Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
Innowacje

Od żądania klienta do produktu

W porównaniu z metalem, polimer jest bardzo młodym materiałem. Metale są używane przez ludzi od ponad 8 000 lat. Doświadczenie w obróbce metali zostało przekazane z pokolenia na pokolenie. W przypadku ruchomych elementów metal uważany jest za najbezpieczniejszy wybór, przy czym smarowanie komponentów jest uznawane za niezbędne zadanie.
Ale jak by to było, gdyby materiały do ruchomych części ...
… nie musiały być smarowane?
… były nawet o 70% lżejsze?
… działały w brudzie, chemikaliach i wodzie bez problemu?
… nie rdzewiały i nie piszczały?
… miały przewidywalną żywotność i były bezpieczne w użyciu?

 

„Muszę całkowicie zrozumieć, gdzie leży trudność ...”

„Uwielbiam rozwiązywać problemy. Jestem bardzo zadowolony, jeśli jeden z naszych klientów może zostać uszczęśliwiony. Oczywiście jest to skuteczne tylko wtedy, gdy ściśle współpracuję z klientem. Muszę całkowicie zrozumieć, gdzie leży trudność, aby znaleźć indywidualne rozwiązanie.  Od czasu do czasu takie rozwiązania dla osób indywidualnych prowadzą do innowacji, które dodajemy do naszego asortymentu katalogowego. Nasi klienci polegają zatem na naszym zespole jako siłe napędowej w dziedzinie badań i rozwoju. "
 
Stefan Niermann, Szef technologii liniowej drylin

Stefan Niermann, Szef technologii liniowej drylin  

Wysokowydajne polimery do ruchu z obliczalną żywotnością

Produkty motion plastics od igus  

Nasze produkty zostały opracowane do ruchomych aplikacji i bardzo wysokiego poziomu obciążenia. Obejmują one produkty do zasilania, przewody, technologię łożysk, technologię liniową, półprodukty, filamenty do druku 3D i ekonomiczną robotykę:

  • Długa żywotność 
  • Brak konieczności stosowania dodatkowego smarowania
  • Do 70% lżejsze niż produkty metalowe
  • Odporne na zabrudzenia, chemikalia i  korozję
  • Niewrażliwe na ciepło i zimno
Czy chcesz ulepszyć jeden z naszych produktów lub usług? 

Darmowe narzędzia online od igus®  

Nieustannie rozwijamy i ulepszamy nasze innowacyjne narzędzia online . Narzędzia wykorzystują wyniki badań z laboratorium testowego i wiedzy związanej z zastosowaniami. Dzięki temu nasi klienci mogą planować swoje projekty stopniowo, przejrzyście i wydajnie.  

  • Niezawodne obliczanie żywotności produktów igus
  • Konfigurowanie produktów igus
  • Symulacja produktów igus
  • Znajdowanie odpowiednich produktów

7 ze 120 innowacji dla HMI 2019

System E4Q/R4Q

Najnowsza generacja e-prowadników

E4Q/R4Q został zaprojektowany, aby zapewnić najlepsze możliwe rozwiązanie dla samonośnych długości i długich przesuwów. Oprócz wniosków z zastosowań na całym świecie serii E4.1 i wynikającej z nich optymalizacji, przeprowadzono analizę konkurencyjną i ankiety wśród klientów, aby ulepszyć e-prowadnik, uczynić go bardziej przyjaznym dla przewodów, łatwiejszym w montażu i obsłudze oraz opcjonalnie cichszym.

e-prowadniki E4Q/R4Q

iglidur Q2E

Ekonomiczne łożysko do wysokich obciążeń

Przy ekstremalnych obciążeniach nawet nowoczesne polimery osiągają swoje granice.   Nowy iglidur Q2E ma zatem całkowicie nową konstrukcję wieloskładnikową i dzięki temu jest w stanie poradzić sobie nawet z ekstremalnymi obciążeniami.   Ponadto dzięki zoptymalizowanej technologii formowania wtryskowego jest bardziej ekonomiczny niż porównywalne kompozyty z odpornego włókna.   

Łożyska ślizgowe iglidur Q2E

Płaska e-skin

Płaska e-skin - pasuje nawet do najmniejszych przestrzeni montażowych - idealna dla przemysłu półprzewodników

Opracowanie projektu płaskiej e-skin opracowano, aby spełnić wymagania klientów. Wersje e-skin SK28 i SK40 zostały opracowane specjalnie dla wymagań w pomieszczeniach czystych do produkcji półprzewodników i LCD. Najnowszym rozwiązaniem firmy igus dla tych specjalnych zastosowań jest płaska konstrukcja e-skin. Jest to szczególnie niskoprofilowa i pasuje do małych przestrzeni montażowych. Nadal oferuje zalety modułowej konstrukcji i łatwego wypełniania.

Płaska e-skin

CFROBOT8.PLUS chainflex

Profinet do wszystkich rodzajów ruchu

Przewody Profinet do wszystkich rodzajów ruchu z gwarantowaną żywotnością. Z magazynu. Przetestowane. Przewody o różnych jakościach są dostępne dla różnych wymagań w aplikacjach e-prowadników.

CFROBOT8.PLUS

Drukowanie 3D kół zębatych i stojaków

Wydajne od ilości 1 i więcej, bez kosztów narzędzi

Indywidualne koło zębate lub stojaki w 1-3 dni - z ulepszoną żywotnością. Osiągnij prawie dwukrotnie dłuższą żywotność dzięki ulepszonej geometrii korzenia zęba. Dopasowane do kół zębatych stojaki można łatwo tworzyć w technologii druku 3D, szybko i ekonomicznie.

Wydrukowane 3D koło zębate wraz ze stojakiem

Prowadnica teleskopowa drylin NT

Prowadnica teleskopowa do dużych obciążeń i sztywności

Anodowane aluminium sprawia, że prowadnica teleskopowa NT-60 jest bardzo sprężysta, zachowując niską masę. Specjalna konstrukcja zapewnia niezbędną sztywność, a elementy ślizgowe wykonane z wysokowydajnych polimerów iglidur® umożliwiają bezobsługowe użytkowanie i łatwy ruch.

drylin NT

robolink DP

Zintegrowany system sterowania na zapytanie

Ten model robolink jest dostępny jako robot 4 lub 5-osiowy. Został zaprojektowany dla ładowności do 30N i ma zasięg 790 mm. Czasy cykli są krótsze niż 6 sekund. Na zapytanie robolink DP jest wyposażony w enkodery silnikowe. Możliwe są również enkodery napędowe. Podparcie łożysk poszczególnych osi zostało zoptymalizowane dla tego modelu, zapewniając mniej luzu.
 

robolink DP

Newsletter

Ekran komputera, tablet i smartfon z newsletterem igus®