Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Centrum trybologiczne igus® – zalety trybopolimerów*

Centrum trybologiczne

Trybopolimery to związki zoptymalizowane pod względem trybologicznym, będące podstawą wszystkich produktów i systemów firmy igus®

Systemy prowadników kablowych

Płynność wzajemnej interakcji elementów w e-prowadniku, na przykład tarcia pomiędzy przewodami chainflex® i separatorami wewnętrznymi, to czynnik kluczowy. Materiały są wzajemnie dopasowywane tak, aby zapewnić maksymalną żywotność, zarówno przy pracy samodzielnej, jak i jako część układu.
Jeśli chodzi o sam prowadnik, igus® to jedyny producent na świecie stosujący wyłącznie tworzywa sztuczne. Obszary zastosowań obejmują: pracę na morzu, elektrownie, górnictwo, obrabiarki i duże dźwigi. Możliwe są także zastosowania w pomieszczeniach czystych, wiążące się z narażeniem na wyładowania elektrostatyczne (ESD) lub wiążące się z narażeniem na wysokie temperatury.

Łożyska polimerowe

Inżynierowie firmy igus® co roku opracowują ponad 300 nowych związków tworzyw sztucznych i przeprowadzają ponad 10000 testów ich właściwości trybologicznych w laboratoriach firmy igus®. Wszystkie wyniki zapisywane są w obszernej bazie danych. Baza ta umożliwia wiarygodne określanie żywotności polimerowych łożysk ślizgowych wykonanych z tworzywa iglidur®. W rezultacie spełniło się marzenie wielu projektantów: w pełni bezsmarowe, przewidywalne łożysko ślizgowe.

Laboratorium badawcze – ponad 800 punktów pomiarowych firmy igus®

W centrum technicznym firmy igus® każdego roku przeprowadza się ponad 10 000 testów.

Aby wyprodukować 1 litr aluminium, potrzebna jest energia uzyskiwana ze spalenia 15 litrów ropy naftowej. 1 litr stali wymaga spalenia 11 litrów ropy. 1 litr tworzywa sztucznego wymaga średnio jedynie 1,8 l ropy naftowej.

Eksperci ds. trybologii

Na wiele szczegółowych pytań, takich jak "Który wał z tworzywa sztucznego najlepiej pasuje to tego łożyska z tworzywa sztucznego?" lub "Jeśli piasek także się gromadzi, to ile wynosi żywotność?" czy też "W moim przypadku chodzi o drgania i detergenty - jakiego produktu najlepiej użyć?" odpowiadają nasi specjaliści.
 
Czekamy na Państwa odpowiedź oraz dalsze wymagania.


*Trybologia ma do czynienia z tarciem, zużyciem i smarowaniem i technologią optymalizacji procesów tarcia.