Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Tokarka wielowrzecionowa od Gildemeister Italiana S.p.A.


Opis zastosowania

  • Urządzenie: Tokarka wielowrzecionowa MULTISPRINT
  • Przemysł: obrabiarki
  • Wymagania klientów:
    • Niezawodne zasilanie dla wszystkich sześciu wrzecion
    • Przesuw do 180 milimetrów
  • Rozwiązanie firmy igus: 8 e-prowadników, 64 przewody i 73 węże
 Złoty vector otrzymuje Gildemeister Italiana S. p.A. z Włoch dzięki swojej wielorzecionowej tokarce MULTISPRINT. Sprzęt umożliwia skrócenie czasu konfiguracji, realizacji i ilości pracy potrzebnej do opracowania oraz integracji procesu.


Wymagania klientów:

Sercem maszyny jest bęben z sześcioma wrzecionami do jednoczesnej obróbki kilku przedmiotów. Główne wrzeciona w bębnie posiadają przesuw do 180 milimetrów. Bęben przesuwa obrabiane przedmioty do narzędzi szybko i bardzo dokładnie. Przejście do następnej pozycji zajmuje tylko 0,65 sekundy. Aby wrzeciona powróciły do pozycji wyjściowej po zakończeniu obróbki na sześciu stacjach, bęben musi obrócić się o 300 stopni w przeciwnym kierunku. W tym celu urządzenie, które waży ponad trzy tony metryczne, potrzebuje tylko jednej sekundy. Największe wyzwanie: bezpieczny system zasilania dla wszystkich sześciu wrzecion.

Rozwiązania igus:

Wraz ze specjalistą motion plastics igus, opracowano unikalny system zasilania, który podąża za obrotem bębna i umożliwia ruchy liniowe bębna wrzecionowego. W automatycznej tokarce wielowrzecionowej zastosowano 8 e-prowadników igus, 64 przewody i 73 węże.

Przejdź do e-prowadników
Automatyczne tokarki wielowrzecionowe
Automatyczne tokarki wielowrzecionowe