Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.
Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
PL(PL)

Sprawdzone, przewidywalne, przetestowane - nasze laboratorium testowe

Materiały są produkowane przez igus zgodnie z mottem „Technologia w górę, koszty w dół”. Nasze produkty są projektowane z wielką pasją, aby wydłużyć żywotność maszyn i aplikacji, wyeliminować konserwację oraz obniżyć koszty. Dla naszych inżynierów jakość i bezpieczeństwo części, czyli ich odporność oraz żywotność, są ważnymi kryteriami rozwoju. Każdy produkt igus jest dokładnie testowany, zanim zostanie wprowadzony do sprzedaży. W tym celu od 1985 prowadzimy własne laboratorium testowe. Jest nie tylko największym pod względem powierzchni laboratorium badawczym dla trybopolimerów w branży, ale także przeprowadza największą liczbę testów produktów i procedur testowych.

Co jest testowane?

Nasze instalacje do testowania aplikacji i materiałów zajmują łącznie 3800 m². Każdy sektor biznesowy ma własne laboratorium testowe, jednak niektóre produkty testujemy razem na jednym obszarze. Na przykład, 1500 m² jest przeznaczone do testowania przewodów chainflex znajdujących się w naszych prowadnikach kablowych. W przypadku wyjątkowo długich przesuwów dostępne jest 2000 m² powierzchni zewnętrznej. Łożyska ślizgowe iglidur, liniowe drylin i nasze komponenty z zakresu Ekonomicznej Automatyzacji są testowane na powierzchni ponad 300 m². Dla tych ostatnich testy przeprowadzane są w rzeczywistych warunkach.

Aby móc szybciej opracowywać nowe produkty, które spełniają wymagania dla pomieszczeń czystych, we współpracy z Fraunhofer IPA, prowadzimy własne laboratorium dla pomieszczeń czystych z systemem ochrony ISO klasy 1. Obszar testowy na zewnątrz — laboratorium do testów hałasu i komora klimatyczna o temperaturze -40°C uzupełniają nasz obszar testowy. Aby osiągnąć maksymalnie realistyczne warunki, testujemy również aplikacje klientów oraz przeprowadzamy testy przemysłowe.

Co dzieje się z danymi testowymi?

Wykorzystanie danych testowych nie kończy się po opracowaniu. Opracowujemy innowacyjne narzędzia online od 2001 i oparte na czujnikach inteligentne tworzywa sztuczne od 2016, które są oparte na bazie danych wyników naszego laboratorium testowego. Dzięki tym narzędziom online efektywność ekonomiczna oraz bezpieczeństwo naszych produktów można szybko i bardzo łatwo ustalić online przez całą dobę. Oznacza to wysoki stopień przejrzystości dla naszych klientów i pozwala im znaleźć najbardziej ekonomiczne, działające rozwiązanie problemu. Ponad 40 narzędzi jest dostępnych bezpłatnie.
Test w laboratorium badawczym i narzędzie online igus
Test długiego przesuwu na zewnątrz
Dr inż. Ralf Selzer, kierownik działu badań i rozwoju łożysk ślizgowych w firmie igus

Ile testów przeprowadza się w laboratorium testowym?

Corocznie, w licznych obiektach testowych przeprowadzana jest duża liczba testów i badań materiałowych:

  • Z ponad 15 000 testów, około 4000 przeprowadzanych jest dla e-prowadników i przewodów chainflex oraz około 11 000 w obszarze drytech (ruch obrotowy, wahliwy, liniowy, upadki, temperatury, zastosowania pod   wodą itd.)
  • 450 stanowisk testowych dla łożysk
  • 10 miliardów cykli e-prowadników
  • 3500 przetestowanych przewodów
  • 400 specjalistycznych badań wg wymagań klienta

Czym są trybopolimery?

Trybologia to nauka o tarciu i zużyciu. Trybologicznie zoptymalizowane tworzywa sztuczne to te, które wykazują minimalne tarcie i niskie zużycie. Polimery bazowe, stałe smary i wzmocnienia są łączone w naszych produktach drytech w taki sposób, że łożyska, w przeciwieństwie do tych wykonanych z metalu, nie wymagają dodatkowego smarowania, wszystkie wymagania są spełnione, a tarcie, wytwarzanie ciepła i ścieranie pojawia się w najmniejszym stopniu." - Dr inż. Ralf Selzer, kierownik działu badań i rozwoju łożysk ślizgowych

Trybologia jest rdzeniem motion plastics


Zastosowanie odpornych na zużycie materiałów i bezobsługowych komponentów nie tylko oszczędza pieniądze, ale także zmniejsza ryzyko awarii sprzętu spowodowanej zużyciem lub rozległymi pracami konserwacyjnymi. Firma igus zdobyła znaczne know-how w zakresie trybologii oraz dużą ilość danych w laboratorium testowym - najlepsze warunki dla wszystkich inżynierów mechaników. Powód: dzisiejsze maszyny są często w pełni wykorzystywane podczas pracy trzyzmianowej. W świetle rosnących wyzwań, dla każdego inżyniera mechanika, poszukiwanie zoptymalizowanego trybologicznie podzespołu to czas dobrze spędzony.  

Różne obszary laboratorium testowego igus

Łożyska ślizgowe iglidur

Stanowisko testowe łożysk ślizgowych

Zasilanie za pomocą e-prowadników

Stanowisko testowe e-prowadników

robolink Ekonomiczna Automatyzacja

Stanowisko testowe robolink

... zgodnie z obszarem zastosowaniaTerminy "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" oraz "yes" są prawnie chronionymi znakami towarowymi firmy igus® GmbH/ Kolonia w Federalnej Republice Niemiec oraz, w przypadku niektórych, również w innych krajach. Jest to niepełna lista znaków towarowych (np. oczekujące na rozpatrzenie wnioski o rejestrację znaków towarowych lub zarejestrowane znaki towarowe) firmy igus GmbH lub spółek powiązanych z igus w Niemczech, w Unii Europejskiej, USA i/lub innych krajach lub jurysdykcjach.

igus® GmbH podkreśla, że nie sprzedaje żadnych produktów firm Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES , Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber oraz wszystkich innych producentów napędów wspomnianych na tej stronie. Produkty oferowane przez igus® należą do igus® GmbH.