Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.
Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
PL(PL)

Inteligentne rozwiązania do monitorowania stanu i konserwacji predykcyjnej

Przedłuż żywotność produktu i oszczędź koszty konserwacji dzięki inteligentnym tworzywom sztucznym

Rozwiązania w zakresie automatyzacji nie mogą się już obejść bez koncepcji digitalizacji. W tym celu oferujemy dwie możliwości. Bezpośrednim sposobem jest monitorowanie stanu, które zapewnia szybką integrację przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa. Z drugiej strony, jeśli chcesz całkowicie połączyć swoje zakłady produkcyjne w sieć z Internetem Rzeczy (IoT) , konserwacja predykcyjna jest właściwym wyborem.

W przypadku inteligentnych tworzyw sztucznych termin ten jest używany w odniesieniu do komponentów, takich jak systemy e-prowadników, przewody chainflex i łożyska z tworzyw sztucznych,  wyposażone w łączność i czujniki. igus® używa go, aby realizować swój cel, jakim jest tworzenie złożonych rozwiązań automatyzacji zgodnych z Przemysłem 4.0.
Poproś o osobiste wprowadzenie
Chcesz uniknąć przestojów w zakładzie i sprawić, by konserwacja była możliwa do zaplanowania? Jak to działa w igus, można zobaczyć na tym filmie ...

Nowości inteligentnych tworzyw sztucznych 2022 ...

... Teraz ze wszystkimi najważniejszymi aspektami!

Technologia w górę, koszty w dół: zawsze zapewnimy przynajmniej jedno z tych dwóch. Jest to nasz zawód i to, co oferujemy od wielu lat. Ogromne wyzwania obecnej pandemii zachęciły nas do jeszcze większych wysiłków.
 
Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi innowacjami w zakresie inteligentnych tworzyw sztucznych 2022, takimi jak nowy i.Cee:plus do konserwacji predykcyjnej w prowadnicach profilowych drylin W lub, po raz pierwszy, niezawodne monitorowanie stanu przewodów BUS'owych bez dodatkowych żył protektorowych.
 
Przemysł 4.0: Nowości 2022 z zakresu inteligentnych tworzyw sztucznych — przegląd

Te produkty mogą być wyposażone w technologię inteligentnych tworzyw sztucznych


Ogólny przegląd inteligentnych tworzyw sztucznych

Broszura zawiera szybki przegląd


Przegląd tematów:
  • Monitorowanie stanu (i.Sense)
  • Produkty do monitorowania stanu
  • Przykłady zastosowań monitorowania stanu
  • Konserwacja predykcyjna (i.Cee)
  • Przykłady zastosowań konserwacji predykcyjnej
  • Przepływy danych dotyczących konserwacji predykcyjnej
Pobierz broszurę

Monitorowanie stanu (i.Sense)


Monitorowanie stanu to najszybszy i najprostszy sposób łączenia wielu produktów igus® w celu stworzenia samokontrolującego produktu smart plastic. Czujniki są montowane w celu sprawdzenia parametrów (takich jak temperatura, siły i fale dźwiękowe/drgania) z wcześniej określonymi limitami. Wartości wykraczające poza limity skutkują alarmem lub powiadomieniem. Informacje te stanowią podstawę do podjęcia kolejnych kroków, takich jak konserwacja lub wyłączenie systemu. Jeśli jest to pożądane, wystąpienie wartości poza określonymi granicami mogą bezpośrednio wywołać wyłączenie systemu, aby zapobiec uszkodzeniom, które są kosztowne w naprawie.
W firmie igus® używamy terminu "i.Sense" w odniesieniu do monitorowania stanu.
 
Przejdź do monitorowania stanu

Konserwacja predykcyjna (i.Cee)


Konserwacja predykcyjna wykorzystuje czujniki, oprogramowanie i elementy monitorowania stanu, aby stworzyć system, który umożliwia dynamiczne obliczanie żywotności i określa najlepsze czasy konserwacji produktów igus®. Dzięki temu konserwacja predykcyjna jest kolejnym krokiem w kierunku osiągnięcia kompleksowej koncepcji inteligentnego zasilania i technologii łożysk. Ten system konserwacji predykcyjnej nosi nazwę "i.Cee" i jest dostępny w szerokiej gamie konstrukcji, oferując wysoki stopień indywidualności. Celem jest zawsze maksymalizacja bezpieczeństwa systemu i użytkownika oraz żywotności produktu.  
Nasz system konserwacji predykcyjnej nazywamy "i.Cee".
Przejdź do konserwacji predykcyjnej
Infografika o inteligentnych tworzywach sztucznych

Czego Państwo potrzebują?


 
Konserwacja predykcyjna z inteligentnymi tworzywami sztucznymi Poszukują Pańśtwo funkcji wyłączania systemu zasilania w celu uniknięcia awarii?
Konserwacja predykcyjna z inteligentnymi tworzywami sztucznymi Czy starasz się uniknąć oprogramowania do monitorowania swojego zasilania?
Konserwacja predykcyjna z inteligentnymi tworzywami sztucznymi Czy chcesz, aby powiadomienia o stanie były wyświetlane za pomocą diod LED?


Konserwacja predykcyjna z inteligentnymi tworzywami sztucznymi Czy chcesz, aby aktualna żywotność Twoich produktów igus® była wyświetlana przez cały czas?


Konserwacja predykcyjna z inteligentnymi tworzywami sztucznymi Czy chcesz wiedzieć, kiedy należy przeprowadzić konserwację jednego z Twoich produktów igus®?


