Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.
Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
PL(PL)

Sprawdzone, przewidywalne, przetestowane - nasze laboratorium testowe

Materiały są produkowane przez igus zgodnie z mottem „Technologia w górę, koszty w dół”. Nasze produkty są projektowane z wielką pasją, aby wydłużyć żywotność maszyn i aplikacji, wyeliminować konserwację oraz obniżyć koszty. Dla naszych inżynierów jakość i bezpieczeństwo części, czyli ich odporność oraz żywotność, są ważnymi kryteriami rozwoju. Każdy produkt igus jest dokładnie testowany, zanim zostanie wprowadzony do sprzedaży. W tym celu od 1985 prowadzimy własne laboratorium testowe. Jest nie tylko największym pod względem powierzchni laboratorium badawczym dla trybopolimerów w branży, ale także przeprowadza największą liczbę testów produktów i procedur testowych.

Co jest testowane?

Nasze instalacje do testowania aplikacji i materiałów zajmują łącznie 3800 m². Każdy sektor biznesowy ma własne laboratorium testowe, jednak niektóre produkty testujemy razem na jednym obszarze. Na przykład, 1500 m² jest przeznaczone do testowania przewodów chainflex znajdujących się w naszych prowadnikach kablowych. W przypadku wyjątkowo długich przesuwów dostępne jest 2000 m² powierzchni zewnętrznej. Łożyska ślizgowe iglidur, liniowe drylin i nasze komponenty z zakresu Ekonomicznej Automatyzacji są testowane na powierzchni ponad 300 m². Dla tych ostatnich testy przeprowadzane są w rzeczywistych warunkach.

Aby móc szybciej opracowywać nowe produkty, które spełniają wymagania dla pomieszczeń czystych, we współpracy z Fraunhofer IPA, prowadzimy własne laboratorium dla pomieszczeń czystych z systemem ochrony ISO klasy 1. Obszar testowy na zewnątrz — laboratorium do testów hałasu i komora klimatyczna o temperaturze -40°C uzupełniają nasz obszar testowy. Aby osiągnąć maksymalnie realistyczne warunki, testujemy również aplikacje klientów oraz przeprowadzamy testy przemysłowe.

Co dzieje się z danymi testowymi?

Wykorzystanie danych testowych nie kończy się po opracowaniu. Opracowujemy innowacyjne narzędzia online od 2001 i oparte na czujnikach inteligentne tworzywa sztuczne od 2016, które są oparte na bazie danych wyników naszego laboratorium testowego. Dzięki tym narzędziom online efektywność ekonomiczna oraz bezpieczeństwo naszych produktów można szybko i bardzo łatwo ustalić online przez całą dobę. Oznacza to wysoki stopień przejrzystości dla naszych klientów i pozwala im znaleźć najbardziej ekonomiczne, działające rozwiązanie problemu. Ponad 40 narzędzi jest dostępnych bezpłatnie.
Test w laboratorium badawczym i narzędzie online igus
Test długiego przesuwu na zewnątrz
Dr inż. Ralf Selzer, kierownik działu badań i rozwoju łożysk ślizgowych w firmie igus

Ile testów przeprowadza się w laboratorium testowym?

Corocznie, w licznych obiektach testowych przeprowadzana jest duża liczba testów i badań materiałowych:

  • Z ponad 15 000 testów, około 4000 przeprowadzanych jest dla e-prowadników i przewodów chainflex oraz około 11 000 w obszarze drytech (ruch obrotowy, wahliwy, liniowy, upadki, temperatury, zastosowania pod   wodą itd.)
  • 450 stanowisk testowych dla łożysk
  • 10 miliardów cykli e-prowadników
  • 3500 przetestowanych przewodów
  • 400 specjalistycznych badań wg wymagań klienta

Czym są trybopolimery?

Trybologia to nauka o tarciu i zużyciu. Trybologicznie zoptymalizowane tworzywa sztuczne to te, które wykazują minimalne tarcie i niskie zużycie. Polimery bazowe, stałe smary i wzmocnienia są łączone w naszych produktach drytech w taki sposób, że łożyska, w przeciwieństwie do tych wykonanych z metalu, nie wymagają dodatkowego smarowania, wszystkie wymagania są spełnione, a tarcie, wytwarzanie ciepła i ścieranie pojawia się w najmniejszym stopniu." - Dr inż. Ralf Selzer, kierownik działu badań i rozwoju łożysk ślizgowych

Trybologia jest rdzeniem motion plastics


Zastosowanie odpornych na zużycie materiałów i bezobsługowych komponentów nie tylko oszczędza pieniądze, ale także zmniejsza ryzyko awarii sprzętu spowodowanej zużyciem lub rozległymi pracami konserwacyjnymi. Firma igus zdobyła znaczne know-how w zakresie trybologii oraz dużą ilość danych w laboratorium testowym - najlepsze warunki dla wszystkich inżynierów mechaników. Powód: dzisiejsze maszyny są często w pełni wykorzystywane podczas pracy trzyzmianowej. W świetle rosnących wyzwań, dla każdego inżyniera mechanika, poszukiwanie zoptymalizowanego trybologicznie podzespołu to czas dobrze spędzony.  

Różne obszary laboratorium testowego igus

Łożyska ślizgowe iglidur

Stanowisko testowe łożysk ślizgowych

Zasilanie za pomocą e-prowadników

Stanowisko testowe e-prowadników

robolink Ekonomiczna Automatyzacja

Stanowisko testowe robolink

... zgodnie z obszarem zastosowania



Terminy "igus", "Apiro", "chainflex", "CFRIP", "conprotect", "CTD", "drylin", "dry-tech", "dryspin", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-skin", "e-spool", "flizz", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igutex", "kineKIT", "manus", "motion plastics", "pikchain", "readychain", "readycable", "ReBeL", "speedigus", "triflex", "robolink", "xirodur" i "xiros" są prawnie chronionymi znakami towarowymi firmy igus® GmbH w Republice Federalnej Niemiec oraz, w stosownych przypadkach, w niektórych innych krajach.

igus® GmbH podkreśla, że nie sprzedaje żadnych produktów firm Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES , Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber oraz wszystkich innych producentów napędów wspomnianych na tej stronie. Produkty oferowane przez igus® należą do igus® GmbH.