Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Materiały multimedialne

Czy masz pytania? Potrzebujesz materiałów?
Bieżące informacje prasowe i materiał fotograficzny gotowy do publikacji są dostępne tutaj.
Będziemy wdzięczni również za Twój numer telefonu, adres e-mail czy numer faksu!
 
Kontakt do prasy Czy dodać Cię do naszej listy mailingowej dotyczącej materiałów multimedialnych?

Komunikaty prasowe-tematyka

Spółki Niskie koszty automatyzacji
Prowadniki kablowe / Przewody manus® / vector®
Łożyska zwykłe / Łożyska przegubowe / Prowadnice liniowe Wszystkie
igus® logo do pobrania2020-01-01

Szybki napęd za niewielką cenę: nowy przewód igus do silników SEW i Siemens2019-02-20

Nowy, gotowy do podłączenia, bardzo elastyczny, hybrydowy przewód chainflex do e-prowadników, dostępny z 36-miesięczną gwarancją

Jeśli użytkownik szuka elastycznego przewodu do napędów, firma igus oferuje najbardziej ekonomiczne rozwiązanie techniczne. W przypadku silników SEW i Siemens, specjalista motion plastics opracował CF280.UL.H, nowy przewód hybrydowy specjalnie do zastosowania w e-prowadniku. Użytkownicy intralogistyki, konstrukcji obrabiarek lub przemysłu motoryzacyjnego mogą teraz polegać na rozwiązaniu z 36-miesięczną gwarancją kupionym na metry lub dostarczonym jako gotowe do podłączenia readycable.

Firma igus przyspiesza z opracowywaniem wysokotemperaturowych filamentów za pomocą samodzielnie zbudowanej drukarki HT2019-02-13

"To dobry przykład naszej koncepcji nisko-kosztowej automatyzacji" - mówi Tom Krause, igus GmbH, o nowo zaprojektowanej i skonstruowanej, wysokotemperaturowej drukarce 3D swojego zespołu Nisko-kosztowa automatyzacja w naszej własnej fabryce: igus zbudował drukarkę HT-3D do opracowywania nowych wysokotemperaturowych filamentów z wykorzystaniem własny produktów. W ten sposób zastosowano systemy prowadnic liniowych drylin W, , śrub pociągowych dryspin ze stali nierdzewnej i standardowych silników krokowych z oferty igus. Dzięki nowej drukarce 3D można teraz używać bezsmarowego filamentu do produkcji odpornych na temperaturę elementów specjalnych, z wysokowydajnego materiału iglidur J350.

Przewód Ethernet 3D firmy igus umożliwia szybką komunikację z robotem2019-02-05

Testowany przewód chainflex dla kątów skrętu do 360 stopni bezpiecznie przesyła dane do 6-osiowych robotów W produkcji na dużą skalę roboty przemysłowe są wszędzie. Zapewniają szybką automatyzację procesów i tym samym zapewniają ekonomiczność w firmach. Firma igus opracowała nowy, trwały przewód Ethernet, CFROBOT8.PLUS, który zapewnia bezproblemową komunikację między osiami, systemem sterowania i nadrzędnymi systemami, nawet przy ekstremalnych obciążeniach. Nowa rodzina przewodów została przetestowana pod kątem skrętu przez kilka lat w wewnętrznym laboratorium i działa bezawaryjnie przez ponad 15 milionów cykli.

Wymień szybko, gdy jest zamontowane na szynie: wymiana wkładki za pomocą łożyska wymiennego igus2019-01-30

Rozmiary nowych, bezsmarowych łożysk wymiennych zapewniają dłuższą żywotność systemów liniowych drylin W Specjalista motion plastics igus opiera się na bezsmarowych wkładkach wykonanych z wysokowydajnych polimerów, które zapewniają cichy i precyzyjny ślizg prowadnic liniowych. Na początku roku firma igus opracowała wymienne łożysko z modułowej serii łożysk liniowych drylin W, specjalnie w celu szybkiej wymiany wkładek w aplikacjach o wysokiej częstotliwości ruchów. Zasada działania jest prosta: odblokuj łożysko, wyciągnij wkładkę, wymień i gotowe. Łożysko wymienne, które oszczędza czas i koszty, jest teraz również dostępne w rozmiarach 16 i 20 dla prowadnic liniowych serii drylin W, oprócz standardowego rozmiaru montażowego 10.

