Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.

Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Materialy multimedialne

Czy masz pytania? Potrzebujesz materialów?
Biezace informacje prasowe i material fotograficzny gotowy do publikacji sa dostepne tutaj.
Bedziemy wdzieczni równiez za Twój numer telefonu, adres e-mail czy numer faksu!
 
Kontakt do prasy Czy dodac Cie do naszej listy mailingowej dotyczacej materialów multimedialnych?

Komunikaty prasowe-tematyka

Spólki Niskie koszty automatyzacji
Prowadniki kablowe / Przewody manus® / vector®
Lozyska zwykle / Lozyska przegubowe / Prowadnice liniowe Wszystkie
Zgodne z wymogami FDA, wykrywalne i odporne na zużycie elementy dla technologii spożywczej2021-07-29

Firma igus opracowała niebieski, kompatybilny z żywnością trybofilament iglidur I151 do ekonomicznego drukowania w 3D części specjalnych Materiał iglidur I151 jest niebieski, łatwo się drukuje oraz ma optymalny współczynnik tarcia i zużycia. Nowy trybofilament jest udoskonaleniem łatwego w obróbce, uniwersalnego filamentu iglidur I150. Ze względu na jego niebieski kolor jest odpowiedni do produkcji specjalnych części, które mogą zostać optycznie wykryte. Zgodność z wymogami FDA i Rozporządzeniem UE 10/2011 kwalifikuje ten wysokowydajny polimer do zastosowania w przemyśle spożywczym i kosmetycznym.

Zaawansowany rozwój: firma igus uhonorowana SPE Network Pioneer Member2021-07-22

Firma igus oferuje teraz w pełni konfekcjonowane przewody dla technologii Single Pair Ethernet, szczególnie do zastosowania w e-prowadnikach. Ethernet jednoparowy jest obecnie jednym z największych trendów w dziedzinie transmisji danych, aby móc komunikować się nawet z najmniejszymi czujnikami. Oprócz kompaktowych złączy poszukiwane są również smukłe przewody. W tym celu firma igus opracowała wysoce elastyczny przewód Single Pair Ethernet specjalnie do dynamicznego zastosowania w e-prowadniku, a teraz oferuje go również w postaci gotowego do podłączenia i przetestowanego przewodu readycable. Aby dalej rozwijać badania nad technologią, firma igus dołączyła do Przemysłowej Sieci Partnerskiej SPE i obecnie otrzymała nagrodę "PIONEER Member".

Szeroka współpraca na rzecz recyklingu: Dow Chemical dołącza do igus oraz Mura Technology2021-07-15

Globalny projekt na rzecz innowacyjnego recyklingu tworzyw sztucznych nabiera tempa Hydrotermalne rozwiązanie z zakresu recyklingu tworzyw sztucznych, opracowane przez startup Mura Technology, oferuje przekształcenie plastiku w olej w ciągu zaledwie 25 minut. Aby wejście w zrównoważoną gospodarkę obiegową zakończyło się sukcesem, działające globalnie firmy przemysłowe, takie jak igus, wspierają rozwój tej technologii. Dow Chemical, druga co do wielkości firma chemiczna na świecie, jest teraz kolejnym partnerem na pokładzie.

Doskonały wynik: igus zdobywa nagrodę REINER! za modułowy prowadnik dla pomieszczeń czystych2021-07-08

Nagrodę Fraunhofer Purity Technology otrzymuje kompaktowy system zasilania e-skin flat Wysoka czystość środowiska produkcyjnego zapewnia bezpieczne funkcjonowanie elektroniki również w życiu codziennym. Aby producenci mogli wytwarzać w pomieszczeniach czystych, konieczne są elementy maszyn, które nie emitują zanieczyszczeń. Co roku Instytut Fraunhofera honoruje najbardziej innowacyjne rozwiązania nagrodą REINER!. Firma igus, specjalizująca się w motion plastics, wraz z systemem e-skin flat, otrzymała drugą nagrodę w tegorocznej edycji konkursu. System e-skin o modułowej budowie, spełnia wymagania 1 klasy czystości, dzięki czemu stanowi alternatywę dla przewodów taśmowych. Produkt wyróżnia możliwość łatwego wypełniania przewodami, otwierany jest na za zasadzie zamka błyskawicznego, a w przypadku konserwacji przewody można szybko wymienić.

Od garażu do światowego lidera rynku: para, która założyła firmę igus, świętuje swoje 90. urodziny2021-07-01

Günter i Margret Blase wspólnie położyli podwaliny pod przełom w branży motion plastics. W 1964 roku założyli firmę igus w swoim garażu na podwórku w Kolonii-Mülheim. W 2021 roku ta działająca na arenie międzynarodowej firma, dostarcza klientom na całym świecie bezsmarowe i bezobsługowe tworzywa do pracy w ruchu. Z okazji 90. urodzin założycieli igus przywraca ten garaż do życia.

Inwestycja firmy igus otwiera drogę dla innowacyjnej technologii recyklingu tworzyw sztucznych2021-06-24

Pionier HydroPRS, firma Mura Technology, rozpoczyna w Wielkiej Brytanii budowę pierwszego na świecie, komercyjnie działającego zakładu recyklingu tworzyw sztucznych metodą hydrotermiczną Wykorzystanie zamiast odpadów: Hydrothermal Plastic Recycling Solution (HydroPRS). Odpady plastikowe, które zanieczyściłyby środowisko, mogą być ponownie wykorzystane jako cenny surowiec dzięki recyklingowi chemicznemu, a wszystko w ciągu 25 minut. Aby rozwijać tę rewolucyjną technologię na całym świecie, specjalista w dziedzinie motion plastics, firma igus, zwiększa obecnie swoje inwestycje w Mura Technology do około 5 milionów euro.

