Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

igus® w pomieszczeniach czystych - ISO Klasa 1 dla wielu produktów

Bezwzględna czystość powietrza jest niezbędna w wielu gałęziach przemysłu, szczególnie w produkcji, medycynie i farmaceutyce, przemyśle półprzewodników, technologii lotniczej i kosmicznej, nanotechnologii i technologii pomiarowej. Każde zanieczyszczenie w warunkach pomieszczeń czystych ma bezpośredni, szkodliwy wpływ na produkty i procesy oraz kosztuje dużo pieniędzy. W przypadku pomieszczeń czystych wymagania dotyczące odporności elementów ruchomych na ścieranie są szczególnie wysokie. W laboratorium testowym igus® nieustannie przeprowadzane są liczne testy produktów, które są niezwykle rygorystycznie dokumentowane. Ponadto, aby zapewnić solidne potwierdzenie, że produkty są idealne do stosowania w pomieszczeniach czystych, Instytut Fraunhofera poddaje je dalszym testom. Dzięki temu igus® oferuje szeroką gamę produktów testowanych przez IPA z najlepszą możliwą klasyfikacją pomieszczeń czystych (klasa 1 ISO), która jest idealna do specjalnych zastosowań.


e-prowadniki w pomieszczeniach czystych

e-prowadnik serii E6.1

e-prowadniki w środowisku pomieszczeń czystych muszą być szczególnie odporne na ścieranie, ponieważ cząsteczki unoszące się w powietrzu powyżej ścisłych limitów określonych w normach są uwalniane i mogą zanieczyścić pomieszczenie czyste.

e-prowadniki w zastosowaniach w pomieszczeniach czystych

Przewody chainflex® w pomieszczeniach czystych

Przewód chainflex® CF2

igus oferuje szeroką gamę przewodów do specjalnych zastosowań: 918 rodzajów z klasyfikacją do pomieszczeń czystych IPA klasa ISO 1 i 166 rodzajów z IPA klasa ISO 2.

Przewody do ruchu chainflex

drylin® w pomieszczeniach czystych

Prowadnica liniowa drylin® WSQ

Przetestowane: Odpowiedniość drylin do pomieszczeń czystych oraz ochrona ESD. Jeśli chodzi o zgodność z ESD, „poziom 1”, który jest najlepszą możliwą oceną, osiąga się dzięki połączeniu iglidur J z anodowanym i twardo anodowanym aluminium.

drylin do zastosowań w pomieszczeniach czystych


Łożyska ślizgowe iglidur® w pomieszczeniach czystych

Łożyska ślizgowe iglidur® do pomieszczeń czystych

Przydatność naszych łożysk ślizgowych iglidur do stosowania w pomieszczeniach czystych jest określana na podstawie cząstek zużywcia uwalnianych podczas aplikacji. Wielkość i ilość uwolnionych cząstek zużycia zależy jednak od:

  • odpowiednie połączenie wału i materiału łożyska
  • inne parametry, takie jak obciążenie, szybkość itp.
Ze względu na różne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy pomiarze przydatności do pomieszczeń czystych w różnych scenariuszach użytkowania, materiałów do pomieszczeń czystych dla naszych łożysk ślizgowych nie można z góry jednoznacznie określić. Potrzebujesz pomocy w wyborze materiału na łożysko ślizgowe? Nasi eksperci chętnie Ci pomogą.
[Link pagenr = "2909"]

Przejdź do sklepu online

Informacje dodatkowe

Informacje ATEX i ESD

igus® materiały do aplikacji związanych z wyładowaniami elektrostatycznymi ESD oraz ATEX.