Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
Nabierz formy szybko
bez smarowania

Bądź zawsze aktywny ...

... dzięki doskonale zaprojektowanym prowadnicom liniowym oraz łożyskom igus® do sprzętu sportowego

Zmień swoje łożyska już teraz i obniż koszty nawet o 40%

McFit, Fitness First czy też Kieser Training - obecnie w niemieckich siłowniach trenuje ponad dziesięć milionów osób, przy tendencji rosnącej. Według statystyk na siłowniach największą popularnością cieszą się urządzenia do treningu siłowego, a także sprzęt do treningu cardio. Zawsze w centrum uwagi: ergonomiczne i płynne ruchy. Do mechanizmów regulacji pozycji siedzącej, obciążenia oraz nachylenia sprzętu polecamy łożyska i systemy liniowe firmy igus®. Oferują one wygodne przenoszenie oraz praktycznie bezgłośną pracę dzięki konstrukcji bez kulek. Minimalizacja hałasu jest szczególnie istotna w przypadku dużych sal gimnastycznych posiadających nawet kilkaset maszyn do ćwiczeń. Nie mniej ważne: produkty igus® są bezsmarowe. W końcu żadna osoba korzystająca z siłowni nie chce pobrudzić sobie rąk czy też poplamić swojego nowiutkiego stroju do ćwiczeń olejem. Pomijając jednak nawet to, sprzęt wykorzystywany profesjonalnie musi być w stanie wytrzymać ciągłą codzienną pracę, niezależnie od tego, czy jest regulowany ręcznie czy też elektronicznie za naciśnięciem przycisku. Lekkie, ciche i płynne ruchy ... zawsze, nawet przy pracy przez kilka godzin dziennie.

Zalety wysokowydajnych polimerów igus® dla branży produkcji sprzętu sportowego, fitness i rehabilitacyjnego:

Bezobsługowa praca na sucho, żadnego smaru

Niskie współczynniki tarcia

Cicha i płynna praca

Niekorodujące, łatwe do czyszczenia

Pochłania wibracje

Niskie zużycie

igus® w maszynach do ćwiczeń: wyróżnione nagrodą złoty manus® rozwiązanie pozwala urządzić trasę do biegów narciarskich we własnym domu.

 

Technika liniowa drylin®
 

Technika liniowa drylin®  

Łożyska iglidur®
 

Łożyska iglidur®  

  • Bezobsługowa praca na sucho
  • Niskie współczynniki tarcia
  • Pochłania wibracje

Łożyska sferyczne igubal®
 

Łożyska przegubowe igubal®  

  • Kompensacja niewspółosiowości
  • Niekorodujące, łatwe do czyszczenia
  • Wysoka nośność

Różne łożyska niestandardowe produkowane przez igus® zgodnie z Państwa szczególnymi wymaganiami  

Państwa komponent zgodny z indywidualnym zamówieniem, w pożądanej ilości i z określonego materiału.

Indywidualne rozwiązania są częścią asortymentu igus® w takim samym stopniu jak części standardowe. Nasi specjaliści dopasowują proces produkcji oraz materiał części dokładnie do Państwa wymagań. Odpowiedni do Państwa potrzeb materiał jest wybierany spośród szerokiej gamy odpornych na zużycie i bezobsługowych, wysokowydajnych polimerów.

Obszary zastosowań produktów z asortymentów drylin® oraz iglidur®

Wśród najpopularniejszych urządzeń do treningu siłowego znajdują się prasa do podciągania i prostowania nóg oraz atlas do ćwiczeń mięśni grzbietu. W urządzeniach tych prowadnice liniowe drylin® W oraz łożyska iglidur® niezawodnie pełnią swoje zadanie. Na przykład, prowadnica liniowa umożliwia prostą i niemal bezgłośną regulację wysokości drążka do treningu mięśni nóg. Podwójne profile i wózki mogą zostać szybko zamontowane, zaś dzięki bezsmarowej pracy prowadnice nie wymagają żadnych czynności konserwacyjnych. Z kolei jeśli chodzi o atlas do ćwiczeń mięśni grzbietu, we wszystkich jego punktach łożyskowania można z powodzeniem wykorzystać łożyska iglidur® G- oraz M250. Zastosowanie ich jest zalecane w każdym przegubie w sekwencji ruchu. Bez względu na miejsce ich instalacji łożyska te są odporne na korozję, nigdy nie skrzypią i są w stanie przeżyć nawet samo urządzenie.

Prasa do podciągania i prostowania nóg  
Atlas do ćwiczeń mięśni grzbietu  
Atlas do ćwiczeń mięśni grzbietu  

Do pracy nad układem krążenia doskonale nadaje się ergometr wioślarski. Łożyska igus® umożliwiają precyzyjną regulację przegubów zarówno obrotowych, jak i wahliwych - cicho i bez konieczności obsługi. Systemy liniowe drylin® montowane w ergometrach wioślarskich są całkowicie bezsmarowe, co pozwala na ich wykorzystanie także w zastosowaniach otwartych. Ich profil aluminiowy z podwójnym wałem oferuje wysoką odporność na skręcanie przy niskiej masie. Z kolei łożyska liniowe zapewniają beztarciowy i cichy ruch ślizgowy siedzenia.

