Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

e-prowadniki do dźwigów od igus®

Wypróbowane i przetestowane w tysiącach zastosowań, obniżają koszty, wydłużają żywotność Nasze e-prowadniki i elastyczne przewody są używane w ponad 10 000 instalacji portowych na całym świecie i sprawdziły się w rzeczywistych, trudnych warunkach. Obszary zastosowania obejmują dźwigi typu ship-to-shore, dźwigi do transportu ładunków masowych, RTG, RMG, żurawie Goliath, rozrzutniki, układacze wysięgnikowe itp. e-prowadniki są niezawodną i bezobsługową alternatywą dla systemów BUS'owych, firanek kablowych oraz bębnów kablowych.  
 
Skontaktuj się ze specjalistą teraz

 
 

Trwałe produkty do technologii dźwigowej

Rynna prowadząca  
Zasilanie P4.1 z czujnikami zużycia

 • Długa żywotność dzięki bezobsługowym, trybopolimerowym łożyskom ślizgowym w połączeniu z ogniwami prowadnika
 • Przesuwy do 800 m
 • Szybkości do 5 m/s
 • Może być wyposażony w czujniki zużycia

System kontroli e-prowadnika isense  
System kontroli e-prowadnika isense

 • Zasilanie i przewody rozpoznają swoje potrzeby konserwacyjne
 • Status instalacji można sprawdzić online
 • Komunikaty konserwacyjne bezpośrednio na Twoim smartfonie
 • Automatyczne zamawianie części zamiennych jako opcja

Rynna prowadząca  
Rynna prowadząca

 • Dostępne ze stali nierdzewnej (304) 1.4301 i (316) 1.4404
 • Dostępne z aluminium dla odporności na wodę morską zgodnie z EN6060 i redukcji wagi

Swobodny koniec ruchomy FTA 3500  
Swobodny koniec ruchomy FTA 3500

 • Działa jako rekompensata w przypadku długich przesuwów 
 • Małe, lekkie i ekonomiczne
 • Kompatybilne z podstawową jednostką ewaluacyjną PPDS
 • Może być wykorzystywany z wieloma rodzajami zasilania

Przetestowany w rzeczywistych aplikacjach w największym laboratorium testowym w branży

Zobacz laboratorium testowe chainflex® i e-prowadników Zajrzyj do laboratorium chainflex® i e-prowadników, w którym przeprowadzane są testy przez 10 miliardów cykli każdego roku.

 

Długie przesuwy w testach polowych W przypadku długich przesuwów e-prowadniki są poddawane testom w terenie z pomocą czujników.

 

Porównanie systemów

Systemy e-prowadników zamiast firanek kablowych, bębny przewodów silnikowych i szyny zbiorcze

e-prowadniki zamiast silnikowych bębnów przewodowych

e-prowadniki zamiast silnikowych bębnów przewodowych  

Bez pierścienia ślizgowego przy długich przesuwach. Prowadź bezpiecznie wszystkie media w jednym systemie. Drogi przesuwu do 1000 m.

Systemy e-prowadników zamiast szyn zbiorczych

Systemy e-prowadników zamiast szyn zbiorczych  

Prowadź dane, energię, płyny i powietrze w sposób niezawodny w jednym systemie e-prowadników. Do wąskich, kompaktowych przestrzeni i szybkiego poruszania się w linii prostej.  

Systemy e-prowadników zamiast firanek kablowych

Systemy e-prowadników zamiast firanek kablowych  

Przewody i e-prowadniki prowadź w osłonięty i bezpieczny sposób przy wietrze oraz zmiennych temperaturach. W ten sposób można zredukować przestoje.

Produkty igus® są z powodzeniem stosowane w dźwigach

Żuraw przeładunkowy z wytrzymałym e-prowadnikiem i przewodami

W przypadku głównych źródeł zasilania i danych początkowo wykorzystano napędzany silnikiem bęben przewodowy z pierścieniami stykowymi, który wymagał dużej ilości konserwacji. Z tego powodu operator dźwigu zdecydował się rozwiązać problem zasilania za pomocą e-prowadnika rolkowego i niezawodnych przewodów chainflex® z 36-miesięczną gwarancją od igus®. Takie rozwiązanie jest nie tylko prostsze, bezpieczniejsze i bardziej bezpieczne niż poprzednio używany bęben przewodowy z napędem, ale także ułatwia dostarczanie danych za pomocą kabli światłowodowych. e-prowadniki igus® i przewody chainflex® od tego czasu są z powodzeniem stosowane przy przesuwie 441 metrów i maks. przyspieszeniu 0,1 m/s².

Żuraw z e-prowadnikiem igus® do długich przesuwów

Niestandardowe rozwiązanie dla żurawia STS

Ta aplikacja STS jest narażona na silny wiatr i w konsekwencji wymaga zasilania, które niezawodnie wytrzymuje takie warunki. Dla klienta ważne było, aby przewody były bezpiecznie i pewnie prowadzone w kontrolowany sposób, pomimo podwójnego punktu wahnięcia ramienia. igus® zaprojektował i przetestował niestandardowe rozwiązanie, które zostało następnie zainstalowane razem z producentem żurawia: obecnie stosuje się zasilanie P4 i szereg przewodów chainflex® od igus®; te przewody prowadzące przy szybkości do 240 m/min oraz przesuwie 117 metrów.

