Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.

Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Materialy multimedialne

Czy masz pytania? Potrzebujesz materialów?
Biezace informacje prasowe i material fotograficzny gotowy do publikacji sa dostepne tutaj.
Bedziemy wdzieczni równiez za Twój numer telefonu, adres e-mail czy numer faksu!
 
Kontakt do prasy Czy dodac Cie do naszej listy mailingowej dotyczacej materialów multimedialnych?

Komunikaty prasowe-tematyka

Spólki Niskie koszty automatyzacji
Prowadniki kablowe / Przewody manus® / vector®
Lozyska zwykle / Lozyska przegubowe / Prowadnice liniowe Wszystkie
Konkurs manus 2021 rozstrzygnięty2021-06-17

Jury wyróżniło wyjątkowe aplikacje z zastosowanie bezsmarowych łożysk polimerowych

4K dla 3D: igus oferuje wielomateriałowy druk dla wielofunkcyjnych komponentów2021-06-10

Specjalista w dziedzinie motion plastics kontynuuje rozszerzanie swoich możliwości w zakresie druku 3D dla trwałych, odpornych na zużycie i złożonych komponentów Jeśli element ma mieć kilka właściwości, to jego produkcja zazwyczaj odbywa się w kilku etapach. Taka produkcja może szybko stać się kosztowna przy niewielkich ilościach. Właśnie z tego powodu firma igus oferuje obecnie drukowanie wielomateriałowe przy użyciu nawet czterech materiałów. Dzięki temu wielofunkcyjne i odporne na zużycie części specjalne mogą być produkowane szybko oraz ekonomicznie w jednym etapie. W tym celu firma igus jeszcze bardziej rozszerzyła swoje możliwości w zakresie druku 3D oraz asortyment materiałów dla procesu FDM.

Nowy system zasilania triflex TRX rewolucjonizuje trójwymiarowy ruch robotów2021-06-03

Teleskopowy e-prowadnik triflex TRX firmy igus oszczędza miejsce na robocie i zapewnia długość odciągu nawet do 40 procent Aby zapewnić bezpieczne, łatwe i kompaktowe prowadzenie przewodów w robotach przemysłowych podczas ruchu, firma igus opracowała czterowymiarowy e-prowadnik triflex TRX. Nowa konstrukcja zastępuje klasyczne zestawy węży robotów i systemy odciągu. Cecha szczególna: 40-procentowa długość odciągu zapewniona dzięki unikalnemu mechanizmowi teleskopowemu wewnątrz prowadnika. Dzięki temu użytkownicy mogą zaoszczędzić miejsce na trzeciej osi swojego robota, do 83 procent masy i obniżyć wysokie koszty systemów odciągu.

Drukowane, obrabiane, a teraz także formowane wtryskowo: odporne na zużycie, polimerowe koła zębate2021-05-27

Firma igus oferuje ekonomiczną produkcję bezsmarowych kół zębatych za pomocą formowania wtryskowego we własnym zakresie Koła zębate wykonane z polimeru zapewniają przenoszenie napędu w niezliczonych zastosowaniach - czy to w automatycznych ekspresach do kawy, czy w siłownikach. Do produkcji odpornych na zużycie i wytrzymałych kół zębatych w dużych ilościach, firma igus oferuje teraz, oprócz obróbki mechanicznej z półproduktów i produkcji addytywnej, wytwarzanie za pośrednictwem formowania wtryskowego. Użytkownik ma możliwość zastosowania szerokiej gamy bezsmarowych materiałów iglidur firmy igus.

Wytrzymałe i odporne na ścieranie elementy wydrukowane z nowego trybofilamentu igus2021-05-13

Łatwy w obróbce filament iglidur I190 do technologii FDM zapewnia szybką produkcję części bardzo odpornych na zużycie Aby szybko i ekonomicznie produkować części odporne na zużycie o specjalnych wymiarach, firma igus opracowała teraz nowy, łatwy w obróbce, uniwersalny filament iglidur I190, który wyróżnia się dużą wytrzymałością mechaniczną na zginanie (80 MPa). Zoptymalizowany trybologicznie materiał nie wymaga smarowania ani konserwacji i może być stosowany we wszystkich dostępnych na rynku drukarkach 3D z podgrzewanymi płytami drukarskimi.

