Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Materiały multimedialne

Czy masz pytania? Potrzebujesz materiałów?
Bieżące informacje prasowe i materiał fotograficzny gotowy do publikacji są dostępne tutaj.
Będziemy wdzięczni również za Twój numer telefonu, adres e-mail czy numer faksu!
 
Kontakt do prasy Czy dodać Cię do naszej listy mailingowej dotyczącej materiałów multimedialnych?

Komunikaty prasowe-tematyka

Spółki Niskie koszty automatyzacji
Prowadniki kablowe / Przewody manus® / vector®
Łożyska zwykłe / Łożyska przegubowe / Prowadnice liniowe Wszystkie
igus® logo do pobrania2020-01-01

W samym centrum obrabiarki – igus na targach Mach-Tool2019-06-04

Na poznańskich targach firma zaprezentuje wiele nowości z gamy prowadników kablowych, które zapewniają bezpieczne prowadzenie przewodów na obrabiarkach. W tym kontekście szczególnie istotne są systemy readychain, które pozwalają na szybką i łatwą instalację systemu zasilania na maszynie, z gwarancją poprawnego ułożenia kabli.

Bardzo elastyczne przewody Ethernet dla e-prowadników z certyfikatem CC-Link IE Field2019-04-25

Nowe przewody chainflex CAT5e i CAT6 o przewidywalnej i gwarantowanej żywotności oraz certyfikacji dla protokołów CC-Link IE Przewody CAT5e lub CAT6 są niezbędne do wdrożenia Industry 4.0 w automatyzacji. Firma igus opracowała teraz dwa wysoce elastyczne przewody Ethernet, CFBUS.045 i CFBUS.049, przeznaczone specjalnie do stosowania w e-prowadnikach. Nowe przewody zostały przetestowane przez niezależne instytuty i otrzymały certyfikat na protokoły CC-Link IE dla regionu azjatyckiego, a także certyfikat UL, zwiększony do 600 woltów na rynek amerykański.

Bezpieczne prowadzenie przewodów na robocie, dzięki ekonomicznemu systemowi odciągu igus2019-04-18

Nowy system odciągu dla e-prowadników zapewnia niezawodną pracę robotów w nowoczesnych fabrykach Spawanie, nitowanie, lutowanie: Roboty przemysłowe muszą pracować dynamicznie i szybko podczas produkcji. W związku z tym wymagane jest bezpieczne i kompaktowe prowadzenie przewodów i węży. W tym miejscu stosowane są trójwymiarowe e-prowadniki triflex firmy igus. Jeśli e-prowadniki tworzą pętle w obszarze roboczym robota, może to uszkodzić przewody i węże, a także doprowadzić do awarii maszyny. Z tego powodu firma igus opracowała nowy, ekonomiczny system odciągu TR.RSEL. System prowadzi e-prowadnik wzdłuż ramienia robota, zapewniając bezproblemowe i niezawodne działanie.

Ciągły rozwój dzięki motion plastics: igus zwiększa sprzedaż o 8,5%2019-04-03

Na targach Hannover Messe specjalista motion plastics zaprezentuje 120 nowych produktów z tworzyw sztucznych, które poprawią wydajność techniczną i obniżą ogólne koszty Konfigurowalne online, w podróży i na tablecie, jako trwała część specjalna, drukowana 3D lub wyposażona w sprytną inteligencję - motion plastics stają się coraz bardziej zaawansowanymi technologicznie komponentami. Na tegorocznych targach Hannover Messe igus zaprezentuje ten rozwój dzięki 120 nowym produktom - od inteligentnego łożyska ślizgowego po pierwszą na świecie platformę internetową, która łączy dostawców i użytkowników ekonomicznej robotyki.

Hannover Messe 2019: igus presents the future of service robotics to German Chancellor Angela Merkel2019-04-03

Cost-effective robot arms could, for example, undertake simple household duties
VIP visit at the igus stand: German Federal Chancellor Dr Angela Merkel and Swedish Prime Minister Stefan Löfven visited the stand of the motion plastics specialist igus at this year's Hannover Messe. The main focus of interest: cost-effective "robotics made in Germany".

Odporne na zużycie ślizganie i swobodne projektowanie z nowymi materiałami od igus, dostępnymi w postaci płyt2019-03-20

Odporne na ścieranie płyty ślizgowe iglidur wykonane z wysokowydajnych tworzyw sztucznych zapewniają jeszcze większą swobodę projektowania lub wykonania elementów zamiennych Części odporne na zużycie zamówione szybko i łatwo oraz indywidualnie wyprodukowane elementy, o zwiększonej żywotności Specjalista motion plastics igus oferuje między innymi usługę wykonania specjalnych geometrii wg dostarczonej dokumentacji, ze swoich zaawansowanych technicznie materiałów ślizgowych. Aby zapewnić użytkownikom jeszcze bardziej zoptymalizowane trybologicznie specjalne rozwiązania, firma igus oferuje obecnie pięć nowych wysokowydajnych tworzyw sztucznych odpornych na ścieranie i zużycie w postaci płyt. To daje zupełnie nowe możliwości i wolność w projektowaniu.

Szybki napęd za niewielką cenę: nowy przewód igus do silników SEW i Siemens2019-02-20

Nowy, gotowy do podłączenia, bardzo elastyczny, hybrydowy przewód chainflex do e-prowadników, dostępny z 36-miesięczną gwarancją

Jeśli użytkownik szuka elastycznego przewodu do napędów, firma igus oferuje najbardziej ekonomiczne rozwiązanie techniczne. W przypadku silników SEW i Siemens, specjalista motion plastics opracował CF280.UL.H, nowy przewód hybrydowy specjalnie do zastosowania w e-prowadniku. Użytkownicy intralogistyki, konstrukcji obrabiarek lub przemysłu motoryzacyjnego mogą teraz polegać na rozwiązaniu z 36-miesięczną gwarancją kupionym na metry lub dostarczonym jako gotowe do podłączenia readycable.

