Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.
Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
PL(PL)

O firmie igus

igus jest producentem wysokowydajnych polimerów do ruchu. Od 1964 opracowujemy i produkujemy tzw. motion plastics, innowacyjne produkty wykonane z tworzyw sztucznych niewymagających smarowania. Obejmują one prowadniki kablowe, przewody, łożyska ślizgowe, technologię śrub pociągowych, roboty i inteligentne czujniki, które pomagają naszym klientom ulepszać technologię i obniżać koszty. Większość produktów wytwarzana jest w procesie formowania wtryskowego, od którego firma wywodzi swoją nazwę: igus = "Industriespritzguss" (przemysłowe formowanie wtryskowe).

Nasze cele


Ulepszyć ruchome elementy

Świat motion plastics

Świat jest w ciągłym ruchu. A tam, gdzie coś się porusza, wkraczamy i oferujemy naszym klientom innowacje techniczne: ulepszaj to, co się porusza!

Ta zasada przyświeca naszej działalności. Opracowując produkty wykonane z odpornych na zużycie, wysokowydajnych polimerów, usprawniamy ruch na całym świecie — za pomocą elementów wyprodukowanych w Niemczech. Nasze motion plastics to produkty z obszaru prowadników kablowych, przewodów, łożysk ślizgowych, technologii liniowej, półproduktów, druku 3D, Ekonomicznej Automatyzacji oraz obszarów inteligentnych czujników.
Zachęcamy do odkrycia motion plastics już teraz

Ulepszone aplikacje dzięki motion plastics

Ruch jest wszechobecny. Widzimy to każdego dnia, kiedy możemy towarzyszyć naszym klientom w ekscytujących projektach. Obecnie obsługujemy 188 000 firm z ponad 80 krajów na całym świecie i z ponad 50 różnych branż.

W przemyśle motoryzacyjnym, opakowaniowym, kolejowym czy rolniczym, przy konstrukcji obrabiarek czy w dziedzinie energii odnawialnych, ulepszamy to, co się porusza. Wspólnie staramy się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla każdej aplikacji.
Przejdź do przykładów zastosowania

Brak odpadów z tworzyw sztucznych

Jak trwałe są motion plastics?

Jako firma zajmująca się przetwórstwem tworzyw sztucznych uważamy, że naszym obowiązkiem jest wykorzystywanie zasobów w sposób zrównoważony i ochrona środowiska. Nasze motion plastics mogą się do tego w znacznym stopniu przyczynić — podczas produkcji, użytkowania i pod koniec okresu żywotności.

Dwa tematy są dla nas szczególnie ważne: Neutralność CO2, czyli bezpośredni wpływ na klimat, oraz zero plastikowych odpadów, czyli możliwość recyklingu naszych produktów.
Więcej informacji o zrównoważonym rozwoju w igus

Recykling technicznych tworzyw sztucznych

Aby zbliżyć się do naszego celu, jakim jest zero odpadów z tworzyw sztucznych, w 2019 rozpoczęliśmy program recyklingu naszych własnych prowadników kablowych: "eko-prowadnik". W międzyczasie rozszerzyliśmy ten program o platformę do recyklingu prowadników kablowych od dowolnego producenta, a także innych przemysłowych tworzyw sztucznych. Ponadto "eko-prowadnik" oferuje również rynek recyklatów i sieć partnerską dla firm zajmujących się recyklingiem. Wszystko pod hasłem: Recycling made easy!
Przejdź do programu "eko-prowadnik"

Bezproblemowa współpraca

Doskonałość inżynieryjna jest dziecinnie prosta — z motion plastics i radośćżerią igus

Z łatwością rozwijaj i projektuj maszyny oraz systemy. Z radością i zabawą podczas pracy. W procesie współpracy, który rozwija i poszerza kreatywność oraz techniczne know-how. W skrócie: Proste ulepszanie technologii — to właśnie oznacza radośćżeria! Zaprezentowaliśmy tę koncepcję na targach Hannover Messe 2023, która obejmuje prawdziwe innowacje i cyfrowe rewolucje związane z naszymi tworzywami sztucznymi. Przyjemność z grania powinna umożliwić inżynierom i technikom uwolnienie ich potencjału technicznego z zabawną łatwością i odkrycie nowych możliwości w rozwiązywaniu problemów, na przykład z iguverse.
Zachęcamy do odkrycia radośćżerii igus już teraz

Wsparcie na całym świecie

igus na całym świecie Produkty motion plastics firmy igus są wytwarzane w Niemczech, ale 188 000 naszych klientów pochodzi nie tylko z Niemiec, ale z całego świata. Jesteśmy reprezentowani w ponad 80 krajach i mamy fabryki w 15 z nich; firma igus posiada 30 filii i wielu innych partnerów handlowych. W ten sposób możemy zapewnić porady i wsparcie na miejscu — gdziekolwiek jesteś.

