igusigus-icon-cart(0)

Łożyska sferyczne igubal®

Liczba produktów: 0
Brak wyników wyszukiwania? LiveChat igus® pomoże natychmiast! Lub wystarczy wysłać nam wiadomość

Łożyska sferyczne

Pożegnaj się z drogimi, ciężkimi i wymagającymi dużej konserwacji łożyskami sferycznymi wykonanymi z metalu. Zamiast tego możesz zastosować bardziej ekonomiczną alternatywę: łożyska sferyczne igubal® wykonane z tworzywa sztucznego. Inżynierowie igus® przez dziesięciolecia pracowali nad najbardziej optymalnymi i wytrzymałymi trybopolimerami, dzięki nim łożyska polimerowe są do 40% bardziej ekonomiczne i do 80% lżejsze od łożysk metalowych. Są łatwe w montażu i bardziej ekonomiczne w eksploatacji.
Dlaczego łożyska sferyczne igus?
Polimerowe łożyska sferyczne igus są bezobsługowe i mają długą żywotność. W ich składzie znajduje się smar stały, co sprawia, że łożyska sferyczne pracują całkowicie na sucho (bez potrzeby smarowania) z niskim współczynnikiem tarcia, są odporne na kurz i brud, nie korodują w mokrych i wilgotnych środowiskach i mogą być stosowane w szerokiej gamie mediów. Łożyska sferyczne nadają się do pracy w temperaturach od -30 do +80°C, a w wersji HT nawet do +200°C.
Wymiary łożysk sferycznych igubal®
Łożyska sferyczne zostały opracowane wg. dwóch standardów wymiarowych, dzięki czemu możemy wybrać najbardziej odpowiednia szerokość i średnicę zewnętrzną łożyska. Każda z wersji łożysk sferycznych posiada niskokosztową alternatywę (wersja LC), która posiada nacięcie na obudowie. Nie wpływa ono na ich pracę, gdyż łożyska sferyczne są wciskane w otwór wykonany w tolerancji H7 i zabezpieczane osiowo. Dokładne położenie otworu łożyska nie jest potrzebne, ponieważ łożyska sferyczne kompensują wszelkie błędy niewspółosiowości.
Do bardzo niewielkich przestrzeni instalacyjnych igus opracował łożysko sferyczne o konstrukcji slim line (SL). Charakteryzuje się ono bardzo wąską obudową oraz kulką i kompensuje zakres do 5°.
Łożyska sferyczne igus® do zastosowań w przemyśle spożywczym
Polimerowe łożyska sferyczne w wersji FC, są zgodne z FDA i EU 10/2011, dopuszczającą produkty do zastosowań w przemyśle spożywczym.
Państwa zdanie jest dla nas Ważne. Co możemy dla Państwa ulepszyć?
igus-icon-globeJęzyk:polski|Kraj:Polska

Terminy "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" oraz "yes" są prawnie chronionymi znakami towarowymi firmy igus® GmbH/ Kolonia w Federalnej Republice Niemiec oraz, w przypadku niektórych, również w innych krajach. Jest to niepełna lista znaków towarowych (np. oczekujące na rozpatrzenie wnioski o rejestrację znaków towarowych lub zarejestrowane znaki towarowe) firmy igus GmbH lub spółek powiązanych z igus w Niemczech, w Unii Europejskiej, USA i/lub innych krajach lub jurysdykcjach.

igus® GmbH podkreśla, że nie sprzedaje żadnych produktów firm Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES , Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber oraz wszystkich innych producentów napędów wspomnianych na tej stronie. Produkty oferowane przez igus® należą do igus® GmbH.