornych na zużycie2018-08-06

Firma igus w ramach usługi produkcji addytywnej produkuje część zamienną dla berlińskiej firmy Blackcam w ciągu zaledwie kilku godzin

Co robisz, gdy nagle ważna część wystawy zniknie w drodze na targi? Odpowiedzią berlińskiej firmy Blackcam, producenta ruchomych systemów kamery, jest skorzystanie z usługi druku 3D w firmie igus. Korzystając z przemysłowych drukarek 3D, specjalista motion plastics produkuje w ciągu kilku godzin unikalne części odporne na zużycie. W ten sposób wykonano brakujące, specjalne łożysko ślizgowe.

Czyste prowadzenie liniowe: Nowa wkładka igus zgodna z normami FDA i UE dla systemów liniowych2018-08-06

Firma igus poszerza swoją ofertę wkładek liniowych wykonanych z wysokowydajnego tworzywa sztucznego iglidur A160 spełniającego wymogi UE i FDA

Prowadnice liniowe firmy igus zapewniają precyzyjną i szybką regulację elementów maszyn w przemyśle spożywczym. Zintegrowane, bezobsługowe i odporne na zużycie wkładki stosowane w łożyskach liniowych umożliwiają przesuwanie prowadnic liniowych bez smarowania. Firma igus aktualnie opracowała wkładkę zgodną z wymogami UE i FDA, wykonaną z wysokowydajnego tworzywa sztucznego iglidur A160, które jest idealne do specjalnych wymagań higienicznych przemysłu spożywczego. Charakteryzuje się on przede wszystkim długą żywotnością w przypadku wałków ze stali nierdzewnej zgodnej z normami FDA i EU oraz w obszarach mokrych.

Usługa cyfrowa w branży: igus wyposaża e-prowadniki w kody QR2018-08-01

Technologia e-prowadnika oparta na możliwościach, jakie zapewnia Internet oferuje łatwą identyfikację części, zamówienia i instrukcje montażu

Od czysto mechanicznego produktu do obliczalnego online oraz podłączonego do sieci komponentu maszyny - igus kontynuuje proces digitalizacji tryboproduktów. Oprócz narzędzi online i samo-monitorujących się inteligentnych tworzyw sztucznych, firma wyposażyła swoje e-prowadniki w kod QR. Umieszczony bezpośrednio na e-prowadniku, zapewnia konstruktorowi maszyny informacje online na temat e-prowadnika, w tym instrukcje montażu, oraz sposób identyfikacji i zamawiania części zamiennych dzięki szybkiemu skanowaniu za pomocą smartfona lub tabletu.

Skompletuj swoje łożysko przegubowe za pomocą polimerowych wkładów do opraw metalowych od igus2018-04-18

Skompletuj swoje łożysko przegubowe za pomocą polimerowych wkładów do opraw metalowych od igus Wystaczy zastąpić metalowy wkład w łożyskach stojakowych lub kołnierzowych, bezsmarownymi i wytrzymałymi czaszami sferycznymi igubal