Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.
Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
PL(PL)
Druk 3D za pomocą odpornych na ścieranie polimerów

Komponenty samosmarowe, do 50 razy bardziej odporne na ścieranie niż standardowe materiały do druku 3D


► Przetestowane: Do 50 razy dłuższa żywotność w porównaniu do konwencjonalnych materiałów do drukowania 3D
Ponad 5000 aktywnych klientów na całym świecie polega na naszych, odpornych na zużycie polimerach do drukowania 3D
► Części zamienne, prototypy i części seryjne w partiach od 1 do 10 000 gotowe do wysyłki w ciągu jednego do trzech dni dzięki usłudze drukowania 3D online

Usługa druku 3D online

Usługa drukowania 3D online
Usługa druku 3D

Sklep z materiałami do drukowania 3D

Materiał do drukowania 3D: filamenty i proszek do spiekania laserowego
Kup filamenty i proszek do spiekania laserowego

Drukowanie 3D w igus

Informacje na temat drukowania 3D w igus
Informacje o druku 3D

Prześlij model 3D i skorzystaj z natychmiastowego obliczenia ceny, wystarczy wybrac odpowiedni materiał i procedurę. Dostawy do każdego miejsca na świecie.

► Nie ładuje się okno przesyłania plików? Kliknij tutaj, aby rozpocząć przesyłanie bezpośrednio w narzędziu usługi drukowania 3D.

Załaduj przykładowy model i przetestuj usługę drukowania 3D online

Ulepszone aplikacje i zadowoleni klienci

► Rzut okiem na wszystkie aplikacje klientów


Innowacje druku 3D

Nowości 2021 na temat druku 3D

Innowacje w dziedzinie przemysłowego druku 3D.
Nowe produkty i usługi do produkcji addytywnej z odpornych na zużycie polimerów.
Odkryj nasze nowe materiały i narzędzia teraz.

Rzut okiem na wszystkie innowacje

Skonfiguruj online wydruk 3D wykorzystując oprogramowanie CAD i oblicz żywotność komponentu

Konfiguratory CAD i kalkulator żywotności

Bezpłatne narzędzia online dla elementów wydrukowanych w 3D: łatwe konfigurowanie modeli 3D do druku 3D i określanie przewidywanej żywotności drukowanych elementów z iglidur na podstawie wprowadzonych parametrów zastosowania. Nie jest wymagana wcześniejsza znajomość oprogramowania CAD ani rejestracja.

Odporne na ścieranie polimery ślizgowe podczas testu zużycia

Elementy wydrukowane w 3D na stanowisku testowym

Jak wygląda porównanie zachowania elementów maszyn wydrukowanych w 3D z polimerów iglidur i ich odpowiedników wykonanych z PLA, ABS oraz innych, zwykłych materiałów i metod produkcji? Zapewniamy wgląd w wyniki pochodzące z naszego laboratorium testowego.


Wskazówki konstrukcyjne dotyczące usługi drukowania 3D

Wskazówki konstrukcyjne dotyczące usługi drukowania 3D

Przewodnik projektowania produkcji addytywnej

Praktyczne wskazówki dotyczące projektowania części funkcyjnych do produkcji w usłudze drukowania 3D. Oprócz materiału i metody produkcji, właściwa konstrukcja podzespołów odgrywa decydującą rolę w zwiększaniu żywotności, minimalizowaniu zużycia i optymalizacji współczynnika tarcia.
 

Pobierz przewodnik projektowania trwałych komponentów funkcjonalnych

Bezpłatny zestaw próbek z częściami odpornymi na zużycie

Zestaw próbek do drukowania 3D iglidur®

Doświadcz jakości naszych materiałów

Odkryj nasze materiały i dodatkowe metody drukowania 3D. Zamów nasz bezpłatny zestaw próbek z wyborem wydrukowanych próbek z materiałów iglidur z produkcji addytywnej igus. Używamy wysokowydajnych tworzyw sztucznych do naszej, wewnętrznej usługi drukowania 3D odpornych na zużycie elementów oraz do produkcji filamentów i proszku do spiekania laserowego.

