Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Materiały multimedialne

Czy masz pytania? Potrzebujesz materiałów?
Bieżące informacje prasowe i materiał fotograficzny gotowy do publikacji są dostępne tutaj.
Będziemy wdzięczni również za Twój numer telefonu, adres e-mail czy numer faksu!
 
Kontakt do prasy Czy dodać Cię do naszej listy mailingowej dotyczącej materiałów multimedialnych?

Komunikaty prasowe-tematyka

Spółki Niskie koszty automatyzacji
Prowadniki kablowe / Przewody manus® / vector®
Łożyska zwykłe / Łożyska przegubowe / Prowadnice liniowe Wszystkie
e-prowadnik z rolką od igus do ukierunkowanego nawadniania z potencjałem oszczędności2020-11-26

Nowy wózek do precyzyjnego nawadniania zmniejsza zużycie wody i nawozów o 75% - e-prowadnik w rynnie prowadzi węże, zapewniając dodatkową oszczędność energii Celem wózka do precyzyjnego nawadniania firmy Rathmakers Gartenbautechnik jest rozsądne wykorzystanie zasobów wodnych przy jednoczesnej ochronie wód gruntowych. Dzięki nowemu, automatycznemu systemowi nawadniania, woda dociera dokładnie tam, gdzie powinna: bezpośrednio do roślin. Aby zapewnić bezpieczne i kompaktowe prowadzenie przewodów i węży, konstruktorzy polegają na systemie e-prowadnikowym firmy igus, składającym się z prowadnika rolkowego i rynny prowadzącej.

Nie ma szans na pleśń! Polimerowe łożyska ślizgowe firmy igus zdały test2020-11-12

Bezsmarowe łożyska ślizgowe iglidur wykonane z wysokowydajnych tworzyw sztucznych zapewniają czyste powietrze w samolotach i budynkach W przypadku technologii budowlanej i pojazdów, a także przemysłu lotniczego, pleśń jest nie tylko wielką uciążliwością, ale również poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Aby temu zapobiec, ważne jest nie tylko stosowanie produktów spełniających wymogi techniczne, ale także komponentów odpornych na pleśń. Dlatego igus przetestował swoje materiały pod kątem namnażania się pleśni. Wynik: wszystkie polimerowe łożyska ślizgowe iglidur są odporne na grzyby i bakterie.

50 procent lżejszy: pierwszy na świecie hybrydowy prowadnik modułowy igus wykonany ze stali i tworzywa sztucznego2020-10-29

Systemy zasilania wykonane ze stali oraz tworzyw sztucznych z łatwością radzą sobie z długimi, samonośnymi przesuwami, a ponadto można je błyskawicznie otwierać i zamykać Bezpieczne pionowe prowadzenie przewodów i węży: igus opracował pierwszy, hybrydowy prowadnik polimerowo-stalowy. Nowy system zasilania, zwany YE.42, jest o 50 procent lżejszy niż konwencjonalne prowadniki stalowe i zapewnia o 50 procent większe długości samonośne niż polimerowe e-prowadniki. Hybrydowe rozwiązanie zapewnia bardzo dużą sztywność i jest łatwe w montażu oraz utrzymaniu, dzięki modułowej konstrukcji. Operatorzy platform roboczych i podnośników pionowych mogą polegać na bezpiecznym, lekkim oraz ekonomicznym systemie zasilania.

Inspirowany naturą: e-prowadnik E4Q firmy igus zdobywa German Design Award2020-10-22

Najnowsza generacja e-prowadników redukuje masę, zwiększa wytrzymałość i skraca czas montażu o 40 procent Seria e-prowadników E4Q została opracowana przez firmę igus w celu uzyskania możliwie najlepszego rozwiązania dla samonośnych i długich przesuwów. Kształty inspirowane naturą gwarantują bardzo niską masę, a unikalna koncepcja otwierania bez użycia narzędzi skraca czas montażu o 40%. Za ten pionierski projekt, e-prowadnik E4Q otrzymał renomowaną nagrodę German Design Award.

