Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.
Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
PL(PL)

UL/CSA Recognized

The Underwriters Laboratories (UL) Institute

Amerykański instytut Underwriters Laboratories (UL) to niezależna organizacja, która bada, testuje i certyfikuje produkty pod kątem ich bezpieczeństwa. W związku z tym UL opracowuje procedury i standardy oceny produktów, urządzeń, materiałów, części, komponentów, systemów i sprzętu pod kątem bezpieczeństwa. Od 1894 normy bezpieczeństwa UL obejmują zalecenia projektowe, a także wymagania dotyczące testowania i certyfikacji. Wymagania projektowe dla różnych produktów. Ponadto UL jest uważane za uznane na całym świecie laboratorium badawcze i jeden z najszerzej akceptowanych znaków certyfikacyjnych. Znak UL pojawia się na 22 miliardach produktów rocznie w Stanach Zjednoczonych.

UL i CSA

Instytucją odpowiedzialną za atest w USA jest Underwriters Laboratories (UL). W Kanadzie odpowiada za to Canadian Standards Association (CSA). Wytyczne i procesy certyfikacyjne różnią się pod względem złożoności w zależności od rynku i kraju. Tak zwane Memorandum of Understanding umożliwia stosowanie w obu krajach, niezależnie od miejsca certyfikacji. Obie organizacje testujące rozróżniają tak zwane certyfikaty "UL/CSA Listed" i "UL/CSA Recognized", z których oba spełniają normatywne wymagania bezpieczeństwa, które są weryfikowane za pomocą procedur testowych.
cURus

Znaczenie UL/CSA Recognized

Znak UL/CSA Recognized jest przyznawany podzespołom większych systemów, w którym to przypadku certyfikowane są tylko komponenty, które nie są przeznaczone do pojedynczej instalacji lub zastosowania. Przewody do zastosowań, których nie można normatywnie i kompletnie opisać, są następnie certyfikowane według norm "UL/CSA Recognized" (AWM).
Jako przykład można tu wymienić przewody stosowane w e-prowadnikach: są one tak różne, złożone i różnorodne, że pełny opis normatywny jest niemożliwy. Tutaj ma zastosowanie certyfikat "UL/CSA Recognized". Zapewnia producentom przewodów całą gamę różnych opcji połączenia w zakresie materiału izolacyjnego, płaszcza i konstrukcji. Na tej podstawie producenci przewodów idealnie tworzą kombinację, która może być używana dokładnie do konkretnego zastosowania klienta, tj. do prac.
 

Atest UL dla bezhalogenowych przewodów TPE

Wymagania bezpieczeństwa ochrony przeciwpożarowej w USA są znacznie bardziej rygorystyczne niż w Niemczech. Tylko odpowiednio przetestowane produkty, otrzymują pieczęć UL.

Firma igus, otrzymała, jako pierwszy producent na świecie, certyfikat UL AWM od znanej amerykańskiej organizacji Underwriters Laboratories (UL) za wysokiej klasy przewody TPE, które nie zawierają ognioodpornych halogenów jako dodatków. Po raz pierwszy organizacja testująca uznała, że bezhalogenowe przewody TPE mogą również spełniać wymagania ochrony przeciwpożarowej w przemyśle. Niezależna organizacja Underwriters Laboratories (UL) jest jednym z najważniejszych autorytetów w USA w zakresie bezpieczeństwa produktów. Od 1894 roku testuje komponenty maszyn i systemów, aby sprawdzić, czy są one odpowiednie do użytku przemysłowego. Ich pieczęć jest jednym z warunków wstępnych wejścia na rynek w Ameryce Północnej. Ochrona przeciwpożarowa odgrywa kluczową rolę. Dzieje się tak dlatego, że według Amerykańskiego Narodowego Stowarzyszenia Ochrony Przeciwpożarowej (NFPA) pożary maszyn są czwartą wiodącą przyczyną pożarów w środowiskach przemysłowych w USA — tuż za nią plasują się pożary spowodowane czynnikami elektrycznymi.
Wysokiej klasy przewody TPE z atestem UL


Terminy "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" oraz "yes" są prawnie chronionymi znakami towarowymi firmy igus® GmbH/ Kolonia w Federalnej Republice Niemiec oraz, w przypadku niektórych, również w innych krajach. Jest to niepełna lista znaków towarowych (np. oczekujące na rozpatrzenie wnioski o rejestrację znaków towarowych lub zarejestrowane znaki towarowe) firmy igus GmbH lub spółek powiązanych z igus w Niemczech, w Unii Europejskiej, USA i/lub innych krajach lub jurysdykcjach.

igus® GmbH podkreśla, że nie sprzedaje żadnych produktów firm Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES , Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber oraz wszystkich innych producentów napędów wspomnianych na tej stronie. Produkty oferowane przez igus® należą do igus® GmbH.