Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

drylin® T - System prowadnic liniowych

Systemy prowadnic liniowych drylin® T zostały zaprojektowanie specjalnie do zastosowac w automatyce i transporcie materiałów. Celem projektu było stworzenie wytrzymałego systemu do zastosowań w najbardziej zróżnicowanych - także ekstremalnych - środowiskach pracy.

Dane techniczne

Elementy ślizgowe: rozwiązanie bezobsługowe
Materiał: iglidur® J*
Max. Prędkość poślizgu: 15 m/s
Zakres temperatur: -40°C do +90°C
*Inne materiały na zamówienie

 

1

Szyny profilowane i podstawy wózków są wykonane z aluminium. Szyna jest anodowana, aluminiowa obudowa wózka jest bezbarwnie elaksowana.

2

6 elementów ślizgowych iglidur® J działa jak łożyska prowadnicy, ustawione w pary naprzeciw siebie i działające jak trzy łożyska.

3

Każde z trzech łożysk można regulować ręcznie lub automatycznie

4

Wszystkie części stalowe są ocynkowane lub wykonane ze stali nierdzewnej

5

Płyta końcowa jest wykonana z litego tworzywa

 
Zalety:

100% bezsmarowne

Regulowany luz łożyska

Automatyczna regulacja luzu

Wysoka tolerancja na obciążenia statyczne

Żywotność do 50 000 km bez smarowania

Duża odporność na brud

Niski poziom wibracji i hałasu

Kiedy nie stosować?

Gdy chcą Państwo oszczędzić przestrzeń instalacyjną
drylin® N
drylin® W

Kiedy potrzebują Państwo rozwiązanie wykonane w całości ze stali nierdzewnej
drylin® W
drylin® R

Jeśli chcą Państwo konstruować tak ekonomicznie jak jest to możliwe
drylin® N
drylin® W

DryLin® T - Opcje

Systemy prowadnic linowych drylin® T mogą być dostarczane wraz z ręczną regulacją stałego luzu w wersji automatycznej, odpornej na trudne warunki lub nisko profilowanej.

drylin® T - Nastawny luz  

drylin® T - Nastawny luz

Wersja standardowa drylin® T jest dostarczana złożona i gotowa do pracy. Użytkownik może także ręcznie wyregulować lub dopasować luz prowadnicy liniowej. Indywidualna regulacja pod kątem zastosowania, a także możliwość reakcji na nierówne powierzchnie łączone śrubami poprzez uwzględnianie określonego luzu.

drylin® T - Automatyczna  

drylin® T - Automatyczna

Wózki drylin® T w wersji automatycznej mają mechanizm samoregulujący, uruchamiający się po wyjęciu blokad transportowych. W przypadku, gdy luz przekroczy wartość 0.13 mm, łożysko reguluje się automatycznie w momencie, kiedy wózek jest nieobciążony.

drylin® T - Zaciskanie ręczne  

Zacisk ręczny drylin® TW-HKA

Zacisk ręczny został zaprojektowany do prostych zadań. Polimer poddany działaniu zacisku ma tendencję do pełzania, co z czasem zmniejsza siłę zacisku (do 70%). W związku z tym, nie powinno się ich stosować w układach związanych z bezpieczeństwem. W takich przypadkach prosimy zgłosić się do naszych ekspertów.

drylin® T Wysoka wytrzymałość  

drylin® T - odporny na trudne warunki

Ta seria jest wykorzystywana w najcięższych warunkach, takich gromadzące się zanieczyszczenia, odpryski, błoto. Elemety ślizgowe wykonane z iglidur® J są zamknięte w pokrywie i w związku z tym niewymienialne. Ten system jest zgodny z wieloma standardami łożysk kulkowych. Jest dostępny w następujących rozmiarach: TW-01-20, TW-01-25 and TW-01-30.

drylin® T - Niskoprofilowa  

drylin® T - Niskoprofilowa

Luz szyn miniaturowych drylin® T nie jest regulowany. Elementy ślizgowe zazębiają się z wózkami wykonanymi z chromowanego cynku. Ta prosta i efektywna konstrukcja sprawia, że szyny są jednocześnie wytrzymałe i opłacalne.

drylin® T - kompaktowa prowadnica liniowa  

drylin® T - kompaktowa prowadnica liniowa

Ta kompaktowa prowadnica liniowa jest odpowiednia do zastosowań w trudnym środowisku (bez regulacji luzu). System ten posiada smukłą konstrukcję i te same wymiary jak konwencjonalne systemy łożysk kulkowych. Polimerowe elementy ślizgowe wykonane z materiału iglidur® J są połączone z pokrywą i przez to nieusuwalne. Odpowiednie do szyn prowadzących drylin® T o wymiarze instalacyjnym 20.

drylin® TWBM Zacisk ręczny  

drylin® TWBM - ręczny zacisk z dużą siłą zacisku

Ten ręczny zacisk opracowany jest pod kątem długotrwałego działania dużej siły zacisku o wartości do 500 N dla elementu zaciskowego.

drylin® T  

drylin® T elementy zaciskowe do szyny ślizgowej

drylin® T elementy zaciskowe do szybkiego, ręcznego pozycjonowania