Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.
Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
PL(PL)

Systemy zasilania igus® do zasilania statków z lądu w portach

Coraz więcej portów stoi w obliczu rosnącej świadomości ekologicznej wśród ludności. Ostrzejsze wytyczne zmuszają porty do wdrażania bardziej przyjaznych dla środowiska technologii. Nasze zindywidualizowane systemy zasilania statków zacumowanych przy nabrzeżu są rozwiązaniem pozwalającym na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza, hałasu i wibracji. Międzynarodowy standard zapewnia, że różne typy statków mogą być zasilane nabrzeżne w różnych portach na całym świecie. IEC 80005-1 określa normę dla połączeń średniego napięcia i IEC 80005-3 dla niskonapięciowych.

Raporty użytkowników

Połączenia zasilania nabrzeżnego

3 000 podłączeń do zasilania lądowego rocznie

Baza morska Mongstad jest jedną z najczęściej używanych w Norwegii. Dzięki zasilaniu nabrzeżnemu za pośrednictwem e-spool, statki, które zmieniają się dwa razy dziennie, są niezawodnie zaopatrywane w energię elektryczną. Umieszczony w 10-stopowym kontenerze, może być ustawiany w dowolnym miejscu.
Terminal kontenerowy

System zarządzania okablowaniem zasilania lądowego dla FSU w Bahrajnie

Dla nowego terminalu morskiego LNG w Bahrajnie, Schneider Electric oraz igus opracowały pierwszy na świecie system zasilania nabrzeżnego dla pływających jednostek magazynowych (FSU). Głównym elementem systemu jest elastyczny układ doprowadzania przewodów pomiędzy miejscem cumowania a jednostką FSU.
System zasilania nabrzeżnego dla Becker Marine Systems

System zasilania nabrzeżnego dla Becker Marine Systems

„Hummel", pływająca elektrownia na skroplony gaz firmy Becker Marine Systems, zaopatruje w porcie statki wycieczkowe w energię. Pomost zasilania nabrzeżnego igus®, który służy zarówno jako system doprowadzania przewodów, jak i przejście pasażerskie, łączy barkę z nabrzeżem i prowadzi przewody za pomocą złączy.

Zastosowanie w terminalach kontenerowych

Zdolność przeładunkowa przy nabrzeżu decyduje o rentowności terminalu. Przy codziennych transportach, elastyczne planowanie pozycji cumowania statków jest absolutnie niezbędne.

Ponieważ system zarządzania przewodami na pokładzie statku może być umieszczony w różnych miejscach, a maksymalna długość przedłużenia jest ograniczona (35–55 m), stacjonarne połączenia zasilania nabrzeżnego ograniczają obszar połączenia. Technologia igus mobile SPO zapewnia elastyczność terminala i pomaga obniżyć koszty.
Terminal kontenerowy

Mobilne Gniazdo Zasilania Nabrzeżnego dla Terminali Kontenerowych

Technologia w górę, koszty w dół — nareszcie mamy rozwiązanie pozwalające dostosować zasilanie nabrzeżne do statków, a nie statki do zasilania nabrzegżnego. Podłączenie każdego statku w dowolnym miejscu wzdłuż całego nabrzeża za pomocą pojedynczego, poruszającego się gniazda. Uzyskaj pełną elastyczność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów instalacji i konserwacji.

Dowiedz się więcej o systemie, dołączając do naszego eksperta podczas demonstracji na żywo w naszym ośrodku badawczym.
 
Umów się na spotkanie dzisiaj

Rozwiązania zasilania nabrzeżnego na pokładzie

W przypadku transportu kontenerowego, norma IEC 80005-1 stanowi, że system prowadzenia przewodów musi być zamontowany na statku Kontenery pływają po wszystkich morzach świata i są odporne na wiatr oraz pogodę w ekstremalnie trudnych warunkach.
System prowadzenia przewodów jest umieszczony na pokładzie, albo jako półmobilny system, w kontenerze 40'HC, w przestrzeni kontenerowej, w pobliżu rufy statku, lub jako system zainstalowany na stałe, na śródokręciu w zależności od położenia maszynowni. igus e-spool oferuje niezbędne specyfikacje, jest elastyczny w użyciu i wymaga niewielkiej konserwacji.
Statek kontenerowy

Zasilanie lądowe e-spool

Innowacyjna technologia dostarczania energii

Zasilanie nabrzeżnego za pomocą e-spool to zmotoryzowany bęben kablowy wyposażony w moduł twisterchain zamiast pierścienia stykowego, aby umożliwić ciągłe podawanie przewodu w całym systemie. Jest łatwy w konserwacji i utrzymaniu, ponieważ zawiera mniej wrażliwych elementów elektrycznych i jest odporny na wodę morską, zimno, ciepło i wibracje.
Zasilanie nabrzeżne e-spool oferuje bezpośredni, nieprzerwany system prowadzenia przewodów od szafy sterowniczej do złącza i jest idealny do wymagających warunków pogodowych.
 
