Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Materiały multimedialne

Czy masz pytania? Potrzebujesz materiałów?
Bieżące informacje prasowe i materiał fotograficzny gotowy do publikacji są dostępne tutaj.
Będziemy wdzięczni również za Twój numer telefonu, adres e-mail czy numer faksu!
 
Kontakt do prasy Czy dodać Cię do naszej listy mailingowej dotyczącej materiałów multimedialnych?

Komunikaty prasowe-tematyka

Spółki Niskie koszty automatyzacji
Prowadniki kablowe / Przewody manus® / vector®
Łożyska zwykłe / Łożyska przegubowe / Prowadnice liniowe Wszystkie
Wideo: Robot kartezjański Güdel, jeszcze bardziej wydajny dzięki inteligentnemu zasilaniu2020-04-17

Czujniki e-prowadników igus monitorują ruch i mierzą zużycie

Przemysł spotyka się z techniką meblową: prowadnice liniowe drylin do elementów przesuwnych2020-04-17

Bezsmarowe prowadnice liniowe firmy igus zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania w elementach stolarskich

Dwa meble wykonane przez początkujących stolarzy z Bergisch Gladbach pokazują, że wzornictwo przemysłowe w połączeniu ze skandynawskim wyglądem tworzą niepowtarzalne meble. Są wyjątkowe, nie tylko pod względem wizualnym, ale także dzięki ich funkcjonalności. Można to osiągnąć dzięki bezsmarowym, ślizgowym prowadnicom liniowym drylin - znanym już w branży. Umożliwiają one płynne i bezobsługowe ruchy w stoliku nocnym oraz kawowym z wysuwanymi elementami.


Przyprawy w ruchu! Prowadnice liniowe igus do szybkiego ruchu w automacie z przyprawami2020-04-10

Program wsparcia młodych inżynierów (YES – Young Engineering Support), wspiera projekt studencki EMAG LaserTec GmbH z wykorzystaniem systemów liniowych drylin W

Curry zamiast coli! Pięciu studentów z Heubach wraz z inżynierami i stażystami z EMAG LaserTec GmbH, opracowało automat do sprzedaży specjalnie pakowanych przypraw. Aby szybko dostarczyć pojemniki z solą, curry i pieprzem, zastosowano prowadnice liniowe drylin W od igus. Zapewniają one płynną, szybką i bezsmarową pracę maszyny.


Wideo: osobiste konsultacje cyfrowe, czyli wirtualne wizyty igus2020-04-02

Bezsmarowy powrót Urmela na lód2020-03-26

Technologia polimerowych łożysk ślizgowego igus pomaga pojazdom wodno-lądowym pokonać 4000 kilometrów w najbardziej niesprzyjających warunkach

Odmrażanie lodowców i malejące zasoby rybne to tylko dwa przykłady skutków zmian klimatu na Alasce. W celu podniesienia świadomości tego problemu wśród ludności i promowania alternatywnych napędów, bracia Hoepner z Berlina opracowują swój wodno-lądowy pojazd „Urmel”. Chcą za jego pomocą podróżować po Alasce. Aby Urmel był w stanie pokonać wzgórza, doliny, lód i śnieg, wymagane są lekkie i odporne na zużycie łożyska. Przy wsparciu firmy igus młodzi wynalazcy zdecydowali się na bezsmarowe trybopolimery iglidur.


Bezpieczeństwo przy wysokich prędkościach dzięki systemowi e-prowadników igus w robocie liniowym2020-03-26

e-prowadnik montowany na boku od igus, zapewnia niezawodne zasilanie szybkich i lekkich robotów liniowych

Dwa razy szybszy i o połowę lżejszy: to właśnie wyróżnia robota liniowego z napędem FIBRO LÄPPLE TECHNOLOGY (FLT) od innych rozwiązań. Aby robot kartezjański mógł szybko i niezawodnie pracować, potrzebne jest kompaktowe, trwałe i ciche zasilanie. Zamontowany na boku system e-prowadników igus z konfekcjonowanymi przewodami chainflex, okazał się optymalnym rozwiązaniem.


Kiedy polimer ponownie staje się olejem: igus inwestuje w pioniera recyklingu chemicznego2020-02-27

Technologia Cat-HTR opracowana przez niemieckiego naukowca odzyskuje zasoby z odpadów z tworzyw sztucznych w ciągu 20 minut Odnawialne, zrównoważone i redukujące odpady: są to cele leżące u podstaw technologii Cat-HTR (katalityczny reaktor hydrotermalny). Można ją wykorzystać do recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych, trwającego zaledwie 20 minut. Otrzymany olej można ponownie wykorzystać do wytworzenia nowych produktów polimerowych. Aby wesprzeć gospodarkę tworzywami o obiegu zamkniętym, igus zainwestował 4,7 miliona euro w spółkę, która planuje uruchomienie pierwszej komercyjnej fabryki Cat-HTR.

