Prosimy wybrać kraj dostawy

Wybór kraju/regionu może mieć wpływ na różne czynniki, takie jak cena, opcje wysyłki i dostępność produktów.
Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69
PL(PL)

triflex® R do robotów przemysłowych

Wydłużenie okresu eksploatacji systemu zasilania robotów przemysłowych

Z punktu widzenia użytkownika, system zasilania energią dla przemysłowych robotów wieloosiowych musi spełniać wiele wymagań. Możliwość programowania wieloosiowych sekwencji ruchów - częsciowo offline - podczas projektowania często prowadzi do ekstremalnego napręzania przewodów. Czasami występuje ryzyko przedwczesnej awarii, które często jest powiązane z wysokimi kosztami wynikającymi z przestojów w produkcji. Wymienione wyżej funkcje w połączeniu z modułową konstrukcją i inteligentnymi akcesoriami od 2003 r. są wykorzystywane w rozwoju systemu zasilania triflex® R.

Podstawa triflex® R

System zasilania energią składa się z solidnych, pojedynczych łączących się ogniw. Stosowany materiał to przetestowany w wielu aplikacjach liniowych igumid NS. Zapewnia doskonałą ochronę przewodów przed uderzeniami i ścieraniem w ramieniu robota, a także przed zabrudzeniami, wiórami i płynami stosowanymi w inżynierii mechanicznej. Podobnie jak w przypadku naczep samochodowych jednoczęściowe złącza są podłączane panewkowo, zgodnie z tzw. „regułą naczepy”.
Mechanizm połączeniowy systemu triflex® R
Reguła naczepy łączy odporność na duże siły rozciągające z możliwością odłączania i podłączania systemu zasilania triflex® R w dowolnym punkcie. Naturalnie bez konieczności stosowania dodatkowych elementów podpierających. Mechanizmy odciągające takie jak sprężyny zamontowane zewnętrznie dookoła przewodu są często wykorzystywane do spełniania funkcji ruchu 3D zasilania energii, zwłaszcza w robotach przemysłowych. Powstawanie pętli jest zminimalizowane lub przewody są poprowadzone wokół problematycznych krawędzi za pomocą tych mechanizmów odciągających.
Mechanizm odciągający z wbudowanymi trzpieniami z włókna szklanego

Wyjatkowe dzieki prętom z włókna szklanego i FlexBar

System triflex® R jest wykorzystywany do łatwego montażu mechanizmów odciągających z wbudowanymi trzpieniami z włókna szklanego. Dzięki nim system triflex® R ma kierunkowe pochylenie. W połączeniu z wbudowanym elementem po ruchomej stronie system triflex® R zapewnia wiele możliwości bez trzpieni z włókna szklanego w zakresie prowadzenia przewodów do przegubu robota.
Aby wykorzystać szeroki zakres opcji konstrukcji triflex® R, oferujemy kompleksową ofertę akcesoriów dostosowanych do wykorzystania w robotach przemysłowych, jako uzupełnienie systemu prowadników kablowych triflex® R oraz fabrycznie zmontowanych modułów z trzpieniami z włókna szklanego. Mocowanie i montaż prętów z włókna szklanego w pozycji możliwie idealnej na ramieniu robota może być zrealizowany dzięki uniwersalnemu zestawowi montażowemu. W razie modyfikacji lub rozszerzeń programu robota, zamocowanie może być wielokrotnie zmieniane i trwale przystosowywane do nowych warunków.
 
Trudne ruchy robota z FlexBarEkstremalne zakresy ruchów robota z różnymi sekwencjami ruchów możliwe są dzięki systemowi FlexBar. W połączeniu z uniwersalnym zestawem montażowym systemu FlexBar możliwa jest praktycznie każda sekwencja ruchów. Bardzo duża siła odciągająca zaawansowanego materiału kompozytowego w systemie FlexBar zapobiega powstawaniu pętli przy głowicy robota nawet przy ekstremalnych zakresach ruchu. Np. ponowne ustawienie wymagane przez zmianę programu można przeprowadzić w dowolnej chwili i przy niewielkich kosztach.

Uniwersalny ze specjalnymi akcesoriami

Łatwo-otwieralny element mocujący z mechanizmem zatrzaskowym może być dostarczany opcjonalnie jako element posredni lub końcowy z lub bez odciążenia ciągu, jak również z mocowaniem sztywnym lub obrotowym. Seria triflex® R jest wyposazona w serię specjalnych akcesorii. Podczas korzystania z bardzo grubych przewodów, np. przewodów zasilania modułów spawalniczych, przewodów danych itp. zalecamy zastosowanie zewnętrznego odciążania ze standardowymi zaciskami odciążającymi (CFX). Moduł odciążania jest wyposażony w zacisk regulowany w dwóch poziomach do zamocowania na standardowym ramieniu przedłużającym (30 mm) stosowanym przez wielu producentów robotów. Poprzez zamocowanie na ruchomym końcu można ustawic idealny kąt. Przy zastosowaniu systemu prowadników kablowych triflex® R w warunkach ekstremalnie wysokich temperatur, np. w odlewniach itp. cały system lub jego części mogą być chronione poprzez wykorzystanie osłon przewodów odpornych na wysokie temperatury, zabezpieczające przed odpryskami o temperaturze maks. 600°C.

