Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Materiały multimedialne

Czy masz pytania? Potrzebujesz materiałów?
Bieżące informacje prasowe i materiał fotograficzny gotowy do publikacji są dostępne tutaj.
Będziemy wdzięczni również za Twój numer telefonu, adres e-mail czy numer faksu!
 
Kontakt do prasy Czy dodać Cię do naszej listy mailingowej dotyczącej materiałów multimedialnych?

Komunikaty prasowe-tematyka

Nagrodzony projekt: Nagroda Red Dot dla innowacyjnych rozwiązań w zakresie e-prowadników od igus2017-10-11

Międzynarodową nagrodę w zakresie projektowania produktów, jury przyznało modułowi obrotowemu oraz konstrukcji higienicznej e-prowadnika

W tym roku nagroda Red Dot zostanie przyznana firmie igus dwukrotnie. Międzynarodowe jury przyznało pożądaną przez wszystkich nagrodę w zakresie jakości projektowania produktów oraz innowacji dwóm produktom oferowanym przez firmę igus, modułowi CRM, systemowi zasilania do ruchów kołowych, który przystosowany jest do montażu w ograniczonej przestrzeni oraz pierwszemu na świecie e-prowadnikowi TH3 z tworzywa sztucznego, który spełnia wymagania w zakresie higienicznej konstrukcji.

Podczas opracowywania produktu specjaliści firmy igus w dziedzinie tworzyw sztucznych w ruchu zajmują się nie tylko stałym udoskonalaniem właściwości materiałów, ale również opracowaniem nowoczesnego i łatwego w obsłudze wzornictwa, które udoskonali technologię oraz obniży koszty. Przykładem tego są oferowane przez firmę igus, moduł CRM oraz e-prowadnik TH3 spełniający wymogi w zakresie higienicznej konstrukcji, które zostały nominowane do nagrody Red Dot z ponad 5500 zgłoszeń, od samochodów po szczoteczki do zębów. W tym roku producenci i projektanci z 54 krajów zaprezentowali swoje innowacyjne produkty, które zostały ocenione przez jury składające się z 39 członków. Nagroda jest jedną z najbardziej uznanych nagród na konkursach w zakresie projektowania produktów i niezmiennie cieszy się popularnością od 1955 roku.

Kompaktowy moduł obrotowy w zakresie e-systemów zasilania od firmy igus – umożliwia ruch obrotowy w bardzo ograniczonej przestrzeni CRM (Kompaktowy Moduł Obrotowy) od firmy igus, jest modułem o wyjątkowo kompaktowej konstrukcji, może wykonywać obroty nawet do 360 stopni i jest przystosowany do montażu w ograniczonej przestrzeni. Tak jak wszystkie oferowane przez firmę igus systemy zasilania do ruchów kołowych, nowy moduł CRM umożliwia równoległe i ciągłe przesyłanie energii, zapewniając w ten sposób niezawodność maszyny oraz uniknięcie nieplanowanych przestojów. Moduł dostarczany jest w stanie gotowym do zainstalowania i charakteryzuje się bardzo prostym montażem. Aktualny kąt obrotu można odczytać na skali.

E-prowadnik o higienicznej konstrukcji z tworzywa sztucznego, zgodny z wytycznymi "Hygenic Design" E-prowadnik TH3 jest pierwszym na świecie e-prowadnikiem o higienicznej konstrukcji z tworzywa sztucznego, zgodnym z wytycznymi "Hygienic Design". Jego otwarta forma pozwala na łatwe czyszczenie prowadnika, a zaokrąglone narożniki i konstrukcja pozbawiona śrub, pozwalają na likwidację niedostępnych miejsc i zapobieganie rozmnażaniu się drobnoustrojów. Niebieski materiał, który jest typowy dla elementów z tworzywa sztucznego wykorzystywanych w przemyśle spożywczym, jest również niezwykle wytrzymały na działanie agresywnych środków czyszczących i chemikaliów. Dlatego też, ten e-prowadnik jest odpowiedni do zastosowań, które wymagają zarówno spełnienia najwyższych warunków higienicznych , jak i bezpiecznego prowadzenia przewodów i węży.