Elektrostatycznie rozpraszające: polimerowe łożyska transferowe igus zapewniają bezpieczny transport produktów2020-02-20

Przekonujący pokaz nowego materiału xirodur dla łożysk transferowych w teście przewodności statycznej Użytkownicy polegają na stołach kulowych lub przenośnikach rolkowych do transportu wrażliwych towarów, takich jak przetworniki. Stosowane są wówczas polimerowe łożyska transferowe igus, ponieważ mogą one płynnie przenosić obciążenia nawet do 500 N we wszystkich kierunkach, bez żadnego smaru. Aby chronić zarówno transportowane towary, jak i ludzi przed niekontrolowanym wyładowaniem elektrostatycznym, firma igus opracowała trybopolimer xirodur F182 do produkcji łożysk transferowych. Nowy materiał jest wyjątkowo trwały i udowodnił swoją przewodność elektrostatyczną podczas testów.

Ciche, modułowe oraz kompaktowe rozwiązania do cleanroom od firmy igus2019-12-12

e-skin soft oraz e-skin flat jako pierwsze na świecie, zapewniają prowadzenie przewodów w ograniczonych przestrzeniach montażowych jednocześnie spełniając wymogi cleanroom. W celu prowadzenia przewodów w sposób bezpieczny i wolny od ścierania w strefach cleanroom, igus posiada prowadnik e-skin w swojej ofercie. e-prowadnik został wyposażony w bardziej miękki materiał, co jest szczególnie istotne w przypadku kompaktowych przestrzeni montażowych. W przypadku najmniejszych przestrzeni montażowych firma igus opracowała również e-skin flat. Nowy niskoprofilowy prowadnik ma konstrukcję komorową i jest łatwy do wypełnienia i utrzymania. Oba e-prowadniki pomyślnie przeszły badanie poziomu hałasu dzięki ich bardzo cichej pracy.

Bez smarowania mimo metalu dzięki bezobsługowym, polimerowym łożyskom sferycznym igubal2019-12-05

Bezsmarowe czasze kuliste igus są teraz dostępne z ekonomiczną oprawą z blachy Ciężkie gromadzenie się brudu, kurz i wióry są powszechne w przypadku łożysk stojakowych i z kołnierzem stałym. Konieczne jest zatem stałe smarowanie i konserwacja. Dzięki formowanym wtryskowo czaszom kulistym igus klienci mogą skorzystać z bezsmarowego i bezobsługowego rozwiązania dla swoich metalowych opraw stojakowych. igus opracował teraz nowe czasze kuliste wykonane z wysokowydajnego tworzywa sztucznego iglidur J, specjalnie dla ekonomicznych opraw z blachy. Można je zamontować w kilka sekund. Kompletne rozwiązanie jest dostępne bezpośrednio z magazynu.

Formowanie wtryskowe za pomocą drukowanych narzędzi: 55 bezsmarowych materiałów igus dostępnych do wytwarzania indywidualnych części odpornych na zużycie2019-10-10

igus rozszerza usługę druku 3D poprzez wprowadzenie metody formowania wtryskowego za pomocą drukowanych narzędzi do szybkiej produkcji bezobsługowych części specjalnych. Konieczność użycia części odpornych na zużycie występuje wszędzie tam, gdzie zachodzi tarcie między dwiema powierzchniami. Z tego powodu projektanci w wielu sektorach przemysłowych polegają na 55 trwałych, bezsmarowych, wysokowydajnych polimerach firmy igus. Aby pomóc użytkownikom szybko uzyskać specjalne rozwiązanie wykonane z odpowiedniego materiału, firma igus wprowadziła proces Print2Mould w swojej internetowej usłudze drukowania 3D. Dzięki tej technologii, element jest wytwarzany przez formowanie wtryskowe. Aby skorzystać z tej technologii, wystarczy zaimportować plik STEP końcowej części, która ma być odporna na zużycie, do usługi drukowania 3D, wybierać wymagany materiał. Następnie można prosić o wycenę, specyfikacje dotyczące właściwości materiału, jak również informacje o precyzji i wytrzymałości na zginanie.

Innowacje od igus na Taropak 20192019-10-03

30 września w Poznaniu ruszają targi Taropak firma igus, lider technologii „motion plastics” zaprezentuje na nich wiele nowości, ale też branżowe „hity”, które już sprawdzają się w maszynach do pakowania.

igus zadebiutuje w roli wystawcy na Trako 20192019-09-26

23 września firma igus, lider technologii „motion plastics”, po raz pierwszy wystawi się na targach transportu szynowego Trako 2019. Celem jest budowanie długotrwałych relacji z partnerami z tej branży.

Skomplikowane stanowisko zrobotyzowane do budowy samolotów2019-09-19

System prowadzenia przewodów z Kolonii umożliwia hiszpańskim robotom nitującym wykonywanie złożonych ruchów przy montażu samolotów Roboty przemysłowe obracają się tysiące razy w kilku osiach, w ciągu jednego dnia, jednocześnie nitując kadłuby samolotów. Jest to test skrajnych warunków pracy dla przewodów do przesyłu danych, pneumatycznych oraz energetycznych. Aby wytrzymać te ruchy, hiszpański producent LOXIN (ARITEX GROUP) opiera się na prowadnikach przewodów wykonanych z wysokowydajnego tworzywa sztucznego - opracowanych przez firmę igus, specjalistę motion plastics z siedzibą w Kolonii.