Szybki montaż, bezpieczne zamocowanie: Nowe obejmy mocujące do e-prowadników na cobotach2019-01-24

Nowa koncepcja obejm dla e-prowadników triflex R zapewnia bezpieczną interakcję między człowiekiem a maszyną

Bezpieczeństwo odgrywa kluczową rolę, gdy ludzie i roboty współpracują ze sobą w przemyśle. Właśnie dlatego użytkownicy cobotów i robotów przemysłowych używają już wieloosiowych, okrągłych e-prowadników triflex R firmy igus do prowadzenia energii i danych. Aby w prosty sposób zamocować e-prowadniki i zwiększyć bezpieczeństwo pracy w przemyśle, firma igus opracowała nowe, polimerowe obejmy mocujące. Dzięki szybkiej instalacji minimalizują ryzyko obrażeń dzięki zaokrąglonym krawędziom.

  Ostateczne wyniki z laboratorium testowego: łożyska kulkowe z tworzywa sztucznego wygrywają z metalowymi łożyskami w teście słonej wody2019-01-17

Zwycięzcą testu jest xiros, który jest do 60% lżejszy i o 40% bardziej ekonomiczny niż wersja metalowa. W Kolonii, firma igus prowadzi największe na świecie laboratorium testowe badające tworzywa sztuczne w ruchomych aplikacjach. Co roku przeprowadzanych jest ponad 12.000 testów trybologicznych przez tych specjalistów od motion plastics. Obejmują one testy, które badają zastosowanie szerokiej gamy materiałów w najróżniejszych środowiskach w rzeczywistym teście. Tym razem testowane były, łożyska kulkowe z kołnierzem xiros i łożyska metalowe w słonej wodzie. Zastosowanie bezsmarowych i bezobsługowych trybopolimerów, spowodowało, że łożysko xiros było całkowicie bezkonkurencyjne podczas eksperymentu.

Przełom w tradycji: polimerowe łożyska poprawiają żywotność oraz higienę produkcji wina2018-11-14

Bezsmarowe łożyska ślizgowe iglidur J zastępują metalowe rozwiązania w maszynach do usuwania łodyg winogron

W tym roku zbiory winogron w Baden w Niemczech rozpoczynają się na początku sierpnia. Eksperci spodziewają się, że będzie to jeden z najbardziej obfitych w plony rok w południowym regionie kraju. Po zebraniu, delikatne przetwarzanie winogron odgrywa kluczową rolę w jakości wina. Maszyny do usuwania łodyg ostrożnie odrywają owoce od łodyg. Stosowane są tutaj bezobsługowe i bezsmarowe łożyska ślizgowe iglidur J , za pomocą których łożyskowany jest bęben wewnętrzny i które przyczyniły się do zwiększenia żywotności.

Minuty zamiast dni: Kompletne rozwiązanie firmy igus skraca czas montażu centrów obróbkowych2018-11-07

Dzięki gotowemu do montażu systemowi readychain firmy igus koszty przetwarzania mogą zostać obniżone, a błędy zredukowane

W zautomatyzowanych centrach obróbczych tajwański producent narzędzi Hartford używa w pełni konfekcjonowanych systemów e-prowadników igus. Wyklucza to wiele etapów przetwarzania dla producenta, skracając czas montażu z kilku tygodni do zaledwie połowy dnia.

