Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Materiały multimedialne

Czy masz pytania? Potrzebujesz materiałów?
Bieżące informacje prasowe i materiał fotograficzny gotowy do publikacji są dostępne tutaj.
Będziemy wdzięczni również za Twój numer telefonu, adres e-mail czy numer faksu!
 
Kontakt do prasy Czy dodać Cię do naszej listy mailingowej dotyczącej materiałów multimedialnych?

Komunikaty prasowe-tematyka

Spółki Niskie koszty automatyzacji
Prowadniki kablowe / Przewody manus® / vector®
Łożyska zwykłe / Łożyska przegubowe / Prowadnice liniowe Wszystkie
Systemy liniowe firmy igus - oszczędzające miejsce rozwiązanie w wielokrotnie nagradzanej konstrukcji meblowej2021-02-24

Prowadnice liniowe drylin odpowiadają za proste i czyste rozkładanie wielofunkcyjnej wyspy kuchennej SQR Przebywanie, praca i gotowanie w ograniczonych przestrzeniach stało się codziennością dla wielu osób na całym świecie. To właśnie sprawia, że istnieje zapotrzebowanie na coraz bardziej praktyczne meble, takie jak wielofunkcyjna wyspa kuchenna SQR. Kwadratowy mebel, który łączy kuchnię, miejsce pracy i stół jadalny, zostało zaprojektowane tak, aby stworzyć dodatkowo dużo miejsca do przechowywania różnych rzeczy. W tym projekcie konstruktorzy polegali na bezsmarowych i trwałych prowadnicach liniowych drylin firmy igus.

e-spool flex - bezpieczne zwijanie przewodów do Teach Pendant robotów przemysłowych2021-02-18

ARAGON Industrieelektronik GmbH, integrator robotów przemysłowych, stosuje nowy zwijacz kablowy bez pierścienia stykowego Panel operatorski (Teach Pendant) stanowi centrum sterowania robotem. Aby zachować jego funkcjonalność, przewód musi mieć nie tylko kilka metrów długości, ale także powinien być ruchomy i bezpiecznie przechowywany. W tym celu igus opracował system e-spool flex. Nowy bęben przewodowy igus nie posiada pierścienia stykowego, dzięki czemu może dostarczać nawet sygnały magistrali bez zakłóceń. Przewód można w bardzo łatwy sposób umieścić w istniejącym systemie. Te zalety przekonały firmę ARAGON, która oferuje kompletny zestaw dla robotów przemysłowych, składający się z e-spool flex ze zmontowanym przewodem oraz panelem operatorskim.

Siedem w jednym: nowa seria chainflex redukuje koszty nawet o 35% kosztów2021-02-11

Przetestowany i bezpieczny zestaw przewodów silnikowych, transmisji danych oraz hybrydowych do zastosowań w systemach e-loop na morzu Firma igus opracowała system prowadnikowy e-loop specjalnie do aplikacji wiszących pracujących w ekstremalnie wymagających warunkach, takich jak platformy wiertnicze. Niezwykle wytrzymały system e-prowadnikowy bezpiecznie prowadzi przewody w pionie i już teraz zastępuje coraz więcej kabli zwisowych na całym świecie. Wraz z nową serią CFSPECIAL.5 dostępny jest również odpowiedni asortyment przewodów igus do pracy w e-loop. Kombinacja siedmiu przewodów chainflex umożliwia 35-procentową redukcję kosztów.

Całkowicie zrelaksowany ślizg! Niezawodny ruch łodzi z e-pedałami dzięki bezobsługowym trybo-łożyskom firmy igus2021-02-04

Odporne na korozję i bezsmarowe łożyska ślizgowe ulepszają technologię Ceclo i obniżają koszty konserwacji Zrelaksuj się i beztrosko przemierzaj jeziora oraz laguny, dzięki elektrycznie wspomaganej łodzi „Ceclo”. Aby zapewnić płynny ślizg łodzi przez długi czas, francuski producent o tej samej nazwie, zastąpił metalowe łożyska kulkowe, stosując w pedałach polimerowe łożyska firmy igus. W rezultacie, bezsmarowy i bezobsługowy obrót śruby napędowej zmniejsza koszty konserwacji, a także spełnia surowe przepisy dotyczące ochrony środowiska.

