Gotowe do zainstalowania rozwiązanie systemowe składające się z e-prowadników i łożysk liniowych w drukarkach 3D

Niezależnie od tego, czy chodzi o szybkie prototypowanie, czy masową produkcję — technologia 3D oferuje fascynujące możliwości.

  • Co było potrzebne:Polimerowe prowadniki kablowe z serii micro, Przewody chainflex, osie liniowe drylin, Silniki krokowe drylin E
  • Wymagania: Niewielka przestrzeń montażowa wymaga produktów oszczędzających miejsce i wąskich promieni gięcia. Ponadto wysoka dynamika w drukarkach 3D wymaga komponentów, które pozwalają na wysokie przyspieszenia i precyzyjny ruch. 
  • Przemysł: drukarki 3D
  • Sukces klienta: e-prowadniki, kable i technologia łożyskowa, w tym silnik, dają klientowi całkowicie gotowe do montażu urządzenie, które jest optymalnie dostosowane do wysokiej wydajności drukarek 3D.
Drukarka 3D Evotech

Wszystko z jednego źródła: Rozwiązania systemowe dla branży druku 3D

W sterowanym komputerowo procesie drukowania nasze polimerowe prowadniki kablowe sprawdzają się w bezpiecznym prowadzeniu przewodów połączeniowych. Ze względu na niewielką wysokość montażową i wąskie promienie gięcia, seria prowadników micro jest wyjątkowo dopasowana do dynamicznych zastosowań w dowolnym kierunku ruchu w przypadku kompaktowych konstrukcji drukarek 3D. Podobnie jak liniowe łożyska ślizgowe, seria prowadników micro jest również bardzo lekka. Poprowadzone w nim przewody sterownicze i silnikowe chainflex, które są specjalnie zaprojektowane do zastosowań w ciągłym ruchu, zapobiegają uszkodzeniom przewodów i gwarantują długą żywotność drukarki 3D. W połączeniu ze zmotoryzowanymi osiami liniowymi drylin, które obejmują kołnierze silnika, sprzęgła i silniki krokowe drylin E i DC, możemy dostarczyć całkowicie gotowe do montażu urządzenie z jednego źródła.

Drukarka 3D z bezsmarowymi i bezobsługowymi łożyskami ślizgowymi

Oprócz cichej pracy, jakość produkowanych przedmiotów jest ważna dla profesjonalnego użytku. Na przykład smary mogą zanieczyścić surowiec lub drukowany produkt. Nasze łożyska ślizgowe wykonane z wysokowydajnych polimerów całkowicie rezygnują ze smarowania dzięki zintegrowanym smarom stałym. Dlatego nie ma ryzyka zanieczyszczenia. Praca na sucho sprawia, że drukarki 3D nie wymagają konserwacji i zwiększają niezawodność. Jeśli chodzi o ruchome części w drukarkach 3D, czynniki takie jak przyspieszenie i dokładność pozycjonowania również odgrywają rolę, aby móc wiernie odwzorować produkt na podstawie modeli CAD. Płynnie pracujące liniowe łożyska ślizgowe drylin i napędy śrubowe mogą być używane zarówno do niskich, jak i wysokich przyspieszeń, niezależnie od przesuwu.

Drukarka 3D EVO-tech GmbH Do obsługi druku 3D igus® korzysta z urządzenia Evolizer.
(od lewej do prawej) Tom Krause (igus®), Markus Kaltenbrunner (EVO-tech GmbH), Michael Hornung (igus®)
Drukarka 3D EVO-tech GmbH Solidne, płynnie pracujące systemy prowadników kablowych
Drukarka 3D EVO-tech GmbH Gotowy do instalacji moduł liniowy drylin® SLW do regulacji wysokości osi Z
Drukarka 3D EVO-tech GmbH Bezsmarowe okrągłe prowadnice wałów drylin® R o niskim poziomie wibracji
 

Dlaczego SLW?

Więcej zastosowań w różnych sektorach przemysłu można znaleźć tutaj

Do konkursu manus®