Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Materiały multimedialne

Czy masz pytania? Potrzebujesz materiałów?
Bieżące informacje prasowe i materiał fotograficzny gotowy do publikacji są dostępne tutaj.
Będziemy wdzięczni również za Twój numer telefonu, adres e-mail czy numer faksu!
 
Kontakt do prasy Czy dodać Cię do naszej listy mailingowej dotyczącej materiałów multimedialnych?

Komunikaty prasowe-tematyka

Cyfrowe targi innowacji: ponad 18 000 odwiedzających stoisko targowe igus2020-08-06

Specjalista motion plastics udowadnia, że stoisko targowe może być oblegane również w czasach koronawirusa

Od początku maja, wystawa innowacji igus znajduje się w hali zlokalizowanej w Kolonii. Ponad 100 nowości motion plastics jest prezentowanych na rzeczywistym stoisku targowym igus, które można odwiedzić z ekspertami igus poprzez różne kanały cyfrowe lub wirtualnie, za pośrednictwem strony internetowej. W czerwcu ponad 18 000 odwiedzających skorzystało z wyjątkowej oferty i sprawdziło, jak można usprawnić technologię oraz zredukować koszty dzięki motion plastics.

100 nowości z zakresu polimerów do pracy w ruchu jest obecnie prezentowanych przez igus na stoisku targowym o powierzchni 400 metrów kwadratowych w Kolonii. Podobnie jak na standardowych, pomarańczowych stoiskach targowych, podczas takich wydarzeń jak Hannover Messe, Motek lub SPS, można tutaj znaleźć najnowsze innowacje motion plastics, dzięki którym klienci usprawniają technologię i obniżają koszty: roboty z serii ekonomicznej automatyzacji, inteligentne łożyska ślizgowe lub e-prowadnik autoglide 5, jako łatwa w montażu i niedroga w utrzymaniu alternatywa dla szynoprzewodów. Na wirtualnym stoisku targowym igus nie widać tylko odwiedzających.

Tylko na pierwszy rzut oka – bo w rzeczywistości, ponad 18 000 zainteresowanych osób z całego świata, odwiedziło już stoisko igus wirtualnie; z własnej inicjatywy, w wersji wirtualnej lub w ramach cyfrowej wizyty we współpracy ze specjalistą igus. Na poszczególnych stacjach, ekranach wyświetlaczy, w filmach i tekstach, igus dostarcza informacje o innowacjach produktowych. Od przewodów SPE, opracowanych specjalnie do pracy w e-prowadnikach, po lekką, polimerową prowadnicę teleskopową drylin i dwuskładnikowe drukowanie 3D. Umieszczone linki prowadzą użytkownika do bardziej szczegółowych informacji technicznych i filmów znajdujących się na stronie internetowej. „Choć katalog igus zapewnia szeroki przegląd produktów, to właśnie cyfrowa wycieczka z ekspertem jest niezwykle pomocna, zwłaszcza w przypadku różnorodnych nowości” - mówi odwiedzający Themistoklis Savvidis, szef działu projektowania mechanicznego w ISC International Service & Consulting GmbH z Remscheid. „Natychmiast doświadczasz nowych rzeczy i wraz z konsultantem igus koncentrujesz się dokładnie na tym, co Cię interesuje podczas codziennej pracy.” Ta osobista, szybka konsultacja jest w rzeczywistości wyjątkowo skuteczna, nawet w porównaniu do prawdziwych targów, potwierdza inżynier projektant René Wirt z CKO Maschinen und Systemtechnik GmbH. „Na stoisku targowym być może będę musiał czekać dłużej ze względu na dużą liczbę odwiedzających. Tutaj, umawianie spotkań jest szybkie, a prezentacja nowości nie jest szczególnie czasochłonna, co pozwala na większe dostosowanie konsultacji do indywidualnych potrzeb. W obecnej sytuacji, cyfrowa wystawa firmy igus jest interesującą alternatywą dla rzeczywistego stanowiska”, podkreśla Uwe Kinze, kierownik ds. Rozwoju w firmie Haps, producenta okuć z Velbert. Niemniej jednak, jest również przekonany, że w perspektywie średnioterminowej nie zastąpi to klasycznej obecności na targach igus. „Doceniam możliwość sprawdzenia oferty stoiska targowego za pomocą dotyku, gdy mogę własnoręcznie przetestować komponenty igus i uważnie przyjrzeć się szczegółom produktu.” Firma igus sprostała także tym wymaganiom i po wirtualnych wizytach wysyła klientom odpowiednie próbki do sprawdzenia.

Stoisko targowe w ruchu
Stanowisko targowe igus w Kolonii stale się rozwija i jest aktywnie wykorzystywane do komunikacji igus, zgodnie z hasłem „Koszty w dół, technologia w górę. To nasza praca". Odbyła się tam coroczna konferencja prasowa oraz prezentacja tegorocznych nowości produktowych YouTube. Przyznano również nagrody w konkursie vector 2020, który docenia ekscytujące i kreatywne zastosowania systemów e-prowadnikowych. Złoty vector 2020 powędrował do firmy Gildemeister Italiana S.p.A. za system przetwarzania Multisprint. Osiem konfekcjonowanych e-prowadników niezawodnie oraz bezpiecznie prowadzi przewody i węże w bardzo ograniczonej przestrzeni montażowej wielowrzecionowej tokarki.