Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Materiały multimedialne

Czy masz pytania? Potrzebujesz materiałów?
Bieżące informacje prasowe i materiał fotograficzny gotowy do publikacji są dostępne tutaj.
Będziemy wdzięczni również za Twój numer telefonu, adres e-mail czy numer faksu!
 
Kontakt do prasy Czy dodać Cię do naszej listy mailingowej dotyczącej materiałów multimedialnych?

Komunikaty prasowe-tematyka

Gwarantowanych 5 milionów cykli zgięć, dzięki przewodom sterowniczym igus2020-09-03

Nowe przewody sterownicze chainflex M mają o 20% mniejszą średnicę zewnętrzną i oszczędzają miejsce w e-prowadniku

Dzięki zaawansowanej serii przewodów chainflex M, firma igus udowadnia, że jakość i niska cena idą w parze. Po czterech latach badań, specjalista przewodów do pracy w ruchu zaprezentował nowe przewody sterownicze CF880/CF881 i CF890/CF891. Średnica zewnętrzna zredukowana nawet o 20 procent zapewnia mniejsze promienie gięcia. Pozwala to użytkownikowi zaoszczędzić przestrzeń montażową, miejsce w e-prowadniku oraz zredukować koszty. Seria przewodów chainflex M ma przetestowaną żywotność wynoszącą pięć milionów cykli i jest objęta 36-miesięczną gwarancją.

Wysokiej jakości przewód do pracy w e-prowadnikach, w niskiej cenie! To była i jest obietnica, która napędza przewody chainflex serii M, wprowadzone przez igus w 2013 roku. Od tego czasu wiele się wydarzyło, nie tylko w inżynierii mechanicznej, ale także w obszarze rozwoju przewodów. Ze względu na rosnącą automatyzację w branży potrzebne są coraz szybsze maszyny. W związku z tym konieczne jest opracowanie lżejszych i mniejszych przewodów, w celu zmniejszenia mas o dużym przyspieszeniu. Dlatego igus chce dalej rozwijać swoją ekonomiczną serię przewodów bez zwiększania kosztów. Pierwszy przełom nastąpił w 2015 roku: zamiast miliona gwarantowanych cykli producent obiecał żywotność ponad pięciu milionów cykli, a wszystko w tej samej cenie. „Dzięki nowej konstrukcji możemy produkować przewody sterownicze chainflex M, które mają mniejszą średnicę nawet o 20%. Nasi klienci czerpią z tego korzyści, ponieważ przewody mają mniejszy promień gięcia i zajmują mniej miejsca w e-prowadniku. W ten sposób użytkownik może zredukować koszty”, wyjaśnia Karol Kozłowski, manager produktu chainflex w igus Sp. z o.o. Nowa seria przewodów chainflex M jest teraz dostępna jako przewody sterownicze z płaszczem zewnętrznym z PVC (CF880/CF881) lub iguPUR (CF890/CF891), w wersji ekranowanej lub nie. Przewody doskonale sprawdzają się przy krótkich przesuwach na prostych, klasycznych maszynach, takich jak na przykład obrabiarki kamienia, papieru lub drewna.

Gwarantowana niezawodność w przystępnej cenie
Od ponad 25 lat firma igus specjalizuje się w rozwoju przewodów przeznaczonych do stosowania w e-prowadnikach. Firma testuje swoje produkty w realistycznych warunkach, we własnym laboratorium testowym o powierzchni 3800 metrów kwadratowych. igus od czterech lat inwestuje w dalszy rozwój i długoterminowe badania swojej uznanej serii przewodów chainflex M. Testy laboratoryjne wykazały, że przewody te mogą z łatwością wytrzymać pięć milionów cykli. Na wszystkie przewody, w tym zoptymalizowaną serię chainflex M, igus daje unikalną gwarancję 36 miesięcy na całym świecie, opierając się na swoich danych testowych.

Zapraszamy do udziału w energetycznych targach online igus, podczas których przedstawimy więcej naszych niezawodnych rozwiązań dedykowanych branży.

Spotkanie odbędzie się 10 września, o godzinie 11.
Zarejestruj się na wydarzenie online