Rozłóż i zrelaksuj się: bezsmarowe łożyska ślizgowe iglidur w przenośnym hamaku2021-01-28

Bezobsługowe, polimerowe łożyska ślizgowe igus zapewniają szybki i łatwy montaż hamaka Qnux Max Kitzberger marzył o tym, by móc wygodnie odpoczywać w dowolnym miejscu na świecie. Teraz jego syn wraz z zespołem wplatają to marzenie w rzeczywistość. Przenośny hamak Qnux mieści się w kompaktowym cylindrze o długości 110 cm, waży dziewięć kilogramów, a do jego rozłożenia potrzeba jedynie pięciu kroków. W składanych i ruchomych częściach hamaka, konstruktorzy zastosowali łożyska ślizgowe iglidur J wykonane z bezsmarowych i wysokowydajnych polimerów.

Egzoszkielet regulowany w kilka sekund, dzięki bezsmarowym łożyskom ślizgowym igus2021-01-14

Systemy liniowe drylin i łożyska ślizgowe iglidur zapewniają bezsmarową regulację egzoszkieletu wspomagającego pacjentów po udarze Wielu pacjentów na cały świecie, po przebytym udarze mózgu cierpi na hemiplegię (częściowy paraliż). Egzoszkielety takie jak Harmony z Harmonic Bionics, mogą pomóc w odbudowie dróg nerwowych ramion i barków. Aby szybko dostosować system wspomagany przez robota do różnych rozmiarów ciała pacjenta, konstruktorzy polegają na lekkiej, bezsmarowej i bezobsługowej technologii łożysk ślizgowych firmy igus.

Gotowe do podłączenia przewody lutowane w celu uzyskania wysokiej jakości za pomocą zaawansowanych stacji lutowniczych firmy igus2021-01-07

Wysokiej klasy sprzęt i wyszkolony technicznie personel zapewniają optymalne wyniki lutowania nawet przy pracy manualnej

Bezpośrednio z bębna: nowa skrzynka transportowo-magazynowa dla przewodów chainflex pozwala zredukować koszty aż o 84%2020-12-03

Dzięki chainflex CASE użytkownicy mogą szybko skonfigurować ekonomiczny i oszczędzający miejsce system do przechowywania przewodów na bębnach igus opracował nowe rozwiązanie logistyczne dla swoich specjalistycznych przewodów do pracy w e-prowadnikach. Dzięki chainflex CASE, użytkownik oszczędza na kilku procesach. Przewody są teraz dostarczane w bezpiecznych opakowaniach, z możliwością układania ich jeden na drugim, nie tylko na magazynie, ale także w miejscu zastosowania. Przewód można rozwinąć bezpośrednio ze skrzynki i przyciąć do żądanej długości. Kod QR umieszczony na chainflex CASE pozwala szybko i łatwo domówić wybrany produkt. Wszystko to znacznie zmniejsza koszty wysyłki oraz przechowywania.

e-prowadnik z rolką od igus do ukierunkowanego nawadniania z potencjałem oszczędności2020-11-26

Nowy wózek do precyzyjnego nawadniania zmniejsza zużycie wody i nawozów o 75% - e-prowadnik w rynnie prowadzi węże, zapewniając dodatkową oszczędność energii Celem wózka do precyzyjnego nawadniania firmy Rathmakers Gartenbautechnik jest rozsądne wykorzystanie zasobów wodnych przy jednoczesnej ochronie wód gruntowych. Dzięki nowemu, automatycznemu systemowi nawadniania, woda dociera dokładnie tam, gdzie powinna: bezpośrednio do roślin. Aby zapewnić bezpieczne i kompaktowe prowadzenie przewodów i węży, konstruktorzy polegają na systemie e-prowadnikowym firmy igus, składającym się z prowadnika rolkowego i rynny prowadzącej.