Szybka i niezawodna dostawa


W igus oferujemy wszystko z jednego źródła. To 243 000 produktów w ponad 1 000 000 wariantów — dostępne prosto z magazynu. Możemy przygotować je do wysyłki i dostarczyć w bardzo krótkim czasie — a jeśli coś trzeba zrobić bardzo szybko, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.

igus jest wielokrotnie nagradzaną firmą

igus: nagrody Na przestrzeni wielu lat mieliśmy zaszczyt otrzymać szereg nagród i wyróżnień. W końcu nagradza to wydajność naszych pracowników i produktów. Jesteśmy szczególnie dumni, na przykład, z naszej nominacji jako Hidden Champion ("Ukryty Zwycięzca"), z nagrody NRW Business Award, z naszego uznania jako firmy przyjaznej rodzinie oraz z nagród iF design.


Co reprezentujemy i jak działamy

Układ Słoneczny igus

Sercem naszej kultury jest Układ Słoneczny. Nie, nie mówimy tutaj o układzie planetarnym. Układ słoneczny igus to schemat organizacyjny, który odzwierciedla nasze myśli i działania. W środku znajduje się klient, który jest dla nas tak samo ważny jak słońce dla Ziemi, które dostarcza światła, ciepła i energii — tak samo jak klient przekazuje nam życzenia, zachęty i pieniądze. Nasze zespoły żyją i tworzą wokół klienta, przyjmując jego wymagania oraz znajdując właściwe rozwiązania jego problemów — często innowacyjne. Sukces naszych pracowników wynika z sukcesu klientów. Naszym zadaniem jako firmy jest tworzenie atmosfery, w której nasi koledzy mogą pracować z przyjemnością i w najlepszy możliwy sposób.

Z ciekawością wybiegamy w przyszłość

Badania na powierzchni 3800 m2, otwartość na pomysły klientów, nowe produkty każdego roku na wewnętrznych targach IMPS i wielu innych na całym świecie ... wszystko to oznacza dla nas innowacje. Chcemy wspólnie z naszymi klientami znajdować nowe rozwiązania i szybko je wdrażać, aby ulepszać technologię oraz obniżać koszty.

Zwracamy uwagę nie tylko na bieżące problemy, ale również na wyzwania przyszłości. Na przykład cyfryzacja przenika wszystkie struktury igus i jest ściśle powiązana z innowacjami.

igus 2023: fakty i liczby

igus: przychód ze sprzedaży

1,115 mld euro

Sprzedaż
igus: pracownicy na całym świecie

4.600

Pracownicy na całym świecie
igus: lokalizacje i dystrybutorzy

31

Lokalizacje i 50 dystrybutorów: przedstawiciele w ponad 80 krajach
igus: klienci

188 000

Klienci
igus: części

243 000

Produkty z magazynu
igus: wtryskarki

800

Wtryskarki
Założony15 października 1964 przez Margret i Günter Blase w Kolonii (Mülheim); w 100% własność rodzinna
Z garażu w Kolonii na cały świat — więcej o historii firmy igus
CEOFrank Blase, CEO New Businesses & Operations
Michael Blass, CEO e-chain systems
Artur Pepliński, CEO igus international
Tobias Vogel, CEO Plain Bearings & Linear Technology
Największe laboratorium testowe w branżyPowierzchnia całkowita 3800 m², 15 000 testów/rok
CertyfikatZarządzanie jakością i środowiskiem
DIN EN ISO 9001, IATF 16949, ISO 14001:2015, ISO 50001:2018
Inne certyfikaty i atestyTerminy "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" oraz "yes" są prawnie chronionymi znakami towarowymi firmy igus® GmbH/ Kolonia w Federalnej Republice Niemiec oraz, w przypadku niektórych, również w innych krajach. Jest to niepełna lista znaków towarowych (np. oczekujące na rozpatrzenie wnioski o rejestrację znaków towarowych lub zarejestrowane znaki towarowe) firmy igus GmbH lub spółek powiązanych z igus w Niemczech, w Unii Europejskiej, USA i/lub innych krajach lub jurysdykcjach.

igus® GmbH podkreśla, że nie sprzedaje żadnych produktów firm Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES , Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber oraz wszystkich innych producentów napędów wspomnianych na tej stronie. Produkty oferowane przez igus® należą do igus® GmbH.