Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.
Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
PL(PL)

Historia firmy igus

Z garażu w Kolonii na cały świat

igus 2023


igus: przychód ze sprzedaży

1,115 mld euro

Sprzedaż
igus: pracownicy na całym świecie

4.600

Pracownicy na całym świecie
igus: lokalizacje i dystrybutorzy

31

Lokalizacje i 50 dystrybutorów: przedstawiciele w ponad 80 krajach
igus: klienci

188 000

Klienci
igus: części

243 000

Produkty z magazynu
igus: wtryskarki

800

Maszyny do formowania wtryskowego

igus 2022

Platforma chainge: przemysłowy recykling tworzyw sztucznych dla każdego

W 2019 rozpoczęliśmy nasz program recyklingu prowadników kablowych z tworzyw sztucznych. Od tego czasu klienci mogą przesyłać nam zużyte prowadniki kablowe. Ważymy materiał i wystawiamy za niego voucher. Wyjątkowość tego programu polega na tym, że odbieramy nie tylko systemy zasilania wyprodukowane przez nas, ale również innych producentów, pod warunkiem, że prowadniki wykonane są z tworzyw sztucznych. Materiał rozdrabnialiśmy lub wysyłaliśmy do zewnętrznych firm zajmujących się recyklingiem. Ale potem pomyśleliśmy: Jest jeszcze więcej do zrobienia. Dlatego w 2022 wprowadziliśmy naszą platformę Chainge. Chcemy ułatwić recykling w przemyśle i promować obieg zamknięty. Chcemy również ułatwić uzyskanie materiału z recyklingu. Więcej informacji można znaleźć tutaj.
Platforma igus Chainge: łatwy, przemysłowy recykling tworzyw sztucznych

igus do 2021igus 1964/65

Początki są zawsze trudne — założenie firmy igus GmbH w 1964

„Daj mi swoją najtrudniejszą część, a znajdę rozwiązanie” — powiedział Günter Blase w rozmowie z Pierburg. Musiał zaryzykować, aby zdobyć firmę Pierburg — swojego pierwszego klienta. W domu było dwoje dzieci, którymi trzeba było się zająć. Brakowało pieniędzy. Dopiero co założył firmę igus ze swoją żoną Margret, a już trzeba było kupić pierwszą wtryskarkę. Zamówienie od firmy Pierburg było pilnie potrzebne.
Günter Blase w 1964 w swoim biurze w firmie igus

Pierwszy produkt, 1965: zawór wtykowy dla firmy Pierburg

Günter Blase otrzymał zapytanie od firmy Pierburg. Najbardziej skomplikowaną częścią okazał się stożek zaworu do gaźnika. W 1965 nikt nie wpadłby na pomysł, aby ten niewielki metalowy element wykonać z tworzywa sztucznego, i to w dodatku na wtryskarce. Proces produkcji był po prostu zbyt skomplikowany. Dla Güntera Blase nie był to powód, aby się poddać. Wszedł do swojego podwójnego garażu i eksperymentował, dopóki z wtryskarki nie wyszedł pierwszy, doskonały, polimerowy zawór wtykowy.
Pierwszy produkt firmy igus: zawór wtykowy dla firmy Pierburg

igus w ruchu

Od samego początku, życie w firmie igus było wielokrotnie uwieczniane na filmach. Wideo przedstawia kompilację starych nagrań i fragmentów wywiadów z Günterem Blase.

To daje mały wgląd we wczesne lata i pokazuje, jak Günter Blase trafił do branży tworzyw sztucznych i co było dla niego ważne od początku: klienci i korzyści, jakie mogą im dać produkty igus!Terminy "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" oraz "yes" są prawnie chronionymi znakami towarowymi firmy igus® GmbH/ Kolonia w Federalnej Republice Niemiec oraz, w przypadku niektórych, również w innych krajach. Jest to niepełna lista znaków towarowych (np. oczekujące na rozpatrzenie wnioski o rejestrację znaków towarowych lub zarejestrowane znaki towarowe) firmy igus GmbH lub spółek powiązanych z igus w Niemczech, w Unii Europejskiej, USA i/lub innych krajach lub jurysdykcjach.

igus® GmbH podkreśla, że nie sprzedaje żadnych produktów firm Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES , Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber oraz wszystkich innych producentów napędów wspomnianych na tej stronie. Produkty oferowane przez igus® należą do igus® GmbH.