Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Materiały multimedialne

Czy masz pytania? Potrzebujesz materiałów?
Bieżące informacje prasowe i materiał fotograficzny gotowy do publikacji są dostępne tutaj.
Będziemy wdzięczni również za Twój numer telefonu, adres e-mail czy numer faksu!
 
Kontakt do prasy Czy dodać Cię do naszej listy mailingowej dotyczącej materiałów multimedialnych?

Komunikaty prasowe-tematyka

Modułowy, płaski i szybko montowany: komorowy e-skin flat do pomieszczeń czystych

2020-10-01

igus rozszerza serię e-prowadników klasy 1 ISO o modułowe rozwiązanie e-skin flat z prowadnikiem wspierającym dla większych długości samonośnych

Firma igus opracowała e-skin flat, aby w sposób kompaktowy prowadzić przewody w pomieszczeniach czystych, bez gromadzenia cząstek stałych. Dla jeszcze szybszego montaż e-prowadnika oraz łatwej wymiany przewodów, firma igus wprowadziła e-skin flat w formie "pojedynczych komór". Pozwala to użytkownikowi zdefiniować liczbę komór, połączyć je modułowo i umieścić przewody w ciągu kilku sekund. Nowy prowadnik wspierający dodatkowo wzmacnia komory e-skin flat i zapewnia większe długości samonośne.

Postępująca elektryfikacja, od samochodu elektrycznego do inteligentnego zegarka, powoduje obecnie silny rozwój branży półprzewodników. Dla przemysłu oznacza to dużą inwestycję w rozwój i produkcję komponentów elektronicznych, półprzewodników, wyświetlaczy OLED i LCD w pomieszczeniach czystych. Z tego powodu poszukiwane są również elementy maszyn, takie jak przewody i systemy zasilania, które spełniają surowe wymagania dotyczące braku cząstek stałych. Firma igus opracowała e-skin flat specjalnie do prowadzenia przewodów w kompaktowych przestrzeniach montażowych w pomieszczeniach czystych. "Po raz pierwszy zaprezentowaliśmy wyjątkowo płaski system zasilania na targach Hannover Messe 2019 i od tego czasu popyt na niego jest bardzo wysoki”, wyjaśnia Hubert Kowalczyk, manager e-prowadników w igus Polska. Zastosowanie podobnych rozwiązań w zakresie dostarczania energii lub czystych przewodów miało wielką wadę, ponieważ w przypadku awarii przewodu konieczne było zastąpienie całego systemu zasilania. Dzięki e-skin flat firma igus oferuje teraz łatwe w utrzymaniu rozwiązanie w formie pojedynczych komór. Użytkownik może teraz zdefiniować liczbę komór, połączyć je ze sobą, przedłużyć je w dowolnym momencie, przyciąć na żądaną długość i umieścić w nich przewody. Alternatywnie, igus oferuje również bezpośredni, gotowy do podłączenia system ze specjalnie opracowanymi przewodami do pomieszczeń czystych. Poszczególne komory e-skin flat są dostępne w wariancie otwieralnym oraz zamkniętym.

W wersji zamkniętej, przewody można po prostu poprowadzić przez otwory komory, natomiast w wersji otwieralnej, przewody są wprowadzane z boku i zamykane za pomocą zamka błyskawicznego. "Główną zaletą modułowego e-skin flat jest łatwość konserwacji, ponieważ w przeciwieństwie do alternatywnych rozwiązań, przewody nie są owinięte w folię termokurczliwą. Dzięki konstrukcji komory można w łatwy sposób ponownie wciągnąć przewody. Ta koncepcja przekonuje klientów”, mówi Hubert Kowalczyk.

e-skin flat z prowadnikiem wspierającym w roli "kręgosłupa" Aby zwiększyć stabilność pojedynczych komór e-skin flat, firma igus oferuje teraz również e-skin flat z prowadnikiem wspierającym dla wersji zamkniętej. Umożliwia to większą długość samonośną. Zapewniana jest w ten sposób najwyższa żywotność i zgodność ze zdefiniowanym promieniem gięcia od 40 mm do 100 mm. Zintegrowany prowadnik wykonany jest z wysoce odpornego na ścieranie polimeru igus, który jest dopasowany do materiału, z którego wykonana jest e-skin i nie uszkadza komory dzięki zaokrąglonym krawędziom. Wszystkie rozwiązania związane z pomieszczeniami czystymi są testowane przez firmę igus w nowym laboratorium do pomieszczeń czystych, które Fraunhofer Institute IPA zbudował w Kolonii. Tutaj, wszystkie produkty są testowane w pomieszczeniu czystym do klasy czystości powietrza 1 zgodnie z wymogami ISO 14644-1.