Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Materiały multimedialne

Czy masz pytania? Potrzebujesz materiałów?
Bieżące informacje prasowe i materiał fotograficzny gotowy do publikacji są dostępne tutaj.
Będziemy wdzięczni również za Twój numer telefonu, adres e-mail czy numer faksu!
 
Kontakt do prasy Czy dodać Cię do naszej listy mailingowej dotyczącej materiałów multimedialnych?

Komunikaty prasowe-tematyka

Usługa cyfrowa w branży: igus wyposaża e-prowadniki w kody QR2018-08-01

Technologia e-prowadnika oparta na możliwościach, jakie zapewnia Internet oferuje łatwą identyfikację części, zamówienia i instrukcje montażu

Od czysto mechanicznego produktu do obliczalnego online oraz podłączonego do sieci komponentu maszyny - igus kontynuuje proces digitalizacji tryboproduktów. Oprócz narzędzi online i samo-monitorujących się inteligentnych tworzyw sztucznych, firma wyposażyła swoje e-prowadniki w kod QR. Umieszczony bezpośrednio na e-prowadniku, zapewnia konstruktorowi maszyny informacje online na temat e-prowadnika, w tym instrukcje montażu, oraz sposób identyfikacji i zamawiania części zamiennych dzięki szybkiemu skanowaniu za pomocą smartfona lub tabletu.

Aby proces identyfikacji, konfiguracji, obsługi i konserwacji komponentów maszyny był jeszcze łatwiejszy dla inżyniera, firma igus wykorzystuje ogromny potencjał, jaki oferuje digitalizacja. Oprócz 33 narzędzi online i inteligentnych produktów z tworzyw sztucznych, które zwiększają bezpieczeństwo instalacji za pomocą czujników i sztucznej inteligencji, specjalista motion plastics wyposaża swoje e-prowadniki w kody QR. Takie połączenie światów "offline" i "online" przynosi konstruktorowi maszyny bardzo wymierną korzyść: szybszą informację, łatwiejszy montaż i zakup części zamiennych przez Internet.

Instrukcje dotyczące montażu
Aby użyć tego kodu, inżynier używa smartfona lub kamery tabletu do skanowania kodów QR, które znajdują się na poprzeczkach i częściach bocznych. Inżynier jest kierowany do portalu internetowego, gdzie firma igus dostarcza wszystkie ważne informacje na temat produktu. Obejmują one zdjęcia i filmy pokazujące instrukcje montażu. Ważne kroki montażowe są pokazane w zwolnionym tempie dla lepszego zrozumienia. Pomaga to inżynierom skrócić czas ustawiania i uprościć początkową instalację.

Kod QR upraszcza również proces zamawiania części zamiennych do e-prowadników. Intuicyjne ilustracje na stronie internetowej pomagają inżynierowi zrozumieć strukturę numerów części igus i rozpoznać różne elementy. Sklep internetowy jest dostępny za jednym kliknięciem, gdzie można złożyć zamówienie. Komponenty są wysłane do doręczenia od 24 do 48 godzin później.

Dzięki aplikacji kodu QR i kamerze wszystkie niezbędne informacje na temat odpowiedniego e-prowadnika można łatwo i wygodnie uzyskać za pośrednictwem smartfona lub tabletu. Wybróbuj kod QR na zdjęciu.