Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.

Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
PL(PL)

Materialy multimedialne

Czy masz pytania? Potrzebujesz materialów?
Biezace informacje prasowe i material fotograficzny gotowy do publikacji sa dostepne tutaj.
Bedziemy wdzieczni równiez za Twój numer telefonu, adres e-mail czy numer faksu!
 
Kontakt do prasy Czy dodac Cie do naszej listy mailingowej dotyczacej materialów multimedialnych?

Komunikaty prasowe-tematyka

Spólki Niskie koszty automatyzacji
Prowadniki kablowe / Przewody manus® / vector®
Lozyska zwykle / Lozyska przegubowe / Prowadnice liniowe Wszystkie
Oszczędzanie zasobów na pełnych obrotach: innowacyjne urządzenie czyszczące sprawia, że kuchnie kawowe są bardziej zrównoważone2022-05-12

Auum-S oszczędza energię, wodę i redukuje odpady — technologia łożysk igus zapewnia higieniczny mechanizm ślizgowy i obrotowy w maszynie

Dobrze znany problem w biurach: piętrzące się brudne kubki w zlewie. Pracownicy nie lubią zmywać naczyń i zamiast tego uciekają się do jednorazowych kubków. Aby uniknąć tego marnotrawstwa, francuska firma auum opracowała kompaktową, automatyczną maszynę czyszczącą. Czyści szklanki parą o temperaturze 140°C, w zaledwie kilka sekund. Technologia łożysk niewymagająca smarowania ani konserwacji zapewnia bezobsługową i higieniczną funkcję czyszczenia.


Indywidualne, bezobsługowe koła do pasów zębatych dostępne do wysyłki w zaledwie 48 godzin2022-05-05

igus skraca czas dostawy, dzięki usłudze druku 3D i sprawia, że zamówienia online są wyjątkowo łatwe

Wielu projektantów maszyn specjalnych i prototypów jest pod presją. Jeśli pilnie potrzebują niestandardowych kół do pasów zębatych, a brakuje produktów "dostępnych z półki", dostawa często trwa nawet kilka tygodni. Czas oczekiwania na wysyłkę elementów drukowanych w 3D, igus skrócił się do 48 godzin. Użytkownicy nie muszą iść na kompromis w kwestii jakości. Wręcz przeciwnie, seria testów w laboratorium igus wykazała znacznie dłuższą żywotność trybo-materiału do spiekania laserowego w porównaniu z frezowanymi i formowanymi wtryskowo częściami z POM.


Wózek liniowy „na wynos” od igus: montaż i demontaż w jednym kroku2022-04-27

Nowa koncepcja drylin jest bardzo łatwa w obsłudze i pozwala zaoszczędzić dużo czasu

Firma igus, specjalista od motion plastics, demonstruje ekscytujące, nowe podejście do wózków liniowych. Mechanizm zaciskowy umożliwia łatwy montaż i demontaż z prowadnicy liniowej — w ciągu kilku sekund.


Rekordowy rok przekroczony, dzięki 188 000 aktywnych klientów — igus zwiększa możliwości dostaw i rośnie o 32%2022-04-21

Klienci produktów motion plastics — od przewodów do napędów po przekładnie — wciąż szybko otrzymywali bardzo dużą część swoich zamówień w 2021. Plan inwestycji w produkcję i łańcuch dostaw z 2019 roku pomógł sprostać wzrostowi popytu. To intensywne zwiększanie skali potrwa do 2023, także z myślą o konflikcie na Ukrainie. Skoncentrowaliśmy się na celu firmy: ulepszyć to, co się porusza w sposób neutralny pod względem emisji CO2, bez produkowania odpadów z tworzyw sztucznych i stać się „najlepszą firmą do współpracy”.