Zamów zestaw próbek do drukowania 3D

FAQ: Twoje pytania i nasze odpowiedzi dotyczące usługi druku 3D igus oraz materiałów iglidur

Druk metodą proszkową (spiekanie laserowe)

Na jakich drukarkach 3D można przetwarzać proszki do spiekania laserowego iglidur?
igus używa drukarki 3D EOS Formiga P110. Zasadniczo trybomateriały iglidur I3-PL i iglidur I6-PL powinny być możliwe do obróbki na drukarkach 3D do spiekania laserowego z laserami CO2 — jeśli parametry druku mogą być regulowane. Otrzymaliśmy już pozytywne opinie od klientów korzystających z aparatu EOS Formiga P100 oraz wyposażenia do systemów 3D. Ze względu na różną absorpcję energii lasera nie są odpowiednie do ekonomicznych systemów, takich jak Sinterit Lisa lub Formlabs Fuse 1. Iglidur I8-ESD-PL jest odpowiedni do tego zadania ze względu na czarny kolor — już tutaj pojawiły się pozytywne opinie klientów.

Do tej pory zawsze kupowałem komponenty wykonane z PA12 lub pochodzące z procesu MJF. Który proszek do spiekania laserowego igus jest porównywalny?
Wszystkie materiały do spiekania laserowego iglidur są w zasadzie odpowiednie, dzięki czemu można wybrać najbardziej odpowiedni w zależności od wymagań. iglidur I3-PL to najczęściej wybierany i najbardziej opłacalny materiał do spiekania laserowego w usłudze druku 3D firmy igus.

Czy można drukować gwinty?
Gwinty mocujące można drukować bezpośrednio wykorzystując model od gwintu M6 lub większe. W tym celu kształt geometryczny musi być zintegrowany z modelem 3D. Alternatywnie można również mechanicznie wykonywać gwinty lub, w przypadku gwintów narażonych na silne obciążenie bądź często wkręcanych, zastosować metalowe wkładki gwintowe. Przy tym rozwiązaniu wymagana jest oddzielna wycena.S

A co z gwintaSmi napędowymi?
Na życzenie, igus może dostarczyć elementy z gwintowanymi otworami dla śrub trapezowych lub pociągowych dryspin. Nakrętki śrub pociągowych dla gwintów trapezowych można wygenerować za pomocą konfiguratorów CAD firmy igus. W przypadku gwintów dryspin prosimy o kontakt ze specjalistą firmy igus, ponieważ jest to geometria chroniona.

Czy materiał można frezować lub w inny sposób poddać obróbce mechanicznej?
Możliwa jest odpowiednia obróbka mechaniczna. Do obróbki na tokarce, zastosowanie znajdują zwykłe metody dla niewypełnionych tworzyw sztucznych (np. POM) tutaj, może być wymagane zamocowanie, aby zapobiec deformacji elementu podczas zaciskania. Ze względu na zwiększoSną odporność na zużycie materiałów iglidur, szlifowanie jest bardziej wymagające niż w przypadku standardowych tworzyw sztucznych.

Który materiał do spiekania laserowego iglidur jest najbardziej odpowiedni w przypadku kół zębatych?
iglidur I3 ma najdłuższą żywotność ze wszystkich materiałów do drukowania 3D — jak wykazały testy z czołowymi przekładniami zębatymi. W przypadku przekładni ślimakowych bardziej odpowiedni jest iglidur I6 ze względu na ślizgowy ruch względny między współpracującymi elementami.

Czy można wygładzić powierzchnię elementów?
Do wygładzania elementów powstałych w procesie spiekania laserowego w usłudze drukowania 3D igus stosuje się metodę szlifowania wibracyjnego/wykańczania rotacyjnego i chemicznego. Podczas szlifowania wibracyjnego powierzchnia elementu jest wyrównywana za pomocą małych ściernic, dzięki czemu zmniejsza się jej chropowatość. Przy wygładzaniu chemicznym powierzchnia elementu jest rozpuszczana za pomocą substancji chemicznej, wyrównując ją i zamykając.

