reguse® — Dłuższe korzystanie z urządzeń elektrycznych

Unikaj e-odpadów i poddawaj urządzenia recyklingowi

Pięć ton. Tyle odpadów elektronicznych produkuje każdego roku igus. Wiele z tych urządzeń nadal działa. Ale wszystkie mają co najmniej cztery lata i dlatego są odrzucane. Czy te produkty nie mogą być używane gdzie indziej? To pytanie stawiali stażyści IT pod koniec 2019. Od tego czasu wszyscy stażyści IT i biznesowi pracują nad koncepcją zapobiegania sytuacji, w której urządzenia te stają się odpadami elektronicznymi. Pomysł ten, w połączeniu z mottem "reduce, reuse, recycle" i powiązaniem z igus, skutkuje w reguse.

Można dowiedzieć się więcej o firmie stażystów reguse w 1:20 min. w filmie po prawej stronie.

Praktykant podczas sprawdzania starego komputera
Naprawa laptopa
Pracownik bada kolekcję monitorów

Tym jest reguse

Każdy ma przydzielone zadania. Praktykanci z działu IT zajmują się modernizacją technologii, praktykanci z branży przemysłowej, kwestiami prawnymi oraz praktykant z działu mediów jest odpowiedzialny za marketing i prezentację. Urządzenia końcowe nie trafiają do odpadów elektronicznych i są odnawiane. Możemy nawet usunąć działające części z uszkodzonych urządzeń i przekształcić kilka uszkodzonych urządzeń w jedno nieuszkodzone urządzenie.

Ekonomiczne urządzenia techniczne dla pracowników igus

reguse oferuje wszystkim pracownikom igus możliwość zakupu odnowionego sprzętu technicznego w korzystnej cenie. Dochód z zakupów nie pozostaje w firmie igus, lecz jest przekazywany na rzecz zrównoważonych projektów.

Przekazywany jest również sprzęt regenerowany

Obecna sytuacja z pandemią spowodowała wzrost zapotrzebowania na takie urządzenia końcowe, zwłaszcza ze strony studentów. reguse podarował szkole dziesięć laptopów, wyposażając dziesięciu uczniów w technologię — jeszcze zanim wydział oficjalnie rozpoczął pracę. Darowizna w postaci 60 komputerów i 60 monitorów została przekazana szkole w Idar-Oberstein w czerwcu 2022 w celu wsparcia cyfryzacji.  
Logo reguse