Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.
Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
PL(PL)

Nowości 2023 dotyczące inteligentnych tworzyw sztucznych


Prowadzenie energii stało się inteligentne


Czy wiedzą Państwo, jak kosztowna jest godzina przestoju zakładu dla firm przemysłowych? Od 39 tys. do 2 mln dolarów — tak wynika z badania przeprowadzonego przez Senseye, brytyjskiego twórcę oprogramowania analitycznego. Te koszty się sumują. 500 największych firm pod kątem sprzedaży na świecie traci blisko 1,5 biliona dolarów rocznie na awarie sprzętu. Nie można zignorować tak ogromnego drenażu zysków. Nawet w małych i średnich firmach. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm wdraża przyszłościowe koncepcje, takie jak monitorowanie stanu czy konserwacja predykcyjna. Jest to ważny krok w kierunku zminimalizowania przestojów i uczynienia prac konserwacyjnych bardziej ekonomicznymi.
Zanurz się w świecie Przemysłu 4.0 z inteligentnymi tworzywami sztucznymi.

Stanowisko targowe igus 2023

Przegląd nowości w zakresie inteligentnych polimerów


inteligentne tworzywa sztuczne i usługi igus

superwise — inteligentna usługa igus®

Po raz pierwszy nowy „superwise" łączy pierwszorzędny serwis produktów igus® orange z najnowszą technologią inteligentnych tworzyw sztucznych — wszystko w jednym zestawie. Poprzez systematyczną, jak również wspieraną przez sztuczną inteligencję ocenę aplikacji klienta lub danych projektowych, igus® oferuje cały szereg korzyści z „superwise". Na przykład możemy aktywnie informować Państwa o cenie, czasie dostawy i ewentualnych ulepszeniach produktu przed zbliżającą się wymianą. 
 
Więcej informacji

Elastyczność i bezpieczeństwo: i.Sense TR.B

Pierwszy system monitorowania stanu dla e-prowadników robotów

Roboty od dawna są niezbędne w wielu obszarach produkcji przemysłowej — spawanie, malowanie, lutowanie i paletyzacja: roboty przemysłowe stają się dynamiczne. Elastyczny prowadnik kablowy 3D, taki jak triflex® R firmy igus®, umożliwia bezpieczne prowadzenie przewodów robota. Aby w odpowiednim czasie wykryć potencjalne zerwania prowadnika spowodowane ekstremalnymi obciążeniami i uniknąć awarii maszyn, firma igus opracowała i.Sense TR.B, pierwszy na świecie system monitorowania zerwania prowadników kablowych 3D. 
 
Więcej informacji

Teraz również z optycznym wyświetlaczem stanu ...

Wykrywanie obciążeń przewodów we wczesnym etapie za pomocą i.Sense CF.D

Do tej pory istniały tylko dwie opcje serwisowania i konserwacji przewodów poddawanych dużym obciążeniom mechanicznym: albo są one wymieniane reaktywnie, gdy są już uszkodzone, albo przewody, które nadal są sprawne są wymieniane w określonych odstępach czasu jako środek zapobiegawczy.

Nasz nowy moduł i.Sense CF.D z inteligentnych tworzyw sztucznych stanowi pierwszą realną alternatywę: Konserwacja predykcyjna przewodów do transmisji danych, BUS'owych lub przewodów Ethernet za pomocą inteligentnego monitorowania jakości transmisji danych podczas pracy. 
Więcej informacji


Pełna kontrola dzięki inteligentnym łożyskom ...

... z nowym miniczujnikiem i.Sense BRG

Nowy miniczujnik i.Sense BRG zapewnia pełną kontrolę. Ponieważ dzięki tej innowacji można przekształcić (prawie) każdy produkt z tworzywa sztucznego firmy igus w „inteligentny”; tzn. jako użytkownik czerpiesz korzyści z monitorowania stanu w czasie rzeczywistym, w tym z opcji cyfrowej oceny zarejestrowanych danych maszynowych. W połączeniu z modułem i.Cee wydawane są wówczas zalecenia dotyczące konserwacji predykcyjnej lub deklaracje żywotności. 
 