Firma igus przyspiesza z opracowywaniem wysokotemperaturowych filamentów za pomocą samodzielnie zbudowanej drukarki HT2019-02-13

"To dobry przykład naszej koncepcji nisko-kosztowej automatyzacji" - mówi Tom Krause, igus GmbH, o nowo zaprojektowanej i skonstruowanej, wysokotemperaturowej drukarce 3D swojego zespołu Nisko-kosztowa automatyzacja w naszej własnej fabryce: igus zbudował drukarkę HT-3D do opracowywania nowych wysokotemperaturowych filamentów z wykorzystaniem własny produktów. W ten sposób zastosowano systemy prowadnic liniowych drylin W, , śrub pociągowych dryspin ze stali nierdzewnej i standardowych silników krokowych z oferty igus. Dzięki nowej drukarce 3D można teraz używać bezsmarowego filamentu do produkcji odpornych na temperaturę elementów specjalnych, z wysokowydajnego materiału iglidur J350.

Przewód Ethernet 3D firmy igus umożliwia szybką komunikację z robotem2019-02-05

Testowany przewód chainflex dla kątów skrętu do 360 stopni bezpiecznie przesyła dane do 6-osiowych robotów W produkcji na dużą skalę roboty przemysłowe są wszędzie. Zapewniają szybką automatyzację procesów i tym samym zapewniają ekonomiczność w firmach. Firma igus opracowała nowy, trwały przewód Ethernet, CFROBOT8.PLUS, który zapewnia bezproblemową komunikację między osiami, systemem sterowania i nadrzędnymi systemami, nawet przy ekstremalnych obciążeniach. Nowa rodzina przewodów została przetestowana pod kątem skrętu przez kilka lat w wewnętrznym laboratorium i działa bezawaryjnie przez ponad 15 milionów cykli.

Wymień szybko, gdy jest zamontowane na szynie: wymiana wkładki za pomocą łożyska wymiennego igus2019-01-30

Rozmiary nowych, bezsmarowych łożysk wymiennych zapewniają dłuższą żywotność systemów liniowych drylin W Specjalista motion plastics igus opiera się na bezsmarowych wkładkach wykonanych z wysokowydajnych polimerów, które zapewniają cichy i precyzyjny ślizg prowadnic liniowych. Na początku roku firma igus opracowała wymienne łożysko z modułowej serii łożysk liniowych drylin W, specjalnie w celu szybkiej wymiany wkładek w aplikacjach o wysokiej częstotliwości ruchów. Zasada działania jest prosta: odblokuj łożysko, wyciągnij wkładkę, wymień i gotowe. Łożysko wymienne, które oszczędza czas i koszty, jest teraz również dostępne w rozmiarach 16 i 20 dla prowadnic liniowych serii drylin W, oprócz standardowego rozmiaru montażowego 10.

Szybki montaż, bezpieczne zamocowanie: Nowe obejmy mocujące do e-prowadników na cobotach2019-01-24

Nowa koncepcja obejm dla e-prowadników triflex R zapewnia bezpieczną interakcję między człowiekiem a maszyną

Bezpieczeństwo odgrywa kluczową rolę, gdy ludzie i roboty współpracują ze sobą w przemyśle. Właśnie dlatego użytkownicy cobotów i robotów przemysłowych używają już wieloosiowych, okrągłych e-prowadników triflex R firmy igus do prowadzenia energii i danych. Aby w prosty sposób zamocować e-prowadniki i zwiększyć bezpieczeństwo pracy w przemyśle, firma igus opracowała nowe, polimerowe obejmy mocujące. Dzięki szybkiej instalacji minimalizują ryzyko obrażeń dzięki zaokrąglonym krawędziom.

  Ostateczne wyniki z laboratorium testowego: łożyska kulkowe z tworzywa sztucznego wygrywają z metalowymi łożyskami w teście słonej wody2019-01-17

Zwycięzcą testu jest xiros, który jest do 60% lżejszy i o 40% bardziej ekonomiczny niż wersja metalowa. W Kolonii, firma igus prowadzi największe na świecie laboratorium testowe badające tworzywa sztuczne w ruchomych aplikacjach. Co roku przeprowadzanych jest ponad 12.000 testów trybologicznych przez tych specjalistów od motion plastics. Obejmują one testy, które badają zastosowanie szerokiej gamy materiałów w najróżniejszych środowiskach w rzeczywistym teście. Tym razem testowane były, łożyska kulkowe z kołnierzem xiros i łożyska metalowe w słonej wodzie. Zastosowanie bezsmarowych i bezobsługowych trybopolimerów, spowodowało, że łożysko xiros było całkowicie bezkonkurencyjne podczas eksperymentu.

Przełom w tradycji: polimerowe łożyska poprawiają żywotność oraz higienę produkcji wina2018-11-14

Bezsmarowe łożyska ślizgowe iglidur J zastępują metalowe rozwiązania w maszynach do usuwania łodyg winogron

W tym roku zbiory winogron w Baden w Niemczech rozpoczynają się na początku sierpnia. Eksperci spodziewają się, że będzie to jeden z najbardziej obfitych w plony rok w południowym regionie kraju. Po zebraniu, delikatne przetwarzanie winogron odgrywa kluczową rolę w jakości wina. Maszyny do usuwania łodyg ostrożnie odrywają owoce od łodyg. Stosowane są tutaj bezobsługowe i bezsmarowe łożyska ślizgowe iglidur J , za pomocą których łożyskowany jest bęben wewnętrzny i które przyczyniły się do zwiększenia żywotności.