Druk 3D w przestrzeni kosmicznej: napędy liniowe igus produkują części zamienne w warunkach zerowej grawitacji2021-04-29

Studenci wykorzystują moduły liniowe drylin do skonstruowania drukarki 3D dla ekonomicznej produkcji elementów konstrukcyjnych w przestrzeni kosmicznej Wysięgniki paneli słonecznych lub anten satelitarnych są narażone na wysokie obciążenia podczas transportu w rakiecie nośnej. Aby uprościć skomplikowany transport i przyspieszyć produkcję elementów, zespół studentów AIMIS-FYT pracuje nad procesem druku 3D, dzięki któremu w przyszłości powinno być możliwe produkowanie elementów konstrukcyjnych w przestrzeni kosmicznej. Aby przeprowadzić eksperymentalne testy w warunkach zerowej grawitacji, studenci zbudowali drukarkę 3D, w której zastosowano bezobsługowe i lekkie napędy liniowe drylin SAW od igus.

Nadszedł czas na innowacje – sposób na lockdown w wersji igus2021-04-22

Czy da się nie tylko funkcjonować, ale także nie spowolnić w czasie lockdownu? – Nam się udało – deklaruje igus i prezentuje 168 innowacji motion plastics na rok 2021

Lekkie i bezsmarowe łożyska ślizgowe iglidur sprawiają, że katamarany latają2021-04-15

Sportowa żaglówka iFLY15 zdobyła srebrną nagrodę manus w roku 2019. Tegoroczna edycja konkursu przyciągnęła aż 582 aplikacje z wykorzystaniem polimerowych łożysk ślizgowych Żaglówki, które unoszą się całkowicie nad wodą jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Brzmi jak sen, ale to rzeczywistość. Katamaran sportowy iFLY15 firmy CEC Catamarans GmbH pozwala żeglarzowi latać nad wodą. W przypadku automatycznego systemu sterowania lotem konstruktorzy postawili na bezsmarową, lekką i odporną na korozję technologię łożysk ślizgowych igus. Innowacyjny projekt otrzymał drugą nagrodę manus w 2019 roku.

Staranne przesuwanie opakowań: nowy proszek łożyskowy do pokrywania metalowych powierzchni w branży spożywczej2021-04-08

Zgodny z wymogami FDA, polimerowy proszek IC-05 o czterokrotnie dłuższej żywotności niż IC-01, chroni powierzchnię Twoich metalowych elementów przed zużyciem W systemach dozujących, na przenośnikach taśmowych oraz w technologii etykietowania: we wszystkich tych miejscach można znaleźć blachy oraz części narażone na tarcie i zużycie. Aby zwiększyć żywotność metalowych elementów, firma igus opracowała teraz nowy materiał do pokrywania. Natryskiwany trybopolimer IC-05 chroni wrażliwe i niewielkie punkty łożyskowe, a także powierzchnie ślizgowe. Dzięki niebieskiej barwie jest wykrywalny optycznie oraz dopuszczony do stosowania w technologii żywności. Podczas testu, materiał ten wykazał czterokrotnie dłuższą żywotność w porównaniu z powłoką proszkową wykonaną z materiału iglidur IC-01.

Kiedy szybkość jest najważniejsza: igus FastLine dostarcza formowane wtryskowo łożyska ślizgowe o niekatalogowych rozmiarach w ciągu 7 dni2021-03-25

Nowa linia produkcyjna FastLine w wewnętrznym dziale narzędziowym igus, umożliwia szybkie wykonanie nowego narzędzia (wkładki do formy) i produkcję metodą wtrysku łożysk ślizgowych dostosowanych do potrzeb Klienta, w zaledwie tydzień. Szybkie wdrożenie produkcji nowego wyrobu stanowi nie lada wyzwanie dla producentów i ich dostawców. Niestandardowe części, takie jak łożyska ślizgowe o rozmiarach, których nie odnajdziemy w rynkowej ofercie producentów, muszą być dostarczane szybko i bez komplikacji. Nie jest jednak niczym niezwykłym, że rozpoczęcie produkcji elementów specjalnych metodą formowania wtryskowego trwa nawet kilka do kilkunastu tygodni. Dlatego igus, specjalista w dziedzinie tworzyw sztucznych, oferuje teraz nową usługę FastLine. Bezsmarowe, polimerowe łożyska ślizgowe o niestandardowych wymiarach mogą być dostarczone w ciągu kilku dni. igus zawdzięcza taką możliwość kompletnej reorganizacji swojego działu zajmującego się przygotowaniem narzędzi i dużym inwestycjom w wieloosiowe maszyny CNC, na których błyskawicznie przygotowuje nowe wkładki do formowania wtryskowego.