Ergometr wioślarski  
Ergometr wioślarski  
Ergometr wioślarski  
Zastosowane produkty

Optymalna pozycja siedząca odgrywa kluczową rolę także w przypadku urządzeń do treningu cardio, takich jak rowery treningowe lub ergometry - tylko ona jest w stanie uchronić przed, na przykład, nadwyrężeniem stanu kolanowego. Bez względu na to, czy odbywa się ona ręcznie, czy też za pośrednictwem układu scalonego, regulacja pozycji siedzenia oraz wysokości uchwytów i wyświetlaczy wymaga zaledwie kilku sekund i odbywa się w sposób dostosowany do indywidualnych wymagań. Obejmująca profile i kompletne wózki lub pojedyncze łożyska liniowe seria prowadnic liniowych drylin® W stanowi idealny zestaw konstrukcyjny dla każdego urządzenia i projektu. W przypadku regulacji elektrycznej igus® oferuje także e-prowadniki oraz przewody, gwarantujące niezawodną pracę w każdej przestrzeni roboczej, nawet przy najmniejszych promieniach zgięcia.

Technika liniowa drylin® w urządzeniach do treningu cardio - regulacja siedzenia, wyświetlacza oraz uchwytu
Mechanizm regulacji siedzenia  
Regulacja wyświetlacza w urządzeniu do treningu cardio  
Regulacja uchwytu w urządzeniu do treningu cardio  
Zastosowane produkty
Łożyska iglidur® w urządzeniu do treningu cardio - mechanizm regulacji siodełka oraz pedał
Mechanizm regulacji siodełka  
Łożyska w pedale  
Zastosowane produkty

Dzięki łożyskom i systemom liniowym igus® modele profesjonalne spełniają wymogi mechaniczne pozwalające wytrzymać tego rodzaju obciążenia w dłuższym okresie czasu. Wytrzymałe elementy urządzeń gwarantują długoletnie bezpieczeństwo i niezawodność pracy bez żadnych awarii. W końcu nie ma nic bardziej denerwującego, zarówno dla osób prowadzących, jak i uczęszczających na siłownię, niż zepsute urządzenia na sali treningowej. Prowadnice liniowe i łożyska - w ofercie igus® można znaleźć wszystkie elementy tradycyjnej techniki napędowej w wersji bezsmarowej. U ich podstaw leżą niewymagające smarowania techniczne tworzywa sztuczne. Dzięki ruchowi prostszemu w porównaniu z krążącymi kulkami stalowymi elementy igus® charakteryzują się cichszą pracą oraz niższą masą przy jednoczesnej redukcji kosztów nawet o 40%.

Produkty igus® są z powodzeniem stosowane w sprzęcie sportowym, fitness oraz rehabilitacyjnym

Tutaj możesz zobaczyć przykłady aplikacji naszych klientów

Niezawodność i nośność

Podstawowym celem tego zastosowania jest zabezpieczenie osób niepełnosprawnych podczas zajęć rehabilitacyjnych na bieżni. Łożyska ślizgowe iglidur® zapewniają długą żywotność i najwyższą nośność.
 


Przejdź do zastosowania

Oszczędzające miejsce i bezobsługowe

18 osób trenujących jednocześnie na jednej maszynie do ćwiczeń - Body-Spider® udowadnia, że nie jest to tylko pobożne życzenie. Ok. 100 polimerowych łożysk igus® zapewnia odpowiednią kompaktowość oraz bezobsługowe działanie.
 


Przejdź do zastosowania

Płynny ruch ślizgowy bez smarowania

Dzięki tej maszynie do ćwiczenia mięsni czworogłowych, mięśnie zostają wzmocnione we właściwy sposób. Płynne przesuwanie dzięki technologii liniowej drylin® zapewnia optymalny sukces treningu. Bezkorozyjność i bezsmarowość elementów pozwala na pracę również na zewnątrz.
 


Przejdź do zastosowania

Ekonomiczne, ciche i nie wymagające smarowania

Z zestawem modułowym drylin® W, A i A Firma D Sports znalazła również możliwość wyposażenia swojego wysokiej jakości sprzętu fitness w ekonomiczne i jednocześnie bezsmarowe elementy.


Przejdź do zastosowania

Niezwykle wytrzymały, nawet przy stałym obciążeniu

To urządzenie pozwala użytkownikom na pracę nad napięciem mięśni oraz trening mięśni grzbietu. Dzięki łożyskom sferycznym igubal® siedzenie jest komfortowe, a urządzenie jest w stanie wytrzymać ciągłe obciążenie.


Przejdź do zastosowania

Długa żywotność, cicha praca i ekonomiczność

To zastosowanie uwidacznia korzyści płynące z przejścia z łożysk metalowych na rozwiązania wykonane z tworzyw sztucznych. Zastosowane w tym orbitreku łożyska sferyczne igubal® zapewniają cichą pracę oraz minimalizację wymagań konserwacyjnych.


Przejdź do zastosowania

Więcej informacji

Czasy dostaw produktów igus®