Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Program recyklingu e-prowadników

Przyczyń się do zmniejszenia ilości odpadów z tworzyw sztucznych i poprawy recyklingu w przemyśle

Produkty wykonane z plastiku są integralną częścią naszego codziennego życia. Często mają jednak zły wizerunek, ponieważ plastik kojarzy się z odpadami w życiu publicznym. Pomyśl tylko o butelkach z napojami i plastikowych torbach, które wystają ze stosów śmieci lub gromadzą się na plażach. Nie ma wątpliwości, że należy zwiększyć świadomość stosowania plastiku w produktach konsumenckich oraz ograniczyć użycie w wielu dziedzinach życia, na przykład przy zakupie świeżych owoców lub warzyw. A co z tworzywami sztucznymi w przemyśle? Jak bardzo są ważne?
 
Komponenty funkcjonalne z tworzyw sztucznych odgrywają coraz większą rolę w przemyśle. Materiał jest bardzo wszechstronny, ponieważ może być stosowany do celów, w których nie ma możliwości zastosowania metalu. W wyniku tego oraz ich zoptymalizowanych właściwości w kwestii tarcia, tworzywa sztuczne igus, stosowane do produkcji łożysk lub e-prowadników, mają szczególnie długą żywotność, która jest również przewidywalna.  Polimerowy e-prowadnik o przesuwie 615 m, jest stosowany od dziesieciu lat w czeskiej kopalni węgla brunatnego.


Jednak każdy e-prowadnik kiedyś osiąga koniec swojej żywotności. Wcześniej, użytkownicy w najlepszym wypadku usuwali prowadniki jako część odpadów przemysłowych. W takiej sytuacji wątpliwe jest, aby można było uzyskać granulat wielokrotnego użytku, biorąc pod uwagę koszt niezmieszania materiałów do recyklingu. Jeśli chodzi o koniec żywotności tworzyw sztucznych w przemyśle, ich wyniki środowiskowe są często niewiele lepsze niż tworzyw sztucznych w prywatnych gospodarstwach domowych.
Przetwarzaj swój prowadnik w ramach "Programu recyklingu eko-prowadnik" firmy igus - bez względu na producenta.

Oddaj swoje stare elementy do recyklingu teraz

Prawdziwy niezmieszany recykling: jak to zrobić


Wyślij do nas swoje stare prowadniki zamiast pozbywać się ich wraz z innymi produktami jako część odpadów przemysłowych. Kluczowy punkt: akceptujemy wszystkie e-prowadniki, nawet te pochodzące od innych producentów.Oddzielamy (rozdzielamy) materiał i niszczymy go na miejscu. Rozdzielony granulat z prowadników konkurencji przekazujemy do systemu wymiany o obiegu zamkniętym. Używamy materiałów pochodzących z recyklingu prowadników igus do formowania wtryskowego nowych produktów. Nagradzamy Twoje zaangażowanie voucherem igus, którego wartość opiera się na masie przesłanego do nas prowadnika.

Program recyklingu e-prowadników

Usuń szorstki brud z prowadnika, na przykład za pomocą myjki wysokociśnieniowej.

Program recyklingu e-prowadników

Zważ prowadnik.

Program recyklingu e-prowadników

Wypełnij formularz, aby się z nami skontaktować.

Program recyklingu e-prowadników

Zapakuj prowadnik i wyślij go do nas.

Program recyklingu e-prowadników

Adres:
igus Sp. z o.o.
Program recyklingu
Działkowa 121C
02-234 Warszawa

Program recyklingu e-prowadników

Otrzymasz voucher, który możesz wykorzystać na nowe produkty igus. Aktualnie, nagradzamy Cię voucherem o maksymalnej wartości 47 centów za kilogram.  
Przykład obliczenia płatności w formie vouchera igus: 50 kg x 0,47 EUR = płatność 23,50 EUR


„Weź udział w pracach firmy nad recyklingiem komponentów przemysłowych i prześlij nam swoje prowadniki w celu ponownego wykorzystania. "


Więcej informacji

Odnawialność

Odnawialność

Dowiedz się więcej o zrównoważonym rozwoju w firmie igus, normie ISO 14001 i wspieranych przez nas projektach środowiskowych.

Systemy e-prowadników

Systemy e-prowadników

Możliwość instalacji w przestrzeniach o wielu różnych wymiarach i kształtach oraz przy zróżnicowanych warunkach środowiskowych.  Szeroki wybór produktów - odpowiednie rozwiązanie od ręki. Z 36-miesięczną gwarancją.

Kalkulator żywotności e-prowadników

Kalkulator żywotności e-prowadników

Otrzymaj informację o oczekiwanej żywotności e-prowadnika do ślizgowych zastosowań samonośnych.