Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.
Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Sprawdzone, przewidywalne, przetestowane - nasze laboratorium testowe

"plastics for longer life®" - Materiały igus® są wytwarzane zgodnie z tą zasadą. Nasze produkty są projektowane z wielką pasją, aby wydłużyć żywotność maszyn i aplikacji, wyeliminować konserwację oraz obniżyć koszty. Dla naszych inżynierów jakość i bezpieczeństwo przedmiotów obrabianych,  j. ich odporność i żywotność, jest ważnym kryterium rozwoju. W tym celu prowadzimy największe laboratorium testowe w branży pod względem powierzchni oraz przeprowadzamy największą liczbę testów produktów i procedur testowych.

Co jest testowane?

Nasza łączna powierzchnia do testowania aplikacji i materiałów wynosi 3800 m². Każdy sektor biznesu ma własne laboratorium testowe i wspólnie testujemy niektóre obszary produktów. Na powierzchni 1500 m² testujemy przewody chainflex we własnych e-prowadnikach. W przypadku bardzo długich przesuwów, dostępne jest 2000 m² powierzchni zewnętrznej. Łożyska ślizgowe iglidur, liniowe drylin i nasze komponenty Ekonomicznej Automatyzacji są testowane na powierzchni ponad 300 m². Te ostatnie częściowo w rzeczywistych warunkach w celu sprawdzenia jakości.
 
Od lat współpracujemy z renomowanym Instytutem Fraunhofera IPA, aby zapewnić, że wymagania dotyczące naszych aplikacji do pomieszczeń czystych są weryfikowane w odpowiednich warunkach. Laboratorium do badań hałasu i komora klimatyczna -40 °C budząca lęk pracowników firmy igus wypełniają nasz obszar testowy. Aby osiągnąć maksymalne realistyczne warunki, testujemy również aplikacje klientów oraz przeprowadzamy testy przemysłowe.

Co dzieje się z danymi testowymi?

Wykorzystanie danych uzyskanych z laboratorium testowego różnymi metodami, nie kończy się nawet po ich opracowaniu. Oczywistym jest, że są one niezbędne dla nowego i dalszego rozwoju naszych materiałów oraz produktów. Jednak nasi klienci mają również tę zaletę, że posiadają dostęp do naszego doświadczenia, wyników testów i technologii materiałów, które z nich wyrosły, w przetworzonej formie: za pośrednictwem sieci, igus oferuje wiele bezpłatnych narzędzi, które pomogą Ci wybrać i kupić odpowiednie produkty:

Test w laboratorium badawczym i narzędzie online igus
Test długiego przesuwu na zewnątrz
Dr inż. Ralf Selzer, kierownik działu badań i rozwoju łożysk ślizgowych w firmie igus

Ile testów przeprowadza się w laboratorium testowym?

Corocznie, w licznych obiektach testowych przeprowadzana jest duża liczba testów i badań materiałowych:

  • Z ponad 15 000 testów, około 4000 przeprowadzanych jest dla e-prowadników i przewodów chainflex oraz około 11 000 w obszarze drytech (ruch obrotowy, wahliwy, liniowy, upadki, temperatury, zastosowania pod   wodą itd.)
  • 450 stanowisk testowych dla łożysk
  • 10 miliardów cykli e-prowadników
  • 3500 przetestowanych przewodów
  • 400 specjalistycznych badań wg wymagań klienta

Czym są trybopolimery?

Trybologia to nauka o tarciu i zużyciu. Trybologicznie zoptymalizowane tworzywa sztuczne to te, które wykazują minimalne tarcie i niskie zużycie. Polimery bazowe, stałe smary i wzmocnienia są łączone w naszych produktach drytech w taki sposób, że łożyska, w przeciwieństwie do tych wykonanych z metalu, nie wymagają dodatkowego smarowania, wszystkie wymagania są spełnione, a tarcie, wytwarzanie ciepła i ścieranie pojawia się w najmniejszym stopniu." - Dr inż. Ralf Selzer, kierownik działu badań i rozwoju łożysk ślizgowych

Różne obszary laboratorium testowego igus

Łożyska ślizgowe iglidur

Stanowisko testowe łożysk ślizgowych

Zasilanie za pomocą e-prowadników

Stanowisko testowe e-prowadników

robolink Ekonomiczna Automatyzacja

Stanowisko testowe robolink