Konkurs manus 2021 rozstrzygnięty2021-06-17

Jury wyróżniło wyjątkowe aplikacje z zastosowanie bezsmarowych łożysk polimerowych

4K dla 3D: igus oferuje wielomateriałowy druk dla wielofunkcyjnych komponentów2021-06-10

Specjalista w dziedzinie motion plastics kontynuuje rozszerzanie swoich możliwości w zakresie druku 3D dla trwałych, odpornych na zużycie i złożonych komponentów Jeśli element ma mieć kilka właściwości, to jego produkcja zazwyczaj odbywa się w kilku etapach. Taka produkcja może szybko stać się kosztowna przy niewielkich ilościach. Właśnie z tego powodu firma igus oferuje obecnie drukowanie wielomateriałowe przy użyciu nawet czterech materiałów. Dzięki temu wielofunkcyjne i odporne na zużycie części specjalne mogą być produkowane szybko oraz ekonomicznie w jednym etapie. W tym celu firma igus jeszcze bardziej rozszerzyła swoje możliwości w zakresie druku 3D oraz asortyment materiałów dla procesu FDM.

Nowy system zasilania triflex TRX rewolucjonizuje trójwymiarowy ruch robotów2021-06-03

Teleskopowy e-prowadnik triflex TRX firmy igus oszczędza miejsce na robocie i zapewnia długość odciągu nawet do 40 procent Aby zapewnić bezpieczne, łatwe i kompaktowe prowadzenie przewodów w robotach przemysłowych podczas ruchu, firma igus opracowała czterowymiarowy e-prowadnik triflex TRX. Nowa konstrukcja zastępuje klasyczne zestawy węży robotów i systemy odciągu. Cecha szczególna: 40-procentowa długość odciągu zapewniona dzięki unikalnemu mechanizmowi teleskopowemu wewnątrz prowadnika. Dzięki temu użytkownicy mogą zaoszczędzić miejsce na trzeciej osi swojego robota, do 83 procent masy i obniżyć wysokie koszty systemów odciągu.

Drukowane, obrabiane, a teraz także formowane wtryskowo: odporne na zużycie, polimerowe koła zębate2021-05-27

Firma igus oferuje ekonomiczną produkcję bezsmarowych kół zębatych za pomocą formowania wtryskowego we własnym zakresie Koła zębate wykonane z polimeru zapewniają przenoszenie napędu w niezliczonych zastosowaniach - czy to w automatycznych ekspresach do kawy, czy w siłownikach. Do produkcji odpornych na zużycie i wytrzymałych kół zębatych w dużych ilościach, firma igus oferuje teraz, oprócz obróbki mechanicznej z półproduktów i produkcji addytywnej, wytwarzanie za pośrednictwem formowania wtryskowego. Użytkownik ma możliwość zastosowania szerokiej gamy bezsmarowych materiałów iglidur firmy igus.

Wytrzymałe i odporne na ścieranie elementy wydrukowane z nowego trybofilamentu igus2021-05-13

Łatwy w obróbce filament iglidur I190 do technologii FDM zapewnia szybką produkcję części bardzo odpornych na zużycie Aby szybko i ekonomicznie produkować części odporne na zużycie o specjalnych wymiarach, firma igus opracowała teraz nowy, łatwy w obróbce, uniwersalny filament iglidur I190, który wyróżnia się dużą wytrzymałością mechaniczną na zginanie (80 MPa). Zoptymalizowany trybologicznie materiał nie wymaga smarowania ani konserwacji i może być stosowany we wszystkich dostępnych na rynku drukarkach 3D z podgrzewanymi płytami drukarskimi.

Druk 3D w przestrzeni kosmicznej: napędy liniowe igus produkują części zamienne w warunkach zerowej grawitacji2021-04-29

Studenci wykorzystują moduły liniowe drylin do skonstruowania drukarki 3D dla ekonomicznej produkcji elementów konstrukcyjnych w przestrzeni kosmicznej Wysięgniki paneli słonecznych lub anten satelitarnych są narażone na wysokie obciążenia podczas transportu w rakiecie nośnej. Aby uprościć skomplikowany transport i przyspieszyć produkcję elementów, zespół studentów AIMIS-FYT pracuje nad procesem druku 3D, dzięki któremu w przyszłości powinno być możliwe produkowanie elementów konstrukcyjnych w przestrzeni kosmicznej. Aby przeprowadzić eksperymentalne testy w warunkach zerowej grawitacji, studenci zbudowali drukarkę 3D, w której zastosowano bezobsługowe i lekkie napędy liniowe drylin SAW od igus.

Nadszedł czas na innowacje – sposób na lockdown w wersji igus2021-04-22

Czy da się nie tylko funkcjonować, ale także nie spowolnić w czasie lockdownu? – Nam się udało – deklaruje igus i prezentuje 168 innowacji motion plastics na rok 2021

Lekkie i bezsmarowe łożyska ślizgowe iglidur sprawiają, że katamarany latają2021-04-15

Sportowa żaglówka iFLY15 zdobyła srebrną nagrodę manus w roku 2019. Tegoroczna edycja konkursu przyciągnęła aż 582 aplikacje z wykorzystaniem polimerowych łożysk ślizgowych Żaglówki, które unoszą się całkowicie nad wodą jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Brzmi jak sen, ale to rzeczywistość. Katamaran sportowy iFLY15 firmy CEC Catamarans GmbH pozwala żeglarzowi latać nad wodą. W przypadku automatycznego systemu sterowania lotem konstruktorzy postawili na bezsmarową, lekką i odporną na korozję technologię łożysk ślizgowych igus. Innowacyjny projekt otrzymał drugą nagrodę manus w 2019 roku.