Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.
Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
PL(PL)

Komponenty do sprzętu fitness i rehabilitacyjnego

Obecnie w niemieckich siłowniach trenuje ponad dziesięć milionów osób, przy tendencji rosnącej. Zawsze w centrum uwagi: ergonomiczne i płynne ruchy. Do mechanizmów regulacji pozycji siedzącej, obciążenia oraz nachylenia sprzętu polecamy łożyska i systemy liniowe firmy igus. Są wygodne w obsłudze oraz pracują bardzo cicho. Nie mniej ważne: produkty igus działają całkowicie bez zewnętrznego środka smarnego. W końcu żadna osoba korzystająca z siłowni nie chce pobrudzić sobie rąk czy też poplamić olejem swojego nowiutkiego stroju do ćwiczeń. W każdym razie, maszyny do ćwiczeń muszą wytrzymać ciągłą, codzienną pracę, niezależnie od tego, czy są regulowane ręcznie, czy elektronicznie za pomocą przycisku.

Zalety rozwiązań igus:

 • Ekonomiczne
 • Oszczędzające przestrzeń montażową i masę
 • Bezobsługowe przy pracy 24/7
 • Szybka dostawa
 • Łatwy montaż
 • Kompletny system lub poszczególne komponenty zamawiane nawet pojedynczo
 • Obliczanie żywotności
 • Niski poziom hałasu oraz wibracji

Trzy najlepsze produkty

Technologia liniowa drylin

Technologia liniowa drylin

Łożyska ślizgowe iglidur

Łożyska ślizgowe iglidur
 • Bezobsługowa praca na sucho
 • Niski współczynnik tarcia
 • Absorpcja wibracji

Łożyska sferyczne igubal

Łożyska sferyczne igubal
 • Kompensacja niewspółosiowości
 • Niekorodujące, łatwe do czyszczenia
 • Wysoka nośność

Bezpłatne próbki

Przekonaj się, jak można udoskonalić technologię i obniżyć koszty sprzętu sportowego. Zamów nasze bezpłatne zestawy próbek łożysk ślizgowych igus lub technologii liniowej drylin W.

Przykłady zastosowania asortymentu produktów drylin i iglidur

Przykładowa suwnica do ćwiczenia nóg i atlas

Wśród najpopularniejszych urządzeń do treningu siłowego znajdują się suwnica do ćwiczenia nóg oraz atlas do ćwiczeń mięśni grzbietu. Prowadnica liniowa drylin W umożliwia prostą i niemal bezgłośną regulację wysokości drążka do treningu mięśni nóg. Podwójne profile i wózki mogą zostać szybko zamontowane, zaś dzięki bezsmarowej pracy prowadnice nie wymagają żadnych czynności konserwacyjnych. Dla wszystkich punktów łożyskowania na atlasie odpowiednie są łożyska ślizgowe iglidur G i M250. Zastosowanie ich jest zalecane w każdym przegubie w sekwencji ruchu. Bez względu na miejsce ich instalacji łożyska te są odporne na korozję, nigdy nie skrzypią i są w stanie przeżyć nawet samo urządzenie.
Suwnica do ćwiczenia nóg Suwnica do ćwiczenia nóg
Biceps na atlasie Biceps na atlasie
Atlas do ćwiczeń mięśni grzbietu Mięsnie grzbietowe na atlasie

Przykładowy ergometr wioślarski

Do pracy nad układem krążenia doskonale nadaje się ergometr wioślarski. Łożyska iglidur umożliwiają precyzyjną, cichą i bezobsługową regulację przegubów zarówno obrotowych, jak i wahliwych. Systemy liniowe drylin® W montowane w ergometrach wioślarskich są całkowicie bezsmarowe, co pozwala na ich wykorzystanie także w zastosowaniach otwartych. Ich profil aluminiowy z podwójnym wałem oferuje wysoką odporność na skręcanie przy niskiej masie. Z kolei łożyska liniowe zapewniają beztarciowy i cichy ruch ślizgowy siedzenia.
Ergometr wioślarski Uchwyt wioślarski
Ergometr wioślarski Szyna siedziska
Ergometr wioślarski Ramiona wysięgnika