Dowiedz się więcej i uzyskaj pomoc teraz

Nasze rozwiązania systemowe dla zasilania lądowego

Bęben do e-prowadnika

Bęben do e-prowadnika

 • Elastyczność dla istniejących i nowych połączeń zasilania lądowego
 • Chronione prowadzenie przewodów
 • Zwiększa bezpieczeństwo i trwałość
Zasilanie lądowe e-spool

Zasilanie lądowe e-spool

 • System bez pierścienia stykowego
 • Odporność na działanie wody morskiej, niskie i wysokie temperatury oraz drgania
 • Niski poziom konserwacji i wygodna inspekcja
Zasilanie lądowe e-spool®

Długie przesuwy dla mobilnych SPO

Możliwe przesuwy na odległość 450 m i więcej

Sprawdzona technologia, dłuższa żywotność, ekonomiczność

Modułowa konstrukcja

e-dispenser

e-dispenser dla zasilania nabrzeżnego

 • Modułowy i kompaktowy system
 • Oszczędność czasu, częściowo zautomatyzowane podłączenie zasilania
 • Bez spalin, bez hałasu, wysoki stopień bezpieczeństwa
Podłączenie zasilania lądowego do LNG Power Barge

Prowadnik morski

 • Trwałe, solidne, ale wciąż elastyczne
 • Zoptymalizowane pod kątem montażu, inspekcji oraz konserwacji
 • Odporne na korozję, wodę morską, olej i promieniowanie UV
Modułowy system e-prowadników e-loop

Modułowy system e-prowadników e-loop

 • W razie potrzeby można je otwierać i zamykać
 • Wszystkie części są indywidualnie wymienialne
 • Prosta konserwacja

Specjalne wymagania w obszarach morskich i LNG

Terminale morskie i statki stawiają wysokie wymagania w zakresie elastyczności i niezawodności rozwiązań związanych z prowadnikami kablowymi, zwłaszcza w połączeniu z ekstremalnymi warunkami pogodowymi i zmieniającymi się pozycjami cumowania. Z drugiej strony terminale LNG wymagają solidnych i niewymagających konserwacji systemów zasilania nabrzeżnego, które mogą sprostać wyzwaniom związanym z dużymi odległościami, trudnymi warunkami środowiskowymi i stałą gotowością operacyjną, do czego idealnie sprawdza się  system zasilania OSC. Oba obszary potrzebują systemów, które mogą kompensować ruchy spowodowane pływami, wiatrem i falami oraz wdrażać mechanizmy awaryjne. Taki system można również znaleźć w naszym raporcie użytkownika na temat FSU w Bahrajnie.

Prowadnik morski

Innowacyjna technologia dostarczania energii

Prowadnik OSC offshore to wytrzymały i elastyczny prowadnik kablowy, który został opracowany specjalnie do użytku w ekstremalnych warunkach. Łączy on w sobie zalety prowadnika kablowego z tworzywa sztucznego z liną o wysokiej wytrzymałości, a jego modułowa konstrukcja może być dostosowana do danego projektu.

Jest to idealne rozwiązanie dla terminali morskich i statków, które wymagają wysokiego stopnia elastyczności i niezawodności, a także dla terminali LNG, które zależą od solidnych i niewymagających konserwacji rozwiązań do zasilania nabrzeżnego.
Więcej informacji na temat prowadnika offshore

Usługi


Strony powiązane
Terminy "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" oraz "yes" są prawnie chronionymi znakami towarowymi firmy igus® GmbH/ Kolonia w Federalnej Republice Niemiec oraz, w przypadku niektórych, również w innych krajach. Jest to niepełna lista znaków towarowych (np. oczekujące na rozpatrzenie wnioski o rejestrację znaków towarowych lub zarejestrowane znaki towarowe) firmy igus GmbH lub spółek powiązanych z igus w Niemczech, w Unii Europejskiej, USA i/lub innych krajach lub jurysdykcjach.

igus® GmbH podkreśla, że nie sprzedaje żadnych produktów firm Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES , Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber oraz wszystkich innych producentów napędów wspomnianych na tej stronie. Produkty oferowane przez igus® należą do igus® GmbH.