Jakie są zalety i wady poszczególnych procesów wykańczania powierzchni?
Wykańczanie wibracyjne minimalnie usuwa cząstki z powierzchni i może, na przykład, powodować skurcz łożyska ślizgowego. Jest to opłacalna i szybka forma obróbki końcowej, ale nieefektywna w miejscach, do których nie docierają elementy ścierne (np. krawędzie wewnętrzne, kanały). Proces jest odpowiedni tylko w przypadku mniejszych elementów o prostej geometrii.
Wygładzanie chemiczne to proces, w którym polimer, znajdujący się na powierzchni elementu, jest rozpuszczany. Po odparowaniu rozpuszczalnika pozostaje gładka powierzchnia, podczas gdy element nieobrobiony zawsze ma pewną porowatość, która ma znaczenie przy stosowaniu smarów, klejów, sprężonego powietrza, a także w przypadku próżni. Ta obróbka zapewnia jeszcze gładsze powierzchnie niż szlifowanie wibracyjne, ale oznacza również większą dopłatę oraz dłuższy czas dostawy elementu wynoszący 9-12 dni roboczych.
Oba sposoby obróbki można skonfigurować i bezpośrednio zamówić online w programie iglidur Designer  w zakładce „Wykończenie”.

Co należy wziąć pod uwagę podczas korzystania z łożysk w próżni?
Dzięki zintegrowanym smarom stałym łożyska ślizgowe igus działają również w próżni. W zależności od zastosowania, maksymalne dozwolone uwalnianie gazu elementu z tworzywa sztucznego musi zostać zredukowane do minimum. Ze względu na wyższą gęstość zalecany jest tutaj proces spiekania laserowego, a nie FDM. Uwalnianie gazu ze spiekanych laserowo elementów z tworzyw sztucznych można ograniczyć, najpierw susząc, a następnie infiltrując elementy. Oba procesy mogą być oferowane przez igus i realizowane bezpośrednio podczas produkcji.

Czy komponenty wydrukowane w 3D są gazoszczelne?
Do tej pory firma igus zdobyła doświadczenie w zakresie komponentów wytwarzanych w procesie spiekania laserowego. Wiadomym jest, że elementy nieprzetworzone nie mają wysokiej gazoszczelności. Gazoszczelność można znacznie poprawić poprzez proces infiltracji lub wygładzanie chemiczne — co potwierdziły już opinie klientów. Jednak gazoszczelność zawsze zależy od grubości ścianki — im grubsza ściana, tym bardziej gazoszczelny jest element. W przypadku elementów wytwarzanych za pośrednictwem druku z filamentów, można założyć niższą gazoszczelność. Z tego względu zalecany jest proces spiekania laserowego.

Czy istnieje kolorowy proszek / jakie kolory są dostępne?
Firma igus nie oferuje kolorowego proszku do spiekania laserowego. Ze względu na zwiększony wysiłek związany z wymianą materiałów, produkcja elementów za pośrednictwem spiekania laserowego zazwyczaj wiąże się z ich późniejszym barwieniem. Jest to również możliwe w przypadku elementów wykonanych z materiałów iglidur. Dostępnych jest ponad 20 standardowych kolorów, a także kolory specjalne. Barwienie może mieć wpływ na właściwości trybologiczne materiału.
Trybomateriały iglidur są standardowo białe (iglidur I6, I10), żółte/beżowe (iglidur I3) lub antracytowe/czarne (iglidur I8-ESD). W przypadku czarnych komponentów, iglidur I8-ESD jest czasami lepszym rozwiązaniem w porównaniu z kolorowymi komponentami, ponieważ element jest czarny w całej swojej objętosci i nie ma to wpływu na czas dostawy oraz koszty części. Dzięki temu czarny kolor jest również bardziej odporny na warunki atmosferyczne.

Drukowanie z filamentu (FDM/FFF)

Którą drukarkę 3D wykorzystującą filament poleca igus?
Ze względu na dużą liczbę systemów dostępnych na rynku nie można sformułować jednoznacznej rekomendacji. Zasadniczo drukarka powinna mieć odpowiednio dużą i zamkniętą przestrzeń montażową oraz podgrzewany stół roboczy. Dodatkowo zalecana jest głowica drukująca z dwiema dyszami lub dwie niezależne głowice drukujące, które mogą nagrzewać się do 300°C.
Urządzenie powinno być również dowolnie konfigurowalne, tzn. powinno mieć możliwość przetwarzania filamentów innych producentów oraz regulacji parametrów obróbki. Inne przydatne specyfikacje obejmują: wymienne płyty magnetyczne, łączność sieciową, wytłaczarkę z napędem bezpośrednim i automatyczne poziomowanie stołu.
Nasze filamenty powinny być możliwe do przetwarzania na większości popularnych drukarek — bez żadnych problemów. Chętnie prześlemy również próbki materiałów w przypadku zakupu drukarki. Zapraszamy do kontaktu.