Konserwacja predykcyjna z inteligentnymi tworzywami sztucznymi Chcesz uniknąć nieplanowanych przestojów maszyn?


Konserwacja predykcyjna z inteligentnymi tworzywami sztucznymi Czy chcesz, aby Twoje zasilanie i technologia łożysk ślizgowych spełniały wymagania Przemysłu 4.0?


Nowości w zakresie konserwacji predykcyjnej Więcej możliwości dla obszaru konserwacji predykcyjnej w zakresieInteligentnej Fabryki można znaleźć w naszym przeglądzie nowości.Przemysł 4.0: pomyślnie wdrożony w praktyce

baner

 


 

Produkcja samochodów

Konserwacja predykcyjna w produkcji samochodów Linie montażowe w produkcji motoryzacyjnej nigdy nie stoją w miejscu. Inteligentne koncepcje produkcji w stylu konserwacji predykcyjnej od dawna są tworzone na tych liniach produkcyjnych.
Więcej informacji

Przemysł dźwigowy

Monitorowanie stanu dźwigów Wysokie obciążenia, długie okresy użytkowania i zróżnicowane warunki pogodowe — żurawie muszą charakteryzować się fantastycznymi osiągami. Aby zapewnić to przez cały czas, potrzebne są niezawodne koncepcje monitorowania stanu.
Więcej informacji

Oczyszczalnie ścieków

Inteligentne monitorowanie stanu w oczyszczalni ścieków Oczyszczalnie ścieków stawiają wysokie wymagania zastosowanym komponentom: ciągłe działanie, warunki pogodowe i brud. Nasze inteligentne systemy e-prowadników są zaprojektowane z myślą o bezawaryjnej pracy przez cały czas — we wszystkich możliwych warunkach.
Więcej informacji

 


 

Maszyna do pakowania chleba

Maszyna do pakowania chleba „Monitorowanie stanu igus® CF.Q może zapobiegać awariom maszyn  o dużej wydajności”, mówi Dipl.-Ing. Oliver Tausch, szef działu elektrotechniki, odpowiedzialny za specyfikacje wymagane przez GHD.

Austriacki dostawca części dla branży motoryzacyjnej

Austriacki dostawca części dla branży motoryzacyjnej Austriacki dostawca części samochodowych używa inteligentnych polimerów firmy igus do swoich suwnic bramowych, które automatycznie obsługują bloki silnika.

Produkcja tlenku glinu

EC.P w AOS "Jeśli ruch prowadnika jest nadmiernie utrudniony przez kurz lub brud, system monitorowania siły pchającej/ciągnącej wyłącza system, zanim wystąpią jakiekolwiek uszkodzenia"

Myjnia kolejowa

inteligentne polimery na myjni kolejowej Zawsze czyste pociągi i bezpieczne dostawy energii dzięki konserwacji predykcyjnej z igus i.Cee.

Roboty kartezjańskie

Inteligentne polimery Güdel Dane docierają do systemu monitorowania stanu dzięki integracji czujników z inteligentnych polimerów z systemem zasilania.  

Oczyszczalnia ścieków

Inteligentne polimery w oczyszczalniach ścieków Żadnych przykrych niespodzianek dzięki monitorowaniu stanu przy szczególnie wolnych zastosowaniach, gdzie uszkodzenia są trudne do wykrycia i zwykle stają się widoczne dopiero, gdy jest już za późno.

Portal 3D CAD dla inteligentnych tworzyw sztucznych

Projektuj inteligentne e-prowadniki w portalu 3D CAD

Szybsze projektowanie inteligentnych systemów e-prowadników. Modele CAD dla wszystkich inteligentnych komponentów.

Nasze inteligentne systemy e-prowadników są już niezawodnie używane w setkach tysięcy zastosowań na całym świecie — od maszyn do napojów i CNC po huty stali. Długości samonośne nie stanowią problemu, a długie przesuwy są możliwe dla wielu różnych branż. 
Przejdź do portalu 3D CAD dla inteligentnych komponentów

Pozostałe materiały informacyjne:

Katalog inteligentnych tworzyw sztucznych

Zapraszamy do zapoznania się z naszym najnowszym katalogiem produktów zawierającym wszystkie fakty i liczby dotyczące inteligentnych tworzyw sztucznych: 
► Przeglądanie interaktywnego katalogu

Przetestowane!

Każdego roku przeprowadza się ponad 3000 testów, aby zebrać wystarczającą ilość danych do algorytmu określającego żywotność. 

Program recyklingu

Poproś firmę igus o recykling Twoich e-prowadników, niezależnie od producenta. Jak to działa?

Seminarium online

Skorzystaj z doświadczenia naszych prelegentów:
Interaktywne✓ Informacyjne✓ Bezpłatne✓


Terminy "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" oraz "yes" są prawnie chronionymi znakami towarowymi firmy igus® GmbH/ Kolonia w Federalnej Republice Niemiec oraz, w przypadku niektórych, również w innych krajach. Jest to niepełna lista znaków towarowych (np. oczekujące na rozpatrzenie wnioski o rejestrację znaków towarowych lub zarejestrowane znaki towarowe) firmy igus GmbH lub spółek powiązanych z igus w Niemczech, w Unii Europejskiej, USA i/lub innych krajach lub jurysdykcjach.

igus® GmbH podkreśla, że nie sprzedaje żadnych produktów firm Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES , Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber oraz wszystkich innych producentów napędów wspomnianych na tej stronie. Produkty oferowane przez igus® należą do igus® GmbH.