Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.
Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
igus® - ulepsz ruch

Ponad pięć dekad doświadczenia motion plastics®

Nasz świat jest w ruchu od początku czasu. Postęp techniczny sprawia, że nasze maszyny są coraz szybsze, a ich ruchy coraz bardziej precyzyjne. Stwarza to nowe wyzwania, którym muszą sprostać części maszyn. Już w 1964, Günter Blase, który założył firmę igus, wpadł na pomysł opracowania produktów do ruchu, wykonanych z wysokowydajnych polimerów o niskim zużyciu. Dziś znane są pod nazwą motion plastics. Produkty motion plastics przynoszą również poprawę w kwestii ochrony środowiska. Cykl życia produkowanych tworzyw sztucznych oceniany jest jako dobry. W procesie produkcyjnym, stosuje się 50 % mniej oleju mineralnego niż w przypadku podobnych produktów ze stali i 70 % mniej niż w przypadku elementów aluminiowych. Biorąc pod uwagę 54,4 miliarda ton smaru, który co roku trafia do środowiska, bezsmarowe tworzywa sztuczne od igus bezsprzecznie przyczyniają się do ochrony środowiska.


Günter Blase przy biurku

Jak wszystko się zaczęło

"Pokaż mi część, która sprawia Ci najwięcej problemów, a ja znajdę rozwiązanie" - powiedział Günter Blase swojemu pierwszemu klientowi. Ta obietnica stała się maksymą firmy i od tego czasu stanowi ważną część igus.

Układ Słoneczny igus

Zwinny od początku (Agile)

Układ Słoneczny igus, skupiony wokół klienta, jest mocno zakorzeniony w filozofii naszej firmy. Wpływa na nasze wartości i działania.  

Koparka z komponentami igus

Rozwiązujemy problemy w ponad 50 branżach

W 72 krajach i ponad 50 branżach, motion plastics ułatwiają naszym klientom codzienne funkcjonowanie i usprawniają ich aplikacje. Do klientów należą zarówno firmy odnoszące sukcesy na całym świecie, jak i małe przedsiębiorstwa.

Laboratorium testowe firmy igus dla systemów zasilania

motion plastics jest technologią

Ponad pięćdziesią lta badań nad motion plastics, w największym laboratorium w branży, doprowadziło do powstania bardzo trwałych materiałów, które spełniają naszą obietnicę: "Koszty w dół, żywotność w górę".

Tom Krause stoi przed drukarką SLS 3D

Innowacja pochodzi od ludzi

Pracownicy igus są zawsze gotowi do wysłuchania pomysłów i sugestii swoich klientów. W ten sposób powstały jedne z naszych najbardziej udanych innowacji. Obecnie, obejmują one pierwsze inteligentne łożysko ślizgowe i ramię robota wykonane z polimerów.

Człowiek pracuje z tabletem w pociągu i kieruje ramieniem robota

igus digital

Darmowe narzędzia online firmy igus są dostępne przez całą dobę i umożliwiają łatwą konfigurację oraz symulację produktów firmy.  Inteligentne produkty, tak zwane inteligentne tworzywa sztuczne, ogłaszają potrzebę konserwacji.

Na zewnątrz fabryki igus

Słonecznie żółty, otwarty i elastyczny

Klient jako centrum układu słonecznego igus: architektura naszej siedziby w Kolonii, zaprojektowana przez Nicholasa Grimshawa, również odzwierciedla tą zasadę.

Produkcja narzędzi za pomocą iform: strefa automatyzacji

Własna produkcja narzędzi

Od projektowania, produkcji i pobierania próbek, po kontrolę jakości przy użyciu tomografii komputerowejn - narzędzia do formowania wtryskowego są w całości realizowana przez nas.


Nasz wkład w zrównoważony rozwój

Nasze lekkie i bezsmarowe, polimerowe produkty oferują wiele możliwości działania w sposób ekonomiczny i oszczędzający zasoby. Ciągle poszukujemy lepszych rozwiązań, materiałów oraz właściwości produktów. Ale oprócz naszych produktów jest jeszcze wiele rzeczy, które możemy zrobić, aby chronić nasze środowisko i przyczynić się do zrównoważonego rozwoju. Dlatego odbieramy stare, polimerowe prowadniki, niezależnie od ich producenta, i poddajemy je recyklingowi. Patrząc w przyszłość, inwestujemy w start-up, który opracował technologię recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych w olej mineralny.

Roślina w glebie

Zostań częścią naszego zespołu!

igus to firma prowadzona przez właściciela z siedzibą w Kolonii-Porz i oddziałami na całym świecie. Zawsze szukamy nowych pracowników, którzy chętnie się uczą, potrafią myśleć samodzielnie i zadawać właściwe pytania. Stań się częścią dedykowanego zespołu, który stara się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla klienta, w którym członkowie zespołu pracują razem przejrzyście, z otwartością i uczciwością.

Aktualne oferty pracy
personel igus w fabryce igus

Prasa

Razem z tabletem i magazynem

igus blog

Dowiedz się wszystkiego o profesjonalnym zasilaniu, przewodach, Ekonomicznej Automatyce i łożyskach, a także technologii liniowej oraz druku 3D bezpośrednio od naszych ekspertów z szeroką wiedzą na temat naszych produktów i gałęzi przemysłu.  Spójrz i daj się zainspirować!

 

Logo blogu igus


The terms "igus", "Apiro", "CFRIP", "chainflex", "conprotect", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-loop", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-spool", "e-skin", "flizz", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "kineKIT", "manus", "motion plastics", "pikchain", "plastics for longer life", "print2mold", "readycable", "readychain", "ReBeL", "robolink", "speedigus", "tribofilament", "triflex", "xirodur" and "xiros" are legally protected trademarks of the igus® GmbH/Cologne in the Federal Republic of Germany, and, where applicable, in some foreign countries.
igus® GmbH points out that it does not sell any products of the companies Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES, Mitsubishi, NUM, Parker, Bosh Rexroth, SEW, Siemens, Stöber and all other drive manufacturers mentioned on this website. The products offered by igus® are those of igus® GmbH.