Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
Rozwiązania igus® dla
urządzeń scenicznych

Rozwiązania igus® z tworzyw sztucznych dla techniki scenicznej

Niezawodne, ciche i niewidoczne - kurtyna w górę dzięki rozwiązaniom motion plastics® dla techniki scenicznej

Każda scena jest wyjątkowa, co oznacza, że każdy element musi być nie tylko funkcjonalny, wytrzymały i wydajny, ale także doskonale dopasowany. Konstrukcja teatralna i sceniczna wiąże się ze szczególnymi wyzwaniami. Wśród nich można wymienić wysokie obciążenia, związane na przykład z belkami poprzecznymi, oświetleniem scenicznym, elementami scenografii czy też całymi platformami scenicznymi, które muszą poruszać się bezpiecznie i niezawodnie. Dodatkowym wymogiem dla urządzeń jest cicha praca oraz niewidoczność, tak, aby nie przeszkadzały one w przedstawieniu. igus® oferuje systemy prowadzenia energii, przewody o wysokiej elastyczności oraz wykonane z tworzyw sztucznych łożyska doskonale spełniające wszystkie te wymogi. Jako że oferta igus® obejmuje także systemy modułowe oraz szeroki wachlarz elementów, dostosowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania specjalne można zrealizować łatwo i szybko.

Zalety zastosowania produktów igus® w wyposażeniu i systemach scenicznych:

  • Przewody zasilające, transmisji danych oraz hydrauliczne prowadzone w jednym systemie
  • Niski poziom hałasu 32 dB(A) i niski poziom wibracji
  • Lekkie
  • Możliwość stosowania przy ograniczonych przestrzeniach lub bardzo wysokich obciążeniach
  • Możliwość pracy przy wysokich przyspieszeniach i szybkościach
  • Wytrzymałe i proste w montażu
  • Prosty montaż oraz szybka konserwacja i naprawa
Skontaktuj się z nami już teraz!

Bezpieczne i niezawodne prowadzenie energii w systemie nagłośnienia za pomocą igus® e-spool®.

 

Projekty przykładowe

Ruchomy sufit nad sceną

Ekonomiczność i oszczędność miejsca

e-prowadniki zygzakowe firmy igus® zostały wykorzystane w tym zastosowaniu. System ten umożliwił stworzenie kreatywnego rozwiązania dla pionowo zawieszonego zastosowania, które cechuje się nie tylko ekonomicznością, ale także oszczędnością miejsca oraz "dyskretnością".

Sztankiety oświetleniowe

Ruchome platformy sceniczne

Bezpieczne i niezawodne prowadzenie energii w ograniczonych przestrzeniach montażowych

Platformy sceniczne są wykorzystywane w teatrach i filharmoniach na całym świecie. Ze względu na mocno ograniczoną przestrzeń pod sceną, przewody zasilające i transmisji danych muszą być prowadzone w sposób bezpieczny i niezawodny. Wymogi te można spełnić dzięki zastosowaniu e-prowadników
zygzakowych
, które umieszczane są w wąskich, oszczędzających miejsce metalowych pojemnikach.

Ruchome platformy sceniczne

e-spool® na stronie technicznym

Bezawaryjna praca oświetlenia

Na stropie technicznym w Centrum Kulturalno-Kongresowego w Toruniu w Polsce zamontowano dziesięć systemów igus® e-spool® do zasilania sztankietów oświetleniowych. W każdym przypadku zapewniają one niezbędną elastyczność w danej przestrzeni.

e-spool na stronie technicznym

Robot kamerowy w studiu telewizyjnym.

Ciche prowadzenie energii

Płynna praca, niski poziom drgań oraz wysoka odporność na zużycie to istotne kryteria dla poszczególnych elementów wyposażenia studio. Niemiecka firma Camerobot Systems GmbH stosuje e-prowadniki serii E6 firmy igus® do prowadzenia systemów robotycznych w studiu wiadomości i telewizyjnym.

Robot kamerowy w studiu telewizyjnym.

Rozwiązania dla przemysłu

Nadscenie

Nadscenie  

Nadscenie obejmują systemy oświetleniowe, systemy głośnikowe PA i  belki poprzeczne. Jest to kolejny obszar, gdzie systemy prowadzenia energii igus® pokazują swoje możliwości.

Podscenie

Podscenie  

Systemy zasilania igus® sprawdziły się w podsceniach. Są one wykorzystywane w systemach zasilania platform scenicznych i scen obrotowych.

Technika oświetleniowa

Technika oświetleniowa  

Na polu techniki oświetleniowej wykorzystywane są nie tylko e-prowadniki, ale także bezobsługowe i bezsmarowe prowadnice liniowe, łożyska obrotowe oraz łożyska ślizgowe.

Ogólne wyposażenie sceniczne

Ogólne wyposażenie sceniczne  

Produkty igus® udowodniły swą wartość także w innych zastosowaniach na polu techniki scenicznej. Na przykład, stosowane są one we wciągarkach i urządzeniach podnoszących stanowiących część wyposażenia scenicznego.

Laboratorium testowe igus®  

Przetestowane w laboratorium

Wszystkie nasze produkty są testowane pod kątem zużycia i trwałości w praktycznych warunkach roboczych w największym w branży laboratorium testowym igus®. Pozwala to dokładnie przewidzieć ich żywotność. igus® przeprowadza także testy na zlecenie klienta, umożliwiając sprawdzenie produktów w warunkach całkowicie odzwierciedlających indywidualne wymagania.

Skontaktuj się z nami już teraz

Czy mają Państwo jakiekolwiek pytania lub potrzebują dodatkowych informacji na temat stosowania produktów igus® na polu techniki scenicznej? Nasi specjaliści zawsze z chęcią Państwu pomogą.
 
Skontaktuj się z nami już teraz!

Więcej informacji

Czasy dostaw  

Strony powiązane

Porady

Z przyjemnością osobiście odpowiem na Państwa pytania

Wysyłka i doradztwo

Osobiście:

Od poniedziałku do piątku od 7:00 do 20:00.
Soboty od 8:00 do 12:00.

Online:

24h