Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.
Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
PL(PL)

Kultura korporacyjna - co reprezentujemy


Wszyscy mówimy sobie po imieniu — i tak jest od 1990 roku

„Pierwszego dnia w igus sposób, w jaki wszystko się działo, wydawał się nieco niezwykły. Zamiast zamkniętych drzwi biurowych są tylko otwarte przestrzenie, wsparte żółtymi pylonami. Każdy może porozmawiać z każdym. Wszyscy doskonale się znamy. A dyrektor generalny siedzi w samym środku. Zapewnia to łatwe i szybkie ścieżki podejmowania decyzji. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie doświadczyłam, ale natychmiast mnie to zachwyciło”.

Kristiina Arnold, Content Manager
Kristiina Arnold, Content Manager

Układ Słoneczny igus

Kiedy wraz z początkiem rewolucji przemysłowej pojawiły się duże firmy, ich organizacja opierała się na wojsku. Nasz model organizacyjny wygląda inaczej. W układzie słonecznym igus, w którym żyjemy od lat 90-tych, klient jest w centrum naszej pracy. Podobnie jak słońce, Klient daje nam światło i energię. Światło w formie pomysłów. Energię w postaci pieniędzy. Zespoły igus organizują się wokół klienta, czasami spontanicznie, aby szybko uzyskać nowe pomysły i życzenia. Przywództwo postrzega siebie jako satelitę, który odbiera i przekazuje sygnały wewnątrz i na zewnątrz systemu, od pracowników, klientów, dostawców i polityków.

Naszym zadaniem, jako firmy, jest zapewnienie naszym współpracownikom środków i atmosfery, w której praca sprawia im przyjemność. „Precz z szefami. Klient jest na pierwszym miejscu. Każdy jest managerem”. Pracujemy nad tym, aby każdy w igus mógł osiągnąć to, co najlepsze dla naszych klientów — nawet bez szefów.

„sterowniki” igus

To, czego potrzebujemy jako orientacja w naszej pracy w igus, mieści się na jednej stronie. Wyjaśnione na filmie w czasie 2:30

Przywództwo

Równie uniwersalne, jak kolory podstawowe: stwórz dowolną formę organizacji kierując się 3 zasadami. Wyjaśnione na filmie w czasie 3:15


Współpracownicy igus

Wspólnie wprawiamy w ruch — praca w igus

Podstawą naszego sukcesu jest siła innowacji i szybkie wdrażanie pomysłów. A to najlepiej udaje się przy "płaskiej" hierarchii. Z otwartą komunikacją na wszystkich poziomach, w otwartych miejscach pracy. Wszyscy mogą szczerze przedstawić krytykę, swobodnie się rozwijać i brać na siebie odpowiedzialność — a w razie wątpliwości — porozmawiać z każdym. To zachęca do świeżych pomysłów i pomaga nam pozostawać w ciągłym ruchu. Nasza różnorodność również nas porusza: Przy głównym wejściu do igus Cologne wydrukowaliśmy płaskorzeźbę naszego układu słonecznego z flagami 80 krajów, z których pochodzą nasi koledzy. Każdego dnia przekonujemy się, że różnorodność czyni nas lepszymi.

Home Office

Cyfrowy igus: praca z domu

Praca na zasadach "home office" jest naszą integralną częścią. Czaty i wideokonferencje za pośrednictwem MS Teams, kreatywna praca na tablicach, dostęp do naszych serwerów i danych z domu lub centralnych źródeł danych, takich jak nasz intranet, pomagają uczynić pracę z domu tak wygodną i wydajną, jak to tylko możliwe. Pracę zdalną postrzegamy jako szansę i użyteczny dodatek do wymiany informacji w kampusie igus.

Fabryka nauki

Fabryka nauki igus

Fabryka nauki pomaga nam umieścić właściwych ludzi z odpowiednimi kwalifikacjami na właściwym stanowisku przy naszej produkcji. Wykonywane jest to jak najszybciej i bezproblemowo, od pierwszego okresu próbnego, poprzez zapoznanie się z pracą, aż po indywidualny rozwój oraz awans. Aby to osiągnąć, zorganizowaliśmy wszystkie niezbędne instrumenty — dzień powitalny, jednostki szkoleniowe, testy itp., pod parasolem "fabryki nauki".

Program Akademii igus

Akademia igus

Dalsze szkolenia zawodowe i osobiste, uczenie się przez całe życie: oferujemy naszym pracownikom taką możliwość dzięki naszej Akademii igus. Częścią programu są kursy językowe, szkolenia behawioralne i sprzedażowe, lean management, narzędzia projektowe i marketingowe, kursy IHK z certyfikatem, szkolenia z zakresu przywództwa i wiele innych treści. Program ten jest stale poszerzany o nowe tematy, których nasi koledzy potrzebują lub chcieliby poznać.

igus kidz

igus kidz

Zobaczyć więcej świata od najmłodszych lat, poznać innych ludzi i kultury w codziennym życiu zawodowym: w naszym programie KIDZ dzieci naszych pracowników mogą odbyć staż trwający do 6 tygodni w jednym z naszych oddziałów na całym świecie. Czy to z Niemiec w świat, czy z innego kraju do naszej siedziby w Kolonii.

reguse

Program praktyk zawodowych z własnym start-upem

Ukończyć szkołę to jedno, ale co dalej? Jeśli chcesz doświadczyć pracy w igus, możesz to zrobić w ramach praktyk zawodowych. Możesz też zacząć bezpośrednio w jednym z naszych zawodów czeladniczych lub na podwójnych kierunkach studiów.
Dzięki start-upowi reguse , założonemu w 2021, nasi praktykanci mają możliwość prowadzenia własnych firm. Pomysł: technologia, która ma zostać wyrzucona, jest przetwarzana i sprzedawana pracownikom firmy igus po rozsądnych cenach. W ten sposób można nie tylko zredukować ilość odpadów elektronicznych. Dochód zostanie również przekazany na projekty związane ze zrównoważonym rozwojem.

Summerfest

Wspólne świętowanie — najlepiej na żywo, ale także cyfrowo

Jako firma z Nadrenii lubimy świętować — najlepiej wspólne sukcesy. Na letniej imprezie na świeżym powietrzu ze wszystkimi kolegami i ich rodzinami oraz na balu igus pod koniec roku w eleganckich strojach wieczorowych.
Pandemia COVID-19 zmusiła nas do większej kreatywności i cyfrowego połączenia, jeśli wymagała tego sytuacja. Tuż przed Bożym Narodzeniem wszyscy razem oglądaliśmy w domu musical z Nadrenii za pośrednictwem transmisji na żywo, z dobrym winem i pyszną czekoladą, wysłanym w paczce do wszystkich pracowników. Zawsze myślimy o sposobach wspólnego świętowania. Terminy "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" oraz "yes" są prawnie chronionymi znakami towarowymi firmy igus® GmbH/ Kolonia w Federalnej Republice Niemiec oraz, w przypadku niektórych, również w innych krajach. Jest to niepełna lista znaków towarowych (np. oczekujące na rozpatrzenie wnioski o rejestrację znaków towarowych lub zarejestrowane znaki towarowe) firmy igus GmbH lub spółek powiązanych z igus w Niemczech, w Unii Europejskiej, USA i/lub innych krajach lub jurysdykcjach.

igus® GmbH podkreśla, że nie sprzedaje żadnych produktów firm Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES , Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber oraz wszystkich innych producentów napędów wspomnianych na tej stronie. Produkty oferowane przez igus® należą do igus® GmbH.