Więcej informacji

Małe, ale potężne: narzędzia DIY smart plastics

Najłatwiejsze wejście w świat czujników

We współczesnym przemyśle czujniki stały się niezbędne jako źródła danych. Dzięki inteligentnym tworzywom sztucznym od prawie 10 lat konsekwentnie idziemy w tym kierunku, każdego roku rozwijając nowe, inteligentne systemy monitorowania dla systemów zasilania energii, przewodów i prowadnic liniowych. Teraz chcemy dać dostęp jeszcze większej liczbie użytkowników i wkraczamy w świat ekonomicznej technologii czujników z naszymi inteligentnymi narzędziami DIY smart plastics.
 
Więcej informacji

Intuicyjny monitoring napięcia dla AG5

Wskaźnik naprężenia przewodu jako opcja inteligentnego czujnika

Ekonomiczne dostarczanie energii na duże odległości — to właśnie autoglide 5. System prowadników kablowych autoglide 5 został zaprojektowany specjalnie do poziomych zastosowań w transporcie materiału i w systemach dźwigowych. System zasilania jest szybki w montażu, ponieważ nie wymaga rynny prowadzącej. Zamiast tego, porusza się wzdłuż stalowej linki uchwyconej przez kontur e-prowadnika. To jest właśnie cechą charakterystyczną naszej nowości, inteligentnego czujnika AG5.
Więcej informacji

Wydłużenie żywotności stało się proste ...

... dzięki nowemu czujnikowi zużycia EC.W w konfiguratorze e-prowadników online

Szybkie i proste indywidualne rozwiązania: za pomocą „e-chain expert", zainteresowani użytkownicy mogą złożyć indywidualny system e-prowadnika kablowego w zaledwie trzech krokach. Wyświetlana jest cena, żywotność i czas dostawy. Po raz pierwszy użytkownicy mają teraz możliwość bezpośredniego skonfigurowania swojego e-prowadnika z inteligentnym czujnikiem zużycia i.Sense EC.W. Dzięki temu klienci otrzymują kompleksowy, gotowy do podłączenia system e-prowadników, który obejmuje monitorowanie stanu w czasie rzeczywistym — za pomocą zaledwie kilku kliknięć.
 
Więcej informacji

Wydajnie, ekonomicznie ... oraz inteligentnie

Inteligentna technologia jako standard w wielu nowościach z zakresu e-prowadników

Cyfryzacja na wszystkich przesuwach: czy to w pomieszczeniu czystym, w teatrze, czy w ruchach obrotowych ... rośnie zapotrzebowanie na inteligentne monitorowanie stanu, a tym samym zwiększone bezpieczeństwo i dłuższą żywotność. Dlatego w tym roku pojawi się wiele nowych atrakcji związanych z zasilaniem, które w standardzie zostały wyposażone w sprawdzoną technologię smart plastics dla inteligentnego monitorowania stanu i konserwacji predykcyjnej. 
 
Więcej informacji

Informacje ...

Inteligentne polimery — ulotka informacyjna 2023 Zachęcamy do przeczytania wszystkich informacji na temat inteligentnych tworzyw sztucznych w kompaktowym formacie PDF.
Broszura w formacie PDF

... Zachęcamy do wypróbowania ...

Inteligentne dane 3D Bezpłatne dane 3D, instrukcje obsługi i wiele więcej w naszym dziale usług inteligentnych tworzyw sztucznych
Bezpłatne pliki 3D

... Realizacja

Zakup nowości z obszaru inteligentnych tworzyw sztucznych w sklepie internetowym igus Zamawianie gotowych do montażu, inteligentnych tworzyw sztucznych bezpośrednio w sklepie internetowym igus
sklepu onlineTerminy "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" oraz "yes" są prawnie chronionymi znakami towarowymi firmy igus® GmbH/ Kolonia w Federalnej Republice Niemiec oraz, w przypadku niektórych, również w innych krajach. Jest to niepełna lista znaków towarowych (np. oczekujące na rozpatrzenie wnioski o rejestrację znaków towarowych lub zarejestrowane znaki towarowe) firmy igus GmbH lub spółek powiązanych z igus w Niemczech, w Unii Europejskiej, USA i/lub innych krajach lub jurysdykcjach.

igus® GmbH podkreśla, że nie sprzedaje żadnych produktów firm Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES , Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber oraz wszystkich innych producentów napędów wspomnianych na tej stronie. Produkty oferowane przez igus® należą do igus® GmbH.