Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.
Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
PL(PL)

print2mold® — Formowanie wtryskowe za pomocą narzędzi do drukowania 3D


Części zużywające się kosztują nawet o 80% mniej i są o 70% szybsze w produkcji niż w przypadku konwencjonalnej produkcji narzędzi

W usłudze print2mold® produkujemy pojedyncze części formowane wtryskowo z naszych materiałów iglidur®. Tutaj używamy form drukowanych w 3D, które są odpowiednie dla szybkiego prototypowania i niewielkich serii od 100 do 30 000 części. Prowadzi to do znacznych oszczędności, a części mogą zostać dostarczone w ciągu dwóch tygodni.

Obliczanie kosztów formowania wtryskowego odpornych na zużycie polimerów

Oblicz cenę całkowitą, w tym koszty narzędzia i czas dostawy, w zaledwie trzech krokach

1. Utwórz model 3D i wyeksportuj w formacie STEP/STP

Przygotuj model CAD do formowania wtryskowego Użyj oprogramowania CAD lub naszych darmowych konfiguratorów do tworzenia modeli 3D. Nie można wyszukać odpowiedniego pliku? 

2. Wczytaj model 3D online w celu
obliczenia ceny

Przesyłanie modelu CAD części specjalnej formowanej wtryskowo Po prostu przeciągnij i upuść plik STEP/STP lub wybierz go z folderu na dysku. Filtruj zgodnie z wymaganiami lub przewiń do metody p2m i Pomoc w doborze materiału.  

3. Oblicz koszty i poproś o
natychmiastową wycenę online

Zamawiaj online niewielkie serie formowane wtryskowo Koszty narzędzi i części, czas dostawy oraz możliwość wykonanianatychmiastowo wyświetlane i mogą Państwo dokończyć zamówienie bezpośrednio online.

Odporne na ścieranie części formowane wtryskowo z form wytwarzanych metodą produkcji addytywnej

Narzędzie do formowania wtryskowego wydrukowane w 3D z metalu

Bardziej ekonomiczne dzięki ulepszonemu systemowi narzędzi

  • Do 80% bardziej opłacalne niż obrabiarki
  • Sprawdzenie wykonalności: podcięcia i grubości ścian online
  • Obliczanie żywotności online
  • 10 000 i więcej części na narzędzie
  • Dostępnych jest ponad 50 odpornych na zużycie specjalnych tworzyw sztucznych (również dla specjalnych właściwości, takich jak przewodność, zastosowania pod wodą, zgodność z wymogami KTW, wysoka temperatura itp.)
  • Czas dostawy zaczyna się od dwóch tygodni
Formowane wtryskowo łożysko ślizgowe i koło zębate wykonane z formy wydrukowanej w 3D

Bezpłatne części próbne

Aby przekonać się o zaletach procesu print2mold i jakości metalowych narzędzi, zachęcamy Państwa do bezpłatnego zamówienia dwóch części próbnych z metalowej formy wtryskowej wydrukowanej w 3D:

Łożysko ślizgowe wykonane z formy wtryskowej wydrukowanej w 3D
Materiał: iglidur G
Koło zębate z formy wtryskowej wydrukowanej w 3D
Materiał: iglidur X

Szybkie prototypowanie za pomocą narzędzia do formowania wtryskowego wydrukowanego w 3D

Szybka produkcja narzędzi do formowania wtryskowego za pomocą druku 3D, pozwala na błyskawiczną i ekonomiczną produkcję prototypów i niewielkich ilości zbliżonych do produkcji seryjnej wykonywanych metodą formowania wtryskowego. Może to nie zastąpić kosztownej produkcji obrabianych wtryskowo narzędzi, ale takie narzędzia są opłacalne tylko w przypadku partii o wielkości powyżej 10 000. Oprócz przewagi kosztowej, formowanie wtryskowe przy użyciu narzędzi uzyskanych za pomocą produkcji addytywnej jest znacznie szybsze — średnio, sześć dni roboczych wystarcza na ukończenie narzędzi i części.

Kolejną zaletą procedury print2mold jest szybkie i łatwe obliczanie kosztów formowania wtryskowego w darmowym narzędziu online. Użytkownicy mogą zobaczyć cenę jednostkową i całkowitą (w tym koszty narzędzi), ale także czas produkcji całego projektu. Po pierwsze, narzędzie online automatycznie sprawdza projekt pod kątem odpowiedniości do procedury print2mold, dzięki czemu wszelkie dodatkowe koszty (takie jak obróbka mechaniczna) mogą być natychmiast zidentyfikowane i uwzględnione w obliczeniach.

Po załadowaniu modelu i wybraniu wymaganego materiału (możliwość filtrowania zgodnie z własnymi wymaganiami umożliwia zidentyfikowanie idealnego materiału), można natychmiast zażądać pełnej konfiguracji lub przesłać ją bez problemów do dalszych testów. 
Proces igus® print2mold®

Przykłady zastosowań pochodzące od naszych klientów

Forma wtryskowa wykonana w technologii druku 3D


Produkcja addytywna w igus

Produkcja addytywna z wysokowydajnymi polimerami

Drukowanie 3D z odpornymi na ścieranie polimerami: usługa druku 3D, sklep z materiałami oraz informacje o materiałach, procedurach i usługach.
Przegląd druku 3D

Polimerowe elementy specjalne zgodne z rysunkiem

Wybierasz kształt, materiał oraz ilość - inne usługi dotyczące części specjalnych, prototypów i serii wykonanych z odpornych na zużycie tworzyw sztucznych.
Więcej o elementach specjalnych


Terminy "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" oraz "yes" są prawnie chronionymi znakami towarowymi firmy igus® GmbH/ Kolonia w Federalnej Republice Niemiec oraz, w przypadku niektórych, również w innych krajach. Jest to niepełna lista znaków towarowych (np. oczekujące na rozpatrzenie wnioski o rejestrację znaków towarowych lub zarejestrowane znaki towarowe) firmy igus GmbH lub spółek powiązanych z igus w Niemczech, w Unii Europejskiej, USA i/lub innych krajach lub jurysdykcjach.

igus® GmbH podkreśla, że nie sprzedaje żadnych produktów firm Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES , Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber oraz wszystkich innych producentów napędów wspomnianych na tej stronie. Produkty oferowane przez igus® należą do igus® GmbH.