Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.
Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
PL(PL)
Technologia w górę, koszty w dół
Inteligentna technologia
dla każdej oczyszczalni ścieków

Niezawodne zapobieganie zagrożeniom i inteligentne monitorowanie stanu w jednym

Optymalna gwarancja dostępności instalacji ... w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca ... dzięki igus i.Sense

Oczyszczalnie ścieków stanowią wyzwanie dla zastosowanych komponentów: pracują one w trybie ciągłym, są narażone na wszelkiego rodzaju warunki atmosferyczne i mają kontakt z cieczami, mikrobami, tłuszczami i brudem. Nasze inteligentne systemy e-prowadników są zaprojektowane tak, aby działały bezawaryjnie we wszystkich możliwych warunkach — tak długo, jak to możliwe.

Niezależnie od tego, czy chodzi o zgarniacz wzdłużny na osadnikach wstępnych, czy o osadnik piasku i tłuszczu: dzięki gotowym do zainstalowania rozwiązaniom IIoT z inteligentnych tworzyw sztucznych unikasz przestojów, zmniejszasz koszty operacyjne i ograniczasz kosztowną konserwację. Specjalnie do oczyszczania ścieków oferujemy pojedyncze moduły do niezawodnego monitorowania stanu lub kompletne zestawy, zgodne z Przemysłem 4.0, dla koncepcji konserwacji predykcyjnej.
Umów się na prezentację, w tym wirtualną wizytę na targach
Zalety naszych rozwiązań w zakresie inteligentnych tworzyw sztucznych:
▲ Technologia w górę
  • Wydłużenie maksymalnej żywotności
  • Zwiększone bezpieczeństwo podczas pracy instalacji bezobsługowej
  • Zdalny dostęp do informacji o stanie w czasie rzeczywistym
 
▼ Koszty w dół
  • Zmniejszenie kosztów konserwacji dzięki systemowi wczesnego ostrzegania
  • Unikaj kosztów nieoczekiwanych przestojów zakładu
  • Oszczędność miejsca — niższa wysokość montażowa i brak stacji pętli przewodowej
Doświadcz w praktyce wszystkich zalet naszego inteligentnego systemu zasilania.

Różne wyzwania podczas operacji oczyszczania ścieków ...

... zawsze pod ręką właściwe rozwiązanie dzięki inteligentnym tworzywom sztucznym

Monitorowanie siły EC.P dla osadników

Monitorowanie siły pchającej/ciągnącej

W dzisiejszych czasach nowoczesne oczyszczalnie ścieków często działają przez całą dobę i bez żadnego nadzoru — dlatego awarie czasami pozostają niewykryte przez wiele godzin. Chociaż instalacja pracuje bardzo wolno, w przypadku problemu może to doprowadzić do całkowitej awarii. 

Właśnie tam jest używany nasz i.Sense EC.P . Czujnik ten, w sposób ciągły, mierzy siłę potrzebną instalacji do poruszania systemem zasilania. Jeśli te siły ulegną zmianie pod wpływem czynników zewnętrznych, takich jak lód, zwierzę lub narzędzie zapomniane podczas konserwacji — czujnik wykrywa tę zmianę i natychmiast wyłącza system. Zapobiega to kosztownym, całkowitym uszkodzeniom oczyszczalni ścieków.
Wykrywanie awarii EC.B dla oczyszczalni ścieków

Wykrywanie zerwania e-prowadnika

Zwiększenie niezawodności procesu, minimalizacja prac konserwacyjnych, przesyłanie danych w sposób zrównoważony — to wymagania dotyczące zasilania dla zgarniacza w osadniku piasku w oczyszczalni ścieków w Bambergu. Inteligentne wykrywanie uszkodzeń i.Sense EC.B przez inteligentne tworzywa sztuczne zapewnia niezbędną niezawodność działania.

