Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Materiały multimedialne

Czy masz pytania? Potrzebujesz materiałów?
Bieżące informacje prasowe i materiał fotograficzny gotowy do publikacji są dostępne tutaj.
Będziemy wdzięczni również za Twój numer telefonu, adres e-mail czy numer faksu!
 
Kontakt do prasy Czy dodać Cię do naszej listy mailingowej dotyczącej materiałów multimedialnych?

Komunikaty prasowe-tematyka

Wymień szybko, gdy jest zamontowane na szynie: wymiana wkładki za pomocą łożyska wymiennego igus2019-01-30

Rozmiary nowych, bezsmarowych łożysk wymiennych zapewniają dłuższą żywotność systemów liniowych drylin W

Specjalista motion plastics igus opiera się na bezsmarowych wkładkach wykonanych z wysokowydajnych polimerów, które zapewniają cichy i precyzyjny ślizg prowadnic liniowych. Na początku roku firma igus opracowała wymienne łożysko z modułowej serii łożysk liniowych drylin W, specjalnie w celu szybkiej wymiany wkładek w aplikacjach o wysokiej częstotliwości ruchów. Zasada działania jest prosta: odblokuj łożysko, wyciągnij wkładkę, wymień i gotowe. Łożysko wymienne, które oszczędza czas i koszty, jest teraz również dostępne w rozmiarach 16 i 20 dla prowadnic liniowych serii drylin W, oprócz standardowego rozmiaru montażowego 10.

W ekstremalnych przypadkach piasek ścierny lub pył szklany - prędzej czy później - może powodować zużycie wkładek na liniowej szynie prowadzącej. Podobnie w aplikacjach z zakresu automatyki, gdzie liniowe prowadnice i osie działają przez całą dobę. W celu wymiany wkładki cały wózek liniowy musiał zostać zsunięty z szyny. Zwłaszcza w przypadku osi liniowych lub wieloosiowych robotów kartezjańskich z napędem pasowym można to osiągnąć jedynie poprzez kosztowny demontaż i ponowne uruchomienie. Dlatego firma igus opracowała wymienne łożysko wykonane z wysokowydajnego tworzywa sztucznego iglidur J200 dla prowadnic liniowych drylin W. Specjalna konstrukcja umożliwia łatwą wymianę bezpośrednio na szynie liniowej w kilku krokach. Zmniejsza to przestoje, oszczędza koszty ustawienia i zapewnia pracę 24/7. Praktyczne, darmowe narzędzie umożliwia bezpieczny montaż wkładek w mgnieniu oka. Aby umożliwić jeszcze większej liczbie użytkowników skorzystanie z praktycznego i wydajnego łożyska, jest ono również dostępne dla rozmiarów montażowych 16 i 20, poza dotychczasowym rozmiarem 10. Tak więc prowadnice liniowe drylin W, osie liniowe i roboty kartezjańskie można łatwo zmodernizować.

Wymiana łożyska liniowego w 30 sekund
Zasada wymiany łożyska jest dość prosta: Po pierwsze, należy poluzować i zdjąć boczną zaślepkę obudowy za pomocą śrubokręta. Dzięki dostarczonemu, bezpłatnemu narzędziu, które użytkownicy mogą także drukować samodzielnie, wkładkę można teraz wysunąć z obudowy i bezpośrednio zdjąć z szyny. Nowe łożysko wykonane z odpornego na zużycie i ścieranie, wysokowydajnego tworzywa sztucznego iglidur J200 zostaje następnie założone na szynę i umieszczone w wózku za pomocą narzędzia montażowego. Załóż zaślepkę boczną z powrotem na obudowę, a zmiana łożyska zostanie zakończona w mgnieniu oka. Praktyczna zaleta: szyna nie jest uszkodzona, a obudowa łożyska może być ponownie użyta bez demontażu pasków lub śrub napędowych. Trzpień umieszczony pośrodku bocznej zaślepki zabezpiecza wkładkę w obudowie. Alternatywnie, wymiany można dokonać również za pomocą śrubokręta. Firma igus zapewniła na nowej wkładce i w wózku specjalne wgłębienia do tego celu. Łożysko wymienne drylin W wraz z narzędziem montażowym można łatwo zamówić online. Podobnie jak praktyczny zestaw do modernizacji z wymiennymi wkładkami, zaślepką i narzędziem montażowym.
Aby zobaczyć łatwą i szybką wymianę wkładki, odwiedź: https://youtu.be/dN5ToIGwN9E