Pionowo zamiast poziomo: jak polimery do pracy w ruchu czynią rolnictwo zrównoważonym2020-10-15

Bezsmarowe trybopolimery zapewniają niezawodne działanie pionowych systemów rolniczych Według Organizacji Narodów Zjednoczonych, do roku 2050, populacja świata wzrośnie nawet do 9,7 miliarda. W szczególności wzrośnie populacja miast. Obiecującą i ekonomiczną alternatywą dla konwencjonalnych metod produkcji żywności dla rosnącej liczby mieszkańców miast jest rolnictwo pionowe. Produkty firmy igus już odgrywają ważną rolę w ekonomicznym i niezawodnym działaniu pionowych farm.

Szybka i bezsmarowa - nowa rolka xiros prowadząca folię do technologii etykietowania2020-10-08

Czarna aluminiowa rolka prowadząca z płynnie pracującymi, polimerowymi łożyskami kulkowymi pozwala zaoszczędzić do 48 procent masy i 42 procent bezwładności masy. Rolki z łożyskami kulkowymi xiros pozwalają na łatwe prowadzenie folii lub etykiet. Do tej pory wykonywana była głównie z bezbarwnie anodowanego aluminium. Nowa czarna rolka prowadząca firmy igus jest prawdziwą sensacją w technologii pakowania i etykietowania. Gotowy do montażu system przekonuje nie tylko wizualnie, ale także pod względem technicznym. Składa się z anodowanych na czarno, aluminiowych tub i bezobsługowych, płynnie pracujących polimerowych łożysk kulkowych xiros.

Modułowy, płaski i szybko montowany: komorowy e-skin flat do pomieszczeń czystych

2020-10-01

igus rozszerza serię e-prowadników klasy 1 ISO o modułowe rozwiązanie e-skin flat z prowadnikiem wspierającym dla większych długości samonośnych

Firma igus opracowała e-skin flat, aby w sposób kompaktowy prowadzić przewody w pomieszczeniach czystych, bez gromadzenia cząstek stałych. Dla jeszcze szybszego montaż e-prowadnika oraz łatwej wymiany przewodów, firma igus wprowadziła e-skin flat w formie "pojedynczych komór". Pozwala to użytkownikowi zdefiniować liczbę komór, połączyć je modułowo i umieścić przewody w ciągu kilku sekund. Nowy prowadnik wspierający dodatkowo wzmacnia komory e-skin flat i zapewnia większe długości samonośne.

Dobre połączenie: nowa liniowo-obrotowa prowadnica od igus2020-09-27

Prowadnica liniowa drylin W z łożyskiem wieńcowym PRT zapewnia regulację liniową i obrotową Nowy produkt firmy igus daje możliwość ruchu liniowego i obrotowego jednocześnie. Prowadnica liniowo-wahliwa drylin W umożliwia prostą regulację w zależności od potrzeb użytkownika w takich aplikacjach, jak podłokietniki, półki i panele sterowania siedzeń oraz foteli. To co wcześniej wymagało pracochłonnego montażu przez klienta, jest teraz dostarczane jako zestaw gotowy do ostatecznego montażu. Ponadto, bezsmarowe, polimerowe elementy ślizgowe zapewniają cichą pracę.

Keep on trucking! igus presents new IAA utility vehicle products in a live show2020-09-17

igus experts will show how motion plastics can reduce costs and improve technical performance in the automotive area.