Mocne niczym drzewo: bioniczna konstrukcja sprawia, że polimerowe oprawy stojakowe igus są wytrzymałe2022-04-13

Nowe oprawy stojakowe igubal to bezobsługowa i ekonomicznie efektywna alternatywa dla klasycznych łożysk żeliwnych

Natura jest często najlepszym modelem: kształt nowej oprawy stojakowej igubal opiera się na strukturze drzewa. Zaokrąglone kąty zapewniają maksymalną odporność na naprężenia mechaniczne. Ten bioniczny kształt sprawia, że oprawy wykonane z wysokowydajnych tworzyw sztucznych, które nie wymagają smarowania ani konserwacji, są prawdziwą alternatywą dla klasycznych łożysk żeliwnych.


Mała inwestycja z dużym efektem: nowe, bezdotykowe monitorowanie stanu przewodów igus w e-prowadnikach2022-04-08

Czujniki i.Sense CF.D wykorzystują technologię wysokiej częstotliwości do wykrywania usterek w przewodach BUS'owych i transmisyjnych — zapobiegając kosztownym przestojom systemu.

Inteligentne monitorowanie przewodów BUS'owych i transmisji danych firmy igus wchodzi na następny poziom: najnowsza generacja czujników monitorujących i.Sense CF.D sprawdza stan przewodów elektryczny chainflex w systemach e-prowadników — bez kontaktu i ingerencji w elementy przewodu. Umożliwia to monitorowanie przewodu w czasie rzeczywistym bez dodatkowych żył, a w połączeniu z nowym modułem ewaluacyjnym i.Cee: plus II pozwala na jeszcze bardziej wydajną konserwację prewencyjną w celu ochrony przed kosztownymi i nieplanowanymi awariami systemu.


Wszystko w idealnym porządku: e-spool flex mini to oszczędność miejsca i bezpieczne prowadzenie przewodów2022-03-30

Kompaktowy system zasilania firmy igus przesyła energię, dane i media bez przerwy oraz bez pierścienia stykowego

Ma 169 milimetrów wysokości, 163 milimetry długości, 78 milimetrów głębokości i waży zaledwie 200 gramów. To sprawia, że e-spool flex mini jest jednym z najmniejszych i najlżejszych zwijaczy kablowych na świecie. Przenosi energię, dane i media w wielu różnych środowiskach bez przerwy — w fabrykach lub biurach, a także w laboratoriach lub gabinetach dentystycznych.


Pociągnij, przekręć, kliknij i gotowe! Szybka i precyzyjna regulacja łożysk wieńcowych igus2022-03-24

Funkcja blokowania łożysk talerzowych iglidur PRT pozwala na oszczędzenie znacznej ilości czasu poświęconego na regulację

Pociągnij za rygiel na sprężynie, obróć łożysko do żądanej pozycji i zwolnij rygiel. Dzięki nowemu mechanizmowi zatrzaskowemu firma igus rozszerza funkcjonalność swoich bezsmarowych i bezobsługowych łożysk wieńcowych serii PRT-04, przeznaczonych do niewielkich przestrzeni montażowych. Oszczędza to czas regulacji w zastosowaniach takich jak np. stoły montażowe, czy panele operatorskie maszyn CNC.


Przemysłowa Wiosna i dwie odsłony igus’a2022-03-14

Druk 3D w rozmiarze XXL oraz złącza przemysłowe Module Connect, to niektóre nowości, jakie igus Polska zaprezentuje na Dniach Druku 3D w Kielcach.

igus jest pierwszym na świecie producentem, który otrzymał atest UL dla bezhalogenowych przewodów TPE2022-03-07

Długa żywotność wysokiej klasy przewodów TPE chainflex przekonuje inspektorów i zapewnia klientom certyfikowane bezpieczeństwo

Firma igus, jako pierwszy na świecie producent, otrzymała certyfikat UL AWM od znanej amerykańskiej organizacji Underwriters Laboratories (UL) za wysokiej klasy przewody TPE, które nie zawierają dodatków ognioodpornych halogenów. Po raz pierwszy organizacja testująca uznała, że bezhalogenowe przewody TPE mogą również spełniać wymagania ochrony przeciwpożarowej w przemyśle.


