Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Dzięki temu rozszerzenia teleskopowe i skośne osie nie wymagają konserwacji, co czyni je jeszcze bardziej niezawodnymi

Kiedy wszystko idzie pod górę, ale niezawodność jest najważniejsza, rozwiązaniem są indywidualne, modułowe i oszczędzające miejsce rozwiązania firmy igus®. e-prowadniki o niskim zużyciu i konserwacji oraz wysoce elastyczne przewody chainflex® zapewniają bezpieczne i niezawodne dostawy energii do wymagających, skośnych aplikacji.
 
Niewłaściwe lub niewystarczające smarowanie ciężko pracujących łożysk z płytkami ślizgowymi wykonanymi z metalu lub konwencjonalnego tworzywa sztucznego może szybko wyłączyć maszynę. Nie występuje to w przypadku wysokowydajnych tworzyw sztucznych iglidur®. Sprawiają, że dodatkowe smarowanie i konserwacja teleskopowych punktów łożyskowych nie jest konieczna.
 
Skontaktuj się z ekspertem igus® teraz

 
 

Zamów teraz bezpłatny zestaw próbek!

Zestaw próbek do zastosowań z rozszerzeniami teleskopowymi i skośnymi osiami  
Najważniejsze informacje o skośnych osiach i rozszerzeniach teleskopowych

Przekonaj się na własne oczy o wyjątkowej jakości naszych produktów. Zestaw próbek zawiera najważniejsze produkty igus® dla obszarów zastosowania rozszerzeń teleskopowych i skośnych osi oraz informacje o typowych zastosowaniach.
 
Zamów teraz bezpłatny zestaw próbek

Rozwiązuj typowe problemy z wysuwem teleskopowym oraz skośnymi osiami

Przykład zastosowania: samonośne długości e-prowadnika w układaczu wysięgnikowym  
Problem:
Limit występuje przy samonośnych długościach ze względu na użyte komponenty

Zastosowania, takie jak ten układacz wysięgnikowy, wymagają zasilania z samonośną długością. Jednakże ze względu na używane zasilanie występuje limit długości. Z tego powodu wymagane są dostawy energii, które są zarówno wytrzymałe, jak i mocne.

E4.1L w użyciu  
Rozwiązanie:
Zasilanie z długą, samonośną długością

E4.1L oferuje optymalny rozkład siły przy samonośnych długościach i wytrzymuje siły ciągnące/pchające do 7000 N. Za pomocą tego e-prowadnika możliwe są wagi wypełnienia do 600 kg/m. W związku z tym ten e-prowadnik jest szczególnie odpowiedni do rozwiązania samonośnego.

Przykład zastosowania rozszerzonych wózków paletowych  
Problem:
Ciężkie komponenty obniżają ładowność

Ładunek odgrywa ważną rolę w wielu zastosowaniach ze skośnymi osiami lub funkcją teleskopową, ponieważ może być ograniczony przez ciężkie komponenty. W przypadku tej, teleskopowej platformy roboczej celem jest, na przykład, zmniejszenie ciężaru w koszu tak, jak to tylko możliwe.

Porównanie różnych modeli e-prowadników  
Rozwiązanie:
Zaoszczędź do 30% wagi dzięki temu zasilaniu

e-prowadnik E4.1L jest solidny i dodatkowo bardzo lekki. To nie tylko ułatwia dłuższe zastosowania teleskopowe, ale także pozwala zmniejszyć wagę nawet o 30%. Jednocześnie zapewnia więcej użytecznej przestrzeni w porównaniu z poprzednimi modelami, podczas gdy przestrzeń montażowa pozostaje taka sama.

Zasilanie za pomocą przetartych węży  
Problem:
Ścieranie materiału spowodowane ruchem

Prowadząc linie hydrauliczne, wysokie ciśnienie wywierane na węże oznacza, że oprócz ruchów można spodziewać się zwiększonego ścierania materiału węża. Oba czynniki nie tylko stanowią zagrożenie podczas pracy, ale mogą również prowadzić do awarii.

e-prowadnik prowadzi wąż hydrauliczny  
Rozwiązanie:
Bezpieczne wsparcie, które chroni wąż

E4.1L zapewnia bezpieczne wsparcie dla węży o różnym ciśnieniu, a jego konstrukcja szczególnie dba o wąż. Nawet przy wężu, który jest stale w ruchu, ścieranie materiału jest zmniejszone, a bezpieczeństwo zwiększone.