Przykładowa maszyna do ćwiczeń domowych i ergometr

Optymalna pozycja siedząca odgrywa kluczową rolę także w przypadku urządzeń do treningu cardio, takich jak rowery treningowe lub ergometry - tylko ona jest w stanie uchronić przed, na przykład, nadwyrężeniem stanu kolanowego. Bez względu na to, czy odbywa się ona ręcznie, czy też za pośrednictwem układu scalonego, regulacja pozycji siedzenia oraz wysokości uchwytów i wyświetlaczy wymaga zaledwie kilku sekund i odbywa się w sposób dostosowany do indywidualnych wymagań. Obejmująca profile i kompletne wózki lub pojedyncze łożyska liniowe seria prowadnic liniowych drylin® W stanowi idealny system dla każdego urządzenia i projektu. Szczególnie w przypadku regulacji elektrycznej, e-prowadniki i przewody energetyczne igus® zapewniają bezawaryjną pracę w każdej przestrzeni montażowej, nawet przy najmniejszych promieniach gięcia.
Ergometr wioślarski Regulacja siedziska w ergometrze wioślarskim
Ergometr Regulacja siedziska w ergometrze
Orbitrek Regulacja wyświetlacza w orbitreku

Przykładowa maszyna do ćwiczeń cardio

Dzięki łożyskom i systemom liniowym igus, profesjonalne modele spełniają wymogi mechaniczne pozwalające wytrzymać tego rodzaju obciążenia w dłuższym okresie czasu. Wytrzymałe elementy urządzeń gwarantują długoletnie bezpieczeństwo i niezawodność pracy bez żadnych awarii. W końcu nie ma nic bardziej denerwującego, zarówno dla osób prowadzących, jak i odwiedzających siłownię, niż zepsute urządzenia na sali treningowej. Bez względu czy to prowadnice liniowe czy łożyska ślizgowe w ofercie igus® można znaleźć wszystkie elementy tradycyjnej technologii napędowej w wersji bezsmarowej. Opierają się na bezsmarowych polimerach technicznych. Dzięki prostszemu ruchowi, w porównaniu z krążącymi kulkami stalowymi, charakteryzują się cichszą pracą oraz niższą masą przy jednoczesnej redukcji kosztów nawet o 40%.
Łożyska ślizgowe w regulacji siedziska i pedału Regulacja siedziska i pedału
Łożyska ślizgowe w orbitreku Dźwignia ramienia
Łożyska ślizgowe w steperze Wysuwany stopień

Przykłady udanych zastosowań


Pozostałe informacje

Broszura dotycząca produktów fitness

Wszystkie ważne informacje o naszych produktach i usługach
Pobierz

Narzędzia online igus

Skonfiguruj pożądany produkt online, oblicz żywotność, zredukuj koszty procesu
Zachęcamy do odkrycia narzędzi


Terminy "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" oraz "yes" są prawnie chronionymi znakami towarowymi firmy igus® GmbH/ Kolonia w Federalnej Republice Niemiec oraz, w przypadku niektórych, również w innych krajach. Jest to niepełna lista znaków towarowych (np. oczekujące na rozpatrzenie wnioski o rejestrację znaków towarowych lub zarejestrowane znaki towarowe) firmy igus GmbH lub spółek powiązanych z igus w Niemczech, w Unii Europejskiej, USA i/lub innych krajach lub jurysdykcjach.

igus® GmbH podkreśla, że nie sprzedaje żadnych produktów firm Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES , Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber oraz wszystkich innych producentów napędów wspomnianych na tej stronie. Produkty oferowane przez igus® należą do igus® GmbH.