Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.
Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
PL(PL)

Historia firmy igus

Z garażu w Kolonii na cały świat

igus 2023


igus: przychód ze sprzedaży

1,115 mld euro

Sprzedaż
igus: pracownicy na całym świecie

4.600

Pracownicy na całym świecie
igus: lokalizacje i dystrybutorzy

31

Lokalizacje i 50 dystrybutorów: przedstawiciele w ponad 80 krajach
igus: klienci

188 000

Klienci
igus: części

243 000

Produkty z magazynu
igus: wtryskarki

800

Maszyny do formowania wtryskowego

igus 2022

Platforma chainge: przemysłowy recykling tworzyw sztucznych dla każdego

W 2019 rozpoczęliśmy nasz program recyklingu prowadników kablowych z tworzyw sztucznych. Od tego czasu klienci mogą przesyłać nam zużyte prowadniki kablowe. Ważymy materiał i wystawiamy za niego voucher. Wyjątkowość tego programu polega na tym, że odbieramy nie tylko systemy zasilania wyprodukowane przez nas, ale również innych producentów, pod warunkiem, że prowadniki wykonane są z tworzyw sztucznych. Materiał rozdrabnialiśmy lub wysyłaliśmy do zewnętrznych firm zajmujących się recyklingiem. Ale potem pomyśleliśmy: Jest jeszcze więcej do zrobienia. Dlatego w 2022 wprowadziliśmy naszą platformę Chainge. Chcemy ułatwić recykling w przemyśle i promować obieg zamknięty. Chcemy również ułatwić uzyskanie materiału z recyklingu. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Platforma igus Chainge: łatwy, przemysłowy recykling tworzyw sztucznych

igus do 2021igus 1964/65

Początki są zawsze trudne — założenie firmy igus GmbH w 1964

„Daj mi swoją najtrudniejszą część, a znajdę rozwiązanie” — powiedział Günter Blase w rozmowie z Pierburg. Musiał zaryzykować, aby zdobyć firmę Pierburg — swojego pierwszego klienta. W domu było dwoje dzieci, którymi trzeba było się zająć. Brakowało pieniędzy. Dopiero co założył firmę igus ze swoją żoną Margret, a już trzeba było kupić pierwszą wtryskarkę. Zamówienie od firmy Pierburg było pilnie potrzebne.
Günter Blase w 1964 w swoim biurze w firmie igus

Pierwszy produkt, 1965: zawór wtykowy dla firmy Pierburg

Günter Blase otrzymał zapytanie od firmy Pierburg. Najbardziej skomplikowaną częścią okazał się stożek zaworu do gaźnika. W 1965 nikt nie wpadłby na pomysł, aby ten niewielki metalowy element wykonać z tworzywa sztucznego, i to w dodatku na wtryskarce. Proces produkcji był po prostu zbyt skomplikowany. Dla Güntera Blase nie był to powód, aby się poddać. Wszedł do swojego podwójnego garażu i eksperymentował, dopóki z wtryskarki nie wyszedł pierwszy, doskonały, polimerowy zawór wtykowy.
Pierwszy produkt firmy igus: zawór wtykowy dla firmy Pierburg

igus w ruchu

Od samego początku, życie w firmie igus było wielokrotnie uwieczniane na filmach. Wideo przedstawia kompilację starych nagrań i fragmentów wywiadów z Günterem Blase.

To daje mały wgląd we wczesne lata i pokazuje, jak Günter Blase trafił do branży tworzyw sztucznych i co było dla niego ważne od początku: klienci i korzyści, jakie mogą im dać produkty igus!


Terminy "igus", "Apiro", "chainflex", "CFRIP", "conprotect", "CTD", "drylin", "dry-tech", "dryspin", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-skin", "e-spool", "flizz", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igutex", "kineKIT", "manus", "motion plastics", "pikchain", "readychain", "readycable", "ReBeL", "speedigus", "triflex", "robolink", "xirodur" i "xiros" są prawnie chronionymi znakami towarowymi firmy igus® GmbH w Republice Federalnej Niemiec oraz, w stosownych przypadkach, w niektórych innych krajach.

igus® GmbH podkreśla, że nie sprzedaje żadnych produktów firm Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES , Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber oraz wszystkich innych producentów napędów wspomnianych na tej stronie. Produkty oferowane przez igus® należą do igus® GmbH.