Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Mistrz Świata!!!

Niemiecka druzyna piłkarska zajela 3 miejsce w mistrzostwach świata a Jonas Thees poszedł prosto na szczyt. Jest on mistrzem świata Jonas brał udział w mistrzostwacg świata robotów w Bremen w 2006 r. Robocup. 14-latek wygral Mistrzostwa świata juniorów w sekcji robotów ratunkowych dzieki swojej konstrukcji.

Jonas zaczał konstruować swojego robota rok temu w szkole razem z grupą 'Jugenddorf- und Christopherusschule' w Königswinter. Aż do tego momentu Jonas nigdy nie programował. Jednak wraz z pomocą swojego nauczyciela fizyki i matematyki dr. Winfried'a Schmitz'a udało mu się i mógł wziąć udział w RoboCup wraz ze swoim robotem.

igubal® łożysko stojakowe KSTM-08 Detal 1: igubal® łożysko stojakowe KSTM-08
Łożysko tarczy wyposażonej w czujniki Detal 2: Łożysko tarczy wyposażonej w czujniki
Jednostka sterowania Detal 3: Jednostka sterowania

Zebrana wiedza ukryta za fasadą małego ratownika, który często jest zbudowany z klocków lego i gumy. W celu zmniejszenia wagi i regulacji nieosiowości, Jonas wykorzystał łożyska stojakowe igubal w celu osadzenia czujnika na tarczy małego ratownika.
Zaletą jest kompensacja nieosiowości i niska masa.

W tej dyscyplinie, roboty poruszaja się dookoła na powierzchni stołu pingpongowego, gdzie mierzą się z różnymi przeszkodami i muszą odkrywać nieznany teren i ratować ranne osoby. "Podążają za czarną linią, która czasem jest przerwana lub zatarasowana" Jonas zaprogramował swojego robota w ten sposób, iż wie on co zrobić gdy linia się pojawia, kończy lub niespodziewanie idzie w górę lub w dół. W ramach rywalizacji, Jonas musiał sterować swoim robotem dziewięć razy przez tor przeszkód. Inna drużyna była przydzielana do niego za każdym razem. "Programujemy razem, poczyniamy ustalenia i dajemy sobie wskazówki" wyjasnia Jonas. Nie tylko roboty musza pokonac przeszkody ale również ich właściciele.
"Nie było łatwo z Chińczykami" Większośc z nich nie znała angielskiego. “

Mimo tych trudności, Jonas osiągnął 478 z 480 punktów razem z Chińczykiem i został mistrzem świata.

Wywian z Jonasem Thees

Wywiad

Wywiad z Jonas'em Thees, Mistrz Świata Juniorów RoboCup 2006 - robot ratunkowy.

Wizyta w fabryce

Mistrz Świata Robotów Ratunkowych Jonas Thees odwiedził fabrykę igus® w Koloni w 2006 r.

Więcej o zastosowanych produktach

Więcej interesujących aplikacji z różnorakich gałęzi przemysłu.