Piąta edycja nagród vector ...
...dla pomysłowych i innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie dostarczania energii - systemy zasilania z przewodami

 

Zwycięzcy 2016

Nagroda złoty vector za 2016: robot dla platformy wiertniczej

Roboty  

Wysokie koszty, liczne operacje wykonywane manualnie oraz wysokie zagrożenie dla zdrowi pracowników. Nowe rozwiązanie z wykorzystaniem robotyki pozwala kompensować wszystkie te negatywne aspekty związane z pracą na platformie wiertniczej. Opracowany został niezależnie działający system platformy wiertniczej do stosowania na lądzie lub na morzu.
 

Srebrny vector 2016: obrabiarka

Obrabiarka  

Wcześniej, samonośne przewody były wykorzystywane dla 7 osi obrabiarki. Multi-obrotowy moduł (MRM) firmy igus®, który umożliwia ruch obrotowy nawet do 720 stopni jest teraz wykorzystywany. Dziękitemu, szybka rotacja z prędkością 180 °/s i przyspieszeniem 30 °/s² możliwe są niezwykle szybkie zmiany kierunku.

Brązowy vector 2016: urządzenia do produkcji

Zakład produkcyjny  

Sprzęt do produkcji różnych elementów betonowych: W tym projekcie w Tajlandii układarka betonu może dojechać jedynie do miejsca, gdzie jest czyszczona z wykorzystaniem linii rozgałęzionej - kubeł musi się przemieścić na dystansie 13,5 m obszaru roboczego, a następnie o dalsze 55 m dziennie do punktu czyszczenia.

Specjalne wyróżnienie jury

Jacht  

System jachtowe

Pierwszy morski katamaran o zmiennej szerokości został zbudowany z wykorzystaniem części firmy igus®. Te dwukadłubowe łodzie w portach zawsze potrzebują dwóch miejsc obok siebie. Jest to kosztowne, a w sezonie niemal niemożliwe do zarezerwowania.

 

Pozostałe zgłoszenia uczestników do edycji 2016 (PDF)

Szczęśliwi zwycięzcy konkursu vector 2016

Nagroda złoty vector została przyznana firmie Robotic Drilling Systems z Norwegii. Od prawej do lewej: Rune Bjørnbekk, Jimmy Bostrøm (Robotic Drilling Systems), prezenter ceremonii wręczenia nagród oraz mecenas konkursu Ken Fouhy, wiadomości VDI, Harald Nehring, igus GmbH.

HMI 2016  
Dalsze informacje
W celu świadczenia naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z naszych usług wyrażają Państwo zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Ochrona danych