Obsługa prętów z włókna szklanego

Wykorzystane pręty sprężynujące są dostarczane wraz ze specjalnymi aluminiowymi nakrętkamii na końcach. Dzieki temu pręty można zamocować na końcu ruchomym między dwoma ogniwami by zapobiec wypadaniu ich z prowadnika. W punkcie stałym, pięć ogniw jest wzocnione poprzez pręty gwintowane, dzieki czemu względne ruchy prętów i prowadnika są kompensowane. Pręty z włókna szklanego są sprzedawane w kawałkach jako kompletne modułu gotowe do montażu. Koniec ruchomy jest oznaczony przez pięć białych punktów, ostatnie ogniwo łańcucha poprzez jeden biały punkt. By kompensować siły wynikające z dźwigni, należy wykorzystać dwa elementy mocujące w punkcie stałym. Powinny być one zamocowane na długości co najmniej ośmiu ogniw. Elementy mocujące nie są częścią modułu prętów sprężynujących i należy je zamówić oddzielnie.

Uniwersalny zestaw mocujacy.

Uniwersalny zestaw montażowy składa się z rury ze stali nierdzewnej zgiętej pod kątem 90°, dwóch obrotowych pasów mocujących połączonych z robotem oraz jednej płyty mocującej regulowanej w dwóch poziomach za pomocą uchwytów mocujących modułu trzpienia z włókna szklanego. Jeśli uniwersalny zestaw montażowy jest zamocowany pod takim kątem, że jest skierowany do osi 6, natomiast długość trzpienia z włókna szklanego jest większa niż odległość między osią 5 a pierwszą lokalizacją montażową, system triflex® R można poprowadzić ponad lub w pobliżu ramienia robota, aż do osi 5.
Uniwersalny zestaw montażowy do robotów przemysłowych
Dodatkowa, krótka część prowadnika triflex® R bez pręta z włókna szklanego, osadzona w punkcie ruchomym, może zapewnić częste ruchy obrotowe więkdze niż +/- 180 st. Na osi 6, bez odatkowego kontaktu między prowadbnikiem a robotem. Dla ruchów osi 5 większych niż 90 st, lub dodatkowo od osi 4 i osi 6 wieksze niż +/- 180 st, lub w przypadku małych przestrzeni montażu, zaleca się montaż uniwersalnego elementu montażu odwróconego w kierunku tylnym. Można teraz zamontować także pręty z włókna szklanego na ramieniu robota, pod większym kątem, co daje większy efekt odciągu. W przypadku konstrukcji, w których późniejszy zakres ruchu robota nie jest znany, należy uwzględnić dwa razy większą długość modułu trzpienia z włókna szklanego na wolnym końcu prowadnika. Elementy mocujące wchodzą w skład uniwersalnego zestawu montażowego.

Alternatywy

System triflex® R e-chain® z prętami z włókna szklanego może być zamontowany na specyficznych punktach montażu. W takiej sytuacji prowadnik jest dostosowywany do ruchu metodą prób i błędów poprzez skracania, a czasami również przez przedłużanie. Inną metodą jest zamocowanie systemu triflex® R obok lub z tyłu robota z pionowym, niezależnym modułem trzpienia z włókna szklanego. Ze względu na ekstremalnie wysoką amplitudę, system zasilania porusza się wraz z robotem po bardzo dużym obszarze roboczym.
Prowadnik może być zamontowany bezpośrednio na narzędziu na końcu ruchomym. Dzięki temu prowadzenie kabla jest możliwe bez bezpośredniego połączenia z robotem, systuacja ta pozwala na pracę z różnymi narzędziami bez połączeń wtyczkowych dla elektryczności , medii lub systemów bus. Tutaj, zasilanie poprzez osie 1-3 z zewnętrznym prowadzeniem kabla często jest konieczne.

Porady

Z przyjemnoscia osobiscie odpowiem na Panstwa pytania

Wysylka i doradztwo

Osobiscie:

Od poniedzialku do piatku od 7:00 do 20:00.
Soboty od 8:00 do 12:00.

Online:

24h


Terminy "Apiro", "AutoChain", "CFRIP", "chainflex", "chainge", "chains for cranes", "ConProtect", "cradle-chain", "CTD", "drygear", "drylin", "dryspin", "dry-tech", "dryway", "easy chain", "e-chain", "e-chain systems", "e-ketten", "e-kettensysteme", "e-loop", "energy chain", "energy chain systems", "enjoyneering", "e-skin", "e-spool", "fixflex", "flizz", "i.Cee", "ibow", "igear", "iglidur", "igubal", "igumid", "igus", "igus improves what moves", "igus:bike", "igusGO", "igutex", "iguverse", "iguversum", "kineKIT", "kopla", "manus", "motion plastics", "motion polymers", "motionary", "plastics for longer life", "print2mold", "Rawbot", "RBTX", "readycable", "readychain", "ReBeL", "ReCyycle", "reguse", "robolink", "Rohbot", "savfe", "speedigus", "superwise", "take the dryway", "tribofilament", "triflex", "twisterchain", "when it moves, igus improves", "xirodur", "xiros" oraz "yes" są prawnie chronionymi znakami towarowymi firmy igus® GmbH/ Kolonia w Federalnej Republice Niemiec oraz, w przypadku niektórych, również w innych krajach. Jest to niepełna lista znaków towarowych (np. oczekujące na rozpatrzenie wnioski o rejestrację znaków towarowych lub zarejestrowane znaki towarowe) firmy igus GmbH lub spółek powiązanych z igus w Niemczech, w Unii Europejskiej, USA i/lub innych krajach lub jurysdykcjach.

igus® GmbH podkreśla, że nie sprzedaje żadnych produktów firm Allen Bradley, B&R, Baumüller, Beckhoff, Lahr, Control Techniques, Danaher Motion, ELAU, FAGOR, FANUC, Festo, Heidenhain, Jetter, Lenze, LinMot, LTi DRiVES , Mitsubishi, NUM, Parker, Bosch Rexroth, SEW, Siemens, Stöber oraz wszystkich innych producentów napędów wspomnianych na tej stronie. Produkty oferowane przez igus® należą do igus® GmbH.