Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.
Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
PL(PL)

Robot kartezjański XYZ do mobilnej drukarki 3D w formacie XXL

Drukarka 3D

Robot kartezjański XYZ zapewnia wysoką precyzję i szybkość przy wysokich obciążeniach

  • Co było potrzebne: robot kartezjański jako element drukarki 3D do części XXL
  • Wymagania: wysoka precyzja i szybkość druku przy dużych obciążeniach
  • Materiał: Robot kartezjański XYZ
  • Przemysł: Druk 3D
  • Sukces klienta: szybki i precyzyjny druk większych elementów, wsparcie od firmy igus przy budowie mobilnej drukarki 3D 
Przejdź do przeglądu robotów kartezjańskich

Odnośnie drukarki XXL:

Coraz więcej budynków budowanych jest przy pomocy nowoczesnej metody druku 3D dla elementów XXL. W ten sposób została częściowo zbudowana fasada holenderskiego "Budynku Europy" w dzielnicy morskiej Amsterdamu. Wykonany przez firmę architektoniczną "DUS". Ta metoda ma wiele zalet przy budowie budynków. Konstrukcje nośne budynków mogą być wykonane z ekologicznego recyklatu z tworzyw sztucznych. Zapewnia to również wysoką elastyczność podczas budowy i uproszczenie logistyki. Wynika to z faktu, że elementy są drukowane na miejscu, układane na miejscu i wypełniane betonem. Ponadto, zapewnia to dużą swobodę projektowania.
Aby zrealizować zaprojektowane pomysły, DUS założył firmę Actual zajmującą się drukiem 3D. Wspólnie z igus, zaprojektowano mobilną drukarkę 3D, która może niezawodnie drukować części XXL z wysoką precyzją i szybkością.
Drukarka 3D Mobilna drukarka w formacie XXL znajduje się w kontenerze transportowym i może drukować elementy do pięciu metrów.

Problem:

Celem firmy Actual jest umożliwienie właścicielowi zaprojektowania lub dostosowania elementów budowlanych do wymagań klienta na platformie cyfrowej, które są następnie produkowane na miejscu za pomocą drukarek 3D XXL. Procedura ta jest bardzo popularna w holenderskich mediach pod nazwą "KamerMaker 2.0".
igus nawiązał już współpracę z firmą Actual, aby pomóc zoptymalizować konstrukcję mobilnej drukarki 3D. Drukarki pierwszej generacji miały oddzielne pomieszczenie do sterowania i dlatego mogły produkować "tylko" części o wymiarach do 2,00 x 2,00 x 3,00 metry. Istniała potrzeba ulepszenia, zarówno pod względem precyzji, jak i szybkości drukowania.
 

Rozwiązanie:

Dzięki wcześniejszym doświadczeniom z własną drukarką 3D i współpracy z różnymi producentami konwencjonalnych drukarek 3D, firma igus była w stanie wesprzeć konstrukcję drukarki. Wielu klientów firmy igus zajmujących się drukiem 3D często używa osi liniowych igus, ponieważ są one szczególnie trwałe, bezobsługowe i bezsmarowe.
Inżynierowie opracowali nowe osie, po których porusza się głowica drukująca. Osie formują robota kartezjańskiego XYZ, w którym oś X i Y zostały zaimplementowane z napędami drylin z paskami zębatymi, a oś Z z wykorzystaniem systemu śrub pociągowych/nakrętek drylin. W ten sposób, głowica drukująca może poruszać się na robocie kartezjańskim XYZ z dużymi obciążeniami, nawet przy dużej prędkości.



Terminy "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" oraz "yes" są prawnie chronionymi znakami towarowymi firmy igus® GmbH/ Kolonia w Federalnej Republice Niemiec oraz, w przypadku niektórych, również w innych krajach. Jest to niepełna lista znaków towarowych (np. oczekujące na rozpatrzenie wnioski o rejestrację znaków towarowych lub zarejestrowane znaki towarowe) firmy igus GmbH lub spółek powiązanych z igus w Niemczech, w Unii Europejskiej, USA i/lub innych krajach lub jurysdykcjach.

igus® GmbH podkreśla, że nie sprzedaje żadnych produktów firm Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES , Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber oraz wszystkich innych producentów napędów wspomnianych na tej stronie. Produkty oferowane przez igus® należą do igus® GmbH.