Czujnik EC.B natychmiast wykrywa pęknięcie ogniwa prowadnika i w razie jego wystąpienia uruchamia komunikat. Jest to realizowane za pomocą przewodu napiętego przez e-prowadnik, który rejestruje każdą zmianę długości i zgłasza ją do czujnika EC.B. Pozwala to na bezpośrednią interwencję użytkownika bądź systemu, często zapobiegając zarówno dodatkowym uszkodzeniom (przeciwległego ogniwa prowadnika), jak i wyłączeniu systemu.
Panel sterowania i.Cee w oczyszczalni ścieków

Zdalny panel sterowania

Większość oczyszczalni ścieków może teraz obejść się bez personelu monitorującego. Jednak coraz nowocześniejsze firmy zajmujące się oczyszczaniem ścieków potrzebują nie tylko absolutnie niezawodnego systemu prowadzenia przewodów, ale także możliwości raportowania aktualnego stanu pracy z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. 

Idealnie można to osiągnąć dzięki nowemu panelowi sterowania i.Cee, który można zintegrować online lub na miejscu w sieci lokalnej. Oznacza to, że dostęp do bieżących danych operacyjnych można uzyskać za pośrednictwem wyświetlacza na dźwigu, rozwiązania w chmurze lub pulpitu IoT, interfejsu API REST, a nawet bezpośrednio za pośrednictwem wiadomości SMS lub e-mail.

Niezawodne monitorowanie stanu w oczyszczalniach ścieków może być tak proste … dzięki igus i.Sense

W ten sposób można skutecznie uniknąć nieplanowanych przestojów, a tym samym ogromnych strat produkcyjnych.

Monitorowanie stanu | i.Sense

Monitorowanie stanu to najłatwiejszy i najszybszy sposób na przekształcenie wielu produktów igus w samomonitorujące, inteligentne produkty z tworzyw sztucznych. Czujniki są montowane w celu sprawdzenia parametrów takich jak temperatura, siły i fale dźwiękowe/drgania z wcześniej określonymi limitami. Wartości wykraczające poza limity skutkują alarmem lub powiadomieniem. Na podstawie tych informacji można podjąć decyzję o kolejnych krokach, konserwacji lub wyłączeniu. W igus podsumowujemy monitorowanie stanu pod pojęciem i.Sense („Czuję”).

Konserwacja predykcyjna | i.Cee

W przeciwieństwie do monitorowania stanu, rozwiązania konserwacji predykcyjnej wykorzystują czujniki i oprogramowanie do stworzenia systemu, który umożliwia dynamiczne obliczanie żywotności oraz optymalne czasy konserwacji. Konserwacja predykcyjna jest kolejnym krokiem w kierunku wdrożenia kompleksowego, inteligentnego systemu Przemysł 4.0. Celem jest zawsze maksymalizacja bezpieczeństwa systemu i użytkownika oraz żywotności produktu. W firmie igus nazywamy nasz system konserwacji predykcyjnej i.Cee (wywodzący się od "Przewiduję").
Konserwacja predykcyjna i.Cee

basic flizz®: zamknięte źródło energii

basic flizz® jest system mobilnego zasilania zgarniaczy, zgrabiarek i innych rozwiązań z obszaru oczyszczalni ścieków oraz elektrowni wodnych. Składa się z e-prowadnika wypełnionego sprawdzonymi przewodami chainflex i prowadzonego bezpiecznie oraz bezproblemowo, w odpornej na warunki atmosferyczne, obudowie ze stali nierdzewnej.

  1. Bezpieczne prowadzenie: szyna prowadząca zintegrowana z profilem
  2. Modułowa konstrukcja: prosty montaż, kompaktowa konstrukcja
  3. Zabezpieczony: odporna na warunki atmosferyczne obudowa ze stali nierdzewnej
  4. Szybki montaż: otwierany wzdłuż promienia zewnętrznego
  5. Szerokie możliwości montażu
basic flizz®

Inteligentny system basic flizz® za jednym kliknięciem myszy

Zamów gotowe do montażu kompletne zestawy bezpośrednio w sklepie internetowym

basic flizz jest system mobilnego zasilania zgarniaczy, zgrabiarek i innych rozwiązań z obszaru oczyszczalni ścieków oraz elektrowni wodnych. Kompletny zestaw składa się z e-prowadnika, który jest wypełniony przetestowanymi przewodami chainflex i bezpiecznie prowadzony w odpornej na warunki atmosferyczne obudowie ze stali nierdzewnej. Dzięki opracowanemu ramieniu i inteligentnemu, polimerowemu systemowi EC.P do wykrywania siły ciągnącej/pchającej, zestaw ten stanowi bardzo dobre rozwiązanie.

