Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Materiały multimedialne

Czy masz pytania? Potrzebujesz materiałów?
Bieżące informacje prasowe i materiał fotograficzny gotowy do publikacji są dostępne tutaj.
Będziemy wdzięczni również za Twój numer telefonu, adres e-mail czy numer faksu!
 
Kontakt do prasy Czy dodać Cię do naszej listy mailingowej dotyczącej materiałów multimedialnych?

Komunikaty prasowe-tematyka

Czyste i szybkie prowadzenie: Nowe, lekkie rolki prowadzące xiros firmy igus2018-10-24

Rolki prowadzące z łożyskami kulkowymi z tworzywa sztucznego i całkowicie zamkniętą konstrukcją zapewniają higienę oraz łatwy montaż bez użycia narzędzi

W przemyśle spożywczym i opakowaniowym konstruktorzy maszyn coraz częściej sięgają po czyste i higieniczne rozwiązania z tworzyw sztucznych. Firma igus opracowała kompletne systemy rolkowe do prowadzenia folii oraz etykiet. Składają się one z rur dostępnych z kilku różnych materiałów oraz polimerowych łożysk kulkowych z kołnierzem. Te lekkie systemy są teraz dostępne w wersji całkowicie zasłonięta jedną stroną rolki. Ponadto montaż nowych rolek jest znacznie łatwiejszy niż wcześniej.

Pod marką xiros firma igus oferuje bezobsługowe, a przede wszystkim bezsmarowe polimerowe łożyska kulkowe. Szczególnie w przemyśle spożywczym i opakowaniowym ich główną zaletą jest to, że nie ma ryzyka zanieczyszczenia z powodu wyciekających smarów. Nowością w zakresie produktów xiros jest gotowe rozwiązanie systemowe składające się z rury aluminiowej, PVC lub włókna węglowego oraz dwóch łożysk kulkowych kołnierzowych wykonanych z materiałów xirodur z kulkami ze stali nierdzewnej. Na wyróżnienie zasługuje zwłaszcza wersja PVC, która składa się wyłącznie z materiałów zatwierdzonych przez przemysł spożywczy. Wyjątkowo lekkie rolki prowadzące są dostępne w różnych średnicach, a ich długość jest indywidualnie dopasowywana do aplikacji . Jeśli Klient wymaga bardziej praktycznego rozwiązania, firma igus może teraz wspierać konstruktora maszyn za pomocą nowych rolek prowadzących z osią mających jedną stronę całkowicie zamkniętą. "Łatwe do skonfigurowania, gotowe do zainstalowania rozwiązanie z polimerowymi łożyskami kulkowymi oraz poszczególnymi długościami wałka i rury. Montaż i demontaż jest prosty i nie wymaga narzędzi "- mówi Marcus Semsroth, szef działu polimerowych łożysk kulkowych xiros w firmie igus. W porównaniu do powszechnie stosowanych rur ze stali nierdzewnej, rura aluminiowa waży znacznie mniej, co z kolei ma pozytywny wpływ na bezwładność rolki.

Łatwe obliczanie żywotności w online Działające na sucho, polimerowe łożyska kulkowe xiros oferują również mniejsze tarcie niż nasmarowane, metalowe łożyska kulkowe. Dzieje się tak dlatego, że kulki nie muszą przezwyciężyć oporu środka nawilżającego - dzięki temu działają znacznie sprawniej. Bardzo wygodnym rozwiązaniem dla konstruktora maszyn jest możliwość obliczenia okresu eksploatacji polimerowego łożyska kulkowego z trybie online w zaledwie kilku krokach za pomocą kalkulatora żywotności xiros. Alternatywnie, dalsze informacje można uzyskać kontaktując się bezpośrednio z firmą igus.