Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Przekładnie ślimakowe/falowe do ramion robotów poddane testom

Wytrzymałość różnych przekładni ślimakowych oraz falowych do ramion robotów jest obecnie sprawdzana na 49 stanowiskach testowych w laboratorium igus® robolink®

Laboratorium testowe robolink

Stanowiska testowe w laboratorium igus® robolink®

 

W naszym laboratorium robolink® bez przerwy, w trybie 24/7, pracują 22 stanowiska testowe, na których sprawdzane są nasze przekładnie ślimakowe RL-D. Tutaj, stosując zróżnicowane profile obciążenia/prędkości, testowana jest wytrzymałość różnych kombinacji przekładni ślimakowej. Obecnym standardem jest przekładnia ślimakowa wykonana z materiału iglidur® A180 w połączeniu ze ślimakiem wykonanym z twardo-anodowanego aluminium. W teście wytrzymałości z zastosowaniem tych właśnie części w rozmiarze RL-D-20 (współczynnik przełożenia 1:38) na chwilę obecną uzyskano > 1 milion przy 5 Nm oraz 12 rpm. Doskonałe wyniki odnotowujemy także w przypadku ślimacznic "drukowanych" wykonanych z naszego materiału iglidur® I3.

Dodatkowo, na dalszych 27 stanowiskach testowych sprawdzana jest nasza wykonana z tworzyw sztucznych przekładnia falowa RL-S. Aktualnie standardowa kombinacja elementów ściernych to pierścień zewnętrzny wykonany z iglidur® J oraz elastyczny pierścień wewnętrzny wykonany z naszego materiału 26/31. Na chwilę obecną żywotność w teście wytrzymałości wynosi 0,5 miliona cykli przy 5 Nm oraz 9 rpm (rozmiar RL-S-20, współczynnik 1:38).

Nasze ramiona wieloosiowe testujemy głównie w naszym zakładzie produkcyjnym. Aktualnie znajdują się tutaj 4 automatyczne maszyny montujące pracujące w trybie dwuzmianowym i montujące średnio 20 m e-prowadnika na godzinę. Ten wewnętrzny zautomatyzowany proces stosowany jest przez igus® od początku 2017 roku. Pierwsze ramię niedawno ukończyło swój pierwszy milion cykli. Ramiona pracują w tempie 4-6 sekund na cykl. W 2017 roku igus® planuje zamówić do pięćdziesięciu takich wewnętrznych maszyn automatycznych.

Co jeszcze jest testowane w laboratorium testowym?

W laboratorium testowym igus nie tylko elementy robolink® poddawane są gruntownym testom. Łożyska ślizgowe iglidur®, e-prowadniki, przewody chainflex®, jak również liniowe łożyska ślizgowe, napędy liniowe oraz moduły śrub pociągowych drylin® także są dokładnie sprawdzane.