Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Materiały multimedialne

Czy masz pytania? Potrzebujesz materiałów?
Bieżące informacje prasowe i materiał fotograficzny gotowy do publikacji są dostępne tutaj.
Będziemy wdzięczni również za Twój numer telefonu, adres e-mail czy numer faksu!
 
Kontakt do prasy Czy dodać Cię do naszej listy mailingowej dotyczącej materiałów multimedialnych?

Komunikaty prasowe-tematyka

Swobodnie konfigurowane roboty przemysłowe firmy igus już od 5000 euro.2017-06-30

Firma igus poszerza modułowy system niedrogich robotów i na targach hanowerskich 2017 zaprezentowała rozwiązania stosowane w jej własnych zakładach produkcyjnych.

Łatwe konfigurowanie oraz ekonomiczna automatyzacja – podczas targów hanowerskich 2017 firma igus, specjalizująca się w tworzywach sztucznych do zastosowań ruchomych, zaprezentowała nowe elementy z rodziny robolink do indywidualnego konfigurowania robotów. Oprócz kompletnych ramion robotów o zoptymalizowanej konstrukcji, zapewniającej jeszcze większą swobodę ruchu, zwiększona stabilność oraz udźwig do 8 kilogramów, firma igus zaprezentowała aplikację „robolink designer” umożliwiającą łatwe i szybkie konfigurowanie ramienia robota dostosowanego do indywidualnych wymagań.


Opracowując rodzinę produktów robolink firma igus postawiła sobie za cel przygotowanie oferty niedrogich elementów z bezsmarowych i bezobsługowych tworzyw, dzięki którym użytkownicy mogą zamawiać indywidualne systemy składające się z przegubów, przekładni, silników i łączników – zarówno w postaci zestawów do samodzielnego montażu, jak i w pełni zmontowanego, przegubowego ramienia. Na targach hanowerskich 2017 firma igus zaprezentowała nowy 5-osiowy zestaw robotyczny o zoptymalizowanej konstrukcji, który jest też dostępny jako gotowe, fabrycznie zmontowane ramię. Na swoim stoisku, firma igus zaprezentowała gotowe do podłączenia ramię robota, o zwiększonej swobodzie ruchu oraz większej stabilności, wykonujące czynności związane z produkcją.

Firma igus oferuje kompletne rozwiązania w ekonomicznych wersjach z czterema albo pięcioma stopniami swobody oraz w dwóch wielkościach. „Dzięki tym rozwiązaniom, oferujemy użytkownikom produkty klasy przemysłowej, które przetestowaliśmy we własnym laboratorium, a nawet stosujemy w pracującym 24 godziny na dobę systemie przenoszącym pick-and-place w naszym zakładzie produkcyjnym,” objaśnia Martin Raak, manager produktów w dziale robolink firmy igus. „Większa wersja ramienia robota o nośności do ośmiu kilogramów, gotowa do podłączenia, kosztuje od 3200 euro a wraz z ekonomicznym systemem sterowania około 5000 euro.” Ramię może współpracować np. z systemem sterowania firmy Commonplace Robotics (CPR). System ten jest wyposażony w łatwe w użyciu oprogramowanie, pozwalające na sterowanie ramionami robotów robolink D o czterech lub pięciu stopniach swobody, a do zainstalowania wymaga tylko zewnętrznego komputera. Nawet mniejsza wersja ramienia przegubowego robolink D, o maksymalnej nośności cztery kilogramy, może z łatwością wykonywać czynności związane z szybkim przenoszeniem przedmiotów o masie do 500 gramów.

Łatwe konfigurowanie robotów on-line
Nowa aplikacja „robolink designer” pozwala przy użyciu intuicyjnego interfejsu CAD wybierać krok po kroku poszczególne elementy. Dzięki temu, klienci mogą łatwo i szybko skonfigurować indywidualne ramię robota od pierwszej osi po narzędzie. „Długość ramienia można dobierać w dużym zakresie, dzięki czemu można dostosować robota do obszaru roboczego, w którym ma pracować,” objaśnia Martin Raak. „Oprogramowanie, które można uruchomić także na tablecie, pozwala między innymi na graficzne symulowanie ruchu przegubów obrotowych.” Po zakończeniu konfigurowania, oprogramowanie generuje listę części i umożliwia bezpośrednie składanie zamówień w firmie igus.