Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.

Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
PL(PL)

Materialy multimedialne

Czy masz pytania? Potrzebujesz materialów?
Biezace informacje prasowe i material fotograficzny gotowy do publikacji sa dostepne tutaj.
Bedziemy wdzieczni równiez za Twój numer telefonu, adres e-mail czy numer faksu!
 
Kontakt do prasy Czy dodac Cie do naszej listy mailingowej dotyczacej materialów multimedialnych?

Komunikaty prasowe-tematyka

Monitorowanie w czasie rzeczywistym jeszcze bardziej przystępne niż kiedykolwiek: cena czujnika do pomiaru żywotności igus zaczyna się od 248 euro2022-08-25

Nowy czujnik i.Sense EC.W umożliwia opłacalne monitorowanie w czasie rzeczywistym, stanu systemów e-prowadników pracujących ślizgowo

Awarie maszyn i przestoje to jedne z aspektów, które generują najwyższe koszty w branży. Dlatego ważnym jest, aby personel zajmujący się konserwacją zapobiegał nieplanowanym przestojom. Dzięki nowemu, opłacalnemu czujnikowi żywotności firmy igus, użytkownicy mogą teraz sprawić, by e-prowadnik stał się "inteligentny" już za 248 euro. Dzięki monitorowaniu stanu w czasie rzeczywistym konserwacja przez cały okres żywotności jest bardziej przewidywalna, łatwiejsza i tańsza. Daje to nie tylko znaczące korzyści w obszarze e-prowadników, ale także oferuje nowe możliwości monitorowania stanu w wielu innych zastosowaniach związanych ze zużyciem.


Internet rzeczy, Big Data i roboty autonomiczne: Przejście na Przemysł 4.0 idzie pełną parą. Dotyczy to również podzespołów, które pracują w maszynach i już dawno stały się inteligentne, np. poprzez dostarczanie danych o ich stanie. Jednak integracja inteligentnych technologii jest często dla firm skomplikowana i wiąże się z zewnętrznymi pracami montażowymi. „Odkryliśmy również, że chociaż usługi online są bardzo popularne w codziennym życiu prywatnym, wrażliwość na zewnętrzne połączenia danych jest bardzo wysoka w środowisku biznesowym. Połączenie maszyny z Internetem Rzeczy często nie jest pożądane. Jednak klient nie chce rezygnować z inteligentnych funkcji i integracji z istniejącymi systemami sterowania” — wyjaśnia Richard Habering, szef jednostki biznesowej inteligentnych tworzyw sztucznych igus. Właśnie tam pojawia się igus z nowym czujnikiem żywotności i.Sense EC.W dla systemów e-prowadników. Opłacalny czujnik umożliwia ekonomiczne wykrywanie zużycia w czasie rzeczywistym już od 248 euro, a dzięki zintegrowanym stykom bezpotencjałowym można go podłączyć bezpośrednio do systemu sterowania maszyną PLC, bez połączenia z Internetem. W zestawie zawarte są: czujnik, kabel i elektronika ewaluacyjna. Użytkownicy mają również możliwość podłączenia czujnika do różnych sieci i systemów IoT za pośrednictwem modułu i.Cee, a tym samym zintegrowania go z koncepcją konserwacji predykcyjnej. Czujnik żywotności jest dostępny dla e-prowadników E4.32, E4.42, E4.56 i E4.80 od igus — planowane są już kolejne rozmiary dla serii E4Q, E2.1 i E2/000.

Szybkie i proste określanie żywotności — nawet zdalnie
Podstawowa zasada nowego, opłacalnego systemu czujników jest prosta: elementy przewodzące są wbudowane w wysokowydajne polimery prawie wszystkich produktów igus w obszarach obciążonych trybologicznie. Przemyślane geometryczne rozmieszczenie tych elementów pozwala na sformułowanie jednoznacznych oświadczeń dotyczących żywotności produktu w przypadku przerwy w zasilaniu lub zmiany rezystancji. Informacje te można po prostu przekazać operatorowi za pośrednictwem monitora systemu i, na przykład, po osiągnięciu poziomu 25 procent, powiązać z informacją o oczekującej wymianie prowadnika. Czujnik i.Sense EC.W oferuje znaczną wartość dodaną, szczególnie w trudnych, ciemnych i brudnych środowiskach oraz w bardzo często sprawdzanych lub trudno dostępnych zastosowaniach. Montowany jest na ostatniej poprzeczce po stronie końca stałego i rejestruje aktualny stan bocznych odcinków prowadnika. Czujnik mierzy odległość między poprzeczkami, która zwęża się proporcjonalnie do ścierania bocznej części e-prowadnika. Dzięki temu czujnik może być używany do zdalnego monitorowania każdej części zużywającej się maszyny — co w przyszłości może przynieść korzyści wielu innym przedstawicielom motion plastics.

Zmniejszenie kosztów o 80% dzięki planowanej konserwacji
Komunikaty alarmowe oparte na stanie instalacji mogą zapobiegać nieplanowanym przestojom lub niepotrzebnej czy przedwczesnej wymianie prowadnika — co zapewnia również korzyści pod względem zrównoważonego rozwoju. Oznacza to, że e-prowadniki nie są już wymieniane zgodnie z interwałami konserwacyjnymi, ale tylko wtedy, gdy jest to konieczne — co ostatecznie zmniejsza również koszty serwisowania. Podłączenie czujnika żywotności bezpośrednio do systemu sterowania instalacją może obniżyć koszty nawet o 80%. Aby zapewnić najlepszą możliwą jakość produktu, firma igus przeprowadza liczne testy w laboratorium badawczym. Ponad trzy miliardy cykli testowych jest rejestrowanych i analizowanych każdego roku dla samych tylko e-prowadników. Testy te służą do ciągłej optymalizacji i udoskonalania produktów igus. Na przykład inżynierowie ds. rozwoju znacznie zmniejszyli rozmiar czujnika żywotności — do 2,5 mm x 4 mm — dzięki czemu pomiary można przeprowadzać również w innych punktach, a informacje o stanie są generowane dla prawie wszystkich zastosowań ślizgowych. W połączeniu z kalkulatorami żywotności igus potencjał jest nieograniczony.


Terminy "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" oraz "yes" są prawnie chronionymi znakami towarowymi firmy igus® GmbH/ Kolonia w Federalnej Republice Niemiec oraz, w przypadku niektórych, również w innych krajach. Jest to niepełna lista znaków towarowych (np. oczekujące na rozpatrzenie wnioski o rejestrację znaków towarowych lub zarejestrowane znaki towarowe) firmy igus GmbH lub spółek powiązanych z igus w Niemczech, w Unii Europejskiej, USA i/lub innych krajach lub jurysdykcjach.

igus® GmbH podkreśla, że nie sprzedaje żadnych produktów firm Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES , Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber oraz wszystkich innych producentów napędów wspomnianych na tej stronie. Produkty oferowane przez igus® należą do igus® GmbH.