Manlift Grove z e-prowadnikiem w niezwykle małej przestrzeni  
Problem:
Prowadzenie przewodów i węży w najmniejszych przestrzeniach montażowych

W przypadku aplikacji z rozszerzeniem teleskopowym lub masztem podnośnikowym, dostępna jest niewielka ilość miejsca na zasilanie. Oznacza to, że wymagane są bardzo ciasne promienie gięcia, których nie mogą zapewnić wszystkie przewody/węże oraz e-prowadniki. Jednocześnie, wymagana jest szczególnie długa żywotność.

Porównanie rozmiaru: e-prowadnik i ołówek  
Rozwiązanie:
Najciaśniejsze promienie gięcia i ekstremalna trwałość

e-prowadniki igus® i niezawodne przewody chainflex® zapewniają bardzo ciasne promienie gięcia, umożliwiając oszczędność miejsca przy zasilaniu. Posiadanie żył zwiniętych w wiązki przewodów chainflex® jest wyjątkowo trwałe nawet w przypadku ekstremalnych naprężeń gnących.

Teleskopowe punkty łożyskowe o wysokich wymaganiach konserwacyjnych  
Problem:
Niewłaściwe lub niewystarczające smarowanie

Teleskopowe punkty łożyskowe wymagają regularnej konserwacji i smarowania. Obejmuje to ciągłe prace konserwacyjne w celu zapewnienia, że sprzęt jest bezpieczny i działa prawidłowo.

Bezsmarowe łożysko za pomocą półproduktu iglidur®  
Rozwiązanie:
Bezobsługowe teleskopowe punkty łożyskowe z iglidur®

Zastosowanie technicznego tworzywa sztucznego iglidur® powoduje smarowanie teleskopowych punktów łożyskowych i nie wymaga konserwacji. Możesz obrabiać materiał samodzielnie lub mieć spersonalizowane kształty wyprodukowane przez igus®. Żywotność tworzywa sztucznego iglidur® może być obliczona online.

Sprawdzona jakość w największym w branży laboratorium testowym

 

e-prowadniki i przewody chainflex® są dokładnie testowane w laboratorium testowym igus®. Zasilania i przewody są testowane w realistycznych warunkach, a wyniki są wprowadzane do naszych narzędzi obliczających żywotność, aby zapewnić dokładne przewidywania dotyczące trwałości naszych produktów. Igus® nie bierze jednak swojej wiedzy wyłącznie z laboratorium. Szczególne doświadczenie dotyczące zastosowania w praktyce dostarczane przez klientów igus® jest co najmniej tak samo ważne. Ich opinie pozwalają na ciągłą poprawę naszych produktów.

 

Przykłady zastosowania ze skośnymi osiami

Working platform

This working platform is usually used for underground mining. Up to now, hoses and cables hung loosely from it, which meant they could get caught easily and become damaged.

Working platform    

Transporter

This vehicle was especially designed for the transport of windcraft wings.

Transporter    

Mining application

A versatile applicable commercial vehicle from underground mining that is required for maintenance in different sectors.

Mining application    

Drilling and piling machines

These drilling and piling machines are used in railway construction, for example, to set concrete piles for electric cables.

Drilling and piling machines    

Working platform

This new design permits a variety of multiple tunnel construction processing steps to be performed by one machine.

Working platform    

Czy masz jakieś pytania?

Potrzebujesz więcej informacji na temat zastosowań wysokowydajnych polimerów igus® w aplikacjach teleskopowych lub skośnych osiach? Nasi eksperci zawsze chętnie Ci doradzą oraz pomogą.
 
Skontaktuj się z ekspertem igus® teraz

Porady

Z przyjemnością osobiście odpowiem na Państwa pytania

Wysyłka i doradztwo

Osobiście:

Od poniedziałku do piątku od 7:00 do 20:00.
Soboty od 8:00 do 12:00.

Online:

24h