Bezpiecznie zamknięte! Nowy podział wewnętrzny e-prowadnika E4Q skraca czas montażu2021-03-18

Uniwersalne separatory i półki z blokadami zapewniają elastyczny oraz przyjazny dla użytkownika montaż e-prowadnika Firma igus opracowała e-prowadnik E4Q do bezpiecznego prowadzenia przewodów podczas samonośnych i długich przesuwów. Bionicznie inspirowana konstrukcja serii pozwala zredukować masę, a poprzeczka z elementami blokującymi skraca czas montażu całego systemu o 40 procent. Aby jeszcze bardziej ułatwić wypełnianie przewodami, firma igus wprowadza teraz na rynek nowy podział wewnętrzny dla E4Q. Wystarczy umieścić uniwersalne separatory na poprzeczkach, a półki włożyć z lewej lub prawej strony, wzdłuż wewnętrznego lub zewnętrznego promienia. Mechanizm w separatorach automatycznie zablokuje prowadnik przy zamykaniu.

Targi Hanowerskie 2021: Nowy, modułowy zestaw przekładni igus dla innowacyjnych cobotów2021-03-11

Ekonomiczny i lekki zestaw plug & play składający się z przekładni, enkodera, sterownika, systemu kontroli siły i silnika dla robotyki usługowej Potencjał robotyki usługowej jest ogromny: w kuchniach i barach, pielęgniarstwie, rolnictwie i logistyce - lekkie roboty ułatwiają automatyzację monotonnych lub nieergonomicznych zadań. Aby wdrażanie takich nowych koncepcji było łatwe, a przede wszystkim opłacalne, firma igus zaprezentuje na targach Hanowerskich nowy, modułowy zestaw przekładni dla cobotów. W pełni zintegrowana trybo-przekładnia falowa z silnikiem, enkoderem wartości bezwzględnej, systemem kontroli siły i sterownikiem jest głównym elementem tego zestawu.

Obrót w kompaktowych rozmiarach: igus rozszerza asortyment łożysk wieńcowych2021-03-04

Oszczędzające miejsce łożyska wieńcowe PRT-04 są teraz dostępne w nowych rozmiarach z wewnętrznym i zewnętrznym napędem zębatym oraz z funkcją blokowania pozycji Są kompaktowe, lekkie i zwiększają możliwości projektowania. Zostały opracowane specjalnie do pracy w ruchu w ograniczonych przestrzeniach montażowych i umożliwiły firmie igus oferowanie kompletnego, modułowego systemu PRT-04. Bezsmarowe łożyska wieńcowe są dostępne w ośmiu rozmiarach. Posiadają one uzębienie zewnętrzne oraz ogranicznik kąta obrotu (opcjonalnie), a obecnie również uzębienie wewnątrz łożyska i funkcję blokady. Pozwala to projektantowi znaleźć odpowiedni komponent do zastosowań w bardzo małej przestrzeni montażowej przy spełnieniu wielu wymagań projektu.

Systemy liniowe firmy igus - oszczędzające miejsce rozwiązanie w wielokrotnie nagradzanej konstrukcji meblowej2021-02-24

Prowadnice liniowe drylin odpowiadają za proste i czyste rozkładanie wielofunkcyjnej wyspy kuchennej SQR Przebywanie, praca i gotowanie w ograniczonych przestrzeniach stało się codziennością dla wielu osób na całym świecie. To właśnie sprawia, że istnieje zapotrzebowanie na coraz bardziej praktyczne meble, takie jak wielofunkcyjna wyspa kuchenna SQR. Kwadratowy mebel, który łączy kuchnię, miejsce pracy i stół jadalny, zostało zaprojektowane tak, aby stworzyć dodatkowo dużo miejsca do przechowywania różnych rzeczy. W tym projekcie konstruktorzy polegali na bezsmarowych i trwałych prowadnicach liniowych drylin firmy igus.