Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
igus® - ulepsz ruch

Ponad pięć dekad doświadczenia motion plastics®

Nasz świat jest w ruchu od początku czasu. Postęp techniczny sprawia , że nasze maszyny są coraz szybsze, a ich ruchy coraz bardziej precyzyjne. Stwarza to nowe wyzwania w odniesieniu do komponentów maszyn. Już w 1964 r. Günter Blase, który założył firmę igus, wpadł na pomysł opracowania produktów do ruchu z wysokowydajnych polimerów o niskim zużyciu. Dziś nazywają się motion plastics.  produkty motion plastics przynoszą również poprawę z punktu widzenia ochrony środowiska. Ocena cyklu życia produkowanych tworzyw sztucznych jest dobra. W procesie produkcyjnym stosuje się 50 % mniej oleju mineralnego niż w przypadku podobnych produktów ze stali i 70% mniej niż w przypadku aluminium. Biorąc pod uwagę 54,4 miliarda ton smaru, który co roku trafia do środowiska, bezsmarowe tworzywa sztuczne od igus przyczyniają się do ochrony środowiska.

Günter Blase przy biurku  
Jak wszystko się zaczęło

„Daj mi swoją najtrudniejszą część i znajdę rozwiązanie”, powiedział Günter Blase swojemu pierwszemu klientowi. Ta obietnica stała się maksymą firmy i od tego czasu stanowi ważną część igus.

Główny budynek igus  
Zwinny od początku (Agile)

Układ słoneczny igus jest trwale zakorzeniony w naszej filozofii korporacyjnej, a nawet w architekturze naszej centrali. Wpływa na nasze wartości i działania.  

Koparka z komponentami igus  
Rozwiązujemy problemy w ponad 50 branżach

W 72 krajach i ponad 50 branżach motion plastics ułatwiają życie codzienne naszych klientów i ulepszają ich zastosowania. Klienci to korporacje odnoszące globalne sukcesy i bardzo wiele małych firm.

Laboratorium testowe firmy igus dla systemów zasilania  
motion plastics jest technologią

Ponad pięć dekad badań nad motion plastics w największym laboratorium w branży doprowadziło do uzyskania bardzo trwałych materiałów, które spełniają naszą obietnicę: „Koszty w dół, żywotność w górę”.

Tom Krause stoi przed drukarką SLS 3D  
Innowacja pochodzi od ludzi

Pracownicy igus są zawsze gotowi wysłuchać pomysłów i sugestii swoich klientów. Tak powstały jedne z najbardziej udanych innowacji. Wliczając obecnie pierwsze, inteligentne łożysko ślizgowe i ramię robota wykonane z tworzywa sztucznego.

Człowiek pracuje z tabletem w pociągu i kieruje ramieniem robota  
igus digital

Darmowe narzędzia online firmy igus są dostępne przez całą dobę i umożliwiają łatwą konfigurację oraz symulację produktów firmy.  Inteligentne produkty, tak zwane inteligentne tworzywa sztuczne, ogłaszają potrzebę konserwacji.

Zostań częścią naszego zespołu!

igus to firma prowadzona przez właściciela z siedzibą w Kolonii-Porz i oddziałami na całym świecie. Zawsze szukamy nowych pracowników, którzy chętnie się uczą, potrafią myśleć samodzielnie i zadawać właściwe pytania. Stań się częścią dedykowanego zespołu, który stara się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla klienta, w którym członkowie zespołu pracują razem przejrzyście, z otwartością i uczciwością.


Aktualne oferty pracy

personel igus w fabryce igus  

Newsletter

Monitor, tablet i smartfon z newsletterem firmy igus  

igus blog

Dowiedz się wszystkiego o profesjonalnym zasilaniu, przewodach, Ekonomicznej Automatyce i łożyskach, a także technologii liniowej oraz druku 3D bezpośrednio od naszych ekspertów z szeroką wiedzą na temat naszych produktów i gałęzi przemysłu.  Spójrz i daj się zainspirować!

 

Logo blogu igus  

Nagrody

Nagrody  

Kontakty

Radomir Ochocki  
Radomir Ochocki

Dyrektor zarządzający
dry-tech®

Daniel Marzec  
Daniel Marzec

Dyrektor zarządzający
e-chains®

Jolanta Zugaj  
Jolanta Zugaj

Dyrektor finansowy