Nie ma szans na pleśń! Polimerowe łożyska ślizgowe firmy igus zdały test2020-11-12

Bezsmarowe łożyska ślizgowe iglidur wykonane z wysokowydajnych tworzyw sztucznych zapewniają czyste powietrze w samolotach i budynkach W przypadku technologii budowlanej i pojazdów, a także przemysłu lotniczego, pleśń jest nie tylko wielką uciążliwością, ale również poważnym zagrożeniem dla zdrowia. Aby temu zapobiec, ważne jest nie tylko stosowanie produktów spełniających wymogi techniczne, ale także komponentów odpornych na pleśń. Dlatego igus przetestował swoje materiały pod kątem namnażania się pleśni. Wynik: wszystkie polimerowe łożyska ślizgowe iglidur są odporne na grzyby i bakterie.

50 procent lżejszy: pierwszy na świecie hybrydowy prowadnik modułowy igus wykonany ze stali i tworzywa sztucznego2020-10-29

Systemy zasilania wykonane ze stali oraz tworzyw sztucznych z łatwością radzą sobie z długimi, samonośnymi przesuwami, a ponadto można je błyskawicznie otwierać i zamykać Bezpieczne pionowe prowadzenie przewodów i węży: igus opracował pierwszy, hybrydowy prowadnik polimerowo-stalowy. Nowy system zasilania, zwany YE.42, jest o 50 procent lżejszy niż konwencjonalne prowadniki stalowe i zapewnia o 50 procent większe długości samonośne niż polimerowe e-prowadniki. Hybrydowe rozwiązanie zapewnia bardzo dużą sztywność i jest łatwe w montażu oraz utrzymaniu, dzięki modułowej konstrukcji. Operatorzy platform roboczych i podnośników pionowych mogą polegać na bezpiecznym, lekkim oraz ekonomicznym systemie zasilania.

Inspirowany naturą: e-prowadnik E4Q firmy igus zdobywa German Design Award2020-10-22

Najnowsza generacja e-prowadników redukuje masę, zwiększa wytrzymałość i skraca czas montażu o 40 procent Seria e-prowadników E4Q została opracowana przez firmę igus w celu uzyskania możliwie najlepszego rozwiązania dla samonośnych i długich przesuwów. Kształty inspirowane naturą gwarantują bardzo niską masę, a unikalna koncepcja otwierania bez użycia narzędzi skraca czas montażu o 40%. Za ten pionierski projekt, e-prowadnik E4Q otrzymał renomowaną nagrodę German Design Award.

Pionowo zamiast poziomo: jak polimery do pracy w ruchu czynią rolnictwo zrównoważonym2020-10-15

Bezsmarowe trybopolimery zapewniają niezawodne działanie pionowych systemów rolniczych Według Organizacji Narodów Zjednoczonych, do roku 2050, populacja świata wzrośnie nawet do 9,7 miliarda. W szczególności wzrośnie populacja miast. Obiecującą i ekonomiczną alternatywą dla konwencjonalnych metod produkcji żywności dla rosnącej liczby mieszkańców miast jest rolnictwo pionowe. Produkty firmy igus już odgrywają ważną rolę w ekonomicznym i niezawodnym działaniu pionowych farm.

Szybka i bezsmarowa - nowa rolka xiros prowadząca folię do technologii etykietowania2020-10-08

Czarna aluminiowa rolka prowadząca z płynnie pracującymi, polimerowymi łożyskami kulkowymi pozwala zaoszczędzić do 48 procent masy i 42 procent bezwładności masy. Rolki z łożyskami kulkowymi xiros pozwalają na łatwe prowadzenie folii lub etykiet. Do tej pory wykonywana była głównie z bezbarwnie anodowanego aluminium. Nowa czarna rolka prowadząca firmy igus jest prawdziwą sensacją w technologii pakowania i etykietowania. Gotowy do montażu system przekonuje nie tylko wizualnie, ale także pod względem technicznym. Składa się z anodowanych na czarno, aluminiowych tub i bezobsługowych, płynnie pracujących polimerowych łożysk kulkowych xiros.