Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.
Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
PL(PL)

O firmie igus

Firma igus jest producentem wysokowydajnych polimerów do zastosowań ruchomych, który opracowuje i produkuje motion plastics. Te innowacyjne, bezsmarowe produkty obejmują systemy zasilania, wysoce elastyczne przewody, łożyska ślizgowe i liniowe, technologię śrub pociągowych, druk 3D, Ekonomiczną Automatyzację, oraz inteligentne tworzywa sztuczne. Produkty te są wykorzystywane we wszystkich branżach i w tysiącach zastosowań — wszędzie tam, gdzie coś się porusza. Naszym celem jest udoskonalenie technologii i obniżenie kosztów w sposób neutralny pod względem emisji CO2 i bez odpadów z tworzyw sztucznych! igus GmbH podaje następujące dane na rok 2023:
 

igus: przychód ze sprzedaży

1,115 mld euro

Sprzedaż

igus: pracownicy na całym świecie

4.600

Pracownicy na całym świecie

igus: lokalizacje i dystrybutorzy

31

Lokalizacje i 50 dystrybutorów: przedstawiciele w ponad 80 krajach

igus: klienci

188 000

Klienci

igus: części

243 000

Produkty z magazynu

igus: wtryskarki

800

Wtryskarki

Założony15 października 1964 przez Margret i Günter Blase w Kolonii (Mülheim); w 100% własność rodzinna
Z garażu w Kolonii na cały świat — więcej o historii firmy igus
CEOFrank Blase, dyrektor generalny i przedsiębiorca
Gerhard Baus, dyrektor generalny New Businesses
Michael Blass, dyrektor generalny systemów e-prowadników
Artur Peplinski, dyrektor generalny igus international
Tobias Vogel, dyrektor generalny łożysk ślizgowych i łożysk w technologii liniowej
Największe laboratorium testowe w branżyPowierzchnia całkowita 3800 m², 15 000 testów/rok
Inwestycje w B+R i cyfryzację51,7 mln euro
CertyfikatZarządzanie jakością i środowiskiem
DIN EN ISO 9001, IATF 16949, ISO 14001:2015, ISO 50001:2018
Inne certyfikaty i atesty


igus jest wielokrotnie nagradzaną firmą

Na przestrzeni wielu lat mieliśmy zaszczyt otrzymać szereg nagród i wyróżnień. Są one wyrazem uznania dla wyników pracy naszych pracowników. Jesteśmy szczególnie dumni z nagród iF design, uznania za przyjazność dla rodziny, nagrody branżowej NRW oraz tytułu Hidden Champion.

igus: nagrody

Więcej informacji o naszym świecie motion plastics można obejrzeć na filmie.

Świat motion plastics

Świat jest w ciągłym ruchu. A tam, gdzie jest ruch, możemy pomóc: ulepszamy to, co się porusza. Ta zasada przyświeca naszej działalności. Opracowując produkty wykonane z odpornych na zużycie, wysokowydajnych polimerów, usprawniamy ruch na całym świecie — za pomocą produktów wyprodukowanych w Niemczech. Nasze motion plastics to produkty z obszaru prowadników kablowych, przewodów, łożysk ślizgowych, technologii liniowej, półproduktów, druku 3D, Ekonomicznej Automatyzacji oraz obszarów inteligentnych czujników.

Zastosowania motion plastics

Ruch jest wszechobecny. Widzimy to każdego dnia, kiedy możemy towarzyszyć naszym klientom w ekscytujących projektach. Dziś obsługujemy 188 000 firm z ponad 80 krajów na całym świecie. Dla ponad 50 różnych branż, takich jak przemysł motoryzacyjny czy opakowaniowy, technologia kolejowa i rolnicza, budowa obrabiarek czy sektor energii odnawialnej — pracujemy wspólnie, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla każdego zastosowania.

Poznaj przykłady zastosowań


Jesteśmy na całym świecie

Produkty motion plastics firmy igus są produkowane w Niemczech, ale oczywiście nie mamy 188 000 klientów w samych Niemczech. Jesteśmy reprezentowani w ponad 80 krajach i mamy fabryki w 15 z nich; firma igus posiada 30 filii i wielu innych partnerów handlowych.

Przejdź do kontaktu
igus na całym świecie

Układ Solarny

Co reprezentujemy i jak działamy

Sercem naszej kultury jest nasz Układ Słoneczny. Nie, nie mówimy tutaj o układzie planetarnym. Układ słoneczny igus to schemat organizacyjny, który odzwierciedla nasze myśli i działania. W środku znajduje się klient, który jest dla nas tak samo ważny jak słońce dla Ziemi, które dostarcza światła, ciepła i energii — tak samo jak klient przekazuje nam życzenia, zachęty i pieniądze. Wokół klienta żyją i tworzą nasi koledzy i zespoły, które przyjmują jego wymagania i znajdują właściwe rozwiązania jego problemów, często innowacyjne. Sukces naszych pracowników wynika więc z sukcesu naszych klientów. Naszym zadaniem, jako firmy, jest zapewnienie naszym współpracownikom środków i atmosfery, w której praca sprawia im przyjemność.


Wirtualna wizyta w fabryce igus

Wirtualna wizyta w fabryce igus

Czy chcieliby Państwo zobaczyć rdzeń naszej działalności w Kolonii od środka? Zapraszamy do zanurzenia się w naszym świecie 360° VR i odkrycia szerokiej gamy stanowisk oraz obserwacji naszych pracowników podczas pracy. Wszystkim stanowiskom towarzyszą również ciekawe informacje o fabryce i maszynach. Zapraszamy do środka!

Z ciekawością wybiegamy w przyszłość

IMPS, targi wewnętrzne, w których można uczestniczyć wirtualnie

Badania na obszarze 3800 m2, otwartość na pomysły klienta, oraz coroczna prezentacja naszych innowacji na targach wewnętrznych oraz na całym świecie ... to właśnie jest dla nas innowacja. Chcemy współpracować z naszymi klientami, aby szybciej znajdować odpowiednie rozwiązania. Zwracamy uwagę nie tylko na bieżące problemy, ale również na wyzwania przyszłości. Przykładem jest cyfryzacja, która przebiega obecnie we wszystkich strukturach firmy igus i jest ściśle powiązana z innowacjami w naszej firmie.

Polimery a zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój w igus

Nasze motion plastics i zrównoważony styl życia nie przeszkadzają sobie nawzajem. Wysokowydajne tworzywa sztuczne mogą przyczynić się do ochrony zasobów i środowiska podczas produkcji, w trakcie użytkowania i po zakończeniu okresu eksploatacji produktu. W tej dziedzinie od lat zajmujemy się w szczególności dwoma tematami: neutralność pod względem produkcji CO2 i zero odpadów z tworzyw sztucznych — bezpośredni wpływ na klimat oraz możliwość recyklingu naszych produktów.Terminy "igus", "Apiro", "chainflex", "CFRIP", "conprotect", "CTD", "drylin", "dry-tech", "dryspin", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-skin", "e-spool", "flizz", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igutex", "kineKIT", "manus", "motion plastics", "pikchain", "readychain", "readycable", "ReBeL", "speedigus", "triflex", "robolink", "xirodur" i "xiros" są prawnie chronionymi znakami towarowymi firmy igus® GmbH w Republice Federalnej Niemiec oraz, w stosownych przypadkach, w niektórych innych krajach.

igus® GmbH podkreśla, że nie sprzedaje żadnych produktów firm Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES , Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber oraz wszystkich innych producentów napędów wspomnianych na tej stronie. Produkty oferowane przez igus® należą do igus® GmbH.