Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Inteligentna technika napędowa i systemy napędowe firmy igus®

Technika napędowa drylin zapewnia bezsmarowe osie liniowe napędzane za pomocą gwintu trapezowego, wielozwojnego lub paska zębatego. Od lekkich urządzeń z litego polimeru po rozwiązania w całości ze stali nierdzewnej; Firma igus® oferuje użytkownikom szeroką gamę odpowiednich rozwiązań do ich indywidualnych zastosowań. We wszystkich systemach, długość skoku można dowolnie wybierać, a opcjonalny napęd zapewnia pokrętło lub silnik. Firma igus, specjalista w dziedzinie motion plastics, optymalizuje automatyzację liniową na najwyższym poziomie dzięki systemom napędowym. Systemy napędowe składają się z bezobsługowych komponentów i są oferowane w sposób ekonomiczny.

Charakteryzują się długą żywotnością, precyzją i wysoką niezawodnością. Szukasz szybkiego napędu liniowego, osi Z do konstrukcji bramowych lub ogólnie bezsmarowej i wydajnej alternatywy dla swojego systemu napędowego? Z przyjemnością odpowiemy na to pytanie za pomocą szerokiej gamy specjalnych rozwiązań napędowych. Technika napędowa drylin jest również odporna na zabrudzenia, lekka, cicha i nadaje się do prawie wszystkich zastosowań oraz gałęzi przemysłu z całego świata.

Liniowa technika napędowa

Przegląd osi liniowych igus z napędem  
Osie ze śrubą pociągową, paskiem zębatym i listwą zębatą

 • Zalety i wady różnych napędów
 • Struktury systemowe osi liniowych igus z napędem
 • Rozwiązania wykonane z polimeru i pełnej stali nierdzewnej


Przegląd osi liniowych z napędem

Systemy wieloosiowe

Wieloosiowe roboty kartezjańskie  
Stoły krzyżowe i roboty kartezjańskie

 • Konfekcjonowane, gotowe do użycia
 • Indywidualnie konfigurowalny dzięki modułowej konstrukcji
 • Ręczne i elektryczne


System pozycjonowania i roboty kartezjańskie

drylin econ seria podstawowa

Ekonomiczne prowadnice liniowe z napędem drylin econ  
Wydajne i gotowe do montażu

 • Ekonomiczne dzięki produkcji metodą formowania wtryskowego i anodowaniu na jasno
 • Alternatywa dla samodzielnie wykonanych rozwiązań
 • Gwarantowany szybki montaż


Więcej informacji o technice napędowej drylin econ

Definicja techniki napędowej

Termin technika napędowa odnosi się do dyscypliny, która ogólnie dotyczy systemów technicznych do generowania ruchu poprzez przenoszenie siły. Pomimo, że technika napędowa opiera się na słowie „napęd”, termin ten nie jest związany z układem przeniesienia napędu znanym np. z samochodów. Chodzi raczej o napędzanie i sterowanie ruchomymi elementami maszyn oraz zestaw części, które ten ruch zapewniają.

Zaledwie kilka kroków do zmontowanego systemu napędowego

Po wprowadzeniu wymagań konfigurator online dla techniki napędowej podpowie Ci odpowiedni system . Ponadto będzie można zapytać lub zamówić zarówno silniki, jak i inne akcesoria, takie jak sterownik silnika.
 

 • Szybka i łatwa konfiguracja
 • Opcjonalne akcesoria
 • Szczegółowa lista części
 • Szybka dostawa


Skonfiguruj teraz system techniki napędowej

Konfigurator drylin dla techniki napędowej  

Szybka i sprytna wymiana wkładki

Dzięki innowacyjnej oprawie stojakowej WJ200UMA z asortymentu produktów drylin W można łatwiej wymienić wkładkę łożyska ślizgowego bez skomplikowanych prac demontażowych. Dostarczone narzędzie umożliwia wymianę wkładki w ciągu kilku sekund. Oszczędza to cenny czas i koszty!
 

 • Bezpośrednia i sprytna wymiana na szynie
 • Odporny na zużycie element ślizgowy wykonany z iglidur J200


Kup oprawę stojakową WJ200UMA

Wymień wkładki szybko i łatwo  

Elektryczne systemy napędowe: silniki elektryczne firmy igus

Niezależnie od tego, czy są to silniki prądu stałego, silniki krokowe z zamontowaną śrubą pociągową czy silniki EC/BLDC: dzięki bogatemu asortymentowi firma igus oferuje możliwość wyposażenia osi liniowych w odpowiednie rozwiązanie. Kompletne systemy obsługi można skonfigurować w połączeniu z osiami liniowymi drylin, które można zamówić całkowicie gotowe do montażu i podłączenia. Dzięki mocnym silnikom rozwiązujesz wiele problemów związanych z techniką napędu elektrycznego.


Elektryczne silniki drylin E

Przejdź do sklepu silników elektrycznych  

Wybrane aplikacje klientów, zawierające technikę napędową igus

Urządzenie testujące, gotowe do produkcji seryjnej dzięki igus

Za pomocą tego systemu napędowego można przetestować szwy spawalnicze pod kątem ich jakości. W technice napędowej igus standardowo stosowana jest tutaj jednostka liniowa drylin SHT, która umożliwia regulację gięcia matrycy. W rezultacie możliwe jest zginanie próbek o maksymalnej sile do 5000 N. „Munsch Kunststoff-Schweißtechnik GmbH” opiera się na kompletnym rozwiązaniu z napędem elektrycznym w postaci motoreduktora.


Bend testing device

Technika napędu elektrycznego w zautomatyzowanym systemie pozycjonowania

W tej aplikacji kamery 2D i 3D wykorzystują osie paska zębatego drylin ZLW do automatycznego wykrywania pustek. W pełni automatyczne maszyny do kompletacji zamówień są używane w aptekach oraz w przemyśle i handlu. Firma igus została wybrana jako partner ze względu na wyjątkowo wysoką szybkość przesuwu, niski poziom hałasu, cichą pracę komponentów oraz szybki serwis z najlepszą wiedzą.


technika napędowa drylin w stacji kompletacji zamówień

Zautomatyzowana maszyna do mieszania koktajli

Tak zwana „Koktajlowa aleja” jest uważana za innowację w branży gastronomicznej i zapewnia automatyzację za barem z mieszanymi koktajlami. Jeśli chodzi o technikę, igus zapewnia niezawodne działanie konstrukcji dzięki swojemu asortymentowi. Oś pasa zębatego drylin typu ZLW działa bez użycia zewnętrznych środków smarnych, jest całkowicie pozbawiona wibracji i niewrażliwa na uporczywe zabrudzenia. Silnik elektryczny jest montowany na osi ZLW za pomocą kołnierza i sprzęgła. Ponadto ponadczasowa konstrukcja modułu liniowego robi wrażenie.


Automated cocktail mixing device

Porady

Z przyjemnością osobiście odpowiem na Państwa pytania

Wysyłka i doradztwo

Osobiście:

Od poniedziałku do piątku od 7:00 do 20:00.
Soboty od 8:00 do 12:00.

Online:

24h