Przemysł 4.0: pomyślnie wdrożony w praktyce

baner

Całodobowy monitoring stanu w oczyszczalni ścieków

Oczyszczalnie ścieków działają 24/7, 365 dni w roku. Użycie systemu basic flizz jest odpowiednie dla większości prostokątnych osadników. Zaletą systemu jest modułowa konstrukcja oraz ochrona systemu zasilania przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi. System flizz można zainstalować bezpośrednio na ścianie zbiornika lub na podłożu wzdłuż zbiornika.

Dodatkową ochronę zapewnia system inteligentnych polimerów i.Sense EC.P (EC = e-prowadnik P = siła ciągnąca) do monitorowania stanu prowadnika. Pozwala to na proaktywne i automatyczne wyłączenie systemu w przypadku usterki, aby uniknąć całkowitej awarii.
Inteligentne polimery w oczyszczalniach ścieków

Biała księga: e-prowadniki a bębny przewodowe z silnikiem

Zalety i wady obu systemów

Ilekroć projektanci muszą prowadzić węże i przewody w zastosowaniach ruchomych o długich przesuwach przekraczających 100 metrów, pojawia się pytanie: który system zasilania jest najbardziej wydajny? Bęben przewodowy z silnikiem? Czy e-prowadnik? Zalety i wady obu systemów.
Pobierz opracowanie techniczne teraz

Państwo określacie sposób przesyłania i dostępu do danych

Transfer danych w lokalnej sieci firmowej (i.Cee:local) lub w bezpiecznej chmurze (i.Cee:cloud)

i.Cee:local

i.Cee:local Twoje dane nigdy nie opuszczają sieci firmowej, ponieważ oprogramowanie i.Cee komunikuje się tylko w wybranych przez Ciebie sieciach. W procesie tym zakres informacji rozciąga się od pojedynczego e-prowadnika w maszynie, po park maszynowy i własny interfejs wyjściowy.  

i.Cee:cloud

i.Cee:cloud W przypadku rozwiązania opartego na Internecie, istnieją dwie możliwości: albo czujniki przesyłają swoje dane bezpośrednio do chmury, gdzie są one udostępniane w chronionym obszarze za pośrednictwem panelu sterowania przeglądarki. Albo robią sobie przystanek za pośrednictwem i.Cee.net, tzw. koncentratora danych. i.Cee.net znajduje się w Państwa lokalizacji, co pozwala na zatrzymanie lub dostosowanie wymiany danych z chmurą w dowolnym momencie.

Przetestowany w rzeczywistych aplikacjach w największym laboratorium testowym w branży

Zachęcamy do spojrzenia na pracę naszego laboratorium testowego przewodów chainflex® i e-prowadników, gdzie co roku przeprowadzanych jest ponad dziesięć miliardów cykli testowych.
W przypadku długich przesuwów czujniki są używane w testach polowych e-prowadników.

Ogólny przegląd inteligentnych polimerów

Wgląd w asortyment produktów dla Przemysłu 4.0


Przegląd zawartości:
  • Monitorowanie stanu (i.Sense)
  • Produkty do monitorowania stanu
  • Przykłady zastosowań monitorowania stanu
  • Konserwacja predykcyjna (i.Cee)
  • Przykłady zastosowań konserwacji predykcyjnej
  • Jak przepływają dane w przypadku konserwacji predykcyjnej?
Pobierz broszurę



Terminy "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" oraz "yes" są prawnie chronionymi znakami towarowymi firmy igus® GmbH/ Kolonia w Federalnej Republice Niemiec oraz, w przypadku niektórych, również w innych krajach. Jest to niepełna lista znaków towarowych (np. oczekujące na rozpatrzenie wnioski o rejestrację znaków towarowych lub zarejestrowane znaki towarowe) firmy igus GmbH lub spółek powiązanych z igus w Niemczech, w Unii Europejskiej, USA i/lub innych krajach lub jurysdykcjach.

igus® GmbH podkreśla, że nie sprzedaje żadnych produktów firm Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES , Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber oraz wszystkich innych producentów napędów wspomnianych na tej stronie. Produkty oferowane przez igus® należą do igus® GmbH.