Nowe, polimerowe stożkowe koła zębate od igus do bezsmarowego przenoszenia ruchu pod kątem2022-02-28

Przekładnie stożkowe wykonane z wysokowydajnych tworzyw sztucznych jako ekonomiczna i bezobsługowa alternatywa dla rozwiązań metalowych

Stożkowe koła zębate są odpowiednie do zastosowania jako elementy napędowe przenoszące siły pod kątem 90 stopni. Firma igus opracowała teraz, specjalnie dla prostych aplikacji, stożkowe koła zębate wykonane z dwóch odpornych na ścieranie, trwałych, wysokowydajnych tworzyw sztucznych. Są nie tylko lekkie i ekonomiczne, ale także całkowicie pozbawione zewnętrznego smarowania. Skraca to czas i koszty konserwacji.


Kompaktowy obrót dzięki zastosowaniu tworzywa sztucznego: igus opracowuje nowy ekonomiczny, obrotowy e-prowadnik2022-02-21

Nowy, niewielki moduł obrotowy dla robotyki, manipulatorów oraz kamer zmniejsza koszty nawet o 73%

Jest lekki, kompaktowy i wykonany w całości z tworzywa sztucznego - nowy obrotowy system zasilania PRM (Polymer Rotation Module) od igus. Specjalnie dla ciasnych ruchów obrotowych przewodów i węży, firma igus opracowała teraz system składający się z polimerowego e-prowadnika i polimerowej rynny prowadzącej o niskim współczynniku tarcia. Użytkownicy mogą wydłużyć żywotność swoich maszyn i systemów przy kosztach zakupu nawet o 73% niższych niż w przypadku porównywalnych, stalowych rynien prowadzących. Nowy system e-prowadników rozszerza gamę kompletnych zestawów igus, które można zamówić bezpośrednio online.


Polimer zamiast metalu: igus przedstawia nowe, trybologiczne łożyska ślizgowe do średnich obciążeń2022-02-17

iglidur M210 i M260 sprawiają, że punkty łożyskowe maszyn budowlanych oraz rolniczych są bezsmarowe i bezobsługowe

igus rozszerza swoją gamę trybologicznych łożysk ślizgowych iglidur do zastosowań ze specjalnymi obciążeniami. Materiały iglidur M210 i M260 są nowością w ofercie. Umożliwiają szybkie przejście z grubościennych łożysk metalowych na te z tworzywa sztucznego, bez żadnych zmian konstrukcyjnych. Zaletą zmiany jest to, że punkty łożyskowe nie wymagają już smarowania i są niemalże bezobsługowe. Oferują znaczną oszczędność czasu i kosztów, szczególnie w trudnych warunkach codziennej eksploatacji maszyn budowlanych, rolniczych i komunalnych.


Ekonomiczna automatyzacja: igus przedstawia najlżejszego na świecie cobota2022-02-10

Nowy ReBeL z w pełni zintegrowaną polimerową przekładnią falową, obniża bariery wejścia w obszar robotyki usługowej

Dzięki nowemu ramieniu robotycznemu ReBeL, automatyzacja stała się bardzo prosta. Firma igus przedstawia polimerowego cobota o masie zaledwie dziesięciu kilogramów. W połączeniu z niskimi kosztami, niewielkim nakładem pracy związanej z konserwacją i prostą obsługą, ReBeL sprawia, że nowe innowacyjne pomysły w robotyce usługowej stają się możliwe do realizacji dla mniejszych firm oraz start-upów — od zastosowania w dronach rolniczych po wsparcie mobilne w postaci pomocy domowej.


The terms "igus", "Apiro", "CFRIP", "chainflex", "conprotect", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-loop", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-spool", "e-skin", "flizz", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "kineKIT", "manus", "motion plastics", "pikchain", "plastics for longer life", "print2mold", "readycable", "readychain", "ReBeL", "robolink", "speedigus", "tribofilament", "triflex", "xirodur" and "xiros" are legally protected trademarks of the igus® GmbH/Cologne in the Federal Republic of Germany, and, where applicable, in some foreign countries.
igus® GmbH points out that it does not sell any products of the companies Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosh Rexroth, SEW, Siemens, Stöber and all other drive manufacturers mentioned on this website. The products offered by igus® are those of igus® GmbH.