Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Materiały multimedialne

Czy masz pytania? Potrzebujesz materiałów?
Bieżące informacje prasowe i materiał fotograficzny gotowy do publikacji są dostępne tutaj.
Będziemy wdzięczni również za Twój numer telefonu, adres e-mail czy numer faksu!
 
Kontakt do prasy Czy dodać Cię do naszej listy mailingowej dotyczącej materiałów multimedialnych?

Komunikaty prasowe-tematyka

Zabawa na trzech kołach z bezobsługowymi łożyskami ślizgowymi igus2018-10-31

Łożyska ślizgowe iglidur G w poziomym rowerze Azub Ti-Fly zapewniają bezpieczne, trwałe i lekkie przednie zawieszenie

Trzy kołowe rowery, znane również jako trajki, zapewniają użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo, nawet przy niskich prędkościach. W przypadku przedniego zawieszenia nowego modelu trajka, twórcy firmy Azub z Czech poszukiwali odpornych na zużycie łożysk ślizgowych, które wytrzymują duże zabrudzenia, kurz i wodę. Ich rozwiązanie: łożyska iglidur G firmy igus. Są małe, lekkie i bezsmarowe a przez to bezobsługowe.

Trajki są dziś coraz bardziej pożądane, nie tylko dla osób z fizycznymi ograniczeniami, ale także dla seniorów i młodych poszukiwaczy przygód dzięki wygodnemu wsiadaniu i praktycznie zerowemu ryzyku przewrócenia. Zalety trajka w porównaniu do zwykłego roweru są oczywiste. Jazda podczas siedzenia jest bardziej relaksująca i bezpieczna nawet przy niskich prędkościach. Dodatkowe akcesoria ułatwiają obsługę. Wynalazca z firmy Azub Bike opracowywał trajka o nazwie Ti-Fly przez pięć lat. Deweloperzy zdobyli pierwsze doświadczenia z innym modelem, który zdobył nagrodę "Trike of the Year" w 2015 roku. Wszystkie rozwiązania i szczegóły techniczne zostały przeniesione do Ti-Fly. Nowy model trajka o wysokiej jakości wykonania, stabilnym sterowaniu i nowej, przyciągającej wzrok konstrukcji tylnego widelca z piastą o szerokości 157 mm jest również bardzo atrakcyjny wizualnie. Największą zaletą jest lekkie, przednie zawieszenie wykonane z tytanu. Zapewnia wysoką stabilność nawet na nierównym terenie oraz podczas wstrząsów. W zawieszeniu konstruktorzy zdecydowali się na bezsmarowe łożyska ślizgowe igus.

Łożyska ślizgowe igus przekonują swoją lekkością oraz brakiem konieczności konserwacji
Designerzy Ti-Fly postawili specjalne wymagania zastosowanym komponentom. "Zasadniczo łożyska powinny być lekkie, wytrzymałe i trwałe", wyjaśnia Aleš Zemánek, dyrektor zarządzający Azub Bike. "Zastosowane łożyska ślizgowe iglidur G były właściwym rozwiązaniem." Dzięki wtrąceniom stałych smarów, wszechstronne łożyska są bezsmarowe, a tym samym bezobsługowe. Kurz i brud nie szkodzą ekonomicznym łożyskom. Ponadto materiały iglidur są odporne na korozję, co jest ważne, ponieważ trajki muszą zmagać się z czasem, wiatrem oraz pogodą. Ich wysoka odporność na zużycie zapewnia długą żywotność, którą można określić z wyprzedzeniem za pomocą kalkulatora żywotności.