Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Badania trybopolimerów igus®: tarcie, zużycie, mechatronika - wszystkie zbadane w laboratorium igus®

Przegląd faktów i liczb związanych z laboratoriami igus®:

W największym w branży laboratorium testowym igus® przeprowadza około 20% testów więcej, posiadając stanowiska testowe dla e-prowadników, przewodów o wysokiej elastyczności, łożysk z tworzyw sztucznych oraz łożysk ślizgowych, łożysk kulkowych i łożysk liniowych, napędów śrub pociągowych, półfabrykatów, pierścieni tłokowych itd.

Laboratorium testowe o powierzchni 3 800 m2

4 100 testów systemów e-prowadnikowych rocznie na 180 stanowiskach testowych: komora klimatyczna, testy na wolnym powietrzu, komora dźwiękowa, przesuw do 130 m, systemy robotów itd.

Dwa miliardy cykli testowych elastycznych przewodów rocznie

Milion pomiarów elektrycznych zapisywanych w ciągu roku

15 000 testów trybologicznych (tarcie i zużycie) na 300 stanowiskach testowych

140 bilionów ruchów testowych w dziale łożysk


 
Więcej informacji...

Laboratorium badawcze łożysk

Laboratorium badawcze łożysk  
 

W laboratorium testowym firmy igus® dla łożysk ślizgowych iglidur® produkty poddawane są szerokiej gamie testów w celu ustalenia ich jakości oraz żywotności w różnych zastosowaniach. Testowane są na przykład zużycie przy ruchu liniowym, wahliwym oraz obrotowym oraz współczynnik tarcia. W zależności od testu można indywidualnie dostosować różne parametry, takie jak temperatura, obciążenie czy prędkość powierzchniowa, co pozwala symulować zastosowanie łożyska ślizgowego w różnych warunkach.

Laboratorium testowe e-prowadników oraz przewodów chainflex®.

Laboratorium badawcze prowadników kablowych

Stanowisko testowe z e-prowadnikami oraz przewodami chainflex® firmy igus®

 

Rzut oka w głąb laboratorium testowego

 

Intensywne badania oraz testy pozwalają firmie igus® zmniejszyć koszty przy jednoczesnym zapewnieniu niezawodności procesu. Kadego roku na 180 stanowiskach przeprowadzanych jest 3 000 testów e-prowadników, umożliwiając produktom wytrzymanie nawet najtrudniejszych warunków. igus® nieustannie pracuje nad ulepszonymi materiałami zapewniającymi jeszcze lepsze zharmonizowanie e-prowadników oraz przewodów chainflex®.
 
Od około dwudziestu lat igus® prowadzi systematyczne testy przewodów z rodziny chainflex® we własnym laboratorium testowym. Obecnie równolegle przeprowadzanych jest ponad 800 testów tych elastycznych przewodów. Idąc dalej niż typowe normy, dla przewodów chainflex® stworzono normy testów i produkcji spełniające rzeczywiste wymogi zastosowań wymagających ciągłego ruchu.

Komora niskotemperaturowa igus®

W komorze niskotemperaturowej produkty poddawane są testom przy temperaturach sięgających -40°C, co zapewnia najwyższą jakość i wytrzymałość przy pracy w niskich temperaturach otoczenia. W komorze pod kątem właściwości użytkowych w ekstremalnych warunkach testowane są zarówno e-prowadniki, jak i przewody chainflex®, pozwalając im sprostać nawet najbardziej wymagającym warunkom.

 
Laboratorium testowe drytech® ze stanowiskami testowymi dla zastosowań liniowych  

Laboratorium testowe liniowych łożysk ślizgowych, napędów liniowych oraz modułów śrub pociągowych

W laboratorium dry-tech® testowane są nie tylko produkty iglidur®, ale także liniowe łożyska ślizgowe, napędy liniowe oraz moduły śrub pociągowych drylin®. Głównym celem jest badanie właściwości trybologicznych różnych par materiałów oraz testowanie zespołów. Możliwe tutaj jest także testowanie indywidualnych zastosowań klienta; testy te mogą odbywać się w różnych warunkach pracy, co pozwala symulować rzeczywiste zastosowanie.

Laboratorium testowe ekonomicznej robotyki i automatyzacji

robolink® umożliwia ekonomiczną, łatwą oraz dostosowaną do indywidualnych potrzeb automatyzację procesów. W laboratorium testowym robolink® badane są praca, żywotność, wytrzymałość oraz scenariusze awarii poszczególnych elementów, co sprawia, że system robotyki modułowej jest niezawodny oraz trwały.

Przeguby robolink® w teście wytrzymałości  
Test w pomieszczeniu czystym  

Testy w pomieszczeniach czystych

Często zdarza się, że igus® musi sprostać wyzwaniom stawianym przez technologię pomieszczeń czystych dostosowaną do indywidualnych potrzeb klienta - co udaje się dzięki innowacyjnym produktom. Na tym polu klienci szczególnie oczekują stałego wzrostu jakości. Dzięki prowadzonym na szeroką skalę badaniom oraz powstałym w ich wyniku innowacyjnym produktom igus® jest w stanie spełnić te wymagania.

Testy poziomu hałasu

Poziom hałasu generowany przez produkty igus® także jest przedmiotem testów. Sprawdzane pod tym kątem są na przykład moduły liniowe, wały okrągłe, miniaturowe szyny i prowadnice. Porównywane są one z ekwiwalentnymi produktami z metalu: poziom generowanego przez nich hałasu mierzony jest podczas ruchu. Stale rozwijamy nasze produkty tak, aby charaketeryzowały się one wyjątkowo cichą pracą.

Testy na wolnym powietrzu

Testy na wolnym powietrzu  
 

Infrastruktura igus® pozwala przetestować nawet duże modele e-prowadników w rzeczywistych warunkach zastosowania. Na specjalnym stanowisku testowym sprawdzane oraz mierzone za pomocą czujników jest zachowanie e-prowadnika przy znacznych długościach przesuwu. Pozwala to wykryć słabe punkty, co z kolei prowadzi do ciągłych usprawnień konstrukcji produktu oraz zwiększenia jego żywotności.

Testujemy Państwa zastosowanie

Niezależnie od tego, czy chodzi o łożyska ślizgowe, e-prowadniki czy przewody chainflex®, Chętnie przetestujemy Państwa zastosowanie, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie. Wystarczy z nami porozmawiać.