Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Materiały multimedialne

Czy masz pytania? Potrzebujesz materiałów?
Bieżące informacje prasowe i materiał fotograficzny gotowy do publikacji są dostępne tutaj.
Będziemy wdzięczni również za Twój numer telefonu, adres e-mail czy numer faksu!
 
Kontakt do prasy Czy dodać Cię do naszej listy mailingowej dotyczącej materiałów multimedialnych?

Komunikaty prasowe-tematyka

Inspirowany naturą: e-prowadnik E4Q firmy igus zdobywa German Design Award2020-10-22

Najnowsza generacja e-prowadników redukuje masę, zwiększa wytrzymałość i skraca czas montażu o 40 procent

Seria e-prowadników E4Q została opracowana przez firmę igus w celu uzyskania możliwie najlepszego rozwiązania dla samonośnych i długich przesuwów. Kształty inspirowane naturą gwarantują bardzo niską masę, a unikalna koncepcja otwierania bez użycia narzędzi skraca czas montażu o 40%. Za ten pionierski projekt, e-prowadnik E4Q otrzymał renomowaną nagrodę German Design Award.

Po zdobyciu wielu nagród w ostatnich latach, igus po raz kolejny udowadnia, jak postępowe projektowanie może przynieść użytkownikowi konkretne korzyści. Dotyczy to również e-prowadnika E4Q. Uderzające jest to, że firma igus obrała tutaj nową ścieżkę. "Aby zoptymalizować materiał, a tym samym masę prowadnika, nasi konstruktorzy inspirowali się naturą”, wyjaśnia Hubert Kowalczyk, manager produktu e-prowadniki w igus Polska. "Zaokrąglona konstrukcja znajduje się po zewnętrznej stronie ogniw prowadnika i ograniczników. Zmniejsza to masę o 10 procent w porównaniu z poprzednią serią E4.1, a także redukuje zużycie energii.” Pomimo wcięć w materiale, nowe rozwiązanie ma o 20 procent większą wytrzymałość i stabilność. Ogniwa tej generacji e-prowadników posiadają całkowicie nową koncepcję poprzeczek z paskami blokującymi. Nowa seria może być otwierana i zamykana w kilka sekund, bez użycia narzędzi, dzięki czemu, wypełnianie jest szczególnie łatwe, a czas montażu skraca się o 40 procent. Prowadnik E4Q idealnie sprawdza się w przemyśle obrabiarkowym.

German Design Award honoruje innowacyjne trendy w projektowaniu
Zalety E4Q zostały docenione przez międzynarodowe jury German Design Award. W kategorii Excellent Product Design nagrodzono E4Q oraz innowacyjny adapter Module Connect, za pomocą którego e-prowadniki wraz z przewodami można podłączyć do maszyny przy użyciu systemu zatrzaskowego. German Design Award to międzynarodowa nagroda przyznawana przez German Design Council. Jej celem jest odkrywanie, prezentowanie i przyznawanie nagród za wyjątkowe trendy projektowe. W tym roku zgłoszono 5000 produktów/projektów z 60 krajów.

Dowiedz się więcej na temat naszych systemów zasilania podczas bezpłatnych targów online.
Zarejestruj się już dziś: https://content.communication.igus.net/pl-pl/webinar-registration-machine-tool