igusigus-icon-cart(0)

Łożyska sferyczne igubal®

Pokaż produkty w wymiarach calowych
Liczba produktów: 0
Brak wyników wyszukiwania? LiveChat igus® pomoże natychmiast! Lub wystarczy wysłać nam wiadomość

Łożyska sferyczne

Pożegnaj się z drogimi, ciężkimi i wymagającymi dużej konserwacji łożyskami sferycznymi wykonanymi z metalu. Zamiast tego możesz zastosować bardziej ekonomiczną alternatywę: łożyska sferyczne igubal® wykonane z tworzywa sztucznego. Inżynierowie igus® przez dziesięciolecia pracowali nad najbardziej optymalnymi i wytrzymałymi trybopolimerami, dzięki nim łożyska polimerowe są do 40% bardziej ekonomiczne i do 80% lżejsze od łożysk metalowych. Są łatwe w montażu i bardziej ekonomiczne w eksploatacji.
Dlaczego łożyska sferyczne igus?
Polimerowe łożyska sferyczne igus są bezobsługowe i mają długą żywotność. W ich składzie znajduje się smar stały, co sprawia, że łożyska sferyczne pracują całkowicie na sucho (bez potrzeby smarowania) z niskim współczynnikiem tarcia, są odporne na kurz i brud, nie korodują w mokrych i wilgotnych środowiskach i mogą być stosowane w szerokiej gamie mediów. Łożyska sferyczne nadają się do pracy w temperaturach od -30 do +80°C, a w wersji HT nawet do +200°C.
Wymiary łożysk sferycznych igubal®
Łożyska sferyczne zostały opracowane wg. dwóch standardów wymiarowych, dzięki czemu możemy wybrać najbardziej odpowiednia szerokość i średnicę zewnętrzną łożyska. Każda z wersji łożysk sferycznych posiada niskokosztową alternatywę (wersja LC), która posiada nacięcie na obudowie. Nie wpływa ono na ich pracę, gdyż łożyska sferyczne są wciskane w otwór wykonany w tolerancji H7 i zabezpieczane osiowo. Dokładne położenie otworu łożyska nie jest potrzebne, ponieważ łożyska sferyczne kompensują wszelkie błędy niewspółosiowości.
Do bardzo niewielkich przestrzeni instalacyjnych igus opracował łożysko sferyczne o konstrukcji slim line (SL). Charakteryzuje się ono bardzo wąską obudową oraz kulką i kompensuje zakres do 5°.
Łożyska sferyczne igus® do zastosowań w przemyśle spożywczym
Polimerowe łożyska sferyczne w wersji FC, są zgodne z FDA i EU 10/2011, dopuszczającą produkty do zastosowań w przemyśle spożywczym.