Zabawa na trzech kołach z bezobsługowymi łożyskami ślizgowymi igus2018-10-31

Łożyska ślizgowe iglidur G w poziomym rowerze Azub Ti-Fly zapewniają bezpieczne, trwałe i lekkie przednie zawieszenie

Trzy kołowe rowery, znane również jako trajki, zapewniają użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo, nawet przy niskich prędkościach. W przypadku przedniego zawieszenia nowego modelu trajka, twórcy firmy Azub z Czech poszukiwali odpornych na zużycie łożysk ślizgowych, które wytrzymują duże zabrudzenia, kurz i wodę. Ich rozwiązanie: łożyska iglidur G firmy igus. Są małe, lekkie i bezsmarowe a przez to bezobsługowe.

Czyste i szybkie prowadzenie: Nowe, lekkie rolki prowadzące xiros firmy igus2018-10-24

Rolki prowadzące z łożyskami kulkowymi z tworzywa sztucznego i całkowicie zamkniętą konstrukcją zapewniają higienę oraz łatwy montaż bez użycia narzędzi

W przemyśle spożywczym i opakowaniowym konstruktorzy maszyn coraz częściej sięgają po czyste i higieniczne rozwiązania z tworzyw sztucznych. Firma igus opracowała kompletne systemy rolkowe do prowadzenia folii oraz etykiet. Składają się one z rur dostępnych z kilku różnych materiałów oraz polimerowych łożysk kulkowych z kołnierzem. Te lekkie systemy są teraz dostępne w wersji całkowicie zasłonięta jedną stroną rolki. Ponadto montaż nowych rolek jest znacznie łatwiejszy niż wcześniej.

Szybka i niezawodna wymiana danych z nowym przewodem BUS'owym CAN firmy igus2018-10-16

Nowy przewód chainflex do systemów CAN z płaszczem zewnętrznym z PVC lub PUR, zatwierdzony na rynek rosyjski

Systemy BUS'owe są coraz częściej wykorzystywane w automatyce, ponieważ zapewniają szybką i niezawodną wymianę danych, oszczędzając miejsce, a tym samym pieniądze. Aby sprostać tym potrzebom, firma igus opracowała nowy przewód BUS'owy CAN do zastosowań w bardzo dynamicznych e-prowadnikach, na przykład w obrabiarkach. Jest dostępny z płaszczem zewnętrznym, bardzo odpornym na ścieranie z PVC lub olejoodpornym z PUR. Obie opcje przewodów posiadają certyfikaty EAC i CTP, co upraszcza handel z rynkiem rosyjskim.

Łatwe przesuwanie dzięki odpornym na ścieranie trybotaśmom firmy igus2018-09-19

Firma igus zaprezentowała na targach Hannover Messe 2018 swoją zaawansowaną gamę trybotaśm.

Jako powierzchnia ślizgowa, trybotaśma zmniejsza ścieranie podczas ruchów liniowych, umożliwia łatwe przesuwanie i zmniejsza zużycie. Folia jest wykorzystywana jako zabezpieczenie krawędzi i ochrona produktów i części metalowych w systemach pakujących lub systemach przenośników. Trybotaśmy iglidur są zoptymalizowane trybologicznie, co czyni je wyjątkowo odpornymi na zużycie w porównaniu ze standardowymi materiałami. Na targach Hannover Messe w 2018 r. Firma igus zaprezentowała swoją gamę trybotaśm o nowych rozmiarach i zaawansowanym podkładzie samoprzylepnym.

Automatyzacja chwytania: opłacalny robot delta firmy igus jako zestaw konstrukcyjny2018-08-29

Na automatica 2018 igus zaprezentował szybkie, niskokosztowe roboty za mniej niż 5000 euro

Chwyta z łatwością, ekonomicznie i szybko, oto co robi nowy robot delta firmy igus! Obejmując bezobsługowe osie z paskiem zębatym, ogniwa bezsmarowe, enkodery i silniki krokowe, firma igus opracowała nowe i łatwe w obsłudze rozwiązanie do automatyzacji zadań montażowych. Pozyskiwany bezpośrednio z magazynu jako wstępnie zmontowany system konstrukcyjny lub dostarczany jako jednostka gotowa do montażu, którą można od razu użyć. Koszty akwizycji są spłacane po upływie pół roku.