Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Zgrzewarka tarciowa od Grenzebach Maschinenbau GmbH


Opis zastosowania

Urządzenie: zgrzewarka tarciowa
Okres użytkowania: 24 godziny dziennie, 7 dni w tygodniu
Przemysł: obrabiarki
Wymagania klientów: szybki i prosty montaż
Rozwiązanie od igus: zamknięta e-tuba z serii R4.
 
 Brązowy vector wędruje do Grenzebach Maschinenbau GmbH. Przylegająca konstrukcja i zasilanie mediów w zgrzewarce tarciowej musiały być tak elastyczne, jak sama głowica spawalnicza.


Wymagania klientów:

Grenzebach wykorzystuje technologię zgrzewania tarciowego do wysokiej jakości połączeń spawalniczych. W zautomatyzowanych maszynach spawalniczych firmy, głowica spawalnicza jest najważniejszym elementem, ponieważ musi ona być w stanie wykonywać ruchy obrotowe o wartości +/- 720 ° . Te same wymagania dotyczą zatem przewodów i węży, które muszą być prowadzone niezawodnie i bezpiecznie w głowicy spawalniczej. Sąsiednie elementy konstrukcyjne i doprowadzające media muszą być tak elastyczne, jak głowica spawalnicza. Dostępna była ograniczona ilość miejsca na system zasilania, który miał zostać zintegrowany z konstrukcją wsporczą maszyny.

Rozwiązanie igus:

Bezpośrednie połączenie twisterband z e-prowadnikiem R4. System, który igus konfekcjonuje w odpowiednie złącza, oznakowanie i dostarcza w formie modułów, umożliwia łatwiejszy montaż. Konstrukcja komponentów 24/7 zapewnia niskie koszty utrzymania i niskie zużycie. Gdy konieczna jest konserwacja, możliwa jest prosta i szybka wymiana.

Przejdź do twisterband

Zgrzewarka tarciowa
Maszyna spawalnicza