Moja osoba do kontaktu
igus® Sp. z o.o.

ul. Działkowa 121C

02-234 Warszawa

+48 22 863 57 70
+48 22 863 61 69

Duża zmienność przy zredukowanych kosztach

Zastosowanie w produkcji szkła

FAST/Z/25" jest oznaczeniem projektu wypuszczonego przez Ernst Pennekamp GmbH & Co. OHG w ostatnim roku. FAST/Z/25 jest kompaktowy, bardzo szybki i czuły. Popycha produkty szklane o temperaturze około 500 ºC wychodzące z formy do pieca lehr. FAST/Z/25 może wykonywać płynne, nakładające się ruchy tak samo jak robot. Daje to kilka korzyści. Z jednej strony system może pracować prawie bez zatrzymania. Z drugiej strony umożliwia to większą elastyczność w ustawieniu butelek na pasie przenośnika. Pennekamp wymagał łańcucha energii do zasilania energia poszczególnych osi. Zadecydowano, że będzie to system triflex® firmy igus® z okrągłym przekrojem. Mogą absorbować duże siły rozciągania za pomocą swoich przegubów kulowych oraz równocześnie umożliwiają wykonywanie elastycznych ruchów we wszystkich osiach z dobrze zdefiniowanymi zatrzaskami ustalającymi promieni i skrętów. Ponadto, łańcuch energii wykazuje nadzwyczajne właściwości mechaniczne; jego wewnętrzne gładkie kontury gwarantują długie okresy utrzymywania kabli. Do regulacji łańcucha w aplikacji po późniejszej konserwacji można oddzielić triflex® R i podłączyć w każdym punkcie bez odcinania lub odłączania od końca do końca elementu łączącego, takiego jak stalowe kable. Specjalny projekt zewnętrzny zapobiega złapaniu łańcucha przez brzegi zakłócające i ostatecznie chroni przed uszkodzeniem kabli przez zbite szkło. W przypadku usterki zasilania energią występującej z przyczyn zewnętrznych, mechanizm otwierania zatrzaskowego uchwytów montażowych umożliwia błyskawiczna zmianę.

Nieograniczone możliwości zastosowań.

System triflex® Robi największe wrażenie podczas obsługi ruchów w więcej niż dwóch kierunkach. Jest stosowany głównie w robotach 6-osiowych znajdowanych we wszystkich środowiskach w zastosowaniu do spawania i malowania, w technologiach klejów i materiałów ściernych, jak również w montażu systemów transmisyjnych lub procesach uszczelniania. Stosowane są także w robocie typu SCARA przy nadzwyczaj dużych prędkościach. Drążki z włokna mogą być zintegrowane z triflex® R, aby zasymilować wybiórcze wypukłości. Zapewniają zasilaniu energii określoną organizację i na przykład utrzymują z dala od brzegów. W konwencjonalnych systemach, wymagają częściowo skomplikowanych sprężyn, połączeń oraz systemów prowadzenia. Oprócz wymagania zwiększonej powierzchni i nowych brzegów zakłócających przebieg te zewnętrzne elementy działają z dodatkową siłą na system zasilania energią tworząc szereg niekorzystnych okoliczności.

triflex® R w robotach Pennekamp wykorzystuje system triflex® R firmy igus® do zasilania energią osi. Firma igus® dostarcza kompletne zestawy kabli z połączeniami, łańcuch energii i uchwyty montażowe jako gotowy readychain®.

More on applied products here

Further interesting applications from extremely diverse areas can be found here.