Żuraw STS z e-prowadnikami igus® i przewodami chainflex®

Ponad 10 lat bezproblemowego użytkowania

Dzięki temu dźwigowi RTG, system e-prowadników firmy igus® działa bezproblemowo od ponad 10 lat, bez konieczności wymiany nawet jednego elementu e-prowadnika. Przy przesuwie 19,2 i szybkości 70 m/min oraz przyspieszeniu 0,7 m/s² system spełnia swoje obietnice: niezawodne prowadzenie przewodów. e-prowadnik prowadzi szereg przewodów chainflex®, ponieważ zostały one opracowane specjalnie do zastosowań w ruchu.

Żuraw RTG z e-prowadnikami igus® i przewodami chainflex®

Mniej przestojów i konserwacji dzięki zasilaniu i przewodom igus®

Wiodący producent wózków podnośnikowych skarżył się na zwiększone zużycie poprzedniego systemu prowadzenia przewodów i węży do podnośnika, a tym samym krótszą ich żywotność. Ponieważ prowadzenie przewodów w wózkach podnośnikowych zostało przejęte przez e-prowadniki igus®, żywotność przewodów i węży znacznie wzrosła. Przewody e-prowadników chainflex® odporne na ścieranie CF9 i CFBUS oraz węże hydrauliczne.

Wózek podnośnikowy z e-prowadnikami igus® i przewodami chainflex®

Szczególnie kompaktowe zasilanie dla żurawia RMG

e-prowadnik i przewody chainflex® firmy igus® stosowane w tym dźwigu RMG mają przesuw 34,2 m, szybkość 120 m/min i przyspieszenie 0,7 m/s². Specjalne wymagania tej aplikacji obejmowały bardzo kompaktową konstrukcję. System zasilania nie może być wyższy niż dźwigar żurawia. Specyfikacje obejmowały rezygnację z wszelkich dołączonych konstrukcji stalowych.
 

Żuraw RMG z e-prowadnikami i przewodami chainflex® od igus®

Zwrotne zasilanie dla automatycznych żurawi układacza

W tych automatycznych żurawiach układacza zastosowano e-prowadniki igus® w połączeniu z przewodami chainflex® pracującymi w odwrotnym kierunku. W tym celu e-prowadniki są prowadzone w systemie rynien. W ten sposób e-prowadniki poruszają się po drodze przesuwu wynoszącej 29 metrów z szybkością 72 m/min i przyspieszeniem 0,35 m/s². Stosowane są różne przewody chainflex® z 36-miesięczną gwarancją. Należą do nich CF340, CF38, CF37,  przewody silnikowe oraz światłowodowe CF330 i CFLG.G.  

Żurawie układacza lub suwnice bramowe z e-prowadnikami igus® i przewodami chainflex®

Czołowi producenci rozrzutników polegają na zasilaniu i przewodach od igus®

Niektórzy wiodący światowi producenci rozrzutników stosują e-prowadniki igus® i przewody chainflex® do prowadzenia przewodów i węży na swoich rozrzutnikach. Tak jest również w tym przykładzie, w aplikacji seryjnej, w której używany jest e-prowadnik serii E4 i przewody chainflex® CF37, CF9 oraz węże hydrauliczne firmy igus®. W tym rozrzutniku zasilanie i przewody mają długość 3,5 metra.

Rozrzutnik z e-prowadnikami® i przewodami chainflex® od igus®.

Bezpieczne prowadzenie przewodów do wysięgników teleskopowych i regulacji kabiny

Zasilanie od igus® zapewniają proste, wolne od korozji i łatwe w konserwacji prowadzenie przewodów, zarówno wzdłuż wysięgnika teleskopowego, jak i regulacji kabiny. Droga zasilania wzdłuż wysięgnika teleskopowego wynosi 11 metrów, podczas gdy przesuw wzdłuż regulacji kabiny wynosi 1,5 metra. Dwa e-prowadniki firmy igus® są stosowane do regulacji kabiny w celu ochrony wszystkich przewodów i zapewnienia, że poruszają się bezpiecznie. Wykorzystywane jest zasilanie 4140C i H4.56. Prowadzą one przewody chainflex® CF9, CF11 i węże hydrauliczne od igus®.
 

Układacz wysięgnikowy z pomocą e-prowadników igus® i przewodów chainflex®

Skontaktuj się z nami już teraz

Czy masz jakieś pytania lub potrzebujesz dodatkowych informacji na temat korzystania z naszych rozwiązań w dźwigach? Nasi specjaliści zawsze z chęcią Państwu doradzą i pomogą.
 
Skontaktuj się ze specjalistą teraz
 

To także może Państwa zainteresować

Suwnice wewnętrzne
 

Porady

Z przyjemnością osobiście odpowiem na Państwa pytania

Wysyłka i doradztwo

Osobiście:

Od poniedziałku do piątku od 7:00 do 20:00.
Soboty od 8:00 do 12:00.

Online:

24h