Stereo zamiast mono: igus oferuje klientom dużą swobodę projektowania dzięki 2-komponentowemu drukowaniu 3D2020-09-10

Dwa filamenty można połączyć ze sobą w jednym etapie produkcyjnym, tworząc bezsmarowy i bardzo wytrzymały element Prototypy, części zamienne, drukowane formy i małe partie: drukarki 3D firmy igus z Kolonii, specjalizującej się w tworzywach sztucznych, produkują teraz komponenty z różnych materiałów. Za pomocą dwukomponentowego druku 3D można łatwo łączyć różne właściwości materiałów. Dla przykładu, druk 3D można wykorzystać do produkcji elementów, które wymagają zarówno specjalnej sztywności, jak i wysokiej odporności na zużycie. Daje to firmom większą swobodę i elastyczność podczas projektowania.

Gwarantowanych 5 milionów cykli zgięć, dzięki przewodom sterowniczym igus2020-09-03

Nowe przewody sterownicze chainflex M mają o 20% mniejszą średnicę zewnętrzną i oszczędzają miejsce w e-prowadniku Dzięki zaawansowanej serii przewodów chainflex M, firma igus udowadnia, że jakość i niska cena idą w parze. Po czterech latach badań, specjalista przewodów do pracy w ruchu zaprezentował nowe przewody sterownicze CF880/CF881 i CF890/CF891. Średnica zewnętrzna zredukowana nawet o 20 procent zapewnia mniejsze promienie gięcia. Pozwala to użytkownikowi zaoszczędzić przestrzeń montażową, miejsce w e-prowadniku oraz zredukować koszty. Seria przewodów chainflex M ma przetestowaną żywotność wynoszącą pięć milionów cykli i jest objęta 36-miesięczną gwarancją.

64 procentowa oszczędność masy dzięki pierwszej na świecie polimerowej prowadnicy teleskopowej od igus2020-08-27

Nowa, niedroga szyna teleskopowa drylin została wykonana metodą formowania wtryskowego i zapewnia łatwy wysuw Pierwsza na świecie, polimerowa szyna teleskopowa firmy igus, w 100% pokazuje co potrafi plastik. Jest lekka, łatwa w montażu, a dzięki procesowi formowania wtryskowego także ekonomiczna. Dzięki niej szuflady, siedzenia i zagłówki można łatwo wyciągnąć i regulować. W tym celu, firma igus opiera się całkowicie na wytrzymałych i odpornych na zużycie, wysokowydajnych polimerach. Dostępna w trzech kolorach, nowa prowadnica drylin dostosowuje się również wizualnie do danego otoczenia.

50 procent większa długość samonośna: igus rozszerza serię hybrydowych prowadników YE2020-08-20

Szybka do instalacji i o 50% lżejsza seria systemów zasilania wykonanych ze stali oraz polimeru w nowych, dużych rozmiarach O 50 procent lżejsze niż konwencjonalne prowadniki stalowe i o 50 procent większe długości samonośne niż e-prowadniki wykonane z polimeru: to sprawia, że seria e-prowadników YE jest wyjątkowa. Składa się z polimerowych oraz stalowych elementów i dlatego jest szczególnie wytrzymała. Firma igus dodała także dwa nowe rozmiary do swojej łatwej w montażu serii hybrydowych prowadników, aby umożliwić bezpieczne, pionowe prowadzenie dużych węży hydraulicznych i ekstremalnych mas wypełnienia na ruchomych platformach dźwigowych i maszynach budowlanych.

Cyfrowe targi innowacji: ponad 18 000 odwiedzających stoisko targowe igus2020-08-06

Specjalista motion plastics udowadnia, że stoisko targowe może być oblegane również w czasach koronawirusa Od początku maja, wystawa innowacji igus znajduje się w hali zlokalizowanej w Kolonii. Ponad 100 nowości motion plastics jest prezentowanych na rzeczywistym stoisku targowym igus, które można odwiedzić z ekspertami igus poprzez różne kanały cyfrowe lub wirtualnie, za pośrednictwem strony internetowej. W czerwcu ponad 18 000 odwiedzających skorzystało z wyjątkowej oferty i sprawdziło, jak można usprawnić technologię oraz zredukować koszty dzięki motion plastics.