Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Materiały multimedialne

Czy masz pytania? Potrzebujesz materiałów?
Bieżące informacje prasowe i materiał fotograficzny gotowy do publikacji są dostępne tutaj.
Będziemy wdzięczni również za Twój numer telefonu, adres e-mail czy numer faksu!
 
Kontakt do prasy Czy dodać Cię do naszej listy mailingowej dotyczącej materiałów multimedialnych?

Komunikaty prasowe-tematyka

Szybka i bezsmarowa - nowa rolka xiros prowadząca folię do technologii etykietowania2020-10-08

Czarna aluminiowa rolka prowadząca z płynnie pracującymi, polimerowymi łożyskami kulkowymi pozwala zaoszczędzić do 48 procent masy i 42 procent bezwładności masy.

Rolki z łożyskami kulkowymi xiros pozwalają na łatwe prowadzenie folii lub etykiet. Do tej pory wykonywana była głównie z bezbarwnie anodowanego aluminium. Nowa czarna rolka prowadząca firmy igus jest prawdziwą sensacją w technologii pakowania i etykietowania. Gotowy do montażu system przekonuje nie tylko wizualnie, ale także pod względem technicznym. Składa się z anodowanych na czarno, aluminiowych tub i bezobsługowych, płynnie pracujących polimerowych łożysk kulkowych xiros.

Polimerowe łożyska kulkowe xiros firmy igus są bezsmarowe, bezobsługowe i higieniczne oraz charakteryzują się bardzo niskim momentem rozruchowym. Ze względu na te specyfikacje, stosowane są głównie w dziedzinie opakowań i technologii żywności. Jako w pełni zmontowane systemy z tubą wykonaną z aluminium, włókien węglowych lub PVC, łożyska kulkowe sprawdzają się jako rolki prowadzące do przewijania folii i etykiet lub do transportu towarów. Dzięki zastosowaniu odpornych na ścieranie, wysokowydajnych polimerów i cienkościennych tub, zapewniają one oszczędność masy do 48% w porównaniu z rozwiązaniami metalowymi. Ich bezwładność masy jest o 42% niższa, dzięki czemu energia potrzebna do przyspieszenia jest znacznie mniejsza, a rolki szybciej osiągają prędkość przenoszenia. Asortyment igus został teraz poszerzony o nową, czarną tubę aluminiową. "Pomysł na czarną rolkę zrodził się z zapytania klienta. Rozwiązanie techniczne naszych klasycznych, aluminiowych rolek były już bardzo przekonujące, ale dla jednej serii etykieciarek wymagane były czarne części, ze względu na ich widoczność”, wyjaśnia Monika Gawryś, manager produktu łożyska kulkowe xiros w igus Polska. Rozwiązaniem były anodowane na czarno tuby aluminiowe i polimerowe, czarne łożyska kulkowe z kołnierzem wykonane z materiału xirodur S180. "Wkrótce zaowocowało to produktem spełniającym wymagania klienta pod względem technologii, ceny i estetyki.” Oprócz tego, nowy, czarny wałek oferuje również inne obszary zastosowań. Dzięki temu, rolka może łatwo współpracować z systemami kamer, ponieważ nie odbija światła.

Niestandardowa rolka prowadząca skonfigurowana w dwóch etapach
igus opracował ekspert_rolek_prowadzących do szybkiego doboru odpowiedniego komponentu. W nowym narzędziu online, w pierwszym kroku użytkownik musi jedynie określić średnicę zewnętrzną i wewnętrzną, a także długość rolki, wartość i rodzaj obciążenia, prędkość oraz temperaturę otoczenia. Wprowadzając rodzaj przyłożonej siły oraz tryb pracy (rodzaj zapętlenia), ekspert online dobiera odpowiednie rozwiązania i zaleca odpowiednie materiały tuby. W drugim kroku użytkownik może wybrać rolkę prowadzącą na podstawie danych o ugięciu, masie i cenie, pobrać dane konfiguracji CAD i zamówić rolkę bezpośrednio online. Dodatkowo, igus oferuje rolki gotowe do montażu wraz z wałkiem prowadzącym (aluminium, stal, stal nierdzewna), oraz z obróbką na końcach wału.