Czy mogę przetwarzać filamenty igus na mojej drukarce 3D?
W większości przypadków tak, o ile drukarka 3D umożliwia obróbkę materiałów firm trzecich. Jeśli parametry drukowania (szybkości, temperatury itp.) można ustawić samemu, nic nie stoi na przeszkodzie.

Czy filamenty igus mogą być przetwarzane na drukarkach Stratasys/Makerbot/Markforged?
Nie, ponieważ, jak w przypadku kilku innych, pozwalają one tylko na wykorzystanie zastrzeżonych filamentów.

Jakie średnice filamentów oferuje firma igus?
Filamenty firmy igus są dostępne o średnicach 1,75 mm i 2,85 mm. Niektóre drukarki 3D wymagają filamentu o średnicy 3 mm. W praktyce odnosi się to do średnicy 2,85mm, więc powinno być traktowane jako synonim. Dlatego "3 milimetrowy filament" igus może być używany w drukarkach, które wymagają średnicy 2,85 mm lub 3 mm.
Tylko filamenty wysokotemperaturowe (iglidur RW370, A350 itp.) są na razie dostępne o średnicy 1,75 mm.

Jakie są wymiary szpul trybofilamentów?
Wymiary szpul z filamentem można zobaczyć na stronach produktów — w sklepie.

Profile dla Cura nie działają, co mogę zrobić?
Profile dla iglidur I150-PF, I180-PF i innych trybofilamentów można zainstalować w Cura za pośrednictwem zakładki "Marketplace". Oprogramowanie musi zostać ponownie uruchomione. Profile działają tylko dla drukarek Ultimaker 3D (3, S3, S5), a materiały można wybierać tylko wtedy, gdy takie urządzenie jest skonfigurowane w Cura. W oprogramowaniu Cura nie ma do pobrania profili dostępnych dla innych drukarek 3D.

Czy istnieje zestaw profili/parametrów dla trybofilamentów dla drukarki 3D x?
W przypadku większości drukarek 3D firma igus oferuje do pobrania ogólne instrukcje przetwarzania dla określonego trybofilamentu. Można je znaleźć w sklepie w obszarze pobierania na stronie odpowiedniego materiału.

Czy firma igus oferuje filament wzmocniony włóknami?
igumid P150-PF to materiał wzmocniony włóknami, który ma znacznie wyższą sztywność i wytrzymałość niż trybofilamenty.

Jakie materiały pomocnicze są odpowiednie dla trybofilamentów?
W zależności od trybofilamentu można stosować różne rozpuszczalne (w wodzie) filamenty, takie jak PVA, pochodzące od dostawców zewnętrznych. W przypadku filamentów o wyższej temperaturze przetwarzania, takich jak iglidur I180-PF, I190-PF i J260-PF, w razie potrzeby, można zastosować odpowiedni materiał pomocniczy o tej samej charakterystyce (np. Formfutura Helios).
Alternatywą są tak zwane „odrywane” materiały pomocnicze, które po wydrukowaniu 3D można w prosty sposób usunąć ręcznie. Dla niektórych trybofilamentów, np. iglidur I150-PF. PLA, który po wydrukowaniu można bez większego wysiłku usunąć ręcznie, także może pełnić tę funkcję.
W zakresie trybofilamentów wysokotemperaturowych (iglidur RW370, A350 itp.) nie możemy w tej chwili przedstawić rekomendacji.

Który trybofilament jest najbardziej odpowiedni dla kół zębatych?
Najlepsze wyniki, w zakresie porównania żywotności trybofilamentów oraz niektórych standardowych filamentów do druku 3D, osiągają iglidur I190-PF oraz igumid P150-PF. Szczegółowy raport odnośnie tej kwestii jest aktualnie niedostępny, ale planujemy przedłożyć go w przyszłości.

Jak sprawić, by filamenty igus przylegały do płyty drukarskiej?
W przypadku trybofilamentów firma igus oferuje preparat zwiększający przyleganie trybofilamentów, a także folie samoprzylepne , które można zamówić w sklepie. Preparat zwiększający przyleganie nanosi się w postaci cieczy na powierzchnię druku (np. szkło) i służy jako środek zwiększający przyleganie oraz ułatwiający zdejmowanie po ostygnięciu płyty. Folia jest naklejana na płytę drukową i zapewnia lepszą przyczepność. Dla drukarek Ultimaker 3D odpowiedni jest tylko środek zwiększający przyleganie.

Czy istnieje kolorowy filament / jakie kolory są dostępne?
Ponieważ są to materiały techniczne, kolor jest drugorzędny. Z tego względu filamenty są dostępne tylko w kolorze białym (iglidur I150-PF, I180-PF) lub beżowym/żółtym (iglidur J260-PF, I190-PF, RW370-PF). Jako wariant iglidur I180-PF, do zastosowań specjalnych dostępny jest iglidur I180-BL-PF w kolorze czarnym, a iglidur I151-PF i A350-PF w kolorze niebieskim — dla zastosowań w przemyśle spożywczym.

Czy można wygładzić powierzchnię elementów?
W przypadku niektórych trybofilamentów jest to możliwe i zostało już przetestowane. W celu oceny indywidualnego zastosowania prosimy o kontakt ze specjalistą igus.

Czy trybofilamenty wymagają suszenia?
Generalnie zaleca się od czasu do czasu suszenie filamentów, aby zapewnić wysoką jakość powierzchni, najlepsze właściwości mechaniczne i najwyższą drukowność materiału. Niektóre filamenty powinny być suszone częściej, np. iglidur I190-PF, iglidur A350-PF oraz iglidur RW370-PF. Szpule z filamentem można suszyć w standardowym piecu konwekcyjnym lub w specjalnie do tego celu zaprojektowanym piecu nadmuchowym.

Jaka jest maksymalna temperatura suszenia?
Prawidłowa temperatura nie może przekraczać maksymalnej temperatury zastosowania tworzywa sztucznego oraz nie może uszkadzać polimerowej rolki. Dla filamentów na matowo-czarnych, polimerowych szpulach maks. 70°C, na przezroczystych szpulach maks. 90°C i na błyszczących, czarnych szpulach (filamenty wysokotemperaturowe) maks. 125°C z czasem suszenia wynoszącym co najmniej 4–6 godzin.

Czy obróbka końcowa ,jak w procesie spiekania laserowego, jest również dostępna dla komponentów wytworzonych za pośrednictwem FDM?
Etapy obróbki końcowej, takie jak obróbka mechaniczna (wiercenie, toczenie, frezowanie) i umieszczanie wkładek gwintowych, są również możliwe dla elementów wykonanych w procesie FDM. Zapraszamy do kontaktu, jeśli potrzebują Państwo pomocy w tym zakresie.

Jakie materiały oferuje firma igus w usłudze druku 2K lub 4K?
Oprócz trybofilamentów dla usługi wielomateriałowego druku 3D dostępna jest również gama innych filamentów, takich jak elastyczny materiał (TPU) i inne. Zapraszamy do kontaktu w przypadku zainteresowania.

Jakie materiały można łączyć?
Niektóre filamenty mogą formować związek materiałowy ze względu na ich skład cząsteczkowy. Wymagane jest znalezienie odpowiedniego związku, ponieważ wiele materiałów nie może być ze sobą łączonych w prosty sposób. Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem na blogu dotyczącym druku wielomateriałowego.

Więcej pytań dotyczących produkcji addytywnej

Czy firma igus oferuje żywice do procesu SLA/DLP?
Aktualnie, nie. Ale jest bardzo prawdopodobne ze w przyszłości pojawi się trybożywica. W procesach SLA i DLP przetwarzane są fotopolimery, których specyfikacje mogą się znacznie zmienić po przetworzeniu — zwłaszcza pod wpływem promieniowania UV. igus aktywnie prowadzi badania w celu rozwiązania tego problemu.

Czy firma igus oferuje żywice do procesu SLA/DLP?
Aktualnie, nie. Ale jest bardzo prawdopodobne ze w przyszłości pojawi się trybożywica. W procesach SLA i DLP przetwarzane są fotopolimery, których specyfikacje mogą się znacznie zmienić po przetworzeniu — zwłaszcza pod wpływem promieniowania UV. igus aktywnie prowadzi badania w celu rozwiązania tego problemu.

Czy istnieją przezroczyste materiały firmy igus?
Nie. Firma igus wyłącznie przetwarza i opracowuje materiały oraz mieszanki do zastosowań ruchomych.

Jaki materiał najlepiej wybrać w zakresie obudowy?
Możliwe, że produkcja takich części za pośrednictwem igus jest droższa niż w przypadku innych dostawców, ponieważ stosowane są materiały specjalnie zoptymalizowane pod kątem minimalnego tarcia i zużycia. Iglidur I8-ESD jest odpowiedni ze względu na swój kolor i właściwości antystatyczne, a także igumid P150-PF dzięki wzmocnionym włóknom.

Czy igus może produkować części zamienne?
Jeśli istnieje model 3D i nie ma żadnych roszczeń prawnych ze strony oryginalnego producenta, jest to możliwe. Klientom komercyjnym firma igus oferuje odbudowę wadliwych komponentów. Klienci prywatni mają możliwość, dzięki naszej współpracy z inicjatywami naprawczymi, zrekonstruować i wyprodukować komponent. W przypadku prostych części, takich jak łożyska ślizgowe i koła zębate, można również użyć konfiguratorów CAD firmy igus.

Czy igus produkuje również metalowe części za pomocą usługi druku 3D?
Nie.

Czy istnieją materiały przewodzące dla usługi drukowania 3D firmy igus?
Tak i nie. Modyfikowane tworzywa sztuczne posiadają bardzo wysoką odporność w porównaniu do metali. W przypadku specyficznego oporu ok. 1x107 omów x cm, iglidur I8-ESD mieści się w przedziale „antystatyczne, rozpraszające”, ale nie jest przewodzący.

Czy firma igus oferuje ognioodporne materiały do drukowania 3D?
Trybofilamenty iglidur RW370-PF, A350-PF i J350-PF są ognioodporne zgodnie z wymogami UL94 V-0. iglidur RW370-PF spełnia również wymagania normy EN45545 dla pojazdów szynowych. Materiał do spiekania laserowego iglidur I3 spełnia normy FMV SS 302 lub DIN 75200 dla wnętrz pojazdów. Certyfikaty można pobrać w zakładce "Do pobrania", na stronach produktów w sklepie .

Czy firma igus oferuje materiały do druku 3D zgodne z wymogami FDA?
Materiały do spiekania laserowego iglidur I6 i I10 oraz trybofilamenty iglidur I151-PF i A350-PF spełniają wymogi w zakresie kontaktu z żywnością według norm FDA i UE 10/2011. Certyfikaty można pobrać w zakładce "Do pobrania", na stronach produktów w sklepie.

Jaki materiał jest odpowiedni do zastosowania pod wodą?
Testy materiałów iglidur w zastosowaniach podwodnych — obrotowych i wahliwych — wykazały, że materiał do spiekania laserowego iglidur I8-ESD jest szczególnie odpowiedni do tego typu rozwiązań, ponieważ stopień zużycia w tych warunkach jest bardzo niski.

Który materiał jest odporny na promieniowanie UV?
Podczas testu starzenia pod wypływem czynników atmosferycznych (każdorazowo 8 godzin naświetlania UV-A oraz 4 godziny kondensacji w temperaturze 50°C przez łącznie 2000 h / cykl ASTM G154 4), materiały do spiekania laserowego iglidur I3 i I6 okazały się stosunkowo odporne, ze zmianą wytrzymałości na zginanie o około -20%. Najbardziej odporny na działanie czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie UV, okazał się trybofilament iglidur I190-PF z wynikiem około -40%.

Jaka jest odporność chemiczna materiałów do druku 3D iglidur?
Odporność chemiczną trybofilaSmentów i materiałów do spiekania laserowego można sprawdzić na listach w zakładce "Dane techniczne", na stronach produktów w sklepie lub w iglidur Designer, w materiałach w zakładce "Więcej informacji".


The terms "igus", "Apiro", "CFRIP", "chainflex", "conprotect", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-loop", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-spool", "e-skin", "flizz", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "kineKIT", "manus", "motion plastics", "pikchain", "plastics for longer life", "print2mold", "readycable", "readychain", "ReBeL", "robolink", "speedigus", "tribofilament", "triflex", "xirodur" and "xiros" are legally protected trademarks of the igus® GmbH/Cologne in the Federal Republic of Germany, and, where applicable, in some foreign countries.
igus® GmbH points out that it does not sell any products of the companies Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosh Rexroth, SEW, Siemens, Stöber and all other drive manufacturers mentioned on this website. The products offered by igus® are those of igus® GmbH.