Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Przewody chainflex® do pracy w ruchu

NIezawodne przewody do e-prowadników - objęte gwarancją
Przewody chainflex® to niekonfekcjonowane przewody do zastosowań ruchomych w e-prowadnikach lub do niezawodnych zastosowań na robotach, objęte 36-miesięczną gwarancją.
Przewody chainflex® spełniają wymogi bezpieczeństwa EMC jak również standardy i wytyczne takie jak UL, CSA, VDE, EAC, CTP, Interbus oraz Profibus. Dostępne są przewody o różnym materiale płaszcza. Asortyment igus® chainflex® obejmuje przewody sterownicze, serwoprzewody, przewody silnikowe i do robotów, a także przewody BUS'owe, przewody do transmisji danych, przewody enkoderowe oraz światłowody. Przewody chainflex® do e-prowadników przystosowane są do bezawaryjnej pracy przez długi czas, nawet w wielu cyklach, przy wysokich prędkościach i przyspieszeniach jak również w bardzo ekstremalnych warunkach otoczenia.

Ogólne informacje i dane szczegółowe

Dlaczego przewody chainflex®?

Specjalne przewody do e-prowadników
Jako ekspert w dziedzinie systemów e-prowadników, igus® dostarcza wszystkie elementy z jednego źródła - również przewody. Zasada budowy przewodów chainflex® pomaga uniknąć takich problemów jak efekt "korkociągu" czy przerwanie żył w zastosowaniach ruchomych, co z kolei pozwala ograniczyć przestoje urządzeń. W przeciwieństwie do często oferowanych "odpowiednich do stosowania w prowadnikach" przewodów splatanych warstwowo, igus® produkuje przewody chainflex® w oparciu o zasadę splatania w pęczki. Materiał oraz wykonanie ekranu i płaszcza przewodów chainflex® także zostały opracowane specjalnie z myślą o zastosowaniu w e-prowadnikach. Od 1989 roku rozwiązanie to sprawdziło się w praktyce w milionach zastosowań na całym świecie.
 
Przetestowane
W ciągu ostatnich 25 lat nasze własne laboratorium testowe w Kolonii prowadziło jednocześnie średnio 650 serii testów działania w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych. Wyniki tych testów są nieustannie włączane w proces rozwoju produktów oraz wprowadzane do naszego kalkulatora żywotności online. Dzięki temu możemy dać naszym klientom pewność w procesie planowania, jak również utrzymać pozycję jedynego producenta, który jest w stanie przedłużyć okres gwarancji do 36 miesięcy lub zapewnić trwałość produktu przez ponad 10 milionów cykli.
 
Bez sprzeczności: dobre przewody kosztują mniej
Szybka dostępność na całym świecie to istotne kryterium w przypadku zakupów. Produkcja przewodów na trzech kontynentach oraz 14 centrów magazynowych i montażowych na całym świecie umożliwiają zaopatrzenie naszych klientów w wymagany przez nich typ przewodu prosto z magazynu. Przewaga przewodów chainflex® jest wynikiem obecności firmy igus® w ponad 40 krajach oraz dostępności przewodów prosto z magazynu. Pozwala to oszczędzić czas, pieniądze, przestrzeń magazynową i dotyczy każdego z oferowanych przez nas 1354 rodzajów przewodów, które można zamówić bez minimalnej wielkości zamówienia, dopłat lub kosztów docinania.
 

36-miesięczna gwarancja chainflex®

Przewidywalna niezawodność
Od ponad 25 lat prowadzimy testy w największym laboratorium testowym przewodów i prowadników. Pozwala nam to wiarygodnie stwierdzać trwałość i żywotność naszych przewodów stosowanych w aplikacjach ruchomych.
 
Gwarantowana żywotność - możliwość jej obliczenia online
Dzięki kalkulatorowi żywotności przewodów chainflex®, mogą Państwo szybko i łatwo obliczyć przewidywaną żywotność przewodów. Gwarancja jest ważna tylko wtedy, gdy przewody są użytkowane w warunkach zgodnych z określonymi w tabeli dla poszczególnych serii. Stanowią one parametry temperatury, rodzaju ruchu, takie jak samonośność, przesuw, parametry związane z wiszeniem lub skręcaniem, wpływ nośnika oraz promień gięcia.
 

CFRIP® - szybsze rozbieranie przewodów

Prosta zasada Wystarczy kilka ruchów ręką aby otworzyć płaszcz tak jak zamek błyskawiczny, na żądaną długość przez pociągnięcie wewnętrznego otwierającego pasa CFRIP®. Następnie można usunąć płaszcz zewnętrzny / wewnętrzny z żył. Tego typu typu rozwiązanie gwarantuje oszczędność czasu ale również eliminuje konieczność korzystania z dodatkowych narzędzi. Przewody są zaprojektowane w taki sposób, że gwint nie uszkodzi płaszcza ani żył nawet po milionach cykli ruchu.

Przewody elastyczne chainflex® w wersji ciętej

Porady

Chętnie osobiście odpowiem na wszystkie państwa pytania

Wysyłka i doradztwo

Osobiście:

Od poniedziałku do piątku od 7:00 do 20:00.
Soboty